Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Iránymentes kereskedés

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Iránymentes kereskedés

Sziasztok!
    Évek óta próbálom sikeressé tenni az iránykereskedési stratégiámat, de folyamatos bukóban vagyok, érdekelne, hogy mi a véleményetek az iránymentes kereskedésről.
    Előre is köszi.

thg eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!
    Évek óta próbálom sikeressé tenni az iránykereskedési stratégiámat, de folyamatos bukóban vagyok, érdekelne, hogy mi a véleményetek az iránymentes kereskedésről.
    Előre is köszi.
    Ha a trendben nem tudsz pénzt keresni, miből gondolod hogy az oldalazásban, vagy egy le-fel csapkodó piacon sikerülni fog. Szerintem az egész kereskedési rendszeredet új alapokra kellene helyezni. Ami persze nem kevés idő, mivel már évek óta kereskedsz és mégis csak azokat a Trendeket kellene meglovagolni. Hiszen tudod a TREND a barátunk!!!

Hozzászólás

Sziasztok!
      biztosan utáljátok ezt a részét a dolgonak, de egy ideje foglalkoztat a gondolat, hogy beletanuljak a "szakmába"... viszont lövésem sincs, hogy hol kezdjem, és egyáltalán mit... ha esetleg vki jó tanáccsal tudna szolgálni, azt nagyon köszönném... (itt is és priviben is várok minden infot)
      előre is köszönöm!
      világbéke!
      Miti

Hozzászólás

Miti eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Sziasztok!
        biztosan utáljátok ezt a részét a dolgonak, de egy ideje foglalkoztat a gondolat, hogy beletanuljak a "szakmába"... viszont lövésem sincs, hogy hol kezdjem, és egyáltalán mit... ha esetleg vki jó tanáccsal tudna szolgálni, azt nagyon köszönném... (itt is és priviben is várok minden infot)
        előre is köszönöm!
        világbéke!
        Miti

Ezen a fórumon pl a forexegyetem téma olvasgatása, meg még néhány másik, keregélj, nagyon-nagyon sok infót olvashatsz. Forexbázis-on a forex iskola(én ezen az oldalon ismerkedtem meg az egésszel) cikkeit sorban olvasd el, némi betekintést az is ad a dolgokba. Könyvek közül mindenképp Birgertől A sikeres trading művészete c. könyv, Kecskeméti Istvántól a technikai elemzésről szóló könyv, ha pedig tudsz angolul, akkor a Market Wizards-ot tudom ajánlani, ezeket a könyveket belinkeltem a 'Forex könyv" nevű témába hogy honnan lehet letölteni, ha nem akarod megvenni őket.

Hirtelen most ennyi, de szerintem a Kereskedés de hogyan témában folytassuk, mert itt eléggé off

Hozzászólás

nagyon szépen köszönöm megfogadom a tanácsaid!

Hozzászólás

Sziasztok!
            Előre is köszi.
            Ezt a tevékenységet évek alatt lehet megtanulni. Biztos vannak csodagyerekek is, de pl. Birger több, mint 6 évig volt bukóban.
            Elég megtévesztő, hogy a tanfolyamokon nem ezt sugallják. Még aki azt mondja, hogy sok idő kell hozzá, az is 1-2 évet említ. Szerintem ez kevés. Legalábbis nekem kevés volt (biztos velem van a baj).

Két tanács, amiből az első mindenkinek szól:
            1. Kis számlával és jelentéktelen méretű pozíciókkal éld túl a nehéz kezdetet. Sokak szerint a kis számla eleve bukásra ítéli a tradert. Szerintem megtanít a fegyelemre: Nem az számít, hogy mennyit keresünk, hanem a %-os profit, visszaesés mértéke (bukó sorozat), és a konzisztencia. Ha kis számlával sikerül betartani a kockázatkezelési szabályokat 1-2 éven keresztül, akkor az önfegyelem már megvan. Az Oandánál pl. nincs minimális poziméret, bármilyen kis unittal köthetsz, akár 1$-ra is lel lehet vinni a tradenkénti kockázatot. Sokkal jobb, mint bármilyen demókereskedés.
            Ha ezen túl vagyunk, két dolgot érdemes tenni: növelni a számlát, növelni a kezdeti kockázatot (én 0,1%-al kezdtem és 1%-ig emeltem tehát nem kell nagy számokra gondolni). Ezt csak akkor szabad megtenni, ha az eredmények visszaigazolnak.

