Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Ahogy én látom....

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• zs.tamas eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Az én nézetemben akkor short, ha elesik az elôzô CT alja, majd egy visszateszt után keresnék belépòt lefele. Amíg ez nincs, addig long.
    Teljesen egyetértek Veled. Az én kockázattűrő képességem is ezen a szinten van. 10000 $-os demo számlán bátrabban dobálja az ember fia a limiteket és a stopokat.

Hozzászólás

• willow eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Én szivesen tárgyalok az USA indexekről, de egyenlőre minden emelkedik. Ha ez a fej-váll alakzat konkrét lesz, akkor megnézzük a többit is, és ha fordulás jele látszik, akkor shortolunk. Degeszre tömjük a zsebünket, majd mulatunk, mig birjuk szusszal.
      Most olvastam vissza az elmúlt két hónap fórum bejegyzéseit, mert egyéb elfoglaltságaim miatt csak nagyon ritkán volt alkalmam figyelni az eseményeket, de nagy sajnálatomra mire felszabadult a szabaidőm, addigra eltűntek azok akik vették a fáradtságot és konkrét kereskedési példákat posztoltak.

Szerinted, lenne igény egy swingtrade topikra, ahol tippeket,ötleteket lehetne adni piaci szituációkról, illetve eszmét lehetne cserélni konkrét piaci pletykákról, eseményekről, chartokkal, ábrákkal,kizárólag a napon túli kereskedés keretein belül ?

Nem stratégiák bemutatására szolgálna a topik,a maga gesztenyéjét mindenki kaparja ki, hanem egy helyre, ahol elmondhatja a swingtrader a véleményét legyen szó devizáról, indexről, részvényről,kamatokról, stb.

Kerestem, de nem találtam ilyen topikot, hogy már létezne. Csak, hogy a topikod címéhez kapcsoljam a mondókám, hogy látod ezt a felvetést kedves Wili ?

Hozzászólás

• Sawyer eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Most olvastam vissza az elmúlt két hónap fórum bejegyzéseit, mert egyéb elfoglaltságaim miatt csak nagyon ritkán volt alkalmam figyelni az eseményeket, de nagy sajnálatomra mire felszabadult a szabaidőm, addigra eltűntek azok akik vették a fáradtságot és konkrét kereskedési példákat posztoltak.

Szerinted, lenne igény egy swingtrade topikra, ahol tippeket,ötleteket lehetne adni piaci szituációkról, illetve eszmét lehetne cserélni konkrét piaci pletykákról, eseményekről, chartokkal, ábrákkal,kizárólag a napon túli kereskedés keretein belül ?

Nem stratégiák bemutatására szolgálna a topik,a maga gesztenyéjét mindenki kaparja ki, hanem egy helyre, ahol elmondhatja a swingtrader a véleményét legyen szó devizáról, indexről, részvényről,kamatokról, stb.

Kerestem, de nem találtam ilyen topikot, hogy már létezne. Csak, hogy a topikod címéhez kapcsoljam a mondókám, hogy látod ezt a felvetést kedves Wili ?
        Kedves Sawyer
        A kérdésedre a válaszom az, hogy nem tudom. Volt itt már több próbálkozás is, mint

http://forum.tozsde.hu/kezdoknek/736...-gyertyak.html
        http://forum.tozsde.hu/kezdoknek/186-celkeresztben.html
        Hirtelen ezeket találtam. Az a baj, hogy itt nem beszélgetni akarnak az emberkék, hanem meggyőzni a másikat a saját igazukról. Amúgy, amire te gondolsz, az egy nagyon összetett téma lenne. Ötletnek nagyon jó, talán érdemes lenne próbálkozni vele. Hát rajta. Nyiss egy ilyen topikot. Én igy látom.
        willow

