Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Kereskedes de hogyan

Collapse
X
  • Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• kockasseggu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Átolvastam az egészet. Az egyik legjobban hasznosítható technikai topic!
    Kár lenne érte, ha megállna.
    Ezzel a kijelentéssel, hogy az egyik legjobban hasznosítható technikai topik csak egyetérteni tudok és nem is ellene toboroztam a tapasztaltabb hallgatóságot lehet félreérthető volt a szándékom, hanem párhuzamosan mellette, persze nem fogom törni magam, hogy megosszam a tapasztalataim nyílvánosan, csak hétvégi unalom űzésnek vetődött fel a fórumozás. Ez a topik maradjon is meg az originál HWTraderes PPZ-s témának, kár lenne még jobban össze keverni a kezdők fejét saját tapasztalatainkkal, megállapításainkkal, így se egyszerű összerakni ezt a kirakós játékot, amit tőzsdézésnek nevezünk.

Ezúton is kitartást és sok türelmet, aki most kezdett a témával foglalkozni. És tessék csak nyugodtan keresni a Szentgrált, ami nem más mint a folyamatos tanulás és képzés és persze nem utolsó sorban KOCKÁZATKEZELÉS mindenek felett !

Béke

Hozzászólás

• Sawyer eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Ezzel a kijelentéssel, hogy az egyik legjobban hasznosítható technikai topik csak egyetérteni tudok és nem is ellene toboroztam a tapasztaltabb hallgatóságot lehet félreérthető volt a szándékom, hanem párhuzamosan mellette, persze nem fogom törni magam, hogy megosszam a tapasztalataim nyílvánosan, csak hétvégi unalom űzésnek vetődött fel a fórumozás. Ez a topik maradjon is meg az originál HWTraderes PPZ-s témának, kár lenne még jobban össze keverni a kezdők fejét saját tapasztalatainkkal, megállapításainkkal, így se egyszerű összerakni ezt a kirakós játékot, amit tőzsdézésnek nevezünk.

Ezúton is kitartást és sok türelmet, aki most kezdett a témával foglalkozni. És tessék csak nyugodtan keresni a Szentgrált, ami nem más mint a folyamatos tanulás és képzés és persze nem utolsó sorban KOCKÁZATKEZELÉS mindenek felett !

Béke
      Lehet én is félreérthető voltam.
      A legjobban hasznosíthatót a tiedre értettem.
      Egyefenelegyenarégilemez: Fogd a pénzt és kuss

Hozzászólás

• senegye eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Egy szépen induló fej-váll nyakvonal törése:
        Bezárt Miki móka tára:
        Csatolt fájlok

Hozzászólás

• Láthatatlan pinbar

Nem véletlen ebbe a topicba került ez a kép.
          Azt ugyebár tudjuk, hogy vannak egyenlők és egyenlőbbek
          Az utóbbi csoportnak már volt 40-en rubel.

Így jár aki kimarad a jóból és fut a vonat után.
          Amikor észreveszed a láthatatlan pinbart, felugrasz rá gondolkodás nélkül.
          Aztán vagy bejön vagy sem.
          Szóval volt az ár hajnalban 40 felett.
          Van olyan metás broki, ahol ez látszik is?? Legközelebb jobb szeretném élőben látni is, mint így pusztán agyban összerakva.

Azért kíváncsi lennék rá hogy egy marketmakibroki hogyan menedzseleni le az olyan helyzetet amikor a kritikus szint felett van egy stop-loss, aminek rendes körülmények között hajnalban teljesülnie kellene. (a tp-vel nincs gond, az egyértelműen zsebben marad )
          Csatolt fájlok
          Egyefenelegyenarégilemez: Fogd a pénzt és kuss

Hozzászólás

• ETX-en felment 40 fölé is, és nem mondanám azt, hogy a reggel 8 óra, az hajnal lenne
            Csatolt fájlok

Hozzászólás

• Sziasztok,
              Lehet, hogy egy kicsit OFF a kérdés, de nem tudom, hol tudnám feltenni. Van valakinek tapasztalata, véleménye a 4x-DAT-tel kapcsolatban? Nekem túl szép, hogy igaz legyen.

Hozzászólás

• Elérkezett az idő, be kell látnom, hogy át kell térnem D1-re.. Viszont félek, h a mai chartok már nemigen engdik, hogy napokat előre lehessen jósolni.. Ki hogy érzi?

Hozzászólás

• Hello Ginew!
                  Annak idején nagy reményeket fűztem ehhez a stratihoz, de elcsábultam a gyors siker reményében más irányba. A más irány eléggé lehangoló eredményei miatt én is elővettem újra ezt a topikot és elkezdtem újra átolvasni. Én is arra jutottam, hogy ez a strati talán a legegyszerűbb és ez igényli a legkevesebb időmet, ami mostanában elég szűken van. És elkezdtem PPZ-ket rajzolni napos és hetes chartokon.
                  Még a türelmet kell megtanulnom, hogy kivárjam a megfelelő jelzést.

CADJPY ötlet estére, ahogy én látom:
                  Csatolt fájlok

Hozzászólás

• doboz eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Hello Ginew!
                    Annak idején nagy reményeket fűztem ehhez a stratihoz, de elcsábultam a gyors siker reményében más irányba. A más irány eléggé lehangoló eredményei miatt én is elővettem újra ezt a topikot és elkezdtem újra átolvasni. Én is arra jutottam, hogy ez a strati talán a legegyszerűbb és ez igényli a legkevesebb időmet, ami mostanában elég szűken van. És elkezdtem PPZ-ket rajzolni napos és hetes chartokon.

