Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Iránymentes kereskedés

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

butcher eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Kiugratni a nyulat a bokorból mi?
    Ezt nem értem. Kifejtenéd részletesebben?

Hozzászólás

butcher eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Csakhogy nem mindenki szereti, ha turkálnak a zsebében.
      Nem szoktam tételes vagyonkimutatást kérni

Mindenesetre meg szoktam találni a hiteles embereket. Láttam már néhány account statement-et...

Hozzászólás

thg eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Nem szoktam tételes vagyonkimutatást kérni

Mindenesetre meg szoktam találni a hiteles embereket. Láttam már néhány account statement-et...
        Akkor biztos módodban állt már "hiteles" emberektől "hiteles" stratégiákat tanulni
        Megnézném a számlakimutatásodat, mire mész vele, hogy láttad az oktatódét
        Természetesen a kíváncsiság bennem is él és szívesen látnék néhány kimutatást olyanoktól, akik oktatnak, de igazából nem sokra mennék vele.
        Például Pintér Peti trendkövető rendszere működik és ezen kívül sok hasznos "aprósággal" bővült neki köszönhetően a tudásom. Innentől kezdve marhára nem érdekel, hogy ő mit tud a számláján. Az a lényeg, hogy én mit tudok. És ha látnám az övét, mit változtatna ezen? Adna egy felső határt, amiről azt hihetném, hogy nem döntök meg? Miért ne lehetnék jobb, mint ő? Pozitívumot nem látok ebben. Megerősítene, hogy működik a rendszer? Abban csak a teszt és demó erősíthet meg, hisz kizárólag az ad bizalmat a stratégiában, ha az én általam működtetve profitos.
        Most nézzük a másik oldalról:
        Mit veszítenék, ha nem látom a számláját? Szerintem egy csomó zavaró információt.
        Ha elkezdesz kondizni és egy általad elérni kívánt szinten lévő ember edzéstervét megkapod, illetve edzési naplóját megnézed, ahol dokumentálva vannak a teljesítmények és adatok napról-napra akkor ez számodra azt jelenti, hogy megvan a tökéletes edzés terv, mert csupán ezt kell követned és úgy nézel ki x idő alatt, mint az embered? És ha egy olyan embertől kapod, aki nem rendelkezik naplóval, vagy nem szeretné azt kiteregetni, akkor az már nem is jó?
        Valójában itt sem ezek a lényeges kérdések. A kérdés az, hogy te melyikkel tudsz több eredményt elérni. Kit érdekel, hogy a másik mennyire képes vele. Én amikor még válogatott sportoló voltam és heti 6-8 edzésem volt, megvolt a magam rendszere, amivel a maximumot ki tudtam hozni magamból. Ez nem néhány hónap, de még csak nem is 1-2 év alatt fejlődött ki. És ugyanezzel a stratégiával nem mindenki volt elégedett, volt aki egészen más edzéstervre esküdött. És neki az működött 100%-osan. Ilyen egyszerű. De ha egy lelkes amatőr elkezdi az edzésemet és nem olyan fejlődésen megy át x idő alatt, mint én, akkor hol keresendő a "hiba"? Vagy valamit nem jól csinált, vagy egyszerűen nem fekszik neki a terv, vagy inkább csak sakkoznia kéne. Ennyi.
        Te is most az oktatókat és a stratégiákat okolod, hogy nem tudsz trendirányba kereskedni. Tájékoztatásul közlöm:
        "a hiba az Ön készülékében van"
        lehet, hogy inkább más pályán kéne gondolkozni, mint a tőzsde világ és a jelen oktatás "grincs"-évé válni
        Sok kiváló forexes él Magyarországon, de kevesen vállalnak aktív szerepet a tudás továbbadásában. Ez egy teljesen más egyént kíván meg. Ez nem jelenti azt, hogy ezek az emberek a zacc, akiknek még ez kell kiegészítésül, hogy megéljenek:-) Az aki idegen embereket ingyen oktat, hát... az tényleg csak olyan lehet, mint ahogy a kolléga korábban már jól fogalmazott: "halhatatlan" akar lenni. Ilyen ember minden területen létezik, de ritka, mint a fehér holló. És koránt sem biztos, hogy a tudása jobb a másikénál. De legalább ingyen van igaz?
        Tudom nem teljesen ugyanaz, de a sportban a legjobb edzők soha nem voltak éljátékosok. És fordítva is igaz, hogy a legjobb játékosokból nagyon ritkán válik jó edzővé valaki. Mindegyik ember más arányban kell hogy tartalmazza a következő összetevőket: elkötelezettség-önzőség-önzetlenség