Hozzászólás

Kedves Sawyer
          A kérdésedre a válaszom az, hogy nem tudom. Volt itt már több próbálkozás is, mint

http://forum.tozsde.hu/kezdoknek/736...-gyertyak.html
          http://forum.tozsde.hu/kezdoknek/186-celkeresztben.html
          Hirtelen ezeket találtam. Az a baj, hogy itt nem beszélgetni akarnak az emberkék, hanem meggyőzni a másikat a saját igazukról. Amúgy, amire te gondolsz, az egy nagyon összetett téma lenne. Ötletnek nagyon jó, talán érdemes lenne próbálkozni vele. Hát rajta. Nyiss egy ilyen topikot. Én igy látom.
          Szia willow,

Kicsit meglepődtem, hogy talán rossz helyen járok, teljesen el vagyok szokva ,hogy ezen a fórumon kedvesen szólítják meg egymást a fórum tagok vagy megköszönik, ha reagálnak a kérdéseikre(akinek nem inge). Csak rá ne szokjunk, mert a végén akkora lesz a szeretet és a harmónia, hogy még a ForexFactoryról is ide járnak majd posztolni.

Bocs, de már dobtam a topik nyitás gondolatát, szerintem csak azért vetődött fel bennem az ötlet, mert szívesen olvasnék hasonló kezdeményezést a fórumon. Nem stratégiára vadászom, hanem a swing tréderek gondolkodás módja érdekelne. Mennyire alaposan tervezi a belépőit, meddig tartja a pozícióit és millió egy kérdés, ami hiteles kereskedő szájából nagyon értékes infók, ami lerövidítheti a fejlődés folyamatát. Mert a két éves fórumos bohóckodással és egy éves éles számla múlttal még nem nevezném magam trédernek. Ezt gyanítom ki is kérné magának sok tapasztalt kereskedő.

Igazad van, felesleges lenne vitába szállni daytréderekkel és demó számla virtuózokkal, mert nekik teljesen más a kockázatvállalási hajlamuk, mint aki több napos,hetes vagy több hónapos pozíciókban gondolkozik ÉLES számlán.

Talán egy a Tiédhez hasonló, blogszerű topikot majd nyitok egyszer, ahol megosztom a gondolataimat a J16 rendszerről, de még erre éles számlán is rá kell gyúrjak. Nem szeretnék bort inni és vizet prédikálni.
          No, jól kikárogtam magam és még a saját kedvem is sikerült elvennem a fórumozástól.
          Kicsit mintha bizonytalan lennék. Vagy még se?

Sikeres kereskedést willow, köszönöm a vendéglátást.

Hozzászólás

• Fogalmam sincs mit tegyek. Amikor már úgy érzem, hogy elindultam valamerre, a piac mindig megaláz. Sok szerencsét mindenkinek.
            willow

Hozzászólás

Fogalmam sincs mit tegyek. Amikor már úgy érzem, hogy elindultam valamerre, a piac mindig megaláz. Sok szerencsét mindenkinek.
              Nyugi. Nincs teljesítménykényszer.

Pihenj, hagyd leülepedni az eddigi tapasztalatokat, aztán indulj neki újra: tanulás, új ötletek, demo.

Hozzászólás

Fogalmam sincs mit tegyek. Amikor már úgy érzem, hogy elindultam valamerre, a piac mindig megaláz. Sok szerencsét mindenkinek.
                Ne csak elindulj valamerre, hanem menj egy irányba
                Ismerj ki egy stratágiát, tudd mikor működik és mikor nem.

Hozzászólás

Csak nem feladod?

Hozzászólás

HWtrader megmondta annak idején, az első 4-5 év a túlélés... de pl a J16 fórum indítójának kb 10 év kellett mire stabil nyerő lett annak idején a kilencvenes években, most pedig valószínűleg dollármilliomos.

Szóval szerintem egy pillanatig se csüggedj mert ebben a szakmában szerintem különösen igaz:

UTOLSÓKBÓL LESZNEK AZ ELSŐK!

