Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Van ilyen stratégia?

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Van ilyen stratégia?

Kíváncsi vagyok, van-e hasonló, amivel én próbálkozok, lassan 1 éve:
    m1-es stratégia, amely NEM használja az alábbiakat:
    - szintek
    - támasz/ellenállás
    - trendvonalak
    - felsőbb idősíkok
    - Fibonacchi
    - Elliott
    - take profit

Van még olyan strat, amelyik egyik fenti elemet sem használja?
    Utoljára szerkesztve a következő által: Reménykedő; 2020-09-07, 13:21.
    sors bona, nihil aliud

Van pár ezer.

Hozzászólás

akkor megnyugodtam.
      Kiegészíteném, m1 swing strat, akár napon túli tartással. Ja és nincs támasz/ellenállás sem benne.
      Azért egyet a pár ezerből linkelj már be Megalith.
      Utoljára szerkesztve a következő által: Reménykedő; 2020-09-08, 05:33.
      sors bona, nihil aliud

Hozzászólás

Van sokféle.
        Pl egy mozgóátlagost lőttem neked kb. 1min alatt.

Egyszerűbb lenne válaszolni, ha inverz módon arról írnál, hogy mi VAN a stratégiádban.

1m-en egyébként sok a zaj, ha swingelni akarsz.

https://penzugyes.wixsite.com/csak-ugyfeleknek

Hozzászólás

moneymentor eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Egyszerűbb lenne válaszolni, ha inverz módon arról írnál, hogy mi VAN a stratégiádban.

1m-en egyébként sok a zaj, ha swingelni akarsz.
          Hát nem lenne 1xűbb, és nem is akartam ezzel előhozakodni, mert túl messzire vezetne, de dióhéjban:
          indikátorokra alapozott képletrendszer alapján folyamatos fordulókeresés, kötés csak a (feltételezett) fordulóponton, tehát az aktuális max/min környékén, cél az állandó, real time zigzag előállítása). Szinte állandóan kötésben van, kivéve, ha kistoppolódik és nincs újabb belépési/fordulós jel.
          Néhány példa, múlt pénteki/tegnapi nq (fekete nyerő, sárga ráépítés, piros bukó)
          Click image for larger version  Name:	nq forum-1.PNG Views:	0 Size:	91,6 KB ID:	193741
          dax 09-03
          Click image for larger version  Name:	dax 2020-09-03.PNG Views:	0 Size:	107,0 KB ID:	193742
          gbpjpy 09-01-02
          Click image for larger version  Name:	gbpjpy 09-01-2.PNG Views:	0 Size:	115,2 KB ID:	193743
          gbpcad 09-03
          Click image for larger version  Name:	gbpcad 09-03.PNG Views:	0 Size:	121,8 KB ID:	193744
          eurusd 09-01
          Click image for larger version  Name:	eu 09-01.PNG Views:	0 Size:	132,2 KB ID:	193745
          Utoljára szerkesztve a következő által: Reménykedő; 2020-09-08, 18:36.
          sors bona, nihil aliud

Hozzászólás

• rpr
            rpr kommentje
            Editing a comment
            na így mar megvan, hogy ki vagy. Viszonylag regota van neked ez a strati (azt nem tudom mukodik e) de ha regota hasznalod mar miert fontos, hogy mas is hasznal e ilyet? csak kerdem...

kb 1,5 éve kezdtem kidolgozni és kb. fél éve van "készhez közelixD" állapotban, a kiértékelés már automatikusan megy, "csak" a kötő/menedzselő rész nincs még leprogramozva (az algorimus megvan). Úgy gondoltam, hogy ilyen hülyeséget más nem tud kitalálni, de lehet tévedtem. Zárásként a ma reggeli dax kötéseit beteszem (amit automatikusan kijelez az expert, csak nem köti)
          Click image for larger version  Name:	dax2020-09-09.PNG Views:	0 Size:	150,9 KB ID:	193754
          12,5R-rel nem rossz napkezdet
          Csatolt fájlok
          sors bona, nihil aliud

Hozzászólás

• rpr
            rpr kommentje
            Editing a comment
            egyébkent most beugrott, mintha Kevin Davey youtube oldalan lattam olna ilyesmi stratit ami allandoan pozicioban van...

Akkor tőlem lophatta, mert én egyetlen forex tárgyú könyvet sem olvastam, meg senkit se követek
          Talán annyi lehet a különbség, hogy az enyém állandóan fordít, ha vége egy long trédnek, akkor köti shortot és fordítva.
          sors bona, nihil aliud

Hozzászólás

Working...
          X