Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Kereskedes de hogyan

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Kmisi! Szia te is Misi vagy? Üdv akkor névrokon! Mindig örülök, ha name relative-t látok, mert kevesen vagyunk! :-) Szóval: a unit-linked tényleg elég népszerű volt, én egyébként 1 évnyi befizetést tudok a jutaléknak, de még az is nagyon sok. Ha életbiztosításra van szükségem, akkkor kötök azt külön, és külön a befektetés. A biztosítók és bankok minden konstrukciót kitalálnak, csak hogy megkopasszák a jónépet. És sokan bedőlnek, hogy milyen jó lehetőség. :-) A pénzügyi kultúrát nagyon kellene fejleszteni. Mostmár a Nyugat-Magyarországi Egyetemen, ahova jártam 3 évet közgáz szakra, de nem fejeztem be, mostmár ott is voltak BÉT által szervezett előadások. Kár, hogy az én időmben még nem. üdv!

Hozzászólás

• mihook eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Egyébként nekem az a bánatom, hogy az OTP 1995-ös indulása után egy évvel érettségiztem, volt egy 142 négyzetméteres nagy családi házunk, amiben egyedül maradtunk anyámmal apám halála után. Kár, hogy nem volt valaki, aki akkor azt tanácsolta volna, hogy adjam el az örökségem, a házat, és vegyünk egy kisebb lakást, és a különbözetet hosszú távra fektessem be pl. OTP-be. 2007-ig megszázszorozódott volna a kb. 5 millió Ft 500 millióra-adó. Csak későn kezdtem el tőzsdézni és akkor meg belestem a kezdők összes hibájába, és elvesztettem 9 millió Ft-ot! A maradékot meg befizettem, 5 milliót adótartozásba. Úgyhogy oda az életem nagy lehetősége. :-( Már sose fogok jól élni, pedig 17 milliót örököltem később a házból, dolgozhatok életem végéig éhbérért. :-( Pedig félmilliárdból lenne egy jó kis lakásom Pesten, egy ****a motorom, és tőkém, amivel okosan és óvatosan kereskedve biztosíthatnám a gondtalan életet. A befektetésem menedzselése mellett motoroznék napestig, testépítéseznék, szaunáznék, utazgatnék. Bye bye álmok! :-)
      Ha az OTP-t közben megvettevolna egy német bank aki teljesen magába olvasztja és megszünteti OTP-ként az egészet, akkor is ezt mondanád?
      Ilyeneken szvsz nincs értelme gondolkodni, utólag könnyű okosnak lenni mert csak rá kell nézni a chartra.
      Ha ilyen egszerű lenne ahogy mondod elég sokan milliomosok lennének.
      Szóval szerintem ne bánkódj emiatt mert nem olyan könnyű ez.

Hozzászólás

• Azért ezzel vitatkoznék, hogy nincsenek nagy lehetőségek: a 90-es évek közepén, amikor bevezették az OTP-t, még kevesen vettek részvényt idehaza, de később a külföldiek felfigyeltek az új lehetőségre, és az tornászta fel 100-szorosára az árfolyamot. Ez is jó lehetőség volt, de ott a mostani legutóbbi világválság. Aki a válság közepén 1200-as OTP-nél úgy gondolkodott, hogy az OTP-nek nincs nagy jelzálogpiaci kitettsége és csak az általános részvénypiaci pánik az oka a tizedelődésnek, és biztos kézzel belevett a következő legalább egy évre, annak 1 év alatt meghatszorozódott a pénze. Ilyen mozgás a következő jópár évben, vagy egy évtizeden belül nem hiszem, hogy lesz.

üdv!

lost89 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Ha mindig előre megmondaná valaki hogy mit vegyél, és mikor add el, akkor tízezer forintból is lehetne most félmilliárdod, szerintem ezen kár aggódni...
        A tőzsdén amúgy sincsenek nagy lehetőségek, vagyis az már csak utólag derül ki. Ha így gondolkodsz akkor az már talán megvéd egy-két nagyobb veszteségtől.

