Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Kereskedes de hogyan

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Az ilyen hétfői réseket hogyan célszerű lekereskedni? Én eddig mindig lesre futottam velük.

Hozzászólás

• Hát én alapvetően nem kereskedek rést. Itt számomra önmagában nem is volt jelentősége, azt se bántam volna, hogyha betöltésre kerül, mert a szinteket figyeltem. Viszont más esetekben (főleg a részvénypiacon van értelmük) figyelembe vehetőek, hiszen lehet a segítségükkel például a szigetforduló ami az egyik legerősebb technikai jel, illetve trend irányba kinyitott kitörési, mérési és kimerülési rések is figyelembe vehetők, de nem önmagukban. Például ha egy trendirányú rés nem kerül betöltésre, egy darabig, az a trend erősségét jelzi.
      A trendellenes réseket viszont lehet kereskedni, mert azok jó eséllyel betöltésre kerülnek. Ilyenkor például ha csökkenő trendben egy emelkedésre nyitó rés történik, akkor valószínű, hogy a trend lesz az erősebb és a rés betöltésre kerül. Érdemes óráson vagy alatta (15 percig) figyelni és a kialakult napi minimumra berakni egy shortot, majd amikor elviszik, akkor első blikkre a rés bezárásánál zárni a pozi egy részét, a többit meg agresszíven stoppolni utána. Emelkedő trendnél fordítva ugyanezt.
      Facebook: https://www.facebook.com/pages/Live-...446651?fref=nf

Hozzászólás

• [QUOTE=sidius;23285]Hát én alapvetően nem kereskedek rést. Itt számomra önmagában nem is volt jelentősége, azt se bántam volna, hogyha betöltésre kerül, mert a szinteket figyeltem. Viszont más esetekben (főleg a részvénypiacon van értelmük) figyelembe vehetőek, hiszen lehet a segítségükkel például a szigetforduló ami az egyik legerősebb technikai jel, illetve trend irányba kinyitott kitörési, mérési és kimerülési rések is figyelembe vehetők, de nem önmagukban. Például ha egy trendirányú rés nem kerül betöltésre, egy darabig, az a trend erősségét jelzi.
        A trendellenes réseket viszont lehet kereskedni, mert azok jó eséllyel betöltésre kerülnek. Ilyenkor például ha csökkenő trendben egy emelkedésre nyitó rés történik, akkor valószínű, hogy a trend lesz az erősebb és a rés betöltésre kerül. Érdemes óráson vagy alatta (15 percig) figyelni és a kialakult napi minimumra berakni egy shortot, majd amikor elviszik, akkor első blikkre a rés bezárásánál zárni a pozi egy részét, a többit meg agresszíven stoppolni utána. Emelkedő trendnél fordítva ugyanezt.[/QUOTE/

Köszi a választ! Szóval annyi a jelentősége, hogy alacsonyabb idősíkon le lehet esetleg kereskedni azt, hogy nagy a valószínűsége annak, hogy betőltödik. Tehát D1en kereskedőknek nem sok jelentősége. (?)

Hozzászólás

• sidius eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Üdv Mindenkinek!

Nem tudom figyeltétek e a páron történteket. Aki igen annak már pozícióban kell lennie. Én is megtettem. Ahogy írtam is terv szerint a hétfői napi csúcs felett elhelyeztem egy megbízást amit el is vittek tegnap, mint a cukrot. Jól látható, hogy a felvázolt opciók közül a 0,9200 lett megerősített támasz.
          Ahogy írtam is az első akadály meg is fogta, vagyis a 0,9300. Részleges zárást követtem el, csökkentve a kockázatot, mivel egyenlőre nem szándékoznék 0,9230 fölé jönni a stoppal. Ilyen módon bekerültem a saját kockázati szintem alá, de mégis elegendő távolságra vagyok a piactól és a pozícióm nagy része is megmaradt.
          Elég sűrű levesben kanalazol. Nincs elég hely, PPZ PPZ hátán, az lett volna a csoda, ha hírtelen nagy erővel áttöri, és ott az utolsó eső szakasz 61.8-as szintje is, ami fékezhet. A szint alá rejtett stopod kicsi védelmet biztosít.
          Sokesélyes, bármerre mehet - szerintem.
          Csatolt fájlok

