Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Kereskedes de hogyan

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Chartman eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!

Lenne egy jelentéktelen kérdésem.

A mellékelt képen, tekinthetem Macd divergenciának?

A választ előre is köszönöm
    (h4en szerintem határozottan az. Persze csak az én véleményem)
    Természetesen tekintheted, s egyáltalán nem jelentéktelen, sem a divergencia, sem a kérdésed.

Hozzászólás

• Xau/eur

Na, ez a medve jócskán beletenyerelt a levesünkbe. Elvette a teret a mozgásra az alatta levő PPZ-ig.
      A pirossal jelölt belépésnél, több lett volna a szabad tér a mozgásra.
      Ha átvitte volna az ár a PPZ-t, s alá is zárt volna, akkor a feketével jelölt verzió léphetett volna életbe.
      Jelen esetben komoly esély van a PPZ-ről való visszapattanásra - részemről így már passz.

Az előző csúcsnál lévő jelölt BEOB sokkal ígéretesebb volt, hiszen volt tere a medvének délre szaladni...
      Csatolt fájlok

Hozzászólás

• senegye, amikor láttam a belépődet én is passzoltam volna. De nem akartalak befolyásolni.

EURUSD-n van egy BEOB , trend folytatódásra. De túl pici, hiába szép. :S
        Most szigorú vagyok, ezért elvetettem ezt is. SZEBB jelt mutasson nekem a piac, arra várok.

Hozzászólás

Sziasztok!

Tekintheted, de nem az. A két utolsó hullám között már nincs divergencia.
          willow

Hozzászólás

• USD/CHF divergencia

Üdvözlet Mindenkinek!

Lehet, hogy szigorúan véve nem divergencia, de nekem ez még a tűréshatáron belül van bőven. Ha belelógna a két csúcs közé jobban, akkor már zavarna és nem venném figyelembe. Így a tapasztalatom szerint azért működni szokott és egy jelnek megteszi.

Annál is inkább, mert az általunk használt programban viszont a köztes hullám 0 alatt van, így nekem tiszta (bár kevésbé szignifikáns) divergenciát mutat.
            De kíváncsi lennék, hogy Sidiusnak mi a véleménye erről...

Tudja valaki, hogy mitől lehet ez a különbség ugyanazoknál a beállításoknál a két program között.?

Sikeres kereskedést!

Hozzászólás

• Erre a divergenciára ti shortoltatok volna?
              Mert ha igen, akkor szerintem ez bukóba ment volna... És ezt a PA is mutatta, noha nem egy bomba jellel, de azért hanyagul odavetett nekünk egy BUOB-ot.

Hozzászólás

• eAdam eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Erre a divergenciára ti shortoltatok volna?
                Mert ha igen, akkor szerintem ez bukóba ment volna... És ezt a PA is mutatta, noha nem egy bomba jellel, de azért hanyagul odavetett nekünk egy BUOB-ot.
                HWT stratégiáját még csak most tanulmányozom, de szerintem aszerint nem volt ez egy erős eladási jel. Javítsatok ki, ha mégis!

A saját rendszerem sem adott elég jelet. A fordulóra számítok, figyelek, de itt szerintem nincs ok kapkodni.

Várom a 0,9900-et. Havin erős PPZ+divergencia (az én programomban)+kerek szám. Ha még egy fordulós gyertyát, alakzatot is csinál, akkor boldogság van.

Hozzászólás

• Kamionos eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  HWT stratégiáját még csak most tanulmányozom, de szerintem aszerint nem volt ez egy erős eladási jel. Javítsatok ki, ha mégis!

A saját rendszerem sem adott elég jelet. A fordulóra számítok, figyelek, de itt szerintem nincs ok kapkodni.

Várom a 0,9900-et. Havin erős PPZ+divergencia (az én programomban)+kerek szám. Ha még egy fordulós gyertyát, alakzatot is csinál, akkor boldogság van.
                  Sok sikert a tanuláshoz. Nagyon jó amit átadott nekünk HWTRADER, és ha tudsz angolul akkor FF-n rengeteget tanulhatsz még a rendszerről. ( J16 )

Kitartást! Mellesleg ha már így felvetetted röviden leírhatnád a saját rendszered, hátha tanulunk belőle is valamit. Feltéve ha úgy érzed hogy már a mestere vagy és sikeresen alkalmazod, hisz így lenne hiteles.

Kapkodni pedig sehol sincs ok.

Hozzászólás

• Tegnapi XAUUSD ( anyanevén: Arany ) PinBar-t megjátszottam ma. Nem számítottam rá hogy a mai napon céláras lesz, készültem a hétvégi pozi tartásra, de mit ad az élet... elvitték a TP-met.
                    Bearanyozta ( ironikusan ) a napomat ez a trade.

"Indicators show the past. Price Action "Indicates" the future."

Hozzászólás

• Ugyanezen a charton XAUUSD- H4 -en egy BUOB-ot adott, amit egy kísérleti demó számlán megjátszottam, ( ugyanis H4-n még nem kereskedem rendszer szerűen. ) ez már tegnap be lett nyitva, és hozta ugyanúgy az eredményt. Érdekes eset, és ezért is bíztam benne. Egy H4-es Buob és egy D1-es PB már nem hazudhat!

Hozzászólás

"Indicators show the past. Price Action "Indicates" the future."
                        látom nagyon megtetszett jarroo "mottója"

Hozzászólás

• Igen , főleg azért mert hiszek is benne.
                          Valahogy jól átfogja ennek az egésznek a lényegét ez az egy mondat.

Hozzászólás

Igen , főleg azért mert hiszek is benne.
                            Valahogy jól átfogja ennek az egésznek a lényegét ez az egy mondat.

én a DIBS topikban találkoztam vele a FF-in
                            nekem kicsit sok ez a ppz-buob téma, a fentit sokkal egyszerűbbnek látom

Hozzászólás

Sziasztok!

Ebben a helyzetben nincs még értelme a divergenciát vizsgálni. (Azóta az ár is feljebb ment.)
                              Az ár új csúcson, erőteljes bika gyertyák, nincs jele fordulatnak.
                              MACD pozitív tartományban, növekvő értékkel, vételi jel után.

Persze elképzelhető, hogy lassan az ár fordul majd, visszateszteli az előző két csúcs alkotta trendvonal törését, s akkor lehet majd divergenciát is figyelni naposon. (H4-en már szépen látszik ennek előjele)

De nem kizárt, hogy ha a fundamentumok azt indokolják, harmonikusan tovább emelkedik kb. 1,010 környékére.

Egy jel nem jel, ami alapján tutira meg lehet jósolni a jövőt.

Hozzászólás

• Chartman lehet hogy csak arra volt kíváncsi hogy a divergenciákat jól értelmezi-e.
                                Tehát nem komplett rendszerként, csak egy kiegészítő eszközként szeretné alkalmazni, de nem volt biztos abban hogy ezt technikailag helyesen végzi.

Ez a feltételezésem.

Hozzászólás

Working...
                                X