Hozzászólás

• Nem, nem, és soha. Mig élek, remélek. De a sors kiszámithatatlan.
                      willow

Hozzászólás

• Egy elég elvont témát akarok felhozni pár szóban. Röviden a sztori lényege, hogy elkezdtem a tetoválásssal, azon belül is a művészi grafikával foglalkozni, gyakorlni. Elolvastam a Jobb agyféltekés rajzolás című könyvet. Ezt zárójelben jegyzem meg, mindenkinek ajánlom, mert nem csak a rajzolásról szól, hanem általa az élet valamennyi területén fejlődhetünk, és egy új megvilágításban láthatjuk a dolgokat. A dolog röviden, hogy a professzionális és fotorealisztikus kézi rajzoláshoz a jobb agyfélteké kell bekapcsolni, ami a részletesség és alaposság, a balt pedig kiiktatni. Igen ám de mivel én naponta kereskedek, így ellentmond a két elfoglaltság egymásnak. A bal agyfélteke a sorozatok, a felületesség, az elemzés része, a könyv szerint. Pénteken is leültem alkotni, közben ment a mt4. Láttam egy lehetőséget, első nyitásra kivett szűk sl-el, másodikra be lett.. És itt jött a furca dolog, ugyanis tőlem nem megszokott módon benyitottam harmadjára is, ekkor már irányba állt, és visszakerestem a vesztőt is plusz annak a 4x-ét, durván 1:4 R:R-t kb. 10 perc alatt.. Ekkor elgondolkoztam, hogy ez miért történt így , mert máskor elemzek, hezitálok.. ÉS arra a csodás dologra jöttem rá, hogy a könyv ha igazat ír, akkor én "Jobb módban" voltam, ez pedig az alakzatok, stb. pillanatnyi részletekre figyel. Itt eszembe jutott valamelyik top trader vagy tőzsdepszicho-s könyve, amiben arról ír, hogy a pillanatba legyél, ne az elemzésre koncentrálj, csak figyelj és cselekedj nem szószerint de kb. ezt írta. Ezt pedig mai napig nem értem, mire akart utalni a szerző, mivel egy stratégia szabályokra épül, pld. "ha áttöri belépek", "ha rsi stoch +icsi jelez = nyitás" ilyesmi. Kis érdekességképpen osztottam meg a sztorit, nem kell komolyan venni, de érdekes volt számomra az élmény, mintha egy teljesen más tudatállapotba lettem volna, mindezt úgy, hogy még részeg se voltam Egyre jobban osztom azt a nézőpontot, amit már többen mondtak, hogy ki kell fejlődnie egyfajta intuiciónak, megérzésnek s sikeres tradinghez. Ezt semmi pinban meg társai nem pótolja. És amikor megkérdeznek valakit, hogy ezt miért nyitottad be, sokszor azt válaszolja az illető, hogy "nem tudom, csak úgy éreztem, hogy ez egy jó alkalom.." Kb, mint a biciklizés megtanulása, vagy az olvasásé, már nem is emlékszünk milyen nehéz volt elsajátitani őket, és a legtermészetesebb dolog utána mind a kettő. Érzésre mennek azok is tudat alatt.

Hozzászólás

• Azt én is észrevettem, hogy gyakran nekem is az jön be, amikor csak "hanyagul", első blikkre elemzem a csupasz grafikont. Aztán amikor elkezdem egyre több oldalról megvizsgálni, egyre több vonalat húzni, stb, akkor jönnek a problémák

Ezzel az a probléma, hogy nem pontosan dokumentálható, mikor mi alapján történt a beszállás, kiszállás, pozíció menedzselés. Illetve talán igen, de ha nem mindig ugyan azok a paraméterek, akkor egy vesztő sorozatnál nem lehet mibe kapaszkodni, nem tudod, mit változtass vagy mit ne, és ez olyan fokú mentális nyomást okoz, amit talán csak a legrutinosabbak bírnának ki (ők meg nem lépnek be érzésre... ).

Mindenesetre érdekes dolog.

Hozzászólás

• Elolvasnam a könyvet, erdekel. Van linked vagy hol lehet hozzajutni?

Hozzászólás

• ezt találtam: http://mkh.valosag.net/index.php/rajzolas

Hozzászólás

• Dvit eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Eddig hogyan rajzoltál ha nem így?

Hozzászólás

Working...
                                X