Hozzászólás

• Viktoria eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Daytrader akarok lenni. Erre jó ez az oldal?http://www.xemarkets.com/lp/ga/platf...FUld3godoiwAtQ
          Hány hónap demózást javasoltok, ami után el lehet kezdeni éles számlán kereskedni?
          Ti mennyi hónap után mertétek elkezdeni?
          Szvsz felejtsd el ezt a honlapot, vagy ha találsz olyan market maker brokert akinek a honlapjáról meg lehet tanuli nyereségesen daytradelni akkor szóljál nekem is

Én nem daytrade-elek, de ha még nem vagy stabil nyerő D1-en W1-en a akkor azért elég merész ebbe belevágni....

Hozzászólás

Azért ezzel vitatkoznék, hogy nincsenek nagy lehetőségek: a 90-es évek közepén, amikor bevezették az OTP-t, még kevesen vettek részvényt idehaza, de később a külföldiek felfigyeltek az új lehetőségre, és az tornászta fel 100-szorosára az árfolyamot. Ez is jó lehetőség volt, de ott a mostani legutóbbi világválság. Aki a válság közepén 1200-as OTP-nél úgy gondolkodott, hogy az OTP-nek nincs nagy jelzálogpiaci kitettsége és csak az általános részvénypiaci pánik az oka a tizedelődésnek, és biztos kézzel belevett a következő legalább egy évre, annak 1 év alatt meghatszorozódott a pénze. Ilyen mozgás a következő jópár évben, vagy egy évtizeden belül nem hiszem, hogy lesz.

üdv!
            hagyd már ezt az otp-t..utólag mindenki okos, azt mondd meg, hétfőn, ha nyit a piac, mit kellene venni, ami 1-2-5-10-sok év múlva 10- szerezi az árfolyamát..ha meg ilyen bomba üzlet volt az otp, akkor miért nem kértél kölcsön, adósítottad el magad, hogy pl 2009 után hatszoros pénzt keress vele: ennyiért már uzsorástól is megéri felvenni
            ez jó:
            "Ilyen mozgás a következő jópár évben, vagy egy évtizeden belül nem hiszem, hogy lesz."- amatőrök tipikus hozzáállása: szerinted a piacot érdekli, hogy te mit hiszel? pl Nyilasi Attila kb 3-4 éve azt hiszi, itt a bear market (még bef. alapot is indított ezen hiedelme okán) a piac meg csak emelkedik és ő még ért is hozzá.

http://finviz.com/quote.ashx?t=RDN&ty=c&ta=1&p=d&b=1
            ez meg csak egy példa a sosem lesz lehetőségre - kb otp méretű cég.

Hozzászólás

• stingy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              hagyd már ezt az otp-t..utólag mindenki okos, azt mondd meg, hétfőn, ha nyit a piac, mit kellene venni, ami 1-2-5-10-sok év múlva 10- szerezi az árfolyamát..ha meg ilyen bomba üzlet volt az otp, akkor miért nem kértél kölcsön, adósítottad el magad, hogy pl 2009 után hatszoros pénzt keress vele: ennyiért már uzsorástól is megéri felvenni
              ez jó:
              "Ilyen mozgás a következő jópár évben, vagy egy évtizeden belül nem hiszem, hogy lesz."- amatőrök tipikus hozzáállása: szerinted a piacot érdekli, hogy te mit hiszel? pl Nyilasi Attila kb 3-4 éve azt hiszi, itt a bear market (még bef. alapot is indított ezen hiedelme okán) a piac meg csak emelkedik és ő még ért is hozzá.

http://finviz.com/quote.ashx?t=RDN&ty=c&ta=1&p=d&b=1
              ez meg csak egy példa a sosem lesz lehetőségre - kb otp méretű cég.
              http://finviz.com/quote.ashx?t=MNST&ty=c&ta=0&p=m

Hozzászólás

• Sziasztok!

Társat keresek a james16 Private Fórumra való csatlakozáshoz. Mivel a fórum ára (számomra) sok, így keresek valakit akivel felezni lehetne.

Én 1 hónapja vagyok bennt és embertelen mennyiségű tudás van ott - rengeteget tanultam már most.

Tudom hogy pofátlanság spam-elni a fórumot, de talán innen a legkönnyebb embert halászni. A spammelésért cserébe megpróbálok érdemileg is hozzátenni a fórumhoz a jövőben...

Köszi!

