Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Egy stratégia története

Collapse
X
  • Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

Ezzel az egész topiccal/gondolatmenettel szerintem az a fő probléma, hogy te egy fix módszert keresel egy adott charton, ami nem létezik. A tőzsde első szabálya, hogy ne veszíts pénzt vagy többet, mint amit keresel. Nincs rá általános szabály, ezért ne a charton keresd a pénzt, hanem magadban. A chart belépésre szolgál, de az csak egy picinyke szelete a sikeres kereskednek, szóval szerintem ne ilyen irányban indulj el. Persze kell egy jó stratégia, ami az irányodba billenti el a valószínűséget, de sokkal fontosabb, hogy önmagaddal legyél tisztában, a saját határaiddal, céljaiddal. Remélem érthető, amire gondolok.

Chucky

Hozzászólás

bowforex eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

Az általad korábban említett háromszög példánál maradva ebben a 80-85% találati arányban tehát már benne van a piaci változás, amikor nem működnek így a dolgok?
      Ebből arra következtetek, hogy nem az a dolgom (mert az lehetetlen lenne) hogy kiszűröm azokat a piaci helyzeteket, amikor nem megy a kereskedés az adott eszközzel - stratégiával (mert nem megjósolható módon változik a piac), hanem az, hogy a rendszer a teljes időszakra nézve biztosítsa a túlélést? Érzelmileg nem tűnik könnyűnek
      Sosem emlitettem haromszoget peldaimban, mert azoknak oly csekely az elofordulasuk, hogy egyszeruen hanyagolhato statisztikai alapon, mint korrektiv struktura... en zaszlokat emlitettem. A zaszlo pedig egy korrektiv struktura kisebb TF-en, nagyobban pedig 1-2 gyertya... A piac fraktalis es ismetlodo tulajdonsagai miatt pedig olyan nincs, hogy "pont karacsony van es ilyenkor nem megy a strategia" vagy, hogy "most 18 ora, reggelig nem megy a strati..."

A rendszer nem a tulelest kell biztositsa, kinlodva, vert pisilve, mert "jol van az ugy ahogy van, legalabb nem vesztek" ... mert akkor egyszeruen lejar az elet es Te ugyanott toporogsz majd ahol voltal 10 evvel ezelott is (lasd ForexKlub peldajat). A rendszernek pozitiv elvarasai kell legyenek, maskepp menj el dolgozni valakinek, tobbet ersz vele... Mert erzelmileg csakis a nyereseg viselheto jol, a legrosszabb amikor helyben toporogsz... meg a vesztesegnel is rosszabb.

bowforex eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      ha van egy statisztikailag 80%-os stratégiám, nem jelenti, hogy nem lehet 100 vesztőm egymás után, hónapokon keresztül. elvárható egyáltalán pl. daytrade-től hogy ne legyen vesztes hónapom, vagy ne nullázzam le az accountom-at?
      De, lehet 100 veszto is egymasutan... csak ennek a valoszinusege nagyon kicsi... annyira kicsi, hogy hamarabb nyerek a lotton... nekem meg nem gyult ossze soha 4 vesztonel nagyobb sorozat. Igy amikor strategiat finomitok, 5-os sorozattal szamolom a max. veszto lancot.

Nemcsak, hogy elvarhato, hogy ne legyen vesztes honapod, hanem ez a cel a kereskedesben... olyan strategia a cel, amely nem ciklikusan valtogatja a nyero honapokat a vesztokkel, hanem folyamatosan pozitiv a varhato eredmenye. Az account wipeout pedig teljesen tiltott...

Hozzászólás

Chucky , igen ebben biztos vagyok, csak ezt nehezebb megfogni. Gondolom az, hogy kinek milyen emberi viselkedési formákat kell kifejlesztenie, azon alapszik, hogy eredetileg milyen ember, így ebben nehezebben kérhetek itt segítséget, hiszen nem ismertek.

equalizer , bocsánat a hibás terminológia miatt, valóban nem mindegy!

