Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Kereskedes de hogyan

Collapse
X
  • Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• nevető3dick eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Támasz érintve.
    Bravo. Nahát, posztolnak ebben a topikban swing traderek is?

Hevesebb reakciót vártam a bikáktól az 1560-as szint elérésekor, 1573-as szint meg is fogta az emelkedést,ha napos gyertya fölé zár, akkor vsz talán szóba jöhet egy korrekció. 1560 törésre pedig megy egy sell limit a szintre.

Hozzászólás

• Kábelen az 1.52-es szint jelek szerint kitart és nem zár alá a mai gyertya se és szépen alakul egy Pin is, ami erősíti egy korrekció lehetőségét. De igen sűrű felfelé a terep, csak óvatosan...

Hozzászólás

• Sawyer eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Bravo. Nahát, posztolnak ebben a topikban swing traderek is?

Hevesebb reakciót vártam a bikáktól az 1560-as szint elérésekor, 1573-as szint meg is fogta az emelkedést,ha napos gyertya fölé zár, akkor vsz talán szóba jöhet egy korrekció. 1560 törésre pedig megy egy sell limit a szintre.
        Arannyal egyáltalán nem kereskedek, W1, D1 idősík alatt nem is tudnék belelátni semmit, ott viszont szépen látszik minden.

Hozzászólás

W1, D1 idősík alatt nem is tudnék belelátni semmit, ott viszont szépen látszik minden.
          Jó ezt hallani rutinos kereskedőtől (nem kajáltam be a ForexEgyetemes topikban nyújtott előadásod a sikertelen, bűnbánó tréderről, de Oscar gyanús az eset), én is ezzel a filozófiával ülök neki nap mint nap chartot elemezni.

EUR újra erőre kaphat erről a szintről, az esti zárás árulkodóbb lesz.

Hozzászólás

• GBPUSD Pinbar.
            Csatolt fájlok

Hozzászólás

• Üdv!

Történt velem egy olyan a minap, hogy 1.3218 EURUSD árfolyamnál tettem egy vételi buystop vételi ajánlatot 1.3228-ra , majd aztán egy óriási ugrás után 1.3239-en vette meg nekem az MT 4, tehát nem jóval feljebb, mint ahogy szerettem volna. Először azt hittem, hogy a brókerem cseszekedik velem, de aztán arra gondoltam, hogy az én vételi ajánlatomnak nem volt megfelelő ellenajánlata és ezért automatikusan a következő legjobb ajánlati szinten teljesült a vételem.

Kérdezném, hogy ez így korrekt ahogy én gondolom, vagy valami más hiba volt?

Köszi

Hozzászólás

• dutkair eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Üdv!

Történt velem egy olyan a minap, hogy 1.3218 EURUSD árfolyamnál tettem egy vételi buystop vételi ajánlatot 1.3228-ra , majd aztán egy óriási ugrás után 1.3239-en vette meg nekem az MT 4, tehát nem jóval feljebb, mint ahogy szerettem volna. Először azt hittem, hogy a brókerem cseszekedik velem, de aztán arra gondoltam, hogy az én vételi ajánlatomnak nem volt megfelelő ellenajánlata és ezért automatikusan a következő legjobb ajánlati szinten teljesült a vételem.

Kérdezném, hogy ez így korrekt ahogy én gondolom, vagy valami más hiba volt?

Köszi

A stop buy order ha STP/ECN számlán teszed be akkor mindig azon az áron teljesül ahol van ajánlat...de egy limit ordernél vedd figyelembe, hogy előtted mindig a spot megbízások teljesülnek és csak utána az limit megbízások. Tehát lehetséges...

Ha MM számlán van limites megbízásod akkor lehetséges, hogy a cég garantált limitekkel üzemel és ilyenkor ott kapod meg ahol volt a limited...ez cég függő..

Hozzászólás

Arannyal egyáltalán nem kereskedek, W1, D1 idősík alatt nem is tudnék belelátni semmit, ott viszont szépen látszik minden.
                  Még egy infó rólad a fentieken kívűl, hogy kevés szakmai tapasztalattal ne jópofáskodjon veled az ember.

Béke

Hozzászólás

• basesoft eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    GBPUSD Pinbar.
                    Üdv a J16 klubban!

Jók a példáid,sztem jól csinálod. Egy a lényeg, hogy NE a gyertyaformációhoz rajzold a PPZ-ket! Előre rajzold meg havi, heti TF alapján az árforduló szinteket, ha tartozik hozzá valamilyen egyezőség(kerekszám, MA,Fibo,ICHI felhő), akkor lehet örülni és megvárni, hogy kialakuljon egy szignálgyertya. Már ha igényled persze.Nagyvonalakban ennyi.
                    Sok sikert!

