Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Kereskedes de hogyan

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Na igen,türelmesnek kell lenni ahogy HWTrader is írta,lehet hogy havonta csak 5-6,vagy még kevesebb trade-ünk lesz de azok nagy valószínűségűek.Hát én most nem voltam türelmes:-) Ill. a többi páron nem találtam értékelhető szignált.
    Egyébként egyenlőre még nem érte el a belépési pontot,de szépen lassan csordogál lefelé...Majd meglátjuk mi sül ki belőle.
    Sok sikert neked is!

ademfire

Hozzászólás

• Fxpadavan eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Üdv!

A PPZ-d szerintem ok. Viszont úgy vettem észre, hogy ha trend ellen , vagy oldalazásban nyitunk, akkor kiemelkedően szép pinbar keresendő.Biztosabb. Ami nagyon feltűnően mutatja az irányt,(egy db-ig)
      Oldalazásban azért ,mert nincs még határozott irány. Trend ellen pedig azért , mert az erő ellen megyünk, sokszor csak egy-két gyertya erejéig.

Sok sikert!

Fxp
      Osztom FXP véleményét.Szerintem is ha oldalaz az trend vagy vizsintes csatornába szorult, csak is swing low/high a megbizhato es csak ugy, ha a pinbar nem egy másik gyertya mellett áll, hanem tényleg lokális csúcs ill. alj. Különben még a csodállatosan szép gyertya ill. hatalmas "orr" ellenére is folytathatja az ár az irányt, esetleg csak épp kiüti a megbizás stoppunkat
      Üdv. Gio

Hozzászólás

• Thx Gio neked is!
        Lenne egy kérdésem a fibonacci-val kapcsolatba:Azt hogy döntjük el hogy alulrol felfelé vagy felülről lefelé húzzuk a fib. retreacement-t?Vagy ez mindegy?Sorry ha hülyeséget kérdeztem,de felmerült a kérdés bennem,ezért gondoltam tudtok segíteni.

Hozzászólás

• ademfire eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Thx Gio neked is!
          Lenne egy kérdésem a fibonacci-val kapcsolatba:Azt hogy döntjük el hogy alulrol felfelé vagy felülről lefelé húzzuk a fib. retreacement-t?Vagy ez mindegy?Sorry ha hülyeséget kérdeztem,de felmerült a kérdés bennem,ezért gondoltam tudtok segíteni.
          Felfelé mozgásnál alulról felfelé húzva (a 100. van alul), látod a korrekció %-os arányát.
          Csökkenőnél pedig fordítva.

Hozzászólás

• GbpUsd

Ugye mondtam, hogy jó lesz az a Gbpusd! Hát jó lett!
            Csatolt fájlok
            Facebook: https://www.facebook.com/pages/Live-...446651?fref=nf

Hozzászólás

• Azon gondolkoztam hogy ha én Magyarországon élek (GMT+1),valaki más meg mondjuk New York-ba (GMT+5),akkor neki sokkal később zár pl. a napi gyertyája...És esetleg teljesen mást is mutat...Hogy lehet azt megoldani hogy én azt lássam amit a legtöbben?Be lehet állítani a Metatrader-ben?Én nem találtam...Help plííízz:-)

Hozzászólás

• Sziasztok
                Tudna nekem valaki abban segíteni, hogy az ezüst árfolyamingadozását befolyásoló tényezőkről hol találnék adatokat?

Előre is köszönöm

Hozzászólás

• ademfire eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Azon gondolkoztam hogy ha én Magyarországon élek (GMT+1),valaki más meg mondjuk New York-ba (GMT+5),akkor neki sokkal később zár pl. a napi gyertyája...És esetleg teljesen mást is mutat...Hogy lehet azt megoldani hogy én azt lássam amit a legtöbben?Be lehet állítani a Metatrader-ben?Én nem találtam...Help plííízz:-)
                  No az érdekes lenne, ha NY-ban gmt+5 lenne! Nem inkább -5 akar az lenni?
                  A Metában szerintem szerver idő van, tudtommal az nem állítható be, de lehet, hogy tévedek, mert nekem még nem volt szükségem beállításra.
                  Miért is zár később szerinted a new yorki gyertya? Azért mert ami neked 23,00 az neki 18,00?

Hozzászólás

• Jaja,elnéztem,az a +5 természetesen -5 akart lenni.Ha szerveridő van akkor jo,de pl. nekem a meta pl. 1 percesen pont akkor kezd új gyertyát amikor a windows órája is vált.

Hozzászólás

• Még 1 dolog nem tiszta:A spread-del kapcsolatban.Szóval ha pl. az én brokeremnél 2 az EUR.USD spreadje,akkor azt kétszer is meg kell fizetni?Akkor amikor (long esetén) veszek 2 pip,majd amikor eladok akkor is 2 pip?
                      Csak azért fontos mert sok szó esik a stop BE-be húzásáról.Ha ti BE-be húzzátok a stop-ot akkor belekalkuláljátok a spread-et is?szóval pozinyitási ár + 4 pip?

