Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Kereskedes de hogyan

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Másik kérdésem pedig, hogy hogyan lehet beállítani, hogy itt a fórumon új hozzászólás érkezésekor üzenetet küldjön a rendszer?

Hozzászólás

• papa eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Akkor figyelj, elarulom ebben a honapban csak EUR/USD-n kereskedtem, 1247€ a heti nyeresegem, igaz raneztem EUR/YEN es GBP/USD parokra is, csupan kivancsisagbol. Amennyiben több part figyelsz, szerintem nem tudsz megfelelöen koncentralni es sok lehetöseg kimarad
      Még a második pozíciódra van elképzelésem, hogy mire nyitottad (mert én is megnyitottam), de az elsőt?

Hozzászólás

• gbpjpy elég jól néz ki
        Csatolt fájlok

Hozzászólás

Akkor figyelj, elarulom ebben a honapban csak EUR/USD-n kereskedtem, 1247€ a heti nyeresegem, igaz raneztem EUR/YEN es GBP/USD parokra is, csupan kivancsisagbol. Amennyiben több part figyelsz, szerintem nem tudsz megfelelöen koncentralni es sok lehetöseg kimarad
          5 lotos pozíciók, 1200 euros heti profit, 1-2 devizapárral… Azért ez már nem kispálya.

Őszinte kíváncsisággal kérdezem:
          - mennyi gyakorlat kell ilyen eredményekhez?
          - körülbelül mekkora számlaméretnél ajánlasz ekkora pozíciókat?
          - milyen idősíkon gondolkodsz (napon belül, túl, több nap)?
          - hogyan, mire figyelve lehet szerinted kiismerni egy valutapárt?
          - mik a stratégiád fő elemei? (nem a részletek, inkább elvek érdekelnek, amiket publikusnak tartasz)

Előre is köszönöm.

Hozzászólás

Ügyes vagy, Papa!

Te még a demo számlából is jól meg tudsz élni.

Legközelebb ha képeket teszel be a ticknumbert takard ki...

Támasznál rányitni a második lépcsőt, ilyet profi tréder sosem tenne.

A riska viszont szép, örülök hogy használod!

Hozzászólás

• Shortosgyula eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Ügyes vagy, Papa!

Te még a demo számlából is jól meg tudsz élni.

Legközelebb ha képeket teszel be a ticknumbert takard ki...

Támasznál rányitni a második lépcsőt, ilyet profi tréder sosem tenne.

A riska viszont szép, örülök hogy használod!
              Nekem is feltűnt a második beszállás. Annyira természetellenesnek hatott, mintha legalábbis egy szőke digót láttam volna. De gondoltam biztos a nagyobb idősíkon a sáv alsó széle az oka. De akkor meg benyitottam volna ott mind a kettőt a szűkebb stop miatt.
              De..! Ha van egy működő stratégiája, aminél épp ott és akkor be kellett nyitni, még ha éppen most ilyen helyen van is, akkor nincs mese, ezt kell tenni!

Ami még eszembe jut, hogy ha valaki dicsekszik a nyerő pozijaival, akkor -azon túl, hogy visszatetsző- nem tudja magát érzelmileg függetleníteni magát tőle. És ugyanúgy a veszteségei is hatással vannak rá.
              Nem támadásnak szántam és remélem nem bántottam meg senkit!

Hozzászólás

• Érdekelne, hogy az aki havonta csak párat köt és tartja az 1-2%os risket hogyan akar komoly megtérülést csinálni a tőkéjén, még akkor is ha jó a találati aránya. Hogy ebből elégséges hozam legyen nagyon magas RR-ű tradeket kéne keresni és mi a garancia rá, hogy az olyan sokat el is fog menni?
                Yen shortjaim nekem is vannak több napról ezelőttről, de ha van ideje az embernek, akkor miért nem köt többet ugyanúgy tartva az RR-t és akkor nem kell napokat várni.

Hozzászólás

• Nem hinném, hogy csak olyan stratégia van, amit magatok helyesnek véltek:-)

Lényeg az eredmény.

Számlát nem láttam attól a profitól, kivel mellesleg az adott időpontban beszéltem, de ő is ezen a környéken 1,3280-90 között gyűjtögetett.
                  Az aktuális árfolyamot tekintve (1,3360) valamint, hogy nem igazán ment alá, mégsem mondható olyan rossz üzletnek:-)

Ha papa demo számlán játszotta, akkor az meg az ő baja, mert az nincs a zsebében:-)
                  Ha pedig ott lesz, akkor egészségére!:-)

Hozzászólás

• Miért ne nyithatta volna be papa a másodikat? Pld. az 5 loton nyert profitból valamennyit rátett a második üzletre. Mi ebbe a hiba? Egy folyamatos nyerő kereskedőnél csak a kőbe vésett 1-2% létezik? Ezt mai napig nem értem. Oké, kezdőknél kötelező 0.5-1% kockázat mert sok a bukó sorozat, de amikor valaki azt állítja magáról, hogy 80-90% a találati arány..akkor miért ne nyithatna be nagyobb kockázattal? Én eddig azt hittem, hogy létezik a tradingnek egy olyan szintje, ahol már ki tudja választani a kereskedő , hogy melyik üzlet milyen valószinűséggel jön be,. Pld. amikor havi támaszon át kocsányon lóg az ár stb..