2. Írd le a kereskedési terved és mutasd meg más tradereknek, akik sikeresek. Lehet, hogy találnak benne olyan hibát, amit Te nem veszel észre és végig rossz úton jársz. Biztos vagyok benne, hogy nem a trendkereskedéssel van a baj.

Hozzászólás

up1 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Ha a trendben nem tudsz pénzt keresni, miből gondolod hogy az oldalazásban, vagy egy le-fel csapkodó piacon sikerülni fog. Szerintem az egész kereskedési rendszeredet új alapokra kellene helyezni. Ami persze nem kevés idő, mivel már évek óta kereskedsz és mégis csak azokat a Trendeket kellene meglovagolni. Hiszen tudod a TREND a barátunk!!!
              Azt veszem észre, hogy amíg végre sikerül elkapnom egy trendet addig 4-5 stop-loss-ba belefutok. Amikor pedig megyek a trenddel és a követő stop-ot kiüti a pozíció a profit általában nem fedezi a korábbi veszteségeket.
              A legfőbb gondom az, hogy amikor beszállok, túl alacsonynak vélem a profit valószínűséget, úgy 50%-ra teszem és ezt kevésnek tartom.
              Ezért is kezdett el érdekelni az úgynevezett non-directional trading, van egy szingapúri srác aki ezt tanítja. Átnéztem a weboldalát. Opciókkal kereskedik és állítólag 90-95%-ban profitosak a trade-jei, és akár oldalazik a piac akár felfelé vagy lefelé megy meg tudja csinálni a havi 5-15% közötti profitot.
              Nekem ennyi elég lenne, nem vágyok havi 100%-ra.
              Van valakinek tapasztalata ezen a területen?

Hozzászólás

Azt veszem észre, hogy amíg végre sikerül elkapnom egy trendet addig 4-5 stop-loss-ba belefutok. Amikor pedig megyek a trenddel és a követő stop-ot kiüti a pozíció a profit általában nem fedezi a korábbi veszteségeket.
                A legfőbb gondom az, hogy amikor beszállok, túl alacsonynak vélem a profit valószínűséget, úgy 50%-ra teszem és ezt kevésnek tartom.
                Ezért is kezdett el érdekelni az úgynevezett non-directional trading, van egy szingapúri srác aki ezt tanítja. Átnéztem a weboldalát. Opciókkal kereskedik és állítólag 90-95%-ban profitosak a trade-jei, és akár oldalazik a piac akár felfelé vagy lefelé megy meg tudja csinálni a havi 5-15% közötti profitot.
                Én annyit tudnék hozzáfűzni,hogy trend nélkül is lehet profitot termelni,nem minden stratégia alapul a trendeken.Van működő stratégia,amelynek semmi köze a trendekhez.
                Enyém a galaxis leggyorsabb hajója!

Hozzászólás

ALTERMAN eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Én annyit tudnék hozzáfűzni,hogy trend nélkül is lehet profitot termelni,nem minden stratégia alapul a trendeken.Van működő stratégia,amelynek semmi köze a trendekhez.
                  Ez így van, sok automata kereskedési rendszer használ ilyet. Más kérdés az állandó optimalizáció (a piacok változékonyak), de ebbe nem mennék bele, mert más téma.

...de thg-nek nem hinném, hogy ez a legfőbb gondja. "Nem tudok trendben kereskedni, így megpróbálom a non-direction-t". Szerintem ez az ami nem jó, mert a problémát a rendszer egyéb elemeiben kell keresni.

Hozzászólás

Szia kedves Thg!