Hozzászólás

• sidius eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Ugye mondtam, hogy jó lesz az a Gbpusd! Hát jó lett!
                        Szép Sidius!
                        Kint vagy már vele? Szeirntem még nincs vége...
                        Gio

Hozzászólás

• Gio eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Szép Sidius!
                          Kint vagy már vele? Szeirntem még nincs vége...
                          Gio
                          Igen kint vagyok! Lehet, hogy nincs vége, de szigorú lesz az 1,5000, amit várhatóan tiszteletbe fog tartani az árfolyam, mert ahogy HWTrader is említette, ő már az igazi nagykutyák közé tartozik. Ezt vagy átviszi csuklóból nagy lendülettel, vagy időzni fog felette, de tessék-lássék módon nem töri át. No én ezzel úgy vagyok, hogy addig is megválunk egymástól a GBPUSD-vel, majd ha ő eldönti mit akar, akkor én is eldöntöm. Most úgy látom elsőre, hogy nem lesz az áttörve olyan egyszerűen.

Hozzászólás

• sidius eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            de szigorú lesz az 1,5000, Ezt vagy átviszi csuklóból nagy lendülettel, vagy időzni fog felette, de tessék-lássék módon nem töri át. Most úgy látom elsőre, hogy nem lesz az áttörve olyan egyszerűen.
                            Bizony így történt! No ezért szálltam ki, úgy tűnik időben!

Hozzászólás

• USD parok

Udv mindenkinek,

Ugy nez ki kicsit nyugodtabb az idobeosztasom mostanaban. Kereskedest azert nem hanyagoltam, persze nem volt tul sok igazan erdekes szignal napi grafikonon.

Engem is erdekelnek az USD parok, 4-en volt egy long-om usdjpy, ami szepen elerte a sullyedo trendvonalat ahol zartam is. Az erdekes szignal akkor lesz ha attori a trendvonalat es visszatesztel a 90-re valami extrem gyertyaval.

graf:
                              Click image for larger version

Name:	usdjpy_040310d.jpg
Views:	1
Size:	42,7 KB
ID:	141145

Az euroval is felfele kacsintgatok. Szep rounding bottom-ot rajzolt 1.3500-ra es nem sok kedvet erez tovabb esni. (Kiveve ha a gorogok bedolnek...)

GBP nagyon gyengecske, de az euro magaval viszi barmerre is tart.

Azert ha a mai gyertya ugy zar ahogy most latszik, akkor meggondolom hogy belepjek-e egy visszahuzodaskor a gyertya 50%-ig.

graf:

Name:	gbpusd_160310d.jpg
Size:	44,3 KB
ID:	141146

EURUSD generalt egy szep kitorest es visszatesztet 4 orasom ma, amire beleptem.

Felrakom a napi grafikont, erdekes a tamasz amit talalt a sullyedo trendvonalon. Ha kitoresre myitok, akkor az 90%-ban igy tortenik.

Name:	eurusd_160310d.gif
Size:	9,4 KB
ID:	141147

A szignal 4 orason tortent, a majdnem Pin utan kozel a trendvonalhoz leptem be. Volt egy kis adalek a poziciohoz amikor elhagyta a pin csucsat.

Kesobb amikor nem volt lehetosegem figyelni a poziciot, bemozgattam a stoppomat amit el is utott a piac. Gyors uss es fuss amit valoszinuleg megbanok hogy hagytam magam kirazodni

Name:	eurusd_1603104h.gif
Size:	13,3 KB
ID:	141148

Jo "vadaszatot" mindenkinek!

Nagyon jo latni hogy az allando resztvevok egyre profibban kezelik a piacot!

Csak igy tovabb, ragaszkodj egy egyszeru dologhoz, sajatitsd el tokeletesen es utana bonyolitsd amikor bizonyitottal az egyuszeruvel.

A vicces az, hogy miutan kelloen bonyolitottad a modszeredet, idovel visszatersz az egyszeruhoz

HWT

Hozzászólás

• Sziasztok!

Sidius köszönet a szép daytrade példáért!
                                Hétfőn léptél be gondolom a jó gyertyajelekre.
                                Ha meg pénteken akkor tudtad ,hogy nem lesz nagy réssel nyitás.
                                Megkérdezhetem ,honnan lehet ezt tudni, vagy sejteni?

Hwtrader visszajött!

Számomra nagyon tanulságos chartokat raktál be:

Usdjpy:

A csökkenő trendvonalat én is berajzoltam, mint ellenállást de arra nem gondoltam ,hogy esetleges célárnak vegyem.

Eurusd:

Íves alj alakzathoz ferde támasz vonal, olyan bump and run szerű.

Egyszerű-bonyolult.
                                Ezt az elvet már megfigyeltem Nálad, hogy holott nagyon sok mindennel tisztában vagy, mégis a legegyszerűbb módszereket használod! Csak ugye magas szinten!

Köszönettel:

Fxp

Hozzászólás

Working...
                                X