Papa is valszeg a tegnap előtti eset megismétlődését sejtette , szépen kivették a nyereséget nap vége fele, és a sáv alján sem jutott át ismét. M1-be egy váll-fej-váll féle is volt, lehet arra fogadott. A másodikat meg a szint feltörésénél talán. Aki meg a szintnél beshortolt, mert kinevette a longost az így járt . Lehet, ha papávaé egyszerre nézi valaki a monitor és figyelni az aktuális ármozgást, simán ő is beköti..

Hozzászólás

• Dvit eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Miért ne nyithatta volna be papa a másodikat? Pld. az 5 loton nyert profitból valamennyit rátett a második üzletre. Mi ebbe a hiba? Egy folyamatos nyerő kereskedőnél csak a kőbe vésett 1-2% létezik? Ezt mai napig nem értem. Oké, kezdőknél kötelező 0.5-1% kockázat mert sok a bukó sorozat, de amikor valaki azt állítja magáról, hogy 80-90% a találati arány..akkor miért ne nyithatna be nagyobb kockázattal? Én eddig azt hittem, hogy létezik a tradingnek egy olyan szintje, ahol már ki tudja választani a kereskedő , hogy melyik üzlet milyen valószinűséggel jön be,. Pld. amikor havi támaszon át kocsányon lóg az ár stb..

Papa is valszeg a tegnap előtti eset megismétlődését sejtette , szépen kivették a nyereséget nap vége fele, és a sáv alján sem jutott át ismét. M1-be egy váll-fej-váll féle is volt, lehet arra fogadott. A másodikat meg a szint feltörésénél talán. Aki meg a szintnél beshortolt, mert kinevette a longost az így járt . Lehet, ha papávaé egyszerre nézi valaki a monitor és figyelni az aktuális ármozgást, simán ő is beköti..
                      Az 1-2% csak egy elméleti dolog, az a kérdés, hogy az adott tradere mennyi $$$-t szánsz.

Hozzászólás

• ui.: A tegnapi eset is érdekes volt, mert archenius is majdnem pipre ott kötött mint én vagy papa, és azért ha belegondolunk az a helyzet, ha osztályozni kellene, akkor egy sima B kategóriás m5-ös támasz feltöréséhez képest A++++ kategória volt.

Hozzászólás

• GP57 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Az 1-2% csak egy elméleti dolog, az a kérdés, hogy az adott tradere mennyi $$$-t szánsz.
                          Ez oké, de javits ki ha tévedek, de mintha HWtrader is azt irta volna, hogy egy tradere 0.5-1%-ot kockáztat.De ha rosszul emlékszem akkor elnézést. És ezért nem értem azt, hogy ha valakinek 80%-os a találati aránya, akkor miért nem nyit nagyobbal? Értem én, hogy egy brutál vesztes sorozat annyira leviszi az egyenleget, hogy győzi az ember vissaztornászni, ha nem 0.5-1%-ot vállal, de mi kell történni ahhoz, hogy egy 80%-os arány hirtelen lemenjen 40-50-re? Vagy ha az van, akkor meg az nem 80%, hanem évekre lebontva jó-és rossz időszakokkal együtt kb. 50%.

Hozzászólás

• nevető3dick eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            gbpjpy elég jól néz ki
                            Mindegyik Yen pár ezt a képet mutatta kisebb torzítással, ezért kötöttem EUR, USD, GBP, CAD-ra. Ebből GBP-t leszámítva (khm) mind megvan.
                            Csatolt fájlok

Hozzászólás

Mindegyik Yen pár ezt a képet mutatta kisebb torzítással, ezért kötöttem EUR, USD, GBP, CAD-ra. Ebből GBP-t leszámítva (khm) mind megvan.
                              természetesen, csak olyan szabályos volt a két völgy hasonló alja, ahogy beleérnek a támaszba (többinél a második völgy feljebb volt), hogy nekem ez volt szimpatikus és alternatívát kerestem az eurusd helyett

a gbp, az usd párosban szépen gyengélkedett...

Hozzászólás

Érdekelne, hogy az aki havonta csak párat köt és tartja az 1-2%os risket hogyan akar komoly megtérülést csinálni a tőkéjén, még akkor is ha jó a találati aránya. Hogy ebből elégséges hozam legyen nagyon magas RR-ű tradeket kéne keresni és mi a garancia rá, hogy az olyan sokat el is fog menni?
                                Yen shortjaim nekem is vannak több napról ezelőttről, de ha van ideje az embernek, akkor miért nem köt többet ugyanúgy tartva az RR-t és akkor nem kell napokat várni.
                                Ha nekem szólt a kérdés, akkor nem egészen értem a problémát. Mi az az elégséges hozam? Gondolom mindenkinek más. Miért kellenének magas találati arány mellett nagy R:R tradek? A kettő majdnem kizárja egymást.
                                Komoly megtérüléshez kis számla, nagy hozam helyett nagy számla kis hozam is jó nem? Gondolod sok olyan trader van, aki havi 10% profitot csinál évek óta? Ugyan már, lehet álmodozni, de szerintem előbb utóbb mindenki rájön, hogy párezer dolláros számlával nem megy semmire.
                                Napos-heti charton hány tradet tudsz kötni, ha a korrelációt figyelembe veszed? Max. párat, a többi csak felesleges B-kategóriás kötés. Többet ér, ha inkább a pozi méretet növeled.

Hozzászólás

Working...
                                X