Hozzászólás

Egyébként nekem az a bánatom, hogy az OTP 1995-ös indulása után egy évvel érettségiztem, volt egy 142 négyzetméteres nagy családi házunk, amiben egyedül maradtunk anyámmal apám halála után. Kár, hogy nem volt valaki, aki akkor azt tanácsolta volna, hogy adjam el az örökségem, a házat, és vegyünk egy kisebb lakást, és a különbözetet hosszú távra fektessem be pl. OTP-be. 2007-ig megszázszorozódott volna a kb. 5 millió Ft 500 millióra-adó. Csak későn kezdtem el tőzsdézni és akkor meg belestem a kezdők összes hibájába, és elvesztettem 9 millió Ft-ot! A maradékot meg befizettem, 5 milliót adótartozásba. Úgyhogy oda az életem nagy lehetősége. :-( Már sose fogok jól élni, pedig 17 milliót örököltem később a házból, dolgozhatok életem végéig éhbérért. :-( Pedig félmilliárdból lenne egy jó kis lakásom Pesten, egy ****a motorom, és tőkém, amivel okosan és óvatosan kereskedve biztosíthatnám a gondtalan életet. A befektetésem menedzselése mellett motoroznék napestig, testépítéseznék, szaunáznék, utazgatnék. Bye bye álmok! :-)
                  Ha 95-ben beleveszel az OTP-be, szerinted mikor szálltál volna ki? Tényleg azt gondolod, hogy tartottad volna 2007-ig? Mindegy mikor kezded, a kezdők összes hibáján végigmentél volna. Már a 96-os felfutásban naponta remegtél volna a profitért. Kis is szálltál volna. Aztán látván, hogy minden száguld tovább, dühödben 97-ben visszaszálltál volna, de csak azért, hogy 98-ban bebukjad a válságot, aminél természetesen a legalján adtad volna el. És így tovább...
                  Miért tudom mindezt? Mert nekem megadatott az általad kedvezőnek tartott forgatókönyv. Ráadásul 98-ban szálltam be a válság után. Semmit nem számított hosszútávon a kezdeti előny. Sőt...
                  A Matávon akkorát buktam a dotcom válságban nem sokkal később, hogy minden pénzt visszavettek tőlem, amit nem buktam el. És most mégis itthoni kereskedésből élek. Hogy ehhez mekkora elszántság és akaraterő kellett, abba most nem mennék bele. Százszor fel akartam közben adni az álmom. De valahogy mégsem tettem...
                  Remélem levonod a megfelelő tanulságokat a történetemből.

Hozzászólás

• Kamionos eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Ha 95-ben beleveszel az OTP-be, szerinted mikor szálltál volna ki? Tényleg azt gondolod, hogy tartottad volna 2007-ig? Mindegy mikor kezded, a kezdők összes hibáján végigmentél volna. Már a 96-os felfutásban naponta remegtél volna a profitért. Kis is szálltál volna. Aztán látván, hogy minden száguld tovább, dühödben 97-ben visszaszálltál volna, de csak azért, hogy 98-ban bebukjad a válságot, aminél természetesen a legalján adtad volna el. És így tovább...
                    Miért tudom mindezt? Mert nekem megadatott az általad kedvezőnek tartott forgatókönyv. Ráadásul 98-ban szálltam be a válság után. Semmit nem számított hosszútávon a kezdeti előny. Sőt...
                    A Matávon akkorát buktam a dotcom válságban nem sokkal később, hogy minden pénzt visszavettek tőlem, amit nem buktam el. És most mégis itthoni kereskedésből élek. Hogy ehhez mekkora elszántság és akaraterő kellett, abba most nem mennék bele. Százszor fel akartam közben adni az álmom. De valahogy mégsem tettem...
                    Remélem levonod a megfelelő tanulságokat a történetemből.
                    Ott a pont....

