Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Kereskedes de hogyan

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Microtrader eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ok köszi, teljesen világos, mindenképpen igyekszem így eljárni, és remélem mindent jól csinálok majd, és a további bejegyzéseimben csakis sikeres kereskedésről számolhatok majd be.
    Errol ne is almodj! Lesz kudarc boven, foleg a kezdeti idoszakban, de kesobb is jonnek majd rossz szeriak. A lenyeg, hogy amennyiben jo a strategiad akkor ki tudsz maszni a verembol, maskent ehen halsz benne. Nem elijeszteni akarlak, de ez nem egy egyszeru jatek.

Hozzászólás

• Sziasztok!

Végigrágtam magam, mind a 95 oldalon. Nagyon sok érdekes dologgal találkoztam útközben, ezeket köszönöm, elsősorban Sidiusnak és HWTradernek, de nem utolsósorban mindannyiotoknak! Remélem, hogy valamikor, a relatíve közeli jövőben, e fantasztikus kis közösség sikeres tagja, szerves része lehetek.

Minden elismerésem a Maestróknak, a hozzám hasonló, esetlen kezdők iránt mutatott türelmükért, és az önzetlenségért, amellyel évek óta igyekeznek megkönnyíteni a tőzsde iránt frissen érdeklődők kezdeti botladozásait, saját tudásuk és tapasztalataik megosztásával!

UI.: Kíváncsian várom az estét, illetve a holnapot (pedig mennem kell reggel dolgozni)

Üdv: Pow

Hozzászólás

• Üdv a fedélzeten az új legénységnek Power és Micro!

Postázzatok chartokat, osszátok meg a stratégiáról alkotott elképzeléseiteket egymással! Sokat fog segíteni, hogy a feladatra tudjatok koncentrálni. Érezzétek jól magatokat!

Hali

Hozzászólás

• Akkor fel is dobnám az első kérdésemet.

USDCHF fronton, H4 -en komoly esés látható, ugyanakkor napos, illetve hetes charton emelkedő trend mutatkozik. (FxPro Demo)
          Emellett a jelenlegi ár közelében, kb 0.97 és 0.9655 közt egy kisebb PPZ-t vélek felfedezni, amely támaszként viselkedhet.

Mivel erősen kezdő vagyok, fennáll a veszélye, hogy a meglátásaim egyáltalán nem helyesek, így inkább titeket kérdeznélek: érdemes lehet ezt a párt H4-en figyelni, egy long szignál reményében? Amennyiben igen, úgy 0.98 környékére képzeltem el TP1 -et.

A felhomályosítást előre is köszönöm!

Pow

Hozzászólás

• Rögtönöztem két screenshotot is a H4 és D1 chartokról, nehogy szó érje a ház elejét
            Csatolt fájlok

Hozzászólás

• Powerslave eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Akkor fel is dobnám az első kérdésemet.

USDCHF fronton, H4 -en komoly esés látható, ugyanakkor napos, illetve hetes charton emelkedő trend mutatkozik. (FxPro Demo)
              Emellett a jelenlegi ár közelében, kb 0.97 és 0.9655 közt egy kisebb PPZ-t vélek felfedezni, amely támaszként viselkedhet.

Mivel erősen kezdő vagyok, fennáll a veszélye, hogy a meglátásaim egyáltalán nem helyesek, így inkább titeket kérdeznélek: érdemes lehet ezt a párt H4-en figyelni, egy long szignál reményében? Amennyiben igen, úgy 0.98 környékére képzeltem el TP1 -et.

A felhomályosítást előre is köszönöm!

Pow
              Ha a szinted alá megy jelentősen és utána újra felhúzzák az árfolyamot kialakítva egy Pin-t vagy egy BUOB-ot a szint felett zárva, akkor összejöhet az elképzelésed.
              Mivel közel vannak az első ellenállások, ahol az ár akadályba ütközhet ezért gyorsan mozgasd a stopodat BE, mert könnyen visszafordulhat. Persze, ha összejön a long szignál...
              Most két szint között van az árfolyam a senki földjén, szerintem vannak ettől jobb lehetőségek is...

Hozzászólás

• Powerslave eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Rögtönöztem két screenshotot is a H4 és D1 chartokról, nehogy szó érje a ház elejét
                Úgy tűnik, te a Bollingert használtad az elemzéshez.

Talán megfigyelted már, hogy a középvonal átlépését egy visszateszt követi, majd elindul egy új trend a szélső vonalakig, amit elérése után ismét visszatesztel, mielőtt folytatódna. (Gimme stratégia)

Ez alapján most inkább egy visszatesztelős szakasz következhet.

Ezt erősíti, ha figyeled a T/E szinteket, trendvonalakat, vagy egyéb indikátorokat (amik eső trendben túladottságot, sőt enyhe divergenciát mutatnak).

