Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Kereskedes de hogyan

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

Siker, Penz es Valosag

Eloszor is fontosnak tartom leirni meg egyszer amit mar leirtam tobbszor is.

Barki aki komoly eredmenyt akar elerni ebben a szakmaban,(itt most kizarolag a tozsdei spekulaciorol beszelek) csak akkor van eselye hosszutavon boldogulni ha uzletkent fogja fel amit csinal.

Tudom milyen turelmetlen szinte minden kezdo. Tudom hogy amit a legkevesbe akar hallani az aki uj ebben, hogy hosszu eveket kell eltoltenie ahhoz hogy barmilyen szerencsetol "fuggetlen" sikerre szamitson.

Ettol meg ez az igazsag. Csak egy kerdes, hany evig tanul egy epitesz hogy rabizzanak egy valodi projektet? Hany evig tanul egy komuves amig megepiti az elso hazat? Sokan ha penzrol van szo, kidobjak az ablakon azt az ovatossagot, korultekintest es egeszseges felelmet amit egyebkent olyan jol kovetunk amikor pl nyaralast valasztunk, vagy uj autot veszunk. Nem, ha penzrol, gyors es fajdalommentes meggazdagodasrol hallunk akkor az a dollar jel kezd villogni mindenki szemeben ami aztan irracionalis dontesekhez vezet es sokszor anyagi csodbe visz egyeneket, csaladokat.

En is igy voltam, megegettem magam es elgondolkoztam, lehet hogy ennel tobbet kell ezzel foglalkozni. Lehet hogy szerencses vagyok, mivel munkam soran tobb befekteto ceggel is tartom a kapcsolatot es ezert latom hogy a profik mit csinalnak es hogyan gondolkodnak. Az is egy masik szakma, mas celokkal es eszkozokkel. amit viszont tanulhatunk toluk, az uzleti gondolkodas, riziko kezeles es kokemyeny szabalyok szerinti mukodes. Ez az egyetlen modja hogy sikerre vigyuk ott ahol a vilag legfelkeszultebb kereskedoi veszik amit mi el akarunk adni.

Sokan akik elkezdik csak azt gondoljak hogy nem kell mas mint egy par ilyen szabaly es minden rendben, a tozsde egy penzautomata amibol akkor veszek ki amikor csak akarok. Tudom tulzok kicsit, de ez az igazsag.

Aki nem fogadja el hogy hosszu tanulas var es sokszor leszunk probara teve ugy hogy atkozzuk a pillanatot hogy eloszor neztunk egy grafikonra, az el se kezdje. elkepeszto hogy a kezdok 99%-a fel sem fogja mibe is vag bele. Remelem ebben segitenek az itt leirtak.

Hozzászólás

willow eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Szia HWT.
      Elnézésedet kérem a letesózásért.Csupán barátibb hangnemet szerettem volna megütni.Nem gondoltam, hogy ez rád nézve bántólag hat. Mégegyszer elnézést.
      A kérdésedre a válaszom: Igen
      Üdv
      W..
      nincs harag willow, csak furcsanak talatam

Orulok neki, mert azert jo ha van valami alap amire epithetunk.

Hozzászólás

Uzlet szeru gondolkodas egyszeruen

Amikor azt irom hogy gondolkodjunk uzletszeruen, igazabol egyszeru dolgokrol beszelek.

Az elejetol kezdve ugy kell felfognunk azt amit csinalunk hogy az egy vallalkozas, barmilyen kicsi is.

A sikerunk a sajat kezunkben van. Hallottuk mar ezt rengeteget, szinte minden mlm, piramisjatek ilyen szlogenekre epit.

En megis hiszek benne, hiszem hogy a kitartas, megfontoltsag es ovatossag meghozza a gyumolcset.

A tozsde egy allatkert. Az arak elekpeszto dolgokat tudnak muvelni, teljesen irracionalisan tudnak viselkedni hirekre es kulso tenyezokre. minel hosszabb tavon gondolkodunk annal bizonytalanabbnak tunik minden. Legalabbis elsore, de errol majd kesobb. Valamire szuksegunk van ahhoz hogy eligazodjunk ebben a zurzavarban.

Uzleti, kereskedoi terv.

Mint irtam az elso hozzaszolasomban, ez az alapkovetelmeny ahhoz hogy akar csak filleres alapon is nekivagjunk ha nem szerencsejatekot akarunk uzni.

