Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Kereskedes de hogyan

Collapse
X
  • Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• orkati eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Vigyázni kell, mert ha akarom dupla csúcs van, és esni kezd, ha akarom, emelkedő trendnek is nézhetem,
    Ez a gond a felületes alakzat figyeléssel, ez nem lehet dupla csúcs.

Hozzászólás

• StLui eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Ez a gond a felületes alakzat figyeléssel, ez nem lehet dupla csúcs.
      Hát persze, hogy nem, hiszen le van írva egy rakás tankönyvben, hogy pontosan hogyan is kellene kinéznie egy dupla csúcsnak

Hozzászólás

Hát persze, hogy nem, hiszen le van írva egy rakás tankönyvben, hogy pontosan hogyan is kellene kinéznie egy dupla csúcsnak
        Igen, és elvileg annak oka van, bár sem én de talán te sem kereskedsz alakzatok alapján.

Komolyabbra fordítva, amire emlékszem:
        duplacsúcs: emelkedő trend végén kell kialakuljon, itt meg oldalazás van. Amúgy ha a második csúcs magasabb, arra volt egy külön technika, talán neve is van, az első csúcs teteje alá ha bejött az árfolyam a második csúcs kialakulása közben, akkor belépni shortra, elsődleges célár a nyakvonal. Ezt talán Sidius kedvelte is mint belépő?

Hozzászólás

Vigyázni kell, mert ha akarom dupla csúcs van, és esni kezd, ha akarom, emelkedő trendnek is nézhetem, mert a második csúcs kicsit mintha magasabban lenne, és ez éppen lehet egy uptrend kezdete is.
          Szerintem jól látod. Előbb utóbb ide lyukad ki az ember.

Van Tharp szerint mindenki a hiedelmeivel tradel.
          Mindenki azt lát bele a chartba, amiben hisz. Ha én trendkövető vagyok akkor ennek a bizonyítékait fogom keresni és találni. Közben sok más trader duplacsúcsot lát, és fordulásra játszik. Figyelik az idősíkokat M1-W1 ig. Aztán ott van még egy csomó más gazdasági folyamat, amit mi nem látunk, mégis hatással van az árra.

Azt bírom, ha pl. valaki elfogadja az 50%-os esélyt, akkor sokan azt mondják, hogy az illető biztos nem tud piacot elemzeni, nem foglalkozott vele eleget, vagy nem látja át a dolgokat.
          Nem véletlenül mondják a profik, hogy a piacelemzés nem lényeges, sőt ez az egyik legnagyobb zsákutca.

Hozzászólás

• Zooli Trading Klub eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Sokan úgy gondolják, dayraderként majd bármikor, bármilyen piaci körülmények közt pénzt tudnak kivenni a piacból. Mintha csak a sarki zöldségeshez mennének le egy kiló krumpliért.
            Valóban nem kötelező napi 10-12 órát gép előtt ülni, és meredni a monitorra. De a kedvező piaci helyzeteket ki kell várni. A kereskedés az idő nagy részében nem más, mint várakozás. De amikor helyzet van, akkor 100%-ig ott kell lenni.
            napi 4-5 óra 3-4 devizán m1,m5 idősíkon elég kell, hogy legyen. főleg olyan belépési jeleknél, ahol nincs sok feltétel pl.
            szint visszateszt,szinttörés,p1..stb. ezek mindig vannak. ha van + 15 indi a charton, amiknek plusz meg kell erősíteni a belépést, akkor
            lehet ritkábban van jel. de a több indi,túlbonyolított tech. elemzés nem biztos, hogy eredményesebb.

Hozzászólás

• sindler eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              napi 4-5 óra 3-4 devizán m1,m5 idősíkon elég kell, hogy legyen. főleg olyan belépési jeleknél, ahol nincs sok feltétel pl.
              szint visszateszt,szinttörés,p1..stb. ezek mindig vannak. ha van + 15 indi a charton, amiknek plusz meg kell erősíteni a belépést, akkor
              lehet ritkábban van jel. de a több indi,túlbonyolított tech. elemzés nem biztos, hogy eredményesebb.
              És akkor ezt a napi 4-5 órát ha jól értem általában a London session nyitása után a délelőtti órákban szoktad végigkereskedni?

