Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Kereskedes de hogyan

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• "Egy kicsit off topic kérdés, kérés: Én a kereskedési stratégiámból és annak hatékonyságának teszteléséből irom a szakdolgozatomat, és most voltam a konzulensemnél megbeszélésen. Aki megállapitotta, hogy ez mind jó és szép, de ha pl. eredményül azt kapom, hogy a stratégiám által realizált éves hozam 20%, azt most honnan tudom hogy jó-e vagy sem (nyilván kockázat függő). Tehát magyarul valamihez mérnem kell? (Például az is, hogy valaki kövér vagy sovány függ a magasságától). Nem mérhetem az S&P 500 index hozamához, mert az az 1-es bétájú portfólió, és a devizakereskedés ennél kockázatosabb. Valaki meg tudja mondani, hogy az egyes devizapároknak mekkora a bétája? Hol lelhetek ilyen tanulmányt? Vagy ha ezt nem is, van valakinek valami információja arról, hogy működnek-e forex hedge fund-ok? Akik csak forex kereskedéssel foglalkoznak? És ha igen ezek mekkora hozamot érnek el? Mert pl. ezeknek a hedge fundoknak a teljesitményével is szembe tudnám állitani a stratégiám eredményét. Előre is köszi!"

Csatlakom GP57-hez, tudsz mindenféle risk-adjusted performance metrics-et használni, vagy a különböző alternative invsetments/hedge fund indexeket mint benchmarkot (az SP500 helyett. Nem tudom melyik public, de a sok közül talán az egyiket megtalálod: BarclayHedge BTOP FX Index, Parker Global's Currency Manager's Index (CMI), AFX's Currency Manager Index, vagy a CIDSM CTA Currency Index.

Hozzászólás

• kristof9226 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Én ezt a GBPAUD jelzést se láttam A++-osnak. A páron ellenben egyértelmű PPZ szintek alakultak ki. Jó lehet még a jövőben. CHFJPY-el mi történt Micro?

Egy kicsit off topic kérdés, kérés: Én a kereskedési stratégiámból és annak hatékonyságának teszteléséből irom a szakdolgozatomat, és most voltam a konzulensemnél megbeszélésen. Aki megállapitotta, hogy ez mind jó és szép, de ha pl. eredményül azt kapom, hogy a stratégiám által realizált éves hozam 20%, azt most honnan tudom hogy jó-e vagy sem (nyilván kockázat függő). Tehát magyarul valamihez mérnem kell? (Például az is, hogy valaki kövér vagy sovány függ a magasságától). Nem mérhetem az S&P 500 index hozamához, mert az az 1-es bétájú portfólió, és a devizakereskedés ennél kockázatosabb. Valaki meg tudja mondani, hogy az egyes devizapároknak mekkora a bétája? Hol lelhetek ilyen tanulmányt? Vagy ha ezt nem is, van valakinek valami információja arról, hogy működnek-e forex hedge fund-ok? Akik csak forex kereskedéssel foglalkoznak? És ha igen ezek mekkora hozamot érnek el? Mert pl. ezeknek a hedge fundoknak a teljesitményével is szembe tudnám állitani a stratégiám eredményét. Előre is köszi!
      CHFJPY nálam még mindig a nulla szint körül van
      A 105 kerek szám felé elindult a visszateszt de onnan még mindig nem indult el komolyabban semerre.

Hozzászólás

• [QUOTE=Microtrader;33167]
        Fassenkugel eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Szevasz Mikrotrader! Behúztad végül a trade-et? Benne vagy még?
        Fassenkugel eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Bekötöttem, aztán Breakevenben záródott a pozi, (első próblémás zónánál BE-be vittem, aztán onnan vissza is fordult.)

Szep trade lett volna :/

En belonem az SL-t 1.507-re, és várnék egy retrace-t és reménykednék hogy fakout szerűen visszatör. Ha nem akkor leljebb húzom az SL-t vagy kilépnék manuálisan.

Én ilyeneket nem csinálok, bekötöm a pozit a jezésre, aztán otthagyom, mert többnyire nincs időm figyelni rá.

PF-en van egy addon ami azt csinálja, hogyha az ár egy zónán felül ZÁR akkor kilép.
        Ilyenkor lehet tenni egy ilyet a BRN-re. Talán. Neked mi a véleményed?

Ha a PF-en van akkor gondolom nem véletlenül került oda, de én nem vagyok fenn a PF-en, nem is tervezem jelenleg.
        Én ilyenekkel robotfélékkel nem nagyon foglalkozom, egyedül breakeven tool-t használok, azt is csak azért mert nincs időm általában figyelni a trade-eket.

Én ezeket a jelzéseket úgy kereskedem, hogy ha ellenem megy az ár akkor már csak a stop-om állítja meg én már nem nyúlok bele, függetlenül attól mi felett zár (márcsak azért sem mert figyelni sem tudnék rá).

De ezek eléggé egyéni dolgok, ezeket az elnyelőket meg pineket sokféleképpen menedzselik le.

Mondom mindezt úgy hogy még mindig Demo-n kereskedem ezeket.
        Elmondok én szívesen mindent, de ha fenn vagy a PF-en akkor szerintem inkább az ottani tagok tanácsaira bízd magad.
        Szia!

De te mintha PF-es lettél volna egy ideig nem? Ha igen, akkor szabad kérdeznem hogy miért hagytad ott?
        2) ez a break even tool nagyon érdekelne, mert a jarroo tradeimen sokat segítene.

Üdv.
        T

Hozzászólás

• [QUOTE=Fassenkugel;33294]
          Microtrader eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          [B]

Szia!

