Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Szintikátus

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

EURUSD short h1 szintről, alacsony idősíkon elkapva.

Hozzászólás

Végül megvették a papírt pénteken!
      Click image for larger version

Name:	pcg3.png
Views:	289
Size:	91,7 KB
ID:	185377

Egy egyszerű Long Call-al sikerült megfogni:

Name:	pcg.png
Views:	267
Size:	14,6 KB
ID:	185378

Talán túl hamar volt a kiszálló, meglátjuk meddig tudják feltornázni a papírt!

Üdv,
      Huntraders

HunTraders.co.uk/invite/betbulls - Magyar Tréderek Közössége - Események, Oktatás, Élő Chat - Csatlakozz hozzánk Te is

Hozzászólás

Ti mi alapjan mondjatok meg h egy szint mennyire eros?

Hozzászólás

• David Chateau
          David Chateau kommentje
          Editing a comment
          Ez szerintem teljesseggel tapasztalat fuggvenye. Nezz meg sok-sok peldat es vezess rola statisztikat, hanyszor erte el a megfigyelt fordulasodat.

• shortosgyula
          shortosgyula kommentje
          Editing a comment
          Dávid minden bizonnyal politikusnak készül, itt gyakorolja a mellébeszélést Az a lényeg, hogy közelíti meg, és éri el az ár a szint/ trendvonal zónáját. Nyilván egy túl erős rakétába nyem nyúlunk bele fordulásra számítva. Ehhez viszont valóban nem kevés tapasztalat kell, ezt nem lehet megspórolni. Példa a mostani GBPUSD moszgása, ahogy megközelítette az 1.3-at. Trendvonal, kerek szám és szint egyben.

Nem tréd, csak egy lehetőség a földgáz hetes chartján longra:

Hozzászólás

• equalizer
          equalizer kommentje
          Editing a comment
          En ebben a longban erdekeltebb vagyok mint azt hinned... de az en nezetemben meg nincs beallasi setup.

Szerintem árucikkeknél különösen nehéz technikailag ennyire előre jelezni.

A mellékelt kép is lehetne egy forgatókönyv, de igen kicsi az esélye, hogy nulla közelire csökkenne a gáz ára.
        Naposon ugyanakkor látok jeleket az esés gyengülésére is.

De ez csak spekuláció. Nem megtakarítás, befektetés...

Name:	NATGASWeekly1.png
Views:	313
Size:	23,6 KB
ID:	185485

https://penzugyes.wixsite.com/csak-ugyfeleknek

Hozzászólás

• moneymentor
          moneymentor kommentje
          Editing a comment
          SP havi charton divergenciával emelkedik. Hetesen sem erőteljes az emelkedés. Naposon viszont már shortos setup volt, mikor felpattant az általad jelölt szint/támasz közelében. (Alacsonyabb idősíkon lehetett jól lekereskedni.)
          Aztán lehet, hogy néhány tesztelés után tényleg longba fordul majd.
          De mivel 2008 óta nem volt jelentősebb korrekció, ezért nem kizárt az sem előbb-utóbb. Ezt is többen jósolták már.

Igen, többektől eltérően, az időjárás jelentéshez hasonlóan úgy tekintek a technikai elemzésre, hogy vagy bejön, vagy nem.
          És éppen akkor vagy gép előtt vagyok, vagy nem...
          De gyakran ez csak utólag lesz egyértelmű.

• Megalith
          Megalith kommentje
          Editing a comment
          "Kis csoportunkba betettem egy képet" Egy linket kérhetek a discord csoporhoz?

• Megalith
          Megalith kommentje
          Editing a comment
          "Kis csoportunkba betettem egy képet" Egy linket kérhetek a discord csoporhoz?

Napról napra sikerül újabb és újabb mélypontokat ütni a fórum színvonalán, elég erős a trend, lehet shortolni

Hozzászólás

• independence
          independence kommentje
          Editing a comment
          Méghozzá emelt kockázattal.

• Coinhunter
          Coinhunter kommentje
          Editing a comment
          Nem hiszem, hogy egy fórum szinvonalát az határozná meg, hogy valaki milyen státuszba írja a hozzászólását. Szakértő, kezdő, haladó, gyakorló...
          Sokkal inkább arról van szó, hogy egy hozzászólás segítő, tanító szándékú, vagy kioktató hangvételű!