Nem tudom mióta kereskedsz, de azt hiszem nem csak a helytelen stopkövetés, de még a belépések is problémásak. Kb. minden 6-ra eltalálni az irányt nagyon kevés. Szerintem ha egy haladó trendben teljesen találomra lépsz be trendirányba, még az is jobb kell, hogy legyen:-)
                    Ha meg mégis sikerül meglovagolni, egy követő stoppal rövidre zárod. Nem csoda, hogy nem megy a dolog. Ahogy már a kolléga is írta, teljesen új alapokra kéne helyezni a kereskedést. Meg kell tanulni egy stratégiát és abszolút betartva kereskedni, míg ki nem finomodik a rendszer.
                    Nekem van rendszerem, amit profitosan tudok üzemeltetni akár trenddel szemben is. Az ilyen stratégiáknak a lényege a nagyon magas találati arány, és a tökéletes kilépés. Mivel általában nem túl nagy elmozdulásokról beszélünk az effajta kereskedésben, ezért ezeket alacsony idősíkon lehet hatékonyan működtetni és sokkal fontosabb a pontosság és a fegyelem, mint általában a többi stílusnál. De! Mindenképp lebeszéllek róla, mert szépen hangzik a 80-90% találati arány, de ezt csak akkor lehet megvalósítani, ha 100%-ig tökéletes és pontos a belépés és egy pillanatot sem késik a kiszállás!
                    Ha az egyszerű trendkövető szignálok értelmezésével baj van, és a trendkövető stratégia kiszállásait nem tudod véghez vinni, akkor eszedbe ne jusson irányfüggetlenül kötni!
                    Inkább arra kéne most helyezni a hangsúlyt, hogy mi az oka a hibás kereskedésednek. Mivel nem ismerem sem az idősíkot, sem a stratégiát, amivel kereskedsz, ehhez többet nem tudok fűzni.
                    Üdv: Gio

Hozzászólás

Gio eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Szia kedves Thg!

Nem tudom mióta kereskedsz, de azt hiszem nem csak a helytelen stopkövetés, de még a belépések is problémásak. Kb. minden 6-ra eltalálni az irányt nagyon kevés. Szerintem ha egy haladó trendben teljesen találomra lépsz be trendirányba, még az is jobb kell, hogy legyen:-)
                      Ha meg mégis sikerül meglovagolni, egy követő stoppal rövidre zárod. Nem csoda, hogy nem megy a dolog. Ahogy már a kolléga is írta, teljesen új alapokra kéne helyezni a kereskedést. Meg kell tanulni egy stratégiát és abszolút betartva kereskedni, míg ki nem finomodik a rendszer.
                      Nekem van rendszerem, amit profitosan tudok üzemeltetni akár trenddel szemben is. Az ilyen stratégiáknak a lényege a nagyon magas találati arány, és a tökéletes kilépés. Mivel általában nem túl nagy elmozdulásokról beszélünk az effajta kereskedésben, ezért ezeket alacsony idősíkon lehet hatékonyan működtetni és sokkal fontosabb a pontosság és a fegyelem, mint általában a többi stílusnál. De! Mindenképp lebeszéllek róla, mert szépen hangzik a 80-90% találati arány, de ezt csak akkor lehet megvalósítani, ha 100%-ig tökéletes és pontos a belépés és egy pillanatot sem késik a kiszállás!
                      Ha az egyszerű trendkövető szignálok értelmezésével baj van, és a trendkövető stratégia kiszállásait nem tudod véghez vinni, akkor eszedbe ne jusson irányfüggetlenül kötni!
                      Inkább arra kéne most helyezni a hangsúlyt, hogy mi az oka a hibás kereskedésednek. Mivel nem ismerem sem az idősíkot, sem a stratégiát, amivel kereskedsz, ehhez többet nem tudok fűzni.
                      Üdv: Gio
                      Sok trendkövető stratégiát kipróbáltam, de azzal, hogy a take profit messzebb van mint a stop-loss kb. 50% és 20% közötti találati arány jön ki. Ha beteszek követő stopot akkor ez az arány hol javul, hol meg rosszabbodik.
                      A gondom az, hogy még senki nem tudott mutatni egy leírt szabálygyűjteményt amelyet alkalmazva profitos tud lenni tartósan. Sőt senki nem tudott még éles számlát mutatni nekem visszamenőleg amely profitos lett volna akár csak fél évre visszamenőleg minimum 30 kereskedéssel.
                      Ezért gondoltam, hogy elkezdek foglalkozni Dave Foo iránymentes kereskedésével. Ő Iron Condor-okkal és short strangle-lel kereskedik. Ezt úgy csinálja, hogy akkor is pénzt keres, ha nem találja el az irányt. Na ez tetszik benne.
                      Van itt valaki aki ért az opciók időértékével történő pénzkereséshez?