Én először jártam más utakat, össze vissza barangoltam, és egy ideje HWtrader-es topic szerint ügyködök. Nekem bejön, van vesztő is, de összeségében egy hatékony és jó technika, csak türelem kell hozzá.

A kép amit linkeltél szép, most sok JPY páron hasonlót lehet találni.

https://charts.mql5.com/5/972/eurjpy...l-services.png

igaz, most elfelejtettem megnézni a szép kerek számot, de remélem a hatalmas spike gyertya teszi majd a dolgát.
                    "Ha már szép nem vagy, hülye ne legyél!"

Hozzászólás

• doboz eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Hello Ginew!

Szia!

Nem rossz, csak engem nagyon zavar, hogy egy nagy oldalazás közepén vagyunk, s ez, mint tudjuk, rendszerint egy támasz-ellenállással jár együtt.

Nekem itt egy mai termés USD/CAD-on (amúgy havonta egyet ha kereskedek - roppant finnyás vagyok általában, szerencsére nincs már gondom a türelemmel).
                      A felét nemrég zártam, a maradék BE-ben, s várja a holnapot.
                      Csatolt fájlok

Hozzászólás

• sziasztok! Teljesen új vagyok itt, és a tőzsdében is, de ez nem csoda, mert alig múltam 16 . Valószínűleg ezzel szeretnék foglalkozni, mert már jó pár nagyon érdekel, és mióta kitaláltam, nagyon gyakran eszembe jut, hogy milyen kár, hogy várnom kell amig ezt tanulhatom majd. Nemrég jutott csak eszembe, hog miért is várjak? Minél előbb kezdem, annàl jobb.
                        Szóval az lenne a kérdésem, hogy valahol a fórumon, vagy valaki el tudna pár dolgot mondani az alapoktól, pl: mi az a tudás, amit feltétlenül meg kell meg kell szereznem a kezdéshez (közgazdasági szakközépbe járok, pont ezért, szóval minimális tudásra már szert tettem). Nagyon jó lenne, ha ez nem lenne túl nagy kérés, és valaki/páran tudnának nekem segíteni egy kicsit elkezdeni ezt az egészet. Előre is nagyon köszönöm.

Hozzászólás

• hokkert24 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          sziasztok! Teljesen új vagyok itt, és a tőzsdében is, de ez nem csoda, mert alig múltam 16 . Valószínűleg ezzel szeretnék foglalkozni, mert már jó pár nagyon érdekel, és mióta kitaláltam, nagyon gyakran eszembe jut, hogy milyen kár, hogy várnom kell amig ezt tanulhatom majd. Nemrég jutott csak eszembe, hog miért is várjak? Minél előbb kezdem, annàl jobb.
                          Szóval az lenne a kérdésem, hogy valahol a fórumon, vagy valaki el tudna pár dolgot mondani az alapoktól, pl: mi az a tudás, amit feltétlenül meg kell meg kell szereznem a kezdéshez (közgazdasági szakközépbe járok, pont ezért, szóval minimális tudásra már szert tettem). Nagyon jó lenne, ha ez nem lenne túl nagy kérés, és valaki/páran tudnának nekem segíteni egy kicsit elkezdeni ezt az egészet. Előre is nagyon köszönöm.
                          Nem lehet egyszerű megmondani valaki ilyen kérésére, hogy hol kezdje, mert nagyon különbözőek vagyunk, mindenkit más érdekel.
                          De ha autodidakta úton tanulgatod, akkor a legjobb helyen vagy: azaz általában a fórumokon. Nem azért, mert fórumokon csupa okosság olvasható, hanem mert sokféle tapasztalat, információ, és szinte élő eszmecsere folyik.
                          Ezen kívül számos blog, oldal, stb. foglalkozik e témával a neten, de neked kell a google-ba bepötyögnöd azt a kulcsszót, ami téged érdekel (itt jutok vissza az első mondatomhoz).

A rossz hír, hogy a közgáz szakközépednek itt viszonylag kevés hasznát veszed, a jó hír, hogy ez abszolút nem baj!

Hozzászólás

• hokkert24 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            sziasztok! Teljesen új vagyok itt, és a tőzsdében is, de ez nem csoda, mert alig múltam 16 . Valószínűleg ezzel szeretnék foglalkozni, mert már jó pár nagyon érdekel, és mióta kitaláltam, nagyon gyakran eszembe jut, hogy milyen kár, hogy várnom kell amig ezt tanulhatom majd. Nemrég jutott csak eszembe, hog miért is várjak? Minél előbb kezdem, annàl jobb.
                            Nekem tetszik, hogy 16 évesen ilyen céltudatos vagy.

Csak hát mit is jelent, hogy az, hogy tőzsdézni? Részvény, kötvény, áru, forex, ETF, …..? Befektetés, spekuláció, szerencsejáték?

Én azt javasolnám, hogy először is nézegesd a BÉT honlapját. pl.:
                            http://bet.hu/topmenu/befektetok/toz...pesrol_lepesre
                            http://bet.hu/topmenu/befektetok/befekteto_rendezveny
                            http://bet.hu/topmenu/tozsde/kochmei...tes_palyazatok

Aztán, ha tudod merre akarsz indulni, lehet egyre határozottabb irányt szabni a tanulásnak, gyakorlásnak.
                            http://moneymentor.5mp.eu

Hozzászólás

• Privibe ment.

Hozzászólás

• ambrika eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Privibe ment.

hokkert24-nek

Hozzászólás

Working...
                                X