Hozzászólás

• Nem véletlenül mondják a profik, hogy a piacelemzés nem lényeges, sőt ez az egyik legnagyobb zsákutca.
                ˝A tudatlanságod legmagasabb foka az, amikor elutasítasz valamit, amiről nem tudsz semmit.˝

/Wayne Dyer/

Hozzászólás

• sindler eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  ez az egyik legnagyobb butaság, amit mondanak.
                  a h4 -es szintnél lépsz be kisebb idősíkon, akkor devizapárba egy hónapba lesz 2-3 alkalom, amikor h4-es szinthez ér. és játszod 5-6 páron, ahol kicsi a spread.
                  mert kisebb spreadel nagyobb a poziméret. inkább legyen kisebb a spread + jutalék. mint nagy spread jutalék nélkül. mert kis spreadel a nagyobb poziméret miatt sokkal jobbak a hozamok hiába fizetsz magas jutalékokat is akár.
                  ha viszont m5-be kereskedsz, akkor reggel 8-tól kereskedsz 12-ig. az sem egész nap. megkeresed a napi átlag 1 R-t. és délután szabadon választott program van.
                  a napi átlag 1 R kijöhet úgy, hogy egyik nap -3 R a másikon +8 R...stb. azt észre kell venni, hogy amikor azt hallod, hogy a daytrade-t egész nap kell
                  csinálni, akkor azt nem a piac mondja. nem a profik, hanem a kezdő traderek találják ki, mert téves elképzeléseik vannak a piaccal kapcsolatban.
                  gondolj bele azért mert daytrader vagy, akkor miért ülnél egész nap a gép előtt? mi az oka? megakarod növelni a tradek számát és ezzel a napi eredményt?
                  mert ez egy működő dolog, de nagyobbak lesznek a DD-k,pszichés teher..stb. tehát ez csak egy kitaláció, ami a trader talál ki. nem a piac. egyébként ha valaki napi 10 órát tradel, akkor az nem rossz. nincs azzal baj, ha nyereséges. csak kicsit fárasztó. ez is egyéni.
                  Te melyik brokinál nyomod? Market makereknél nincs értelme próbálkozni a pici stoppokkal, mert egyből kiszednék. Viszont amit írtál a spresd vs. jutalék ügyben azon már én is sokat filóztam és ugye tök egyértelmű, hogy a kis spread magasabb jutalékos számlákat kell erőltetni, mert ha eltaláljuk az irányt akkor drasztikusan nagyobb a nyereség a nagyobb poziméret miatt.
                  Néztem az ironnak a 0 spreades számláját ami nagyon optimális lenne ehhez a kereskedéshez. Van valakinek tapasztalata az előbb említett számlatípusról?

Hozzászólás

• Ez nem tűnik rossznak:

http://www.mql5.com/en/charts/200041...hf-markets-ltd

Ha valaki ráér jöhetnek a vélemények

Hozzászólás

• Microtrader eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Ez nem tűnik rossznak:

http://www.mql5.com/en/charts/200041...hf-markets-ltd

Ha valaki ráér jöhetnek a vélemények
                      Ha a kerek 2000-es értéknél lévő Pin-nél nem léptél be, ahol volt elég tere a mozgásnak, akkor most ennél én nem tenném.
                      Nem azonosak a lehetőségek, szerintem.

Hozzászólás

Mondtam én, hogy kell Sindlernek egy külön topic, mert elvesznek az értékes hozzászólások
                        Én is csatlakozom a Sindler rajongók táborához!
                        Baba volna egy Sindler topik, nyomnám a Like-ot két kézzel!

Hozzászólás

• Pilotfish eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Én is csatlakozom a Sindler rajongók táborához!
                          Baba volna egy Sindler topik, nyomnám a Like-ot két kézzel!
                          Sindler Fan Club-ot a népnek, csatlakozok!

Hozzászólás

• szedjétek össze a hozzászólásokat, és kopizzátok be egy új topikba, ennyi
                            majd ír oda, ha lesz kedve
                            tegyetek valamit Ti is a cél érdekében

Hozzászólás

• senegye eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Ha a kerek 2000-es értéknél lévő Pin-nél nem léptél be, ahol volt elég tere a mozgásnak, akkor most ennél én nem tenném.
                              Nem azonosak a lehetőségek, szerintem.
                              @ senegye, @Microtrader, @ésatöbbiek

Sziasztok,

Halkan jegyezném meg, hogy ha napos, hetes elemzésekről és a swing kereskedéseitekről akartok egymással eszmét cserélni, akkor ITT is van lehetőségetek erre. Kimondottan Nektek, haladóknak nyitottam ezt a topikot, akik már a HWTraderes alapokkal tisztában van és nem szorulnak magyarázatra a technikai alapfogalmak.

Tehát csak egy kérdést kell magatokban tisztázni , hogy....

Hozzászólás

• Sawyer eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                @ senegye, @Microtrader, @ésatöbbiek

Kimondottan Nektek, haladóknak nyitottam ezt a topikot, akik már a HWTraderes alapokkal tisztában van és nem szorulnak magyarázatra a technikai alapfogalmak.
                                Átolvastam az egészet. Az egyik legjobban hasznosítható technikai topic!
                                Kár lenne érte, ha megállna.
                                Egyefenelegyenarégilemez: Fogd a pénzt és kuss

Hozzászólás

Working...
                                X