U.I.: ne gyere nekem azzal, hogy nem erről szólt a mondandód. Ha iránymentes kereskedést akarsz, hát tanuld meg azt. De ezért ne sajnáld sem az időt, sem a pénzt. Ne azt várt, hogy jön a forex dalai lámája és majd kezébe veszi a sorsodat. Azt csak te tudod megtenni és az ehhez szükséges tudásnak ára van, amit ha nem vagy hajlandó megfizetni, tegyél le róla!
        Nem kell várni, hogy majd az lesz az igazi neked való és legfőképpen "hitles" tudás, amit majd v.ki hajlandó lesz ingyen átadni neked és hogy ezt megtehesse, majd még kimutatást is ad a kereskedési számlájáról, hogy higgy neki. Várhatsz erre is, de csak az idődet pocsékolod. Szerencsére azért leszen olyanok is, akik addig fejik a piacot, ahogy csak tudják

Gio

Hozzászólás

Sziasztok!

Ma regisztráltam csak, és teljesen kezdö vagyok, kb 3 hónapja olvasok tözsdetémában válogatás nélkül mindent, igy találtam ma rá erre a fórumra.

Túl vagyok egy kezdöknek tartott drága tanfolyamon, figyeltem, jegyzeteltem, elég intelligens is vagyok, mégis minden nap gyalázatos a produkcióm a demoszámlámon (kb 2 hónap).

Mivel konkrét stratégiával még nem találkoztam, ezért minden nap másik stratégia kidolgozásának állok neki, ugye "a sajátját mindenkinek magának kell megcsinálnia alapon"..
          Ma pl eurusd-t M1 ben klikkelgettem 8 órát, 82 pozit hoztam tetö alá és minusz 20 euroval zártam 0,1 lottal...
          Pedig felkészültem, van százféle indikátorom , van amerikai szuperszines indikombinációm is mindjárt kettö...a trendvonalaimtól alig látom a fordulós japán gyertyaalakzatokat..és nagyon lelkes vagyok még mindig, pedig hetek óta napi 8 órában porig aláz a piac...

Azért regisztráltam, mert ma beláttam, hogy erösen segitségre szorulok, és olvasgatva benneteket, látom, hogy vannak okosabbak is nálam..

Az lenne a kérdésem, hogy ti, akik már régóta sikeresen kereskedtek, hogyan tudtatok müködöképes stratégiát megszerezni, megalkotni, megvenni, vagy megálmodni???

Már alig várom a tanácsaitokat!
          Valaki szabaditson meg attól a lelki tehertöl, hogy a saját elborult ötletemet kelljen évekig próbálgatnom..

Hozzászólás

Hédi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Sziasztok!

Ma regisztráltam csak, és teljesen kezdö vagyok, kb 3 hónapja olvasok tözsdetémában válogatás nélkül mindent, igy találtam ma rá erre a fórumra.

Túl vagyok egy kezdöknek tartott drága tanfolyamon, figyeltem, jegyzeteltem, elég intelligens is vagyok, mégis minden nap gyalázatos a produkcióm a demoszámlámon (kb 2 hónap).

Mivel konkrét stratégiával még nem találkoztam, ezért minden nap másik stratégia kidolgozásának állok neki, ugye "a sajátját mindenkinek magának kell megcsinálnia alapon"..
            Ma pl eurusd-t M1 ben klikkelgettem 8 órát, 82 pozit hoztam tetö alá és minusz 20 euroval zártam 0,1 lottal...
            Pedig felkészültem, van százféle indikátorom , van amerikai szuperszines indikombinációm is mindjárt kettö...a trendvonalaimtól alig látom a fordulós japán gyertyaalakzatokat..és nagyon lelkes vagyok még mindig, pedig hetek óta napi 8 órában porig aláz a piac...