Hozzászólás

• Kamionos eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Hogy ehhez mekkora elszántság és akaraterő kellett, abba most nem mennék bele.
                      Szerintem tanulságos lenne

Hozzászólás

• Szia Kamionos! Köszi a hozzászólást! Én úgy vélem, lehet, hogy nem adtam volna el sokáig, csak a nagyobb visszaeséseknél, és kis pénzeket vontam volna ki a megélhetésre közben. Ami sanszos, hogy a 1998-as és a 2007 utáni válságokat buktam volna be, ha kitartok, és nem szállok ki időben, de ezt már sohasem tudom meg. üdv! És ha lesz időd, még írhatsz a történetedről, leszűrt tapasztalataidról, kíváncsivá tettél, és szerintem a többiek is szívesen tanulnának belőle!

Hozzászólás

• Na, már nem engedi módosítani az üzenetem. Szóval azt akartam írni, hogy csak nagyobb visszaeséseknél, válságoknál szálltam volna ki, persze az 1998 as és a 2007-es válságok elején vesztettem volna jócskán, mire látszott volna, hogy nagyot esik, és lehet, hogy korábban szálltam volna vissza jóval, mint a mélypont. Ennek ellenére szerintem hosszú távon így is nagyon szép nyerőben lettem volna. A 2007-es válságnál 1200 körül nyaggattam anyámat, hogy tegyük be, közös bankszámlán volt a pénz, az ő hozzájárulása is kellett volna, de mivel a válság kitörésekor bux követő alappal vesztettem 2 milliót, mire kiszálltam, így nem járult hozzá, félt, megint vesztenék. Pedig legalább egy évig terveztem tartani a válság után, és pont egy évvel később 6x-ozódott. Na, mind1. Ez van. üdv!

Hozzászólás

Na, már nem engedi módosítani az üzenetem. Szóval azt akartam írni, hogy csak nagyobb visszaeséseknél, válságoknál szálltam volna ki, persze az 1998 as és a 2007-es válságok elején vesztettem volna jócskán, mire látszott volna, hogy nagyot esik, és lehet, hogy korábban szálltam volna vissza jóval, mint a mélypont. Ennek ellenére szerintem hosszú távon így is nagyon szép nyerőben lettem volna. A 2007-es válságnál 1200 körül nyaggattam anyámat, hogy tegyük be, közös bankszámlán volt a pénz, az ő hozzájárulása is kellett volna, de mivel a válság kitörésekor bux követő alappal vesztettem 2 milliót, mire kiszálltam, így nem járult hozzá, félt, megint vesztenék. Pedig legalább egy évig terveztem tartani a válság után, és pont egy évvel később 6x-ozódott. Na, mind1. Ez van. üdv!
                            Szerintem inkább előre nézz, ne hátra, egy fokkal hasznosabb lehet.

Hozzászólás

• Kedves Microtrader! Hát igen, a múlton felesleges rágódni. Kissé néha depis leszek, ha arra gondolok, hogy ezzel az egyszerű Buy&Hold stratégiával, ami a válságok időtartamára kiszállással párosul, milyen helyzetben lennék most ahelyett, amiben vagyok. A jövő úgy néz ki, pár milkát fogok kapni tőkének rokonoktól, de addig még legalább ez év novemberig demózok csak Cityindex-en. Azán majd meglátjuk. Mocskosul gazdag már sosem leszek valszeg, de jobban még élhetek attól, amit a fix fizetés jelentene, mert az pont fedezi csak a megélhetést, gyarapodni nem lehet belőle. Egyébként nincs sok anyagi vágyam, csak egy normális saját lakás Pesten, hogy ne kelljen albérletet fizetni, meg ne lakoltathassanak ki ok nélkül, kényükre-kedvükre a főbérlők (voltam már egy jópár albérletben, tapasztalat), meg egy jó nagymotor kellene, autó nem, és kis utazgatás, bulizás. Meg hogy ne fillérekből nyomorogjak öregkoromra, mint amit az állami nyugdíj fog érni akkor. Még idősen is szeretnék tőzsdézni, mint Warren Buffet. :-)

üdv! Misi

Microtrader eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Szerintem inkább előre nézz, ne hátra, egy fokkal hasznosabb lehet.

Hozzászólás

• Szia Kamionos! Azt írtad az előbb, hogy ma is kereskedésből élsz. Meg lehet tudni, hogy milyen instrumentummal, vagy -okkal? :-) Én a Bank of America-t néztem ki, elég szép szabályos grafikonja van, elvileg könnyebb vele kereskedni. üdv!

Hozzászólás

Working...
                                X