Abbahagyom hát a további lamentálást. Köszönöm mindenkinek, nagyon sok infó összejött újra, hogy új TERV-et állítsak össze az eredeti CÉL-hoz. A tervezés és előzetes tesztek után írom, mire jutottam.

Hozzászólás

Sziasztok!
          Jó rég írtam, ennek oka az hogy jó sokat kellett dolgoznom a napokban/hetekben, illetve mert információkat gyűjtöttem a továbbgondolkodáshoz. Ami azt illeti, elég határozott kép kezd összeállni bennem az itt nekem írtak és egyéb olvasások hatására arról, hogy miért esélytelen a kezdeti elgondolásom sikeressége; miért nem jobb egy kockadobálós stratégiánál. Azért, mert nincs benne ELŐNY.
          Eddig, ha felmerült itt-ott a kérdés, hogy mi az én előnyöm, amivel jobb vagyok, mint a többi 80-85-90% vesztő ember, nem igazán tudtam mire vélni...
          Mire gondol, hogy vannak-e bennfentes infóim?
          vagy hogy többet meditálok-e mint a többiek?
          esetleg gyorsabban futok, nagyobbat ugrok?

Most úgy látom, hogy az előny egy olyan, a belépési látószögtől elemelkedő, fölötte álló piaci nézet, amit a többi 80-85-90% ember nem néz meg, nem vizsgál (ezért is előny). Az előnyt a plusz beletett munka és tanulás adja, illetve a különböző nézetek ügyes összehangolása.
          Ilyen belépési stratégia felett álló nézet lehet például az adott deviza erejének elemzése - ahogy Dávid mutatta a swing trédjeinél, impulzus hullámpárok elemzése, ahogy equalizer megosztotta, hullámok számolása, ahogy Ralph Elliott posztolta, villák, szimmetriák használata....................

Hozzászólás

• David Chateau
            David Chateau kommentje
            Editing a comment
            Ahogy fogalmazol, a belépési látószögtől elemelkedő nézet az egyértelműen pszichológiai természetű

Az pl egy rohadt nagy előny, hogy képes vagy lezárni a vesztő trédeket adott helyen, és a következő trédbe már nem viszed át. Na ez például előny

Sziasztok, Zöld Pip-es Boldog Új Évet Mindenkinek!!
          Gondoltam pár sorban leírom, hol tartok a dolgaimmal.
          Miután első megközelítésem eredménytelen volt a stratégiaépítéssel kapcsolatban, úgy döntöttem, hogy abba hagyom a bohóckodást, és mindenféle segítségkérés előtt megtanulom az alapokat (így 5 év után) a technikai elemzéssel kapcsolatban. Jelenleg ebben a folyamatban vagyok. Kerestem egy komplex rendszer kurzust, ami elég mély és részletes, hogy normálisan alapozzon; találtam is egyet, Robert C. Miner Dynamic Trading kurzusát. (ha valakit érdekel, privátban... ). A fickó 4 témakört dolgoz egy rendszerbe, Elliott, momentum, Fibo, és idő alapú elemzés, ezeket egyenként részletesen kifejti, majd mutat egy ezekből épített multitimeframe stratégiát.
          Bár a kurzust már átvettem, de még idő, míg normálisan feldolgozom, leginkább a pattern recognition-nel bajlódom, ehhez kell monitoridő, mire rááll az ember szeme
          Ha úgy érzem, hogy haladok az alapokkal, akkor jövök majd a kérdéseimmel és folytatom a stratégiaépítést.
          rpr , olvastam Stratégia tesztelés módok topikodat; javaslom, ha még nem tetted, olvasd át ezt is, hasonló a témakör és sok a hasznos infó!

Hozzászólás

EU struktúrális elemzési próbálkozásom, ezzel kapcsolatban köszönettel vennék igazítást - javítást.

Hozzászólás

Working...
            X