Attól hogy valakinek van 30 éves tapasztalat a témában, nem biztos, hogy minden esetben igaza van.
          Ha valaki csak most ismerkedik egy instrumentummal, akkor is lehetnek jó ötletei vagy meglátásai.
          Ja és a piac mindíg változik! Amit ma leírsz, még ha igazad is van benne, akkor sem biztos, hogy 2 év múlva megállja a helyét.
          Jó péda erre valamelyik nagy bank vezető ellemzőjének a két évvel ezelőtti nyilatkozata pl. a HUF/EUR lehetséges jővőbeli árfolyamáról.
          Jó nagy égés! És ez nem azt jelenti, hogy nem ért a munkájához.
          Akár mekkora penge is valaki, és akár mekkora tapasztalata van, nincs mindíg igaza.
          Olyan mint egy trade, az adott pillanatban jónak látod a senáriót, de van B esetleg C terved, is ha a piac mégis ellened fordul.

• Chucky
          Chucky kommentje
          Editing a comment
          EUR/HUF lenne az, szerintem pont errol beszelt xD

shortosgyula eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Napról napra sikerül újabb és újabb mélypontokat ütni a fórum színvonalán, elég erős a trend, lehet shortolni
        Pedig igyekeztem a kérdéses topic végére egy röviden, egyszerűen megválaszolható kérdést feltenni....
        Ha valaki megírja rá az egyszerű választ pl hogy:
        "igen tervezzük" vagy "nem, nem azért csináljuk" vagy "talán...."
        akkor szivesen válaszolok.
        Egyefenelegyenarégilemez: Fogd a pénzt és kuss

Hozzászólás

Name:	sell setup.jpg
Views:	316
Size:	13,4 KB
ID:	193245

Gyertyakonfigok automatizálásával foglalkoztatok valaha? Ha igen, milyen eredménnyel, ha nem miért nem? minta chart: NQ m15 péntek 02.30 körül (ne csak a széthúzás meg beszólogatás menjen, megpróbálhatnánk egy kis chartolást is )

Hozzászólás

• Jano
            Jano kommentje
            Editing a comment
            gyertyaconfigok automatizálása. .. mármint arra gondolsz h gyertyaformációkat ismerjen fel a progi és arra történjen valami? mert igazán ezt már elég sokan, magasabb-alacsonyabb minőségben megvalósították már előttünk. majdhogy nem csak saját igényünkre kell mások kódjait átszabni. pythonra pl: https://github.com/mrjbq7/ta-lib de a sierra indikátorai is mind elérhetőek forrásból is.. vagy mittomén az fxcm fxcodebase.com-ja is nagy forrás.
            egy idő után szerintem a nehézség nem magában a lekódolásban van hanem a setup megfogalmazásában, hogy az valóban pozitiv hozamot adjon. előnye pedig az amit mondtál.. a kód észreveszi több helyen, és mindig..
            a backtest nem igazán segít ha az alap elképzelés nem életképes.
            Utoljára szerkesztve a következő által: Jano; 2020-07-12, 14:14.

• MassEffect
            MassEffect kommentje
            Editing a comment
            Jó kezdeményezés! Érdemes lenne ennek a témának egy dedikált helyet teremteni, akár itt vagy valahol az elektronködben. Érdekes, hogy emberként rögtön jobbra-balra végigpásztáztam a grafikont de egy gép, amennyire én jelenleg feltudom fogni, ennél lineárisabban értelmez, 0 és 1 vagy egy komplexebb szinten utolsó kereskedett tick és idő. Ezért emberként is meg kell tanulni ezen a szinten gondolkodni. A gyertyák mért végpontjai köré tudsz írni függvényeket, alá tört, fölé zárt, mennyit ment stb. de szerintem mind kézzel, mind algókkal ez akkor hasznos igazán, ha kontextusba tudod helyezni. Például mi volt a grafikon azon részén, amit nem látunk, hogy érkezett ide a piac és mi várt rá azon a ponton, amit megjelöltél.