Hozzászólás

Sok trendkövető stratégiát kipróbáltam, de azzal, hogy a take profit messzebb van mint a stop-loss kb. 50% és 20% közötti találati arány jön ki. Ha beteszek követő stopot akkor ez az arány hol javul, hol meg rosszabbodik.
                        A gondom az, hogy még senki nem tudott mutatni egy leírt szabálygyűjteményt amelyet alkalmazva profitos tud lenni tartósan. Sőt senki nem tudott még éles számlát mutatni nekem visszamenőleg amely profitos lett volna akár csak fél évre visszamenőleg minimum 30 kereskedéssel.
                        Ezért gondoltam, hogy elkezdek foglalkozni Dave Foo iránymentes kereskedésével. Ő Iron Condor-okkal és short strangle-lel kereskedik. Ezt úgy csinálja, hogy akkor is pénzt keres, ha nem találja el az irányt. Na ez tetszik benne.
                        Van itt valaki aki ért az opciók időértékével történő pénzkereséshez?
                        szia
                        Nézz be ide
                        http://opcioguru.com/blog

Hozzászólás

butcher eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          szia
                          Nézz be ide
                          http://opcioguru.com/blog
                          Opcióguru honlapját már régebben is olvasgattam, de most újra átnéztem. Töménytelen mennyiségű elméleti anyag van rajta, rengeteg kereskedési technika van felsorolva, de nem látok egyetlenegy tőzsdei stratégiát sem a honlapján. Sőt még arra utaló információt sem találtam, hogy lenne bármilyen tőzsdei stratégiája.
                          A másik gondom, hogy ha egy honlap ennyire nyomulós "sales" beütéssel reklámozza a tanfolyamait, és ennyire keményen nyomatja a "regisztrálj be" különben csak két sort olvashatsz el egy cikkből, akkor az nálam eleve gyanús.

Hozzászólás

Opcióguru honlapját már régebben is olvasgattam, de most újra átnéztem. Töménytelen mennyiségű elméleti anyag van rajta, rengeteg kereskedési technika van felsorolva, de nem látok egyetlenegy tőzsdei stratégiát sem a honlapján. Sőt még arra utaló információt sem találtam, hogy lenne bármilyen tőzsdei stratégiája.
                            A másik gondom, hogy ha egy honlap ennyire nyomulós "sales" beütéssel reklámozza a tanfolyamait, és ennyire keményen nyomatja a "regisztrálj be" különben csak két sort olvashatsz el egy cikkből, akkor az nálam eleve gyanús.
                            Ha neked nem er meg egy ingyenes regisztraciot akkor keres masik opcios oldalt, (szerintem nem talalsz hasonlo szinvonalu tananyagot ingyenesen). En tavaly nyaron vegeztem el nala a tanfolyamot es tavaly szeptembertol eles szamlaval kereskedem, sikeresen. A strategiat neked kell magadnak megcsinalni, ezt senki nem adja keszen a kezedbe.

Hozzászólás

Porter eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Ha neked nem er meg egy ingyenes regisztraciot akkor keres masik opcios oldalt, (szerintem nem talalsz hasonlo szinvonalu tananyagot ingyenesen). En tavaly nyaron vegeztem el nala a tanfolyamot es tavaly szeptembertol eles szamlaval kereskedem, sikeresen. A strategiat neked kell magadnak megcsinalni, ezt senki nem adja keszen a kezedbe.

Tapasztalataim szerint háromféle tőzsdetanfolyam létezik.
                              1. Ahol az oktatónak nincs tőzsdei stratégiája és ezt úgy leplezi, hogy elhiteti a tanulókkal, hogy azt nekik kell összerakniuk. Ezek az oktatók az úgynevezett megélhetési oktatók. Mivel a tőzsdén sikertelenek ezért az oktatásból kénytelenek megélni. Ezek természetesen fizetős tanfolyamok.
                              2. Ahol az oktatónak van tőzsdei stratégiája, tanítja is, tehát készen a kezedbe adja, de az oktató nem mutat visszamenőlegesen éles teszteredményeket, így valószínűleg ez a tőzsdei stratégia nincs élesben letesztelve. Ezek szintén fizetős tanfolyamok.
                              3. Ahol az oktatónak van tőzsdei stratégiája, tanítja is, tehát készen a kezedbe adja és ha megbízhatónak talál akkor mutat visszamenőleges éles számla eredményeket.
                              Ezek nem mindig fizetős tanfolyamok, mert az oktató képes a tőzsdéből is megélni, így nincs szüksége az oktatásból befolyó bevételre.

Hozzászólás

Working...
                              X