Hozzászólás

• gogolak eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Köszi a választ! Szóval annyi a jelentősége, hogy alacsonyabb idősíkon le lehet esetleg kereskedni azt, hogy nagy a valószínűsége annak, hogy betőltödik. Tehát D1en kereskedőknek nem sok jelentősége. (?)
            Van jelentősége a D1-en kereskedők részére. Elsősorban azért mert ugye rést naposon értelmezünk, valamint a trendirányú, főleg betöltetlen rések a trend erejét jelzik vagy kifulladását, ahogy írtam is. Ezek jelzésértékűek, de csak azért nem szabad rájuk kereskedni, mert a többség betöltésre kerül. Sokan elbuktak már ebben, mert ugye a kérdés csak az, hogy mikor töltődik be, és mennyi addig a finanszírozási igény. Forexen a tőkeáttétel miatt elég sok, bár kétségtelen, hogy itt viszont a rések gyorsabban betöltődnek.

Amire viszont még napos charton is oda kell figyelni, azok a rések amik a szigetforduló megteremtői. Ilyen szempontból az USA részvénypiacok maga a Paradicsom! Itt van például a Google részvénye ahol 2 hónapon belül két sziget is lett, irgalmatlan emelkedéssel és eséssel. Sajnos ilyen a Forexen nemigen van. De ez legyen a legkisebb gond.
            Csatolt fájlok

Hozzászólás

• tuono eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              A jelentős szinteket, PPZ-t figyelem én is csak a beszállási és kiszállási stratégiám tér el. Sok érdekes dolgot olvastam Joe Ross-tól és azokat gyakorlom. Alapvetően H4, H1 távokat figyelem meg néha rövidebb idősíkra is lemegyek eur/usd páron.

GBP/AUD mára lehet tartogat vmi szépet nap végén?!
              Önmagában egy jel, az csak a történet egy szűk szelete.
              Jelen esetben a mai gyertya mostani minimuma alá kellene zárjon (PPZ alá természetesen), csak akkor érhetne valamit.
              Csatolt fájlok

Hozzászólás

• senegye eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Elég sűrű levesben kanalazol. Nincs elég hely, PPZ PPZ hátán, az lett volna a csoda, ha hírtelen nagy erővel áttöri, és ott az utolsó eső szakasz 61.8-as szintje is, ami fékezhet. A szint alá rejtett stopod kicsi védelmet biztosít.
                Sokesélyes, bármerre mehet - szerintem.
                Azért kell az első célárnál zárást eszközölni részlegesen és vagy nullába tenni a stoppot vagy a kezdő kockázatot a részzárással csökkenteni! Én az utóbbit választottam (ott ahol felfelé az első sávot berajzoltad, tehát számítottam rá), ezáltal a kezdő kockázatom, hozzávetőlegesen a felére csökkent (mivel a stop is feljebb került + részben zártam nyereséggel). Viszont egy ekkora háromszöget vétek lenne kihagyni, főleg töredék kockázattal.
                Gondold végig. A háromszög célára ha felméred a kitörési pontra több száz pip, miközben a kezdeti kockázatom körülbelül 100 pip volt. Ezt csökkentettem kb. a felére a stoppal, valamint van egy nyereséges részzárásom! Na innentől kezdve szoktam én azt mondani, hogy a piacra bízom a döntést. A kiinduló helyzet jó én igyekszem menedzselni, a többi nem rajtam múlik.

