Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Kereskedes de hogyan

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• nevető3dick eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    természetesen, csak olyan szabályos volt a két völgy hasonló alja, ahogy beleérnek a támaszba (többinél a második völgy feljebb volt), hogy nekem ez volt szimpatikus és alternatívát kerestem az eurusd helyett

a gbp, az usd párosban szépen gyengélkedett...
    Rátapintottál a lényegre. Már napok óta esik a GBP és a JPY is. A pár azért tudott egy keveset emelkedni, mert a JPY többet esett. Ezért érte meg más, erősebb párral szemben shortolni a Yen-t. Meglepő módon most elég erős az USD és az EUR is.

Hozzászólás

• fxtom eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Ha nekem szólt a kérdés, akkor nem egészen értem a problémát. Mi az az elégséges hozam? Gondolom mindenkinek más. Miért kellenének magas találati arány mellett nagy R:R tradek? A kettő majdnem kizárja egymást.
      Komoly megtérüléshez kis számla, nagy hozam helyett nagy számla kis hozam is jó nem? Gondolod sok olyan trader van, aki havi 10% profitot csinál évek óta? Ugyan már, lehet álmodozni, de szerintem előbb utóbb mindenki rájön, hogy párezer dolláros számlával nem megy semmire.
      Napos-heti charton hány tradet tudsz kötni, ha a korrelációt figyelembe veszed? Max. párat, a többi csak felesleges B-kategóriás kötés. Többet ér, ha inkább a pozi méretet növeled.
      Valahol egyetértek, valahol nem. Én is napos kereskedésre törekszem, de mivel időm megengedi m5-ben is tudok találni jó beszállókat. Ma reggel jött ki adat EUR-ra 50 pipet beesett, jött a következő adatt, 40-et fel. Napos támaszt pont érintette, 90-et lehetett fogni a kockázat töredékével és elég hamar le volt tudva...

Hozzászólás

• GP57 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Rátapintottál a lényegre. Már napok óta esik a GBP és a JPY is. A pár azért tudott egy keveset emelkedni, mert a JPY többet esett. Ezért érte meg más, erősebb párral szemben shortolni a Yen-t. Meglepő módon most elég erős az USD és az EUR is.
        Egyébként irreleváns mennyire rajzol ki "szép" képet egy keresztárfolyam, ha mind az USD-hez mérten mozog. (Kivéve az esetleges erős kereszt-trendelődést)

Hozzászólás

napos gyertya pipjeit tekintve nincs rossz helyen a gbpjpy, skalpolgatni jó volt

Hozzászólás

• Most ismerkedem a James16 terminusz teknikusszal.

Itt most egy BEOB van alakulóban?

NZDUSD Napi
            Csatolt fájlok

Hozzászólás

• basesoft eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Most ismerkedem a James16 terminusz teknikusszal.

NZDUSD Napi
              Nagy ellenállás volt felfelé, tegnap este Ossie nyitásban shortoltam, de már zártam, nem tudom hol az alja. Kockázat többszörösét már hozta...

Hozzászólás

• basesoft eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Most ismerkedem a James16 terminusz teknikusszal.

NZDUSD Napi
                Elvben olyasmi, azonban a "terminusz teknikusz" azt is mondja hogy alapvetően ha kezdők vagyunk figyeljünk arra hogy swing high/low-on nyomjad a trade-t. Továbbá lőjjed be azt a szintet ahol az ár a legelső ellenállásba ütközhet. Namost akkor itt rögtön jön a kérdés, hogy a pár nappal ezelötti ellenállás annak vehető-e? Mert akkor nem érdemes szerintem kockáztatni - ekkor várnék hogy az ár mit csinál ezzel a szinttel.

Hozzászólás

napos gyertya pipjeit tekintve nincs rossz helyen a gbpjpy, skalpolgatni jó volt
                  http://members.winnersedgetrading.com/fpi/home/

Ez egy elég jó cuccos arra, hogy megtalálja az ember a jó párokat.

Hozzászólás

nem rossz, köszönöm

Hozzászólás

Nem az ide regisztrált Gyuri mondta:

http://index.hu/gazdasag/2013/01/25/...zik_europaban/

Hozzászólás

Nem az ide regisztrált Gyuri mondta:

http://index.hu/gazdasag/2013/01/25/...zik_europaban/
                        Ezt mondta már tavaly szeptemberben is. Szeretem követni, amiket mond, mert sokszor helyes.

ha sikerült a költségvetési szakadékot, valamint az adósságplafon körüli kérdéseket teljes egészében megoldani, és a növekedés is felpörög, akkor a kamatok is emelkedhetnek.

Ez miért lenne cél? Nem inkább a részvénypiac bull marketéről van szó a kötvénypiac kárára?

Hozzászólás

• kmisi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          5 lotos pozíciók, 1200 euros heti profit, 1-2 devizapárral… Azért ez már nem kispálya.

Őszinte kíváncsisággal kérdezem:
                          - mennyi gyakorlat kell ilyen eredményekhez?
                          - körülbelül mekkora számlaméretnél ajánlasz ekkora pozíciókat?
                          - milyen idősíkon gondolkodsz (napon belül, túl, több nap)?
                          - hogyan, mire figyelve lehet szerinted kiismerni egy valutapárt?
                          - mik a stratégiád fő elemei? (nem a részletek, inkább elvek érdekelnek, amiket publikusnak tartasz)

Előre is köszönöm.
                          Jó kis vita alakult ki, de közben nem kaptam választ a kérdéseimre. Pedig tanulságos lett volna.

Ám ha tényleg demo, eltekintek tőle.

Én élesben szeretek kereskedni.

Hozzászólás

• remelem jo a csatolmany, kicsit köverebb szamla , tökeattet es lehet kicsit nagyobb pozival skalpolni
                            Csatolt fájlok

Hozzászólás

• 6 lottal kötöttem be azt a szep nagy gyertyat , 17 pip, most igy munka utan es hetvegere nem rossz

Hozzászólás

• papa eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                6 lottal kötöttem be azt a szep nagy gyertyat , 17 pip, most igy munka utan es hetvegere nem rossz
                                Élesben, vagy demón? Mert ha demón, akkor kár volt ezt leirnod.
                                willow

Hozzászólás

Working...
                                X