Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Kereskedes de hogyan

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Marky eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    ...

Mit gondoltok? Elengedhetetlen a sikerességhez, hogy legalább 1 indikátort használjunk? Van itt bárki, rajtam kívül, aki indikátorok nélkül gondolkodik VAGY már sikeresen trédel indikátorok nélkül? :-)

Előre is köszönöm!
    Tökéletesen elvagyok hagyományos indikátorok nélkül. Egyet használok, ami segíti a számolást:-)

Hozzászólás

• nevető3dick eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Tökéletesen elvagyok hagyományos indikátorok nélkül. Egyet használok, ami segíti a számolást:-)
      És mit számolsz?

Hozzászólás

• GP57 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        És mit számolsz?
        Ismeretlen jövő célbaérésének utolsó másodperceit:-) mert ha nem vigyázunk, úgy közelít, hogy jól pofán is csap:-)

(a gyertyák záródásának másodperceit)

Hozzászólás

Még MACD vagy RSI vagy stochastic divergenciát se nézel?

Hozzászólás

Ha lesz 28 pip USD vétel van...

De ha már mindenképpen shortot akartok játszani illet volna megvárni a 9640-es szint letörését
            Kicsit paráztam mikor ezt beírtad, mert ugye sokkal sokkal tapsztaltabb vagy nálam, és valóban nem is túl meggyőző az esés de szerencsére épp elérte az egyszem TP-met az árcskkenés 0,9680-nál. +1 R és innentől szerintem is inkább emelkedés lesz.

Hozzászólás

• Marky eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Sziasztok!

3 éve foglalkozom tőzsdézéssel kisebb-nagyobb szünetekkel. De inkább úgy fogalmaznék, hogy 3 éve ÉRDEKEL a trade. Főleg azért, mert élő számlán még nem is toltam, csak a Plus500 demóján kísérletezgettem és asszem 2 free versenyen indultam. A Daytrading és az EURUSD az, ami érdekel.

A bátyám nyomta/nyomja a kereskedést, sokszor láttam annak idején, hogy a chartokon spekulál, így engem is komolyan el kezdett érdekelni a dolog. Kizárólag EURUSD-ben és daytradingben gondolkodom.

Azt szeretném kérdezni, hogy lehetséges az, hogy valaki indikátorok használata nélkül sikeres kereskedő legyen? Tehát még mozgóátlagok, RSI vagy MACD használata nélkül is? Hosszú távú sikerességhez kell, hogy valaki Elliott-i hullámokról, s ehhez hasonló elméletekről olvasson könyveket?

Mikor először kezdtem gondolkodni a tőzsdén, minden stratégiám tartalmazott legalább 1 indikátor használatát, de most már hónapok óta olyan sikeres daytrade stratégiákat próbálok kigondolni, amelyek nem tartalmaznak indikátor használatot.

Mit gondoltok? Elengedhetetlen a sikerességhez, hogy legalább 1 indikátort használjunk? Van itt bárki, rajtam kívül, aki indikátorok nélkül gondolkodik VAGY már sikeresen trédel indikátorok nélkül? :-)

Előre is köszönöm!
              Indikátorok nélkül lehet figyelni alakzatokat, szinteket, gyertyaformációkat, piacritmus, híreket, ahoyg mondod Elliot hullámokat stb stb stb és ezek alapján lehet is kereskedni.

Külföldi fórumokon sok embert találsz akik indikátor nélkül kereskednek akár napon belül is. És """"""CSAK""""""" (igen nagyon idézőjelben) le kell másolnod a módszereiket.
              Sok sikert ha belevágsz, de szerintem akárki egyetért abban hogy iszonyú nehéz lesz

Hozzászólás

• Microtrader eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Még MACD vagy RSI vagy stochastic divergenciát se nézel?
                Nem

(még van 13 hozzászólásom)

Hozzászólás

• Hűűű ez igen na asszem ezt ajánlhatom mindenki figyelmébe,
                  ha így zár a pin, ennyire látványos jelzést még szinte nem is láttam
                  Csatolt fájlok

Hozzászólás

• Törökök ma vágtak kamatot. Ettül függetlenül jó lehet, kérdés hol lehet ebben normálisan kockázatot kezelni. Támasznak ott az 1.8200, elsődleges célárnak meg 1.8088. Mondjuk ha a spreadre ránézek, akkor már tudom mit fogok csinálni

Itt az járt jól, aki a hír után 8348-nál lecsapta a fejét. Mostmár csak pislogni lehet
                    ui.: de az meg ugye itt rész-zár, ugyhogy nincs ez még teljesen beesve

Hozzászólás

• Van egy hipotézisem miért lehet reggel London nyitásban jobban nyerni, mint egyébként. Ezt a tendenciát amúgy gondolom már többen észrevettétek, nem csak nálam van így.

