Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Kereskedes de hogyan

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• GP57 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    A forex versenyek pont erre jók, hogy megtanítsanak 10%-nál sokkal nagyobban gondolkozni...

Az élő kereskedés meg arra, hogy ne kockáztass csak egészen keveset
    Szerintem semmire sem tanítanak meg. Bármikor berakok egy 100'000-s demó számlát. Ezek a versenyek semmire nem jók, mert csak akkor tudsz nyerni ha gyakran trade-elsz, es irto nagy kockazattal. Nyitsz egy versenyen 20 szamlat ilyen 700-as marginnal tolod aztan ha van 5 nyero traded akkor boldog vagy kb, mert megynered...

Hozzászólás

Elég ideges lennék ha a megélhetésért kéne tőzsdéznem Ez már rég nem erről szabad h szóljon...
      Én meg azt hittem, az a cél, hogy a trader főállásban is meg tudjon élni a profitból.

Most meg kiderül, hogy a forexen 100-szoros tőkeáttétel mellett is 10 milliós tőkére és a magyar átlagfizetés 4-szeresét biztosító főállásra van szükség, hogy ne idegeskedjünk.

Ekkor ez tényleg a tömegeknek szól, lehet százával oktatni a balekokat?

Szerintem itt valami sántít, de nem érek rá a kereskedés mellett „beleélni magam”.

Hozzászólás

• kmisi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Én meg azt hittem, az a cél, hogy a trader főállásban is meg tudjon élni a profitból.

Most meg kiderül, hogy a forexen 100-szoros tőkeáttétel mellett is 10 milliós tőkére és a magyar átlagfizetés 4-szeresét biztosító főállásra van szükség, hogy ne idegeskedjünk.

Szerintem itt valami sántít, de nem érek rá a kereskedés mellett „beleélni magam”.
        Az elhivatott embereknek szól és nem kell hozzá ilyen nagy összeg
        Ha forex mellett nincs más bevételi forrása az embernek akkor meg nem tudom hogy akarhat belevágni megtanulni.

Hozzászólás

Attól függ mi a célod mennyire vagy belevágós, avagy merész.

Szerintem ha az ember jól csinálja bármilyen méretű pénzzel egy jó befektetés a tőzsde.

A teljes megélhetésre is ez igaz - attól függ hogy mekkorák az igényeid. Ha van havi 5-10'000 EUR-os profitigényed, akkor nagy tőke kell. ha havi 1000-rel is boldog vagy nem kell akkora

Hozzászólás

• Fassenkugel eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Attól függ mi a célod mennyire vagy belevágós, avagy merész.

Szerintem ha az ember jól csinálja bármilyen méretű pénzzel egy jó befektetés a tőzsde.

A teljes megélhetésre is ez igaz - attól függ hogy mekkorák az igényeid. Ha van havi 5-10'000 EUR-os profitigényed, akkor nagy tőke kell. ha havi 1000-rel is boldog vagy nem kell akkora
            Fassenkugel!
            Te kezdő vagy, ráadásul egyetemista. Ha rám hallgatsz, maradsz a magyar realitások talaján, s örülsz havi 1000 eurós rendszeres profitnak is.

Ez talán nem elérhetetlen több ember számára, aki kalandvágyból itthon maradt és ilyen feltételek közt próbál megélni.

De ne higgye senki, hogy napi 8-10 órás főállás mellett, szellemileg, fizikailag fáradtan ez könnyen megy. Úgy kevés vállalkozást lehet felépíteni.

(Egyébként a tőzsde és a forex két különböző dolog, más kondíciókkal. Ne keverd.)

Hozzászólás

• Ezért kell büfé szakra menni, hogy maradjon értelmes dolgokra is ideje az embernek
              Elképzelem mire valaki végzős lesz, elmegy a profhoz vizsgázni és csak vigyorog rá, az meg nem érti.........

Hozzászólás

• Hát, én inkább elmentem rendes szakra Mert lesz rendes meló abbol sok zsé, és akkor lesz miből tőzsdézni
                Mekisként nem lesz sok megtakarításod, amit eltőzsdézhetsz

Hozzászólás

Fassenkugel!
                  Te kezdő vagy, ráadásul egyetemista. Ha rám hallgatsz, maradsz a magyar realitások talaján, s örülsz havi 1000 eurós rendszeres profitnak is.

Ez talán nem elérhetetlen több ember számára, aki kalandvágyból itthon maradt és ilyen feltételek közt próbál megélni.