Én nagyon örülnék, ha több ilyen posztot látnék, vagy ha te is elmondanád, hogy mit látsz vagy hogy közelítitek meg a piac értelmezését a gépek szemüvegén keresztül. Jano -t pedig mindenformában csak biztatni tudom, hogy beszéljen ezekről többet, mert le sem tudná tagadni, hogy mennyire ért hozzá.

A szívás ott van vele hogy ha a bróker szervertime nem atomstabil, hanem késik akár csak 2-3 másodpercet, akkor japcsis setupod megborul.
          Újra fel kell epítened az egeszet tick adatokbol.
          Csak mi van ha néha nem késik hanem siet és késik összevissza.....// szándékosan
          Mert nagyon sok ilyen beszakadas/felpattanás devizanal legalabbis valamilyen híreknél van ami mivel ora egeszkor vagy félkor szokott lenni....
          szoval ertitek.
          De ha nem akkor megertitek a probléma bonus nagysagat amikor rajottok hogy bizonyos bolygoallasoknal ujrarajzolodik a gyertyastruktura.
          Egyefenelegyenarégilemez: Fogd a pénzt és kuss

Hozzászólás

• shortosgyula
            shortosgyula kommentje
            Editing a comment
            CME futures instrumentumoknál durva lenne akár 1 sec eltérés is egy m5 vagy m15 gyertya zárásánál, ott ahol nanosecben mérik mostanában az időt, már nem is ms-ben. Forexnél előfordulhat, de azt nem trédelem. Van pár szitu ahol elég nagy biztonsággal lehet kötni ezeket a konfigokat(szerintem, a saját tapasztalataim szerint ami persze lehet hogy csak szubjektív és téves megfigyelés, majd kiderül), pythonban most kísérletezünk vele, backtesztelhető formában. Ezért érdeklődtem van-e benne tapasztalatotok.

Szerintem egy tipikus gyertyajelet sokkal nehezebb leprogramozni, mint pl azt, hogy ha ment valami 100 pipet felfele, akkor longolom. Az a baj az ilyen setupokkal, hogy lehet 2 hetig mukodnek, utana teljesen mast kell keresni, es uj logikat kell felepiteni. De, hogy segitsek is a feltett kerdesre. Annyi bizonyos, hogy egy szintet megerint az ar otszor, es utana lefordul. A logika valami olyasmi lehetne, hogy a barok alazarasa utan short es stop a szint felett, de ennyi meg nem eleg, kellene meg valami jelentos szint, cum delta vagy valami, hogy a fals jeleket kikukazza. A nagy piros gyertya utan is be lehetne lepni, de ott mar teljesen mas a stop merete is, illetve azt is mi alapjan hatarozod meg? Range barral talan meg lehet csinalni, hogy lefele 3 range bar van, mig felfele 1.

Hozzászólás

• shortosgyula
            shortosgyula kommentje
            Editing a comment
            Elég régi megfigyelésem, ha bizonyos stochastic értékek mellett produkál a piac ilyen gyertyákat mint amit a mellékelt képen is mutattam, ott elég jó sansz van a nyerésre, pláne ha szint, vagy trendvonal is adódik hozzá. Ezt a régi megfigyelést próbáljuk most automatizálni.

Laci sejtettem hogy nem kispályázik, de ez durva Click image for larger version

Name:	balacy.jpg
Views:	302
Size:	139,1 KB
ID:	193267

Hozzászólás

Mai formáció GBPUSD h1-en, ez is elég jó kis alakzat, line charton tökéletesen láthatatlan Chucky .
            tClick image for larger version

Name:	gbpusd h1.jpg
Views:	274
Size:	55,4 KB
ID:	193271

Hozzászólás

• David Chateau
              David Chateau kommentje
              Editing a comment
              Janoval egyetertek. Kontextus nelkul a gyertyaalakzatok semmit se ernek. De mas se. Amugy kozel se mindegy, higy mennyire likvid a piac. Ez a gyertyakonf illikvid piacokon nekem semmit se mutat. Ennyi also kanoccal meg plane nem. Nem neztem a piacokat mostansag, de nem lennek meglepve, ha ez beesett volna azota tovabb... Nekem anno a letezo osszes gyertyakonfofuracio le volt progolva. Onmagukban semmit se ertek. De egy rendszer reszekent lehet jo.
              Egyebkent en amondo vagyok, hogy az arányok a fontosabbak itt is, mint ugy altalaban a tradeben.

