Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Kereskedes de hogyan

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• GP57 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ez teszt nélkül is látszik h igaz.

Többet megy el az ár egy pinbar után a pinbar méretéhez viszonyítva, mint ahágy fals pinbar van a nem falsokhoz képest.
    Mit nevezel "fake pinbarnak" (eye not within the range of former bar)?
    Illetve mit ertesz a pinbar meretehez viszonyitott elmozdulason?

Hozzászólás

• Fassenkugel eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Mit nevezel "fake pinbarnak" (eye not within the range of former bar)?
      Illetve mit ertesz a pinbar meretehez viszonyitott elmozdulason?
      Fake, amikor a pinbar utánnem indul meg a trend.

Pinbarnak van egy mérete és az utána lévő elmozdulásnak is

Hozzászólás

Fake, amikor a pinbar utánnem indul meg a trend.

Pinbarnak van egy mérete és az utána lévő elmozdulásnak is
        Pl az EURUSD-rol mi a velemenyed (Penteki)? Ez fake lenne? Az en FTA-mat elerte. Mondjuk nagyon ocsmany helyen volt... Demoval behuztam meg hetfo este, majd masnap kedden 5 percesen kishijjan az utolso pipet is kifacsartam belole. De ez mar inkabb a mazli mint sem a pin bar kovetkezteben megindulo downtrend es a FTA elerese lenne... Eles szamlaval tavol maradtam volna tole mint a tuztol

Hozzászólás

• Az utólag tud csak kiderülni, hogy fake volt-e

Amúgy én is láttam már szebbet

Hozzászólás

Ez teszt nélkül is látszik h igaz.

Többet megy el az ár egy pinbar után a pinbar méretéhez viszonyítva, mint ahágy fals pinbar van a nem falsokhoz képest.

Olvasva a Fail Better fórumot tényleg egyértelmű hogy nem használ a fickó breakevent, de az nekem eddig nem annyira az, hogy akkor ehelyett, mit csinál és hogyan csökkenti a kockázatot, a trade előrehaladtával.

Ti hogy értelmeztétek ezt?

Hozzászólás

• Microtrader eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Olvasva a Fail Better fórumot tényleg egyértelmű hogy nem használ a fickó breakevent, de az nekem eddig nem annyira az, hogy akkor ehelyett, mit csinál és hogyan csökkenti a kockázatot, a trade előrehaladtával.

Ti hogy értelmeztétek ezt?
              Akkor rakod 0-ba amikor már célár közelében van. Vagy akkor sem. Ő azt mondja ha jól becsülted meg a tredet az elején, akkor nincs értelme stopot igazítani. Illetve talán azt az ellenérvet lenne érdemes kiemelni, miszerint sokan soksor A) nem technikailag indokolt helyre teszik a stopot B) rossz helyre teszik, ahol jó eséllyel le lesznek vadászva.

Hozzászólás

És ha már itt tartunk:
                Pinbarra (és egyéb megerősítésekre kötöttem USD/HUF longot) elég sokat elment nekem már tegnap, de ha 0-ba teszem, akkor pont kiszed. Most viszont kezd megszaladni
                Csatolt fájlok

Hozzászólás

• Ahogy o is irja: Az ar szeret a fontosabb szintekre visszaterni

Microtrader: Szerintem az valahol hanyingerkuszob / tapasztalat- bol jon. Azert biztos van egy SL limit. De o egy profi trader. Erzesre tudja hogy egy adott erossegu kitores mennyi ido mulva ter vissza az adott szintre hogy megtesztelje, es onnan szalljon el. Illetve erzesre/tapasztalatra tudja hogyha megsem fordul vissza akkor hol az a hatar ahonnan mar tudja hogy nem fog visszafordulni (ergo ideje loss-ban zarni).

Szerintem o sokkal inkabb a BE ellen mintsem az SL ellen van. Illetve szerintem ha neki SL-t kene betennie akkor O mar azert ismeri azokat a szinteket amit az ar "tiszteletben tart" - ergo nem koveti el a hibat amit GP is mondott a) pontjaban.

De azt se felejtsuk el hogy o teljesen mas strategia szerint tradel mint mi. (SFP, touch trade etc) - itt szerintem sokkal kisebbek a TP szintek - lat egy felallast belo 10-50pip-ig aztan TP es csa.

De pl. ez az egesz tok jo arra hogy ahogy o is mondja: "Egy excelbe irtd bele mi lett volna, ha nem BE-zel stb - es hasonlitsuk ossze az eredmenyeket

UDv .T

Hozzászólás

• Ha jól vettem ki a wizzard szavaiból a fórumon, akkor szimplán zárja az első ellenállásnál. Ha úgy gondolja, hogy tovább megy, akkor is. Csak akkor a visszapattanásban újra beszáll. Ha visszajön a beszállási árig, akkor örömködik. Míg mást éppen kivesz a BE, addig ő már túl van egy nyerő pozin és újat nyithat, ami valszeg még többet fog hozni, ha jó az elképzelése.
                    De az angolom elég gyér, szóval nem 100.

Hozzászólás

• Hali.

Mint paran tudjatok a nyaron szeretnek melyebben foglalkozni a B, C, D kategorias pinek megjatszasaval - illetve erre szerentek egy rendszert epiteni. Ehhez kivalo anyag volt a j16 PF egyik video sorozata. A video nezese kozben felmerult egy kerdes bennem, amire FF-en valaszt is kaptam.

Hat latszik hogy van hova fejlodni. Mikor mar azt hiszi az ember higy kezd valamit kapizsgalni ghous mindig kinyit +1-2 ajtot - olyan szempontokat ad amire en soha nem is gondoltam volna magamtol. (Illetve lehet hogy igen - sok sok demozas es backtesteles es szivas utan)

Remelem nem haragszotok ha kozzeteszem a chartot. (Es azert sem ha a jovoben is igy teszek. Remelem szamotokra is lesz benne par tanulsag.

Udv
                      T
                      Csatolt fájlok

Hozzászólás

• Kacifántos egy magyarázat, szerintem nem mindent lehet illetve kell megmagyarázni

Hozzászólás

Kacifántos egy magyarázat, szerintem nem mindent lehet illetve kell megmagyarázni
                          Mondja ezt az aki már évek óta főállásban kereskedik.

Hozzászólás

Kacifántos egy magyarázat, szerintem nem mindent lehet illetve kell megmagyarázni
                            Pont ezert akartam megkerdezni a nagyokat - meg nem egeszen tiszta hogy hol a hatar a valosag es a belemagyarazas kozott Kovetkezo chartok jonnek hamarosan :=)

Hozzászólás

• Sziasztok!

Tegnap volt egy kerdesem 2 pinnel kapcsolatban. Remelem segit (valakinek - ha betebed egyszer egy ket kezdo ide nekik biztos jo lesz )

Udv,
                              T
                              Csatolt fájlok

Hozzászólás

• 96.90-ről van egy shortom nekem is. Vagy nagyon jó lesz, vagy nem lesz semmi

Hozzászólás

Working...
                                X