De te mintha PF-es lettél volna egy ideig nem? Ha igen, akkor szabad kérdeznem hogy miért hagytad ott?
          2) ez a break even tool nagyon érdekelne, mert a jarroo tradeimen sokat segítene.

Üdv.
          T
          Nem voltam még eddig PF-es, és egy ideig biztosan nem is tervezem.

A breakeven expertet elküldöm priviben mert ide nem engedi becsatolni.

Hozzászólás

• Microtrader: Azt hiszem ezt a bejegyzést kerested. http://forum.tozsde.hu/segitseg/162-...html#post18541

Hozzászólás

• humor eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Microtrader: Azt hiszem ezt a bejegyzést kerested. http://forum.tozsde.hu/segitseg/162-...html#post18541
              Köszi, már megoldottuk, képeket egyebeket be tudok csatolni, csak ezt az mql4 file-t nem sikeredett most.

Hozzászólás

• Mert nem volt engedélyezve az mql4 kiterjesztésű fájlok feltöltése. Most próbáld meg kérlek. Elvileg már mennie kell.

Hozzászólás

• harzol eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Mert nem volt engedélyezve az mql4 kiterjesztésű fájlok feltöltése. Most próbáld meg kérlek. Elvileg már mennie kell.
                  Most sem lehet csatolni, érvénytelen file típus-t jelez a rendszer

Hozzászólás

• Microtrader eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Most sem lehet csatolni, érvénytelen file típus-t jelez a rendszer
                    Tömörítve menni fog.

Hozzászólás

• Egyébként nekem az a bánatom, hogy az OTP 1995-ös indulása után egy évvel érettségiztem, volt egy 142 négyzetméteres nagy családi házunk, amiben egyedül maradtunk anyámmal apám halála után. Kár, hogy nem volt valaki, aki akkor azt tanácsolta volna, hogy adjam el az örökségem, a házat, és vegyünk egy kisebb lakást, és a különbözetet hosszú távra fektessem be pl. OTP-be. 2007-ig megszázszorozódott volna a kb. 5 millió Ft 500 millióra-adó. Csak későn kezdtem el tőzsdézni és akkor meg belestem a kezdők összes hibájába, és elvesztettem 9 millió Ft-ot! A maradékot meg befizettem, 5 milliót adótartozásba. Úgyhogy oda az életem nagy lehetősége. :-( Már sose fogok jól élni, pedig 17 milliót örököltem később a házból, dolgozhatok életem végéig éhbérért. :-( Pedig félmilliárdból lenne egy jó kis lakásom Pesten, egy ****a motorom, és tőkém, amivel okosan és óvatosan kereskedve biztosíthatnám a gondtalan életet. A befektetésem menedzselése mellett motoroznék napestig, testépítéseznék, szaunáznék, utazgatnék. Bye bye álmok! :-)

Hozzászólás

• Tudom, egy pszichiáteri csak egy cetlit adna a kezembe azzal a szöveggel, hogy: "Ne legyél nyafogós seggfej!" :-)

Hozzászólás

• Ha mindig előre megmondaná valaki hogy mit vegyél, és mikor add el, akkor tízezer forintból is lehetne most félmilliárdod, szerintem ezen kár aggódni...
                          A tőzsdén amúgy sincsenek nagy lehetőségek, vagyis az már csak utólag derül ki. Ha így gondolkodsz akkor az már talán megvéd egy-két nagyobb veszteségtől.

Hozzászólás

• mihook eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Bye bye álmok! :-)
                            Tanulságos történet. Ennek kapcsán jutott eszembe:

Persze utólag mindenki lehet okos(kodó), de bizonyított tény, hogy az átlag magyar nagyobb házat, nagyobb kategóriás kocsit akar, persze hitelből, mint amire szüksége lenne, mint amit a pénztárcája engedne.

Az is tény, hogy a legtöbb ember csak hiszi, hogy ért pénzhez, áldozata a fogyasztói társadalomnak, s még csak most kezdi felismerni a bankbetét után a befektetés egyéb lehetőségeit.

Lenne létjogosultsága egy korrekt pénzügyi tanácsadásnak. De csináltam a weboldalamon egy szavazást, hogy ki hogyan fizetne személyes pénzügyi mentorálásért. Egy válasz érkezett, hogy sehogy.

Pedig ennek nagy ára van. Így a sok balek a unit linkednél pl. legalább 2 évi befektetését adja oda önként és dalolva az ügynöknek igazi vagyonkezelés nélkül. Hitelekbe is sokan belebuktak már. Százezreket is szívesen fizetnek csili-vili alaptanfolyamokért, hogy valami könnyebb, rövidebb úton tőzsdemilliomosok lehessenek.

Senkit sem lehet megvédeni önmagától, ha nem akar ezen a területen komolyan tanulni, tapasztalatot szerezni, fejlődni, felmérni szükségleteit, kockázatvállaló képességét.

Hozzászólás

• Daytrader akarok lenni. Erre jó ez az oldal?http://www.xemarkets.com/lp/ga/platf...FUld3godoiwAtQ
                              Hány hónap demózást javasoltok, ami után el lehet kezdeni éles számlán kereskedni?
                              Ti mennyi hónap után mertétek elkezdeni?

Hozzászólás

• Most demózok a Cityindex-nél, eddig az első hónap után szolid 2%-os nyereség, de legalább tudatosan, a megfelelő szintet kivárva a pozícióbalépésekkel és szűk stop-ot használva sikerült. Még legalább novemberig óvom magam az éles számlától, addig csak tanulok, elemzem a BAC piacát és saját viselkedésem. Szerzek kis tőkét, és hajrá! Bár gazdag valószínűleg már nem leszek belőle. üdv!

Hozzászólás

Working...
                                X