A magyarázat a következő: az árban akkor történik nagyobb elmozdulás valamelyik irányba, amikor tartósan nincs egyensúly az eladók és a vevők között, valamelyik tábor erősebb. Amit a legtöbben néznek elemzésnél: hol jöhet a sok új vevő vagy eladó, mert olyankor meg tudják tolni az árat. Ez eddig ok, DE számításba kell venni, hogy a kilépők is meg fogják mozgatni az árat és a belépési jelek lehetnek hasonlóak az egyes tradereknél, a kilépés szinte soha nem ugyanaz. Éppen ezért, mivel reggel sok a beszálló könnyebben kiszámítható a mozgás, mint mondjuk délben, ahol már kevesebben szállnak be és többen ki, ami "véletlenszerű".

Ha van véleményetek, írjátok meg.

Hozzászólás

Van egy hipotézisem miért lehet reggel London nyitásban jobban nyerni, mint egyébként. Ezt a tendenciát amúgy gondolom már többen észrevettétek, nem csak nálam van így.

A magyarázat a következő: az árban akkor történik nagyobb elmozdulás valamelyik irányba, amikor tartósan nincs egyensúly az eladók és a vevők között, valamelyik tábor erősebb. Amit a legtöbben néznek elemzésnél: hol jöhet a sok új vevő vagy eladó, mert olyankor meg tudják tolni az árat. Ez eddig ok, DE számításba kell venni, hogy a kilépők is meg fogják mozgatni az árat és a belépési jelek lehetnek hasonlóak az egyes tradereknél, a kilépés szinte soha nem ugyanaz. Éppen ezért, mivel reggel sok a beszálló könnyebben kiszámítható a mozgás, mint mondjuk délben, ahol már kevesebben szállnak be és többen ki, ami "véletlenszerű".

Ha van véleményetek, írjátok meg.
                        én inkább úgy fogalmaznék, h a nagy piacok nyitási-zárási időzónáiban van jellemzően az, amit te említesz
                        oka, a daytraderek ki és beszállásai, illetve akkor indulnak a rendes pénzügyi tranzakciók, hiszen ez az egész nem csak a spekik játszótere

Hozzászólás

Törökök ma vágtak kamatot. Ettül függetlenül jó lehet, kérdés hol lehet ebben normálisan kockázatot kezelni. Támasznak ott az 1.8200, elsődleges célárnak meg 1.8088. Mondjuk ha a spreadre ránézek, akkor már tudom mit fogok csinálni

Itt az járt jól, aki a hír után 8348-nál lecsapta a fejét. Mostmár csak pislogni lehet
                          ui.: de az meg ugye itt rész-zár, ugyhogy nincs ez még teljesen beesve

Hihetetlen egy ilyen óriás pin jelzés délelőtt fél 12 re lendületből kistoppolt
                          A tegnapi USDCHF fele iylen szép se volt, az pedig nyert. Hát iylen ez a szakma..

Egyébként igen, egyetértek, ha egyszer talán majd daytrader leszek, én is igyekszem majd csapkodni az ilyenek fejét

Hozzászólás

• _pda_ eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            én inkább úgy fogalmaznék, h a nagy piacok nyitási-zárási időzónáiban van jellemzően az, amit te említesz
                            oka, a daytraderek ki és beszállásai, illetve akkor indulnak a rendes pénzügyi tranzakciók, hiszen ez az egész nem csak a spekik játszótere
                            Miért kellene egy daytradernek a nyitáshoz-záráshoz igazodnia? Akkor nyit, akkor zár, amikor helyzet van.

Hozzászólás

Miért kellene egy daytradernek a nyitáshoz-záráshoz igazodnia? Akkor nyit, akkor zár, amikor helyzet van.
                              Arra célzott, hogy ő nem megy le D1 alá... (pedig nem ártana még a napon túli tradekhez sem).

Hozzászólás

• kmisi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

Lehet, hogy veszek inkább abból a vacak FHB-ból (ha már magyar és bankpapír), ami MOST ott haldoklik jó ideje a belső értéke harmada alatti áron, s jó eséllyel minimum megduplázhatja magát, ha jobb idők jönnek.
                                Más is vett FHB-t? Eddig 14% 10 nap alatt…

A Bpforexes blogon megjelent néhány gondolat annak összefoglalásául, ahogy a dolgokat látom. Akit érdekel, elolvashatja:
                                http://tomegtozsde.blog.hu/2013/05/1...undamentalista

Hozzászólás

Working...
                                X