De ne higgye senki, hogy napi 8-10 órás főállás mellett, szellemileg, fizikailag fáradtan ez könnyen megy. Úgy kevés vállalkozást lehet felépíteni.

(Egyébként a tőzsde és a forex két különböző dolog, más kondíciókkal. Ne keverd.)
                  Én nyugatban gondolkzom, régóta - ottani realitásokkal. Azt viszont tudom hogy 8 óra meló után nem marad sok IQ másra... (Nyáron volt tapasztalatom. )
                  Ezért is foglalkozom forexen belül is inkább a daily, résszel - itt nincs akkora mozgás stb. De még sokat kell tanulnom és fogok is ^^

Hozzászólás

Hát, én inkább elmentem rendes szakra Mert lesz rendes meló abbol sok zsé, és akkor lesz miből tőzsdézni
                    Ne maradj Magyarországon és akkor igaz lesz, amit mondasz

Hozzászólás

Hát, én inkább elmentem rendes szakra Mert lesz rendes meló abbol sok zsé, és akkor lesz miből tőzsdézni
                      Attól függ mit értünk rendes szak alatt.
                      Olyan "igazi" rendes szak mellett, ha 7-8 évnél hamarabb akarja az ember befejezni, és nem született géniusz, akkor sokszor lélegezni sincs ideje nemhogy tőzsdézni.

Azért szvsz vannak olyan diplomák/végzettségek amikkel még most is, akár huszonévesen is nagyon jól lehet keresni (magyar viszonylatban), amiből akár Forextőkére is futja.
                      Nem sok az holt biztos, de vannak azért.

Hozzászólás

• Mondok valamit: ha valaki valóban tud kereskedni és daytradel, sokat köt, akkor nem havi 10% lesz a célkitűzése, hanem sokkal több. Felesleges nagy tőkével kezdeni. Felesleges azért dolgozni, hogy legyen félretett pénzed tőzsdézni. Felesleges ezért tanulni is. Ki meri azt a pénzt kockáratenni, amit x év alatt spórolt össze? Egy egyetemi félév árából simán el lehet kezdeni forexezni ...

Persze isten őrizz, hogy bárkit rábeszéljek arra, hogy ezt csinálja, de ez az én véleményem.

Hozzászólás

Mondok valamit: ha valaki valóban tud kereskedni és daytradel, sokat köt, akkor nem havi 10% lesz a célkitűzése, hanem sokkal több. Felesleges nagy tőkével kezdeni. Felesleges azért dolgozni, hogy legyen félretett pénzed tőzsdézni. Felesleges ezért tanulni is. Ki meri azt a pénzt kockáratenni, amit x év alatt spórolt össze?
                          Nocsak, valaki végre levágta a lényeget úgy látom

Hozzászólás

ha valaki valóban tud kereskedni
                            annak pénz se kell...

Hozzászólás

• AUDUSD pinbar trenddel szemben

Sziasztok!

Találtam egy kevésbé megbízható pinbárt. Nagyon jó helyen van, emelkedő trendline + napi ppz. Mivel trenddel szemben megyek, ezért a lehető legközelebbre tettem a TP1-et.

Egy nagy hibája van a trade-nek, trend ellen kötöttem és nagyon erős a bearish lendület. Utólag ez kizáró ok. Mit gondoltok?

Hozzászólás

• elekadammate eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Sziasztok!

Találtam egy kevésbé megbízható pinbárt. Nagyon jó helyen van, emelkedő trendline + napi ppz. Mivel trenddel szemben megyek, ezért a lehető legközelebbre tettem a TP1-et.

Egy nagy hibája van a trade-nek, trend ellen kötöttem és nagyon erős a bearish lendület. Utólag ez kizáró ok. Mit gondoltok?
                                Teljesen más rendszerrel kereskedem, de mivel ma az AUD/USD-t is tradeltem, leírom, hogy mit csináltam.1.03855ön kötöttem buyt.
                                Ez a kötés még most is él. Most ért kritikus ponthoz. Ha túl küzdi magát az 1.04100-1.04200 zónán, akkor marad a long trend.
                                SL-om most 1.03989. Ha minden a terveim szerint alakul, akkor éppen egy fordított váll fej váll van kialakulóban, és a trend longos lesz.
                                Megyek alszom 2 órát, Tokyo open után ránézek a futó kötéseimre, így erre is.

Hozzászólás

Working...
                                X