• Jano
              Jano kommentje
              Editing a comment
              Ez jó nekem a Kárpátoknak
              Romantikus táj fenyőfákkal!
              Tisztelek téged, de nem szeretlek
              A képzeletem nem izgalmas.

Az alábbiakban található vidéken
              A világomban voltam
              A lelkem elmenekült a börtönből,
              Ha látom egy Végtelen pecsétet.

Aztán meghajoltam a fejem
              Fogd el a felhőket a földön,
              És nevetve nézett rám
              Tisza fotói.
              Utoljára szerkesztve a következő által: Jano; 2020-07-14, 17:56. Oka: Petőfi - Alföld + skaillz.net/obfuscator/

• shortosgyula
              shortosgyula kommentje
              Editing a comment
              Alaposan félreértettük egymást, temészetesen nem magában a gyertyakonfigokat akarjuk leprogramozni, egy trendvonalas-szintes robot része lesz. Tegnap volt pl ES-en gyönyörű h4 szintről lefordulás, azóta szakad mint állat. A gyertyák megmutatják hogy reagál az ár, mi történik ha eléri az adott zónát.

Elég durván néz ki ez a számlakezelő csoda, eurusd shortok, stop nélkül... https://www.fxblue.com/users/sm_opti...1Xz-8jjekQGlpU

Hozzászólás

• shortosgyula
              shortosgyula kommentje
              Editing a comment
              Zalán ha jól tudom csak nemrégiben csatlakozott, az addig 2 éve oldalazó, esegető EURUSD el is kezdett emelkedni. Többen, többször jeleztük Erdős Petinek hogy ennek így nem lesz jó vége. ha van valós számlamozgás, ha nincs...

• David Chateau
              David Chateau kommentje
              Editing a comment
              Nem biztos, már többször megtöbbszörözte a számlát, ha kiveszegették a profitokat, nem para ha bebukik.

• Jano
              Jano kommentje
              Editing a comment
              ó. ez egy nagyon tanulságos statement. köszi

Ez akkor lenne igez ha nem mások pénzét kockáztatnák, ha jól tudom 10m eur felett van az állomány. Így viszont egy sima piramis. 30 % -os tőkevédelemről beszéltek korábban ezzel szemben már most 50 % a lebegő mínusz. Feltéve hogy valóban van kereskedés, nem csak egy trükk lenne a brokerrel szövetkezve. Láttunk már ilyet,nem?
            https://futurefund.hu/download/Futur...ptimum_hun.pdf

Hozzászólás

• David Chateau
              David Chateau kommentje
              Editing a comment
              Hát igen, ugyebár ez már egy másik problémakör... Egyebkent akik a forumot nezegetik regebbota, nem egy igen hasonlo szamlakezelesi rendszer palyafutasat lathattuk egyenes adasban Pont ezert is lennek kivancsi Jano tanulsagaira, remelem, csak trollbol irta.

• Jano
              Jano kommentje
              Editing a comment
              nem ez most tényleg tanulságos így az egészet látni: a weblapot, az angol, ciprusi, svájci háttereket, a számlatörténetet, statisztikát, a kis brossurát hogy mi hova merre mennyi. elég jol le lehet venni a pattern-t.

Az egészből csak a számlakezelő jár igazán jól akár megy a szekér akár nem.

szerintem ez egy kifejezetten jo post volt
            Utoljára szerkesztve a következő által: Jano; 2020-07-24, 06:15. Oka: expired

Hozzászólás

• Chucky
              Chucky kommentje
              Editing a comment
              ezektől tanulni? nemár......

• Jano
              Jano kommentje
              Editing a comment
              nem ezektől.. hanem ezekből. na...

• Chucky
              Chucky kommentje
              Editing a comment
              hát ezekből a sok évvel ezelőtti önmagam jut eszembe, majd lezárom öt év múlva, majd kihedgelem, majd kiátlagolom... ezekben az a közös, hogy mindig a rosszat kellett helyrehoznom, ha van initial stop akkor a rossztól könnyű megszabadulni.. discipline over everything!!! és a prop cégek is ezt verik az ember fejébe, no risk management = you are fired
          Working...
          X