Mi a celja, miert is kell ez nekem? Kerdezik sokan.

A terved utmutatast ad akkor is amikor te elveszted a jozan itelokepessegedet, ossze vagy zavarodva vagy csak bizonytalan vagy.

Egyik legfontosabb sora minden tervnek: ha nem latsz lehetoseget, maradj veszteg es ulj a penzeden.

Biztos vagyok benne hogy sokan tudnak felidezni emlekeket amikor bar csak tavol maradtak volna az egesztol, ezzel elkerulve egy veszteseget.

Nagyon sokat lehetne meg errol irni. Egy tanacs meg: irj le mindent amit csinalsz, vezess naplot, ird le miert nyitsz egy poziciot, miert zarod be es mik az erzeseid ezzel kapcsolatban. Elkepeszto sokat segit kesobb.

Alap kovetelmenynek tartom barmilyen uj rendszernel, strategianal hogy kelloen hosszu ideig Demozzuk le tobb piacon is.

A minimum amit el kell hogy toltsunk demozassal (J16 alap kovetelmenyek a publikus forumrol):

1.
        3-6 honapig heti es napi adatokkal profitban zarunk. Ha egymast koveto 3 honapig profitot tudok termelni BETARTVA hogy egy pozicio max 2%os kockazatot jelent a tokemre nezve, Csak a tervemben levo szignalokra kereskedem, akkor lehet a kovetkezo lepesre menni.

2.
        3 honapig a befektetni szant penzem toredekevel(forex es cfd mikro szlak erre nagyon jok) vegrehajtom az 1. pontban leirtakat. Ha sikerrel epitem a szlamat, betartva a tervem altal leirt lepeseket es kockazati tenyezoket akkor lephetunk a 3. lepesre.

3.
        3-6 honapig napi es heti adatokkal teljes szamlaval kereskedes.

Ha a kezdo toke 30%-ot veszit, akkor elo kereskedes leall es demozas amig 3 honapig sikeresek nem vagyunk. Utana feltolteni a szlat a kezdeti szintre es csak akkor kereskedni ha az eredeti penzosszeg all rendelkezesre. Ez nem vicc, ez alap kovetelmeny. Ez az egyetlen modja hogy szamlat szamla utan egess el mikozben a kezdeti eveidet toltod.

Az elejen olyan rossz kereskedo leszel amilyen sosem azutan. Ha ekkor anyagi romlasba dontod magad, akkor a jovodet veszelyezteted.

Az elso 3-4 ev a tuleles. Ha sokerul megha pici haszonnal is de a pozitivban maradnod akkor van eselyed hogy learasd kemeny munkad gyumolcset. Van aki elobb, van aki kesobb lesz ezen tul. A legtobben sosem!!!!

Hozzászólás

folyt kov kesobb. Szep lassan elerunk a technikai reszletekhez is. Elotte viszont meg atmegyek nehany fontos ponton.

ui: mindenkitol elnezest kerek a helyesirasi hibakert es az ekezetek hianyaert.

Hozzászólás

Nagyon tanulságos! Ilyenkor jut eszembe, hogy bárcsak olvastam volna én is ilyet az elején.

Hozzászólás

Írod szigorú szabályként, hogy 1 pozíció 2% veszteséget jelenthet a teljes tőkémre vetítve ha nem jön be a számításom. Mivel így elég kis pozíció méretet kell választanom, a hozam se lesz túl nagy a tőkére vetítve(Excel-ben számolgattam, átlag 15-20%-os trendszerű emelkedéssel). Majdnem hogy közelít a banki kamathoz. Kérdés, hogy a hozam növelése céljából mikor van értelme újabb pozíciót nyitnom, akár ugyanebben az instrumentumban. Ha ez már le van védve Stoppal nullában? Mivel akkor már ismét a teljes tőkére számolt kockázattal tudok kalkulálni. Nyilván több pozíciót nem nyithatok egyszerre, mert egy rossz alakulás után jóval több mint 2% úszhat a tőkéből ha minden papírom esni kezd...

Hozzászólás

Kockazat es kockazatkezeles, ut a tuleleshez.

A riziko kezelese jo 50%-at teszi ki a kep egeszenek.

Sokan semmi masra nem koncentralnak mint hogy mennyit nyerhetnek ahelyett hogy realisan latnak hogy mekkora is a kockazat amit vallalnak.