Hozzászólás

• Néhány inspiráló, motiváló gondolat a topik szerzőjétől azoknak, akik ezt a csodás, verőfényes napot is a téma tanulmányozásának szentelik.
                      Köszönet HWTrader.

˝Ha valaki ezt egy konnyed penzszorason kivul tobbnek szanja, akkor bizony el kell kezdeni tervezni meghozza nagyon komolyan.

...ahhoz hogy eljussunk ahhoz a bizonyos AHA pillanathoz bizony kell valaki aki fogja a kezunket. Jo mentort talalni nem konnyu.

Valaszd ki a strategiadat, keresd meg a tradert aki sikeres vele evtizedek ota es tanulj el tole mindent. Addig is sajatitsd el a technikai analizis alapjait. Igen, ezt konnyebb leirni mint csinalni, de ezt kell tennunk.

mindenek felett: ragaszkodj a*Pofon Egyszeru*dolgokhoz.

Sokan nem is hinnek mennyire egyszeruek a legeletkepesebb rendszerek es milyen keves dolgot is kell tennunk. Ami visszafog es meggatol a sikerben az sajat magunk, de ez mar egy masik regeny lenne.

Igen, kevesen ertenek hozza, de sok mas dologgal ellentetben itt szinte azonnal kiderul hogy valaki tudja-e vagy csak tanitja.*

Szerintem ha valaki nem hajlando bemutatni elesben hogyan kereskedik miutan beavatott a "titokba", arra nem erdemes idot pazarolni.*

Ha azt gondolod hogy a tozsdehez szerencse kell akkor az meg az elejen jobb ha masfele kezdesz nezelodni. A szerencsere valo hagyatkozas forditottan aranyos a szamlad novekedesevel.

Egy dolgot hianyolok a forumokrol, megpedig hogy a tagok nem beszelnek a gyakorlati reszrol.

... a legjobb tanulas es gyakorlas aktivan resztvenni ilyenekben. Szamomra nagyon sokat segitett/segit, ranevel hogy kovetkezetes es nagyon alapos legyel az elemzesnel es kereskedesnel akar demo akar eles.

...tudom vannak blogok, de ennek pont az a lenyege hogy minel tobben postazzanak a poziciokat, lehetosegeket, szignalokat stb. Nagyon sokat tanulhatunk belole.

*Minel magasabb idobeosztason kereskedsz annal megbizhatobbak a szignaljaid es minel kevesbe vagy tapasztalt annal magasabb idosikon kell kereskedned.
                      Minel lejjebb mesz a skalan annal jobbnak kell lenned.

Azt mondjak a legveszelyeseb az amikor egy kezdo sikeres a legelejen. Nagyon gyorsan elhisszuk magunkrol hogy mar ertunk hozza. A piacnak pedig van egy morbid szokasa ezt helyretenni. Ha sok penzrol van szo ez nagyon fajdalmas is tud lenni.

...egy jol atgondolt es foleg kiprobalt(demozott) terv nelkul tozsdezni penzugyi harakiri.

En kb 5 eve kedtem el erdeklodni a tozsde irant teljesen kezdokent. egy ev utan belevetettem magam es persze a kezdeti fenyes sikereim utan feltoroltek velem a padlot. Akkor rajottem hogy ebben talan picit tobb van mint azt en gondoltam.*
                      Azota is folyamatosan probalom fejleszteni magam.

Barki aki komoly eredmenyt akar elerni ebben a szakmaban,(itt most kizarolag a tozsdei spekulaciorol beszelek) csak akkor van eselye hosszutavon boldogulni ha uzletkent fogja fel amit csinal.

Tudom milyen turelmetlen szinte minden kezdo. Tudom hogy amit a legkevesbe akar hallani az aki uj ebben, hogy hosszu eveket kell eltoltenie ahhoz hogy barmilyen szerencsetol "fuggetlen" sikerre szamitson.*

Ettol meg ez az igazsag. Csak egy kerdes, hany evig tanul egy epitesz hogy rabizzanak egy valodi projektet? Hany evig tanul egy komuves amig megepiti az elso hazat? Sokan ha penzrol van szo, kidobjak az ablakon azt az ovatossagot, korultekintest es egeszseges felelmet amit egyebkent olyan jol kovetunk amikor pl nyaralast valasztunk, vagy uj autot veszunk. Nem, ha penzrol, gyors es fajdalommentes meggazdagodasrol hallunk akkor az a dollar jel kezd villogni mindenki szemeben ami aztan irracionalis dontesekhez vezet es sokszor anyagi csodbe visz egyeneket, csaladokat.*