Hozzászólás

Azért kell az első célárnál zárást eszközölni részlegesen és vagy nullába tenni a stoppot vagy a kezdő kockázatot a részzárással csökkenteni! Én az utóbbit választottam (ott ahol felfelé az első sávot berajzoltad, tehát számítottam rá), ezáltal a kezdő kockázatom, hozzávetőlegesen a felére csökkent (mivel a stop is feljebb került + részben zártam nyereséggel). Viszont egy ekkora háromszöget vétek lenne kihagyni, főleg töredék kockázattal.
                  Gondold végig. A háromszög célára ha felméred a kitörési pontra több száz pip, miközben a kezdeti kockázatom körülbelül 100 pip volt. Ezt csökkentettem kb. a felére a stoppal, valamint van egy nyereséges részzárásom! Na innentől kezdve szoktam én azt mondani, hogy a piacra bízom a döntést. A kiinduló helyzet jó én igyekszem menedzselni, a többi nem rajtam múlik.
                  A kockázatod kezelésében nincs is hiba,én a belépési ponttal kapcsolatban vagyok kicsit szkeptikus, mert nem látom a kisebb ellenállás irányát, viszont ha megindul, simán elérheti a célárad.
                  0.9340 fölött szellősebb a tér.

Hozzászólás

• Sziasztok!Kérnék szépen véleményeket, ami lehet helyeslés meg "hurrogás" is!
                    DE30 6400-ról visszafordulva (ami fibo szint is!), doji keresztel ami trendfordító megindul felfelé TP1 6800 TP2 7000!???
                    Csatolt fájlok
                    Forex, I think this is the beginning of a beautiful friendship????

Hozzászólás

attiati

Léteznek rések, függetlenül attól, hogy a brókerek chartjai mit mutatnak, amelyekben egyébként tényleg komoly eltérések lehetnek a valós piachoz képest. Például többször sokkal nagyobb gapek jelennek meg mint ami a valóság.
                      A fent párnál például az általad említett Bloombergnél is van rés. a pénteki high 0,9185. A hétfői low 0,9195 ami meg is maradt azóta is. Ha jó a bróker ez az érték pár pip eltéréssel hasonló kell, hogy legyen. Van olyan bróker akinél még most is 30 pipes rés van. Az viszont nagy eltérés. De mindezektől a függetlenül a rés megvan. Viszont tényleg érdemes több forrásból is ellenőrizni a dolgokat. Ez rés esetében nem lehet gond, mert csak napos charton értelmezzük, tehát idő az információgyűjtésre van.
                      Nem tudom hol volt lehetőséged megnézni bloomberg chartot.
                      Nem a bloomberg weboldalára gondolok, hanem a bloomberg terminálra, bloomberg adatszolgáltatási előfizetéssel (bankközi piaci likviditással)
                      És ott nem volt eurusd-n egyetlen pipnyi rés sem. USDCHF-en sem volt.

Nem azért, mert nem léteznek rések, hanem mert 1 órával korábban megindult a likviditás.
                      Tehát az a rés nem létezett a nagytőke számára, amire a kisbefektetők ráugrottak. (köztük én is, teljesen tévesen, de belátom)

Hozzászólás

• attiati eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Nem tudom hol volt lehetőséged megnézni bloomberg chartot.
                        Nem a bloomberg weboldalára gondolok, hanem a bloomberg terminálra, bloomberg adatszolgáltatási előfizetéssel (bankközi piaci likviditással)
                        És ott nem volt eurusd-n egyetlen pipnyi rés sem. USDCHF-en sem volt.

Nem azért, mert nem léteznek rések, hanem mert 1 órával korábban megindult a likviditás.
                        Tehát az a rés nem létezett a nagytőke számára, amire a kisbefektetők ráugrottak. (köztük én is, teljesen tévesen, de belátom)
                        Én a Bloomberg weboldalán néztem meg. Ott van 10 pipes rés USDCHF esetében. Ezenkívül a finance.yahoo.com is látszott rés (az adataik nem tudom honnan származnak) és a stooq.pl is azt jelzi, hogy a pénteki max. 0,9183 valamint a hétfői (és azóta is) min 0,9195. A Dukascopyn is látszik rés az adott párnál.
                        Bár nem néztem utána soha, de nem lehet, hogy a Bloomberg terminálján elinduló kereskedés olyasmi mint az amerikai tőzsdéken az előkereskedés?