Az optimalis kockazati szintet egyes pozicioknal ki-ki maga szabja meg. Ha kepes vagy nezni hogy egy hosszabb vesztes idoszak alatt a szlad leolvad 30-40 vagy meg tobb %-ot, ha birod ezt gyomorral es idegekkel, akkor novelheted a kockazatot. Ed Seykota mondta erre hogy mindenkinek ismernie kell a sajat "hanyasi" szitjet. Arra gondolt hogy hol az a hatar amit az idegeid elviselnek. Hidd el az az ember tudja mirol beszel.

Ahhoz hogy realis kepet tudj kapni arrol hogy mi az optimalis kockazat, ismerned kell hogy a rendszer amivel kereskedsz milyen varhato hozammal, nyeresi%-al stb rendelkezik. Nagyon sok kutatas foglalkozott/zik ezzel. ami a leg elfogadottabb es legtobbet hasznalt, az a 2% minden egyes poziciora.

Magyarul ha pl van 1000 forintod es a redszered vetelt jelez 50 pip stop-al akkor a 2%-os pozicio meret 0.4 Ft/pip lenne. Ha sikerul egy 100 pip-es kotest bezsebelned akkor keresel 40Ft-t Ez 4%-a a tokednek egyetlen kotessel. 4% novekedes meg havi szinten is szep eredmeny.

Ami a "titok" az az hogy a 2% mindig az adott szlad meretetol fuggjon, ezt hivjak compounding-nak ami a szla noveleset jelenti minden nyereseg hozzaadasaval.

Ami a nyerteseket es veszteseket elkuloniti az tobbek kozott a kockazat megfelelo kezelese es realisztikus celok kituzese.

Csodak nincsenek. Ha az 1000 Ft-bol akarsz milliomos lenni, jobb is ha elfelejted meg most.

Beszeltem a egyeni poziciok mereterol, de mi van ha egyszerre tobb poziciom fut?

Ahany trader annyi fele velemeny. en a szlam 10%-t tartom max az osszes nyitott poziciomban. Ez egy kialakult, tapasztalatbol fakado szam, de sztem ennel csak lejjeb erdemes.

Kezdoknek sokan 1-1,5%/pozi es 5-6% osszes rizikot javasolnak.
                Ne felejtsuk, amikor elkezded, minden ellened dolgozik.

Tudom, egybol arra gondolunk hogy de hat akkor hogyan lesz meg a jacht es a ferrari karacsonyra.... Realisztikus celok!!!!! Eleg stresszes dolog a kereskedes meg akkor is ha minden a helyen van es oreg motorosok vagyunk. Hagyjunk magunknak idot(demo) es biztonsagi zonat(1-2%/pozi) a tanulashoz.

"Elj hogy holnap is harcolhass"

Hozzászólás

Lackok eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Írod szigorú szabályként, hogy 1 pozíció 2% veszteséget jelenthet a teljes tőkémre vetítve ha nem jön be a számításom. Mivel így elég kis pozíció méretet kell választanom, a hozam se lesz túl nagy a tőkére vetítve(Excel-ben számolgattam, átlag 15-20%-os trendszerű emelkedéssel). Majdnem hogy közelít a banki kamathoz. Kérdés, hogy a hozam növelése céljából mikor van értelme újabb pozíciót nyitnom, akár ugyanebben az instrumentumban. Ha ez már le van védve Stoppal nullában? Mivel akkor már ismét a teljes tőkére számolt kockázattal tudok kalkulálni. Nyilván több pozíciót nem nyithatok egyszerre, mert egy rossz alakulás után jóval több mint 2% úszhat a tőkéből ha minden papírom esni kezd...
                  Lackok,

1-2%/pozi es 5-10% total riziko. Ha a stoppod BE-ben van akkor ott mar nincs kockazat.

Hozzászólás

Szia HWT.
                    Az 5-10%-os nyitott poziciót csak forexre érted, vagy részvényekre is?
                    Mert ha a pénzed 5%-val kereskedsz, mikor a részvényárak emelkednek, és a 95% meg csak csücsül a zsebedben, hát ennek nem sok értelmét látom.
                    Üdv
                    W...
                    willow

Hozzászólás

Szia HWT.
                      Az 5-10%-os nyitott poziciót csak forexre érted, vagy részvényekre is?
                      Mert ha a pénzed 5%-val kereskedsz, mikor a részvényárak emelkednek, és a 95% meg csak csücsül a zsebedben, hát ennek nem sok értelmét látom.
                      Üdv
                      W...
                      En ezeket mindenfele tokeattetes kereskedelemre ertem.