De ha nem csak technikai elemzésben gondolkodunk, a devizapár belső értékét én most 0,9775-re számolom, a jelenlegi árszinten szintén túladott.

Nem ártana a hírekre sem figyelni (bár ma csak 15.00 körül kavarhat be Bernanke, célszerű lenne megnézni, mi az ezzel kapcsolatosan a várakozás.)

Szóval egy jel nem jel. Nem az fogja eldönteni az irányt, melyik idősíkon figyeled.

Hozzászólás

• kmisi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Úgy tűnik, te a Bollingert használtad az elemzéshez.

Talán megfigyelted már, hogy a középvonal átlépését egy visszateszt követi, majd elindul egy új trend a szélső vonalakig, amit elérése után ismét visszatesztel, mielőtt folytatódna. (Gimme stratégia)

Ez alapján most inkább egy visszatesztelős szakasz következhet.

Ezt erősíti, ha figyeled a T/E szinteket, trendvonalakat, vagy egyéb indikátorokat (amik eső trendben túladottságot, sőt enyhe divergenciát mutatnak).

De ha nem csak technikai elemzésben gondolkodunk, a devizapár belső értékét én most 0,9775-re számolom, a jelenlegi árszinten szintén túladott.

Nem ártana a hírekre sem figyelni (bár ma csak 15.00 körül kavarhat be Bernanke, célszerű lenne megnézni, mi az ezzel kapcsolatosan a várakozás.)

Szóval egy jel nem jel. Nem az fogja eldönteni az irányt, melyik idősíkon figyeled.
                  Nem, nem használtam a Bollingert, csak defaultban rajta van a charton, és rajta hagytam. Egyszerűen meglestem W1/D1/H4 -et, találok-e PPZ-re utaló nyomokat, illetve a vélt vagy valós zónához képest hol áll az ár.

Lokális swing lownak tűnt, ami pont egy támaszon ül (egyébként azóta alakult ott egy doji, amit ugye nem játszanék meg, bár emelkedés követte eddig), jelentős esés után, felfelé haladó heti/órás trendben, ezért is kérdeztem, hogy érdemes lehet-e figyelni a párt, hogy alkot-e valami szép jelet, amiből tanulságokat szűrhetek le
                  A híreket nem nagyon figyelem, egyelőre a HWTrader által vázolt stratégia alapjait igyekszem megbízhatóan alkalmazni.

Mindenesetre köszönöm a választ!

Hozzászólás

• barabasi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Errol ne is almodj! Lesz kudarc boven, foleg a kezdeti idoszakban, de kesobb is jonnek majd rossz szeriak. A lenyeg, hogy amennyiben jo a strategiad akkor ki tudsz maszni a verembol, maskent ehen halsz benne. Nem elijeszteni akarlak, de ez nem egy egyszeru jatek.
                    Akkor fogalmaznék inkább úgy, hogy ha az év hátralévő részében demo-n termelek HWT módszerével mondjuk legalább 20 % profitot úgy hogy trade-enként max 2%-ot kockáztatok, akkor jövőre egy kisebb összeggel már éles számlán kezdek és remélem utána inkább plusz-szal fog kezdődni az egyenleg mint mínusz-szal.
                    Ez már reális cél lehet?

Hozzászólás

• CADJPY ma hajnalban

CADJPY ma hanalban D1-en:

PPZ-ben az EMA 200 és a 38-as fibo kb egymás mellett vannak és megjelenik egy BEIB. Én nyitottam a jelzésre.
                      Véleményt/ellenvéleményt is nagyon szívesen meghallgatok

Egy kérdés:
                      BEIB vagy BUIB estében a stop loss közvetlenül a megjelenő bullish/ bearish gyertya alá/fölé kerül 10 pippel vagy pedig az azt megelőző csúcs/alj alá/fölé 10 pippel?
                      Csatolt fájlok

Hozzászólás

PPZ-ben az EMA 200 és a 38-as fibo kb egymás mellett vannak és megjelenik egy BEIB. Én nyitottam a jelzésre.

Egy kérdés:
                        BEIB vagy BUIB estében a stop loss közvetlenül a megjelenő bullish/ bearish gyertya alá/fölé kerül 10 pippel vagy pedig az azt megelőző csúcs/alj alá/fölé 10 pippel?
                        Gyertya. De ezt en nem nyitottam volna a kov okok miatt: csak a vasarnapi gyertyat nyeli el, ami nem egy nagy dolog, pici a gyertya, es a volatilitas is kicsi.