Hozzászólás

• Lenne egy olyan kérdésem a régóta daytradelők felé, hogy pld aki m5-m30-on kereskedik az egy nap mennyi pozit nyit átlagban? Hány devizapárt figyel? Megnézi reggel a legjobbat és azt lesi egész nap? Vagy pld. ilyenkor is mint a mai nap, amikor semmi mozgás nincs, ilyenkor abbahagyja a kereskedést? Van értelme egyáltalán ilyenkor 12 órát a gép előtt dekkolni, amikor ilyen nulla a piac mint ma?

üdv.

ui.: nem a grál érdekel, csak jó tudni, hogy más is most indul el sörözni, mint pld. én.

Hozzászólás

• Dvit eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Lenne egy olyan kérdésem a régóta daytradelők felé, hogy pld aki m5-m30-on kereskedik az egy nap mennyi pozit nyit átlagban? Hány devizapárt figyel? Megnézi reggel a legjobbat és azt lesi egész nap?
                            Ebben nem tudok állást foglalni, viszont szerintem elég nehéz kiválasztani előre hogy hol lesznek szép mozgások. Bár ha hírekre tradelsz, akkor esetleg tudhatod meik párnál lehetséges komolyabb elmozdulás egy fontos hír kiadása miatt.
                            Dvit eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Vagy pld. ilyenkor is mint a mai nap, amikor semmi mozgás nincs, ilyenkor abbahagyja a kereskedést?
                            GBPCAD-USDCAD ...150 pipes mozgások. Volt piac,kérdés hogy jelen voltál-e még .
                            Dvit eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Van értelme egyáltalán ilyenkor 12 órát a gép előtt dekkolni, amikor ilyen nulla a piac mint ma?
                            Én H1-en kereskedtem pár hónappal ezelőtt, ott próbálkoztam, de nem feküdt ez a stílus!
                            Azonban elmondom mi volt az elgondolás...Reggel 8-9 körül adódtak sokszor belépők, ez magával hordozta azt hogy 8-tól piacon kell lenni. És mindig az adott idősíkhoz tartozó intervallumban 1x illik ránézni a piacra. Tehát óráson kereskedve én óránként egyszer megnéztem a pozícióimat, a piacot. A korlát nekem délután 5 óra volt, mivel este fele lassul a piac, és időt is kell hagyni a trade kifejlődésének. ( Ez csak a pozició nyitási korlát volt. De ebből adódik ha pozíciód van, akkor még figyeled, ha nincs akkor végeztél aznapra. ).. Ez egy abszolut átvett rendszer volt. Kritizálni természetesen lehet.

Hozzászólás

Én a Bloomberg weboldalán néztem meg. Ott van 10 pipes rés USDCHF esetében. Ezenkívül a finance.yahoo.com is látszott rés (az adataik nem tudom honnan származnak) és a stooq.pl is azt jelzi, hogy a pénteki max. 0,9183 valamint a hétfői (és azóta is) min 0,9195. A Dukascopyn is látszik rés az adott párnál.
                              Bár nem néztem utána soha, de nem lehet, hogy a Bloomberg terminálján elinduló kereskedés olyasmi mint az amerikai tőzsdéken az előkereskedés?
                              Nem tudom milyen, de a legnagyobb likviditással rendelkezik, és a legmegbízhatóbb adatközlő is egyben. Reuters se kispiskóta, de sokan lecserélik bloombergre. Vagyonkezelők, bankok, treasuryk tradelnek rajta és használják hivatalos eszközértékelésre.

Hozzászólás

• Sziasztok! Lenne egy kérdésem ezzel a chartal kapcsolatban ! Lehet hogy hülyeséget kérdezek (mint már megtettem ezt párszor), de akkor is felteszem a kérdésem! Szerintetek ezt a trade-t érdemes lezárni hétvége előtt így TP közelében, vagy hagyjam futni tovább!?????
                                Csatolt fájlok
                                Forex, I think this is the beginning of a beautiful friendship????

Hozzászólás

Working...
                                X