Egyes vallalatok normal reszvenyeit adni venni befektetokent tokeattet nelkul mas dolog. Szvsz a tobbletkoltsegei az olyasfele tranzakcioknak nem kedvez a rovid tavu spekulacionak.

Ha valaki normal reszvenyeket vesz, akkor sem tudom elkepzelni hogy sokkal tobbet riszkirozzon egy kotesen. Egyszeru kiszamolni hogy milyen riziko mellett hany vesztesk vagy kepes elviselni. A sajat rendszered alapjan dontod el mit vagy hajlando elviselni es mit nem.

Udv,

HWT

Hozzászólás

Így már világosabb a kép.Egy kérdés:milyen chartot érdemes használni a forexhez.Tudnál ajánlani valamit?
                        Üdv
                        W..
                        willow

Hozzászólás

Így már világosabb a kép.Egy kérdés:milyen chartot érdemes használni a forexhez.Tudnál ajánlani valamit?
                          Üdv
                          W..
                          willow!

Hasonló kérdést nekem is feltettél a másik topicban de nem pontosítottad. Itt sem érthető mi a kérdés! Milyen típusú chartot? Milyen intervallumú chartot? Mire gondolsz?
                          A legtöbb információ egyértelműen a japán gyertya grafikonokon látható, sőt nagyon sokan kereskednek gyertyaformációkkal!

http://candlestickforum.com/PPF/Para...andlestick.asp

Ha a kérdés arra vonatkozik, hogy milyen intervallumon érdemes grafikont nézni, a válasz az, hogy attól függ, milyen intervallumon kívánsz kereskedni. Hosszabb távon? Swingtrading pár nap-néhány hét távlatában? Daytrading napon belül? Scalpolás?
                          Facebook: https://www.facebook.com/pages/Live-...446651?fref=nf

Hozzászólás

Szia sidius.
                            Ezek szerint az én kérdéseimben van a hiba.
                            Tudom, hogy a japán gyertya a legelterjedtebb. Ismerem, és használom.A problémám az, hogy nem tudom, hol találom azt a realtime forex chartot, amelyet éles kereskedésben lehet, és érdemes használni.És az sem baj, ha free. A kereskedés amiben próbálkozom daytrading, egy kis skalpolással egybekötve.
                            Ha tudsz segíts.
                            Kösz
                            W....
                            willow

Hozzászólás

Szia sidius.
                              Ezek szerint az én kérdéseimben van a hiba.
                              Tudom, hogy a japán gyertya a legelterjedtebb. Ismerem, és használom.A problémám az, hogy nem tudom, hol találom azt a realtime forex chartot, amelyet éles kereskedésben lehet, és érdemes használni.És az sem baj, ha free. A kereskedés amiben próbálkozom daytrading, egy kis skalpolással egybekötve.
                              Ha tudsz segíts.
                              Kösz
                              W....
                              Real forex chart?

http://www.alpari-us.com/en/open-demo-account.html
                              https://fx2.oanda.com/mod_perl/register/register.pl

Ezeken a linkeken tudsz regisztrálni és létrehozni egy játék vagy demo számlát. Az első nél vagyok én pillanatnyilag. Metatrader 4 programjuk van ami magyar nyelvű, és nagyon okos kis progi!
                              A másodiknál az oandánál is volt (illetve tulajdonképpen van is) számlám. java program és elég jó. Elvileg ezek real chartokat adnak forexre.
                              Persze számtalan cég létezik még, de én ezeket ismerem a legjobban, ezért írtam ezeket.
                              Facebook: https://www.facebook.com/pages/Live-...446651?fref=nf

Hozzászólás

en is Metatrader4-et hasznalok. demo szlam az FXPro-nal van, egy okbol: a rengeteg FX par mellett a fo indexek, arupiac mint olaj, foldgaz, arany, buza, kukorica stb vannak. Egyeni reszvenyek is vagy 20 kulonbozo a Nasdaq-rol.

ja es brokerem, activetrades csak 14 napig enged demot.

A minap hivott fel az Alpari hogy akarok-e eles szlat is a demom melle. Mondtam, mivel nem kinalnak CFD-ket igy nem. a broker mondta hogy tervezik ez ev vegeig beinditani a cdf kereskedelmet is.

Hozzászólás

Working...
                                X