Hozzászólás

Akkor fogalmaznék inkább úgy, hogy ha az év hátralévő részében demo-n termelek HWT módszerével mondjuk legalább 20 % profitot úgy hogy trade-enként max 2%-ot kockáztatok, akkor jövőre egy kisebb összeggel már éles számlán kezdek és remélem utána inkább plusz-szal fog kezdődni az egyenleg mint mínusz-szal.
                          Ez már reális cél lehet?
                          Ne feltetlenul szazalekban gondolkozz. Szamodra elfogadhato kockazatot kell vallalnod. Van akinek a napi par (vagy nagyon sok) ezer dolcsi is belefer mast a 2-300 dollar bukasa is megvisel. Es lehet vesztes idoszakod is, amikor mondjuk, 10-bol 8 kotest buksz.
                          A demot meg csak akkor hagyd abba, mikor mar nem lesz egy cseppnyi ketseged sem a strategiad megbizhatosagat illetoen. Persze az elso komoly eles DD utan meg fogsz inogni, de remeljuk, hogy nem hosszu idore

Hozzászólás

Egy kérdés:
                            Az erős szintet szépen észrevetted, de szignál gyertyát (BEOB, BUOB, PIN bar és IB) swing high-on és low-on érdemes keresni.Hetes TF-en egy konszolidációs háromszög rajzolódik ki előttem, abban is a felfelé menő ágában látom az irányt. 77-es szintől long poziba voltam egy BUOB volt a belépő, de sajnos nem vitte át egy lendülettel azt a masszív ellenállást amit jelöltél a grafikonokon és később támaszként használt az BEIB-ed. 79-es szintnél jó lenne, ha adna újabb belépőt long irányba.

Gyertya torlódásokat is érdemes bejelölni charton, nagyon gyakran erős szintekre utal, mint lehetséges támasz-ellenállás.

Stopot szvsz. technikai szinthez érdemes rakni bármelyik szignál esetén. Gondolok itt előző csúcs-völgyre és/vagy kerek szám, EMA, Fibo%, ect. Egy látszólag jól lefedezett stopszinthez szoktam méretezni a pozíciót, fő a biztonság érzet...
                            Remélem tudtam segíteni...
                            Csatolt fájlok

Hozzászólás

• Sawyer eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

Stopot szvsz. technikai szinthez érdemes rakni bármelyik szignál esetén. Gondolok itt előző csúcs-völgyre és/vagy kerek szám, EMA, Fibo%, ect. Egy látszólag jól lefedezett stopszinthez szoktam méretezni a pozíciót, fő a biztonság érzet...
                              Ha BUOB vagy BEOB alakul ki es az ertelmes beszallo a HWT stratija alapjan, akkor annak a kombinacionak az alja/teteje lesz a swing lo/hi, illetve az altalad is emlitett dolgok is ide esnek. Mivel alapertelmezetten magas idosikrol van szo szvsz folosleges az elozo csucs es volgy hasznalat stopnak a kovetkezo okbol: ha tartani akarja a kockazatot akkor vagy kisebb pozit tud venni, vagy nagyobb kockazatot kell vallaljon ugyanazert a profitert, mig ha meg kistoppolodik a szuk stop miatt akkor meg annyit ert az a beszallo es kesz.

Hozzászólás

• barabasi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Ha BUOB vagy BEOB alakul ki es az ertelmes beszallo a HWT stratija alapjan, akkor annak a kombinacionak az alja/teteje lesz a swing lo/hi, illetve az altalad is emlitett dolgok is ide esnek. Mivel alapertelmezetten magas idosikrol van szo szvsz folosleges az elozo csucs es volgy hasznalat stopnak a kovetkezo okbol: ha tartani akarja a kockazatot akkor vagy kisebb pozit tud venni, vagy nagyobb kockazatot kell vallaljon ugyanazert a profitert, mig ha meg kistoppolodik a szuk stop miatt akkor meg annyit ert az a beszallo es kesz.
                                Hangsúlyoznám (azoknak elsősorban,akik most ismerkednek a HWTstratival), hogy nem a BEOB, BUOB, PIN, stb. adja a beszállási lehetőséget, hanem a havi, heti, napi TF-en kialakult támasz-ellenállás szintek, azaz PPZ-k illetve EMA-k, fibók, kerek számok ÉS különböző gyertya szignálok EGYÜTTES kombinációja.

Az együttes teljesülést azért emelném ki, mert kezdőként(ahogy anno én is bele estem ebbe a csapdába a türelmetlenség miatt) a triggerekre összpontosítottam és egy kialakuló gyertyaformáció esetén egyszerűen hozzámagyaráztam a PPZ-ket, fiboszinteket. Idő kellett felismerni, ez a megközelítés zsákutca...

Stopszintet a pozíció méretezéshez mindenféleképp meg kell állapítanom amit nekem kizárólag technikai szint határoz meg, de hogy (a volatilitásnak teret adva) ki is helyezem a piacra azon az árszinten az már teljesen más téma, ezt mindenki tegye(vagy ne tegye)az egyéni kockázat tűrő képessége szerint.Persze itt napos, hetes TF-en kalkulált pozícióméretezésről van szó, nem daytraderől, ahol inkább tartani lehet extrém elmozdulástól.

Hozzászólás

Working...
                                X