En is igy voltam, megegettem magam es elgondolkoztam, lehet hogy ennel tobbet kell ezzel foglalkozni. Lehet hogy szerencses vagyok, mivel munkam soran tobb befekteto ceggel is tartom a kapcsolatot es ezert latom hogy a profik mit csinalnak es hogyan gondolkodnak. Az is egy masik szakma, mas celokkal es eszkozokkel. amit viszont tanulhatunk toluk, az uzleti gondolkodas, riziko kezeles es kokemyeny szabalyok szerinti mukodes. Ez az egyetlen modja hogy sikerre vigyuk ott ahol a vilag legfelkeszultebb kereskedoi veszik amit mi el akarunk adni.*

Sokan akik elkezdik csak azt gondoljak hogy nem kell mas mint egy par ilyen szabaly es minden rendben, a tozsde egy penzautomata amibol akkor veszek ki amikor csak akarok. Tudom tulzok kicsit, de ez az igazsag.

Aki nem fogadja el hogy hosszu tanulas var es sokszor leszunk probara teve ugy hogy atkozzuk a pillanatot hogy eloszor neztunk egy grafikonra, az el se kezdje. elkepeszto hogy a kezdok 99%-a fel sem fogja mibe is vag bele. Remelem ebben segitenek az itt leirtak.
                      ˝

És végezetül álljon itt az én nagy példaképem gondolatai és ezzel kívánok mindenkinek sikeres és eredményes kereskedést és tanulást.

˝Ahhoz, hogy nyereséges legyél, a legjobbak között kell lenned! A kereskedésben csak nyertesek és vesztesek vannak, nincs középút!
                      A kereskedésben nincsenek ezüstérmesek. Vagy te kapod az aranyat, vagy te adod másoknak.

Nem lesz belőled jó kereskedő, ha nem szánsz sok időt a chartok elemzésére. A chartok adatai meghatározóak a kereskedési döntések meghozatalában. A chartok láthatóvá teszik, hogy a piacon mi történt valójában. Ahhoz, hogy jobb kereskedő váljon belőled, tudnod kell elképzelni, mitől mozognak az árak úgy, ahogy. Tedd fel magadnak a kérdést: „az, amit most látok, hogyan kötődik a kereslet-kínálat viszonyához?”. Tedd fel ezt a kérdést is mindig: „van-e bármi köze annak, amit most látok, a kereslet-kínálat viszonyához?”.

A legfontosabb, hogy gyakorolj, gyakorolj, GYAKOROLJ! Gyakorold a valószínűsíthető kitörések felismerését. Gyakorold a trendek felismerését. Bárki, aki valamiben tökéletesedni akar, annak rá kell szánnia az időt a gyakorlásra. Mesteri kereskedő akarsz lenni! Gyakorolnod kell, és sosem elfelejteni, hogy tökéletesedni mindig lehet.˝

Joe Ross

Hozzászólás

• Visszajelzést kérek, hogy ezzel a gondolkodással alkalmas lehetek e a tőzsdézésre.
                        Legyen usd-euro deviza, long és 24 órás időtáv, grafikont használva, pénzem 10%-át dolgoztatom egyszere.
                        Legyen "w" alak, mintaként jó. Jön az utolsó felfutás, hogy a minta teljesüljön. Mondjuk a magaság 10%-nál lépek be, mert akkor már talán nemcsak "u", hanem "w" lesz. Ha például a magaság 60%-nál visszaesik 10%-ot, akkor kilépek. 10-60% között 5% visszaesést engedek meg.
                        Ezer alkalom után látom demon, hogy megéri e így.
                        Kapcsolataink újraértékelésével is több pénzünk marad: www.egyuttmukodes.egyrejobb.com

Hozzászólás

• Sawyer eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Néhány inspiráló, motiváló gondolat a topik szerzőjétől azoknak, akik ezt a csodás, verőfényes napot is a téma tanulmányozásának szentelik.
                          Köszönet HWTrader.

Nagyon jó és lényeges kis összefoglaló! Le is mentem!

Hozzászólás

• Ha már pinbar topic, AUDUSD D1 hatalmas pin. És, hogy rajzolnom se kelljen:

http://www.learntotradethemarket.com...4th-march-2013

Hozzászólás

Ha már pinbar topic, AUDUSD D1 hatalmas pin. És, hogy rajzolnom se kelljen:

http://www.learntotradethemarket.com...4th-march-2013
                              .....majd én megteszem helyetted
                              Csatolt fájlok

Hozzászólás

• senegye eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                .....majd én megteszem helyetted
                                Ezer köszönet minden tanulni vágyó tradertársam nevében:-)

Hozzászólás

Working...
                                X