Azért regisztráltam, mert ma beláttam, hogy erösen segitségre szorulok, és olvasgatva benneteket, látom, hogy vannak okosabbak is nálam..

Az lenne a kérdésem, hogy ti, akik már régóta sikeresen kereskedtek, hogyan tudtatok müködöképes stratégiát megszerezni, megalkotni, megvenni, vagy megálmodni???

Már alig várom a tanácsaitokat!
            Valaki szabaditson meg attól a lelki tehertöl, hogy a saját elborult ötletemet kelljen évekig próbálgatnom..

Én is kezdő vagyok, nagyon. Én is kb. 2-3 hónapja olvasgatok, demózgatok. Ráadásul nekem nincs napi 8 órám a tőzsdére. És még semmiféle tanfolyamon nem vettem részt.

Lenne pár javaslatom a számodra:
            Először is olvasd végig ezt a fórumot. Itt szinte minden kérdésedre választ találsz. Vagy ha egyelőre úgy érzed nincs kérdésed, akkor majd lesz. Szerintem kezdőként M1-en kereskedni, ráadásul napi 8 órában, és egy nap alatt 83 pozíciót nyitni, az nagyon dúrva!!! Ez azt jelenti, hogy óránként 10 pozíciót nyitsz, min. 6 percenként nyitsz egy pozit. Van elég időd money management-re, risk management-re?
            Mi alapján nyitsz? Mekkora pozíciókat? Milyen célárakkal? Hova teszed a stopokat?
            Mondjuk valamit tudhatsz azért, ha ezek után csak 20 EUR-val vagy mínuszban.
            Szerintem próbálkozz inkább nagyobb időtávokkal.
            A „nagyok” azt mondják, hogy a kezdő kezdje napi, sőt heti gyertyákkal. Gondolom ez számodra egyelőre elképzelhetetlen, hogy 1 napot, vagy 1 hetet várj egy gyertyára így az 1 perces után, de akkor menj át mondjuk H1-re. Ráadásul nagyobb idősíkon a jelzések is megbízhatóbbak.
            Szerintem az sem jó ötlet, hogy 8 órán keresztül egy devizapárt figyelsz. Miközben lehet, hogy egy csomó más párnál nagy dolgok történtek, amiket elcsíphettél volna .
            Ha mondjuk órás gyertyákat nézel, akkor van időd lavírozgatni a párok között, és figyelgetni, melyik hogyan alakul. Így nagyobb valószínűséggel tudsz jó pozikat nyitni. Szerintem.
            A túl sok indikátort sem célravezető. Próbáld meg kiszűrni azokat, amelyekben leginkább bízol. Hallgass a „nagyokra”: törekedj az egyszerűségre!

Egyébként meg fel a fejjel!!! -20 EUR 2 hónap után még nem jelent semmit. Mint ahogy az sem, hogy én egyelőre pluszban vagyok. Vannak, akik hónapokig, sőt évekig veszteségesek, mire rájönnek a tutira, és utána jól megy nekik. Mások meg demón szárnyalnak, élesben meg nulláznak.
            Te legalább hajlandó vagy tanulni és megteszel mindent a fejlődésed érdekében, kitartó vagy és valószínűleg nem nagyon parázol ( ha 1 nap alatt 83 pozit nyitsz, 1 páron). Ezek mind fontosak ahhoz, hogy sikeres legyél!

Olvasd el a fórumot! Nagyon sokat tanulhatsz belőle.

Azt még megkérdezném, hogy melyik volt az a „drága tanfolyam”, ahol azt tanították, hogy ha hazamész, akkor kezdj el kereskedni M1-en, napi 8 órában, és nyissál, ha kell, ha nem.

Hozzászólás

Kedves Ultrakezdö!

Köszönöm a részetes és biztató tanácsodat, megfogadom, söt már saját magam is beláttam azóta, hogy ez nem jó buli...
              Igazából az M1-ben vagy M5 -ben való klikkelgetést pont nem tanitották a tanfolyamon, ezért is nem ment jól ...persze voltak szép napjaim is, amkor 80-90 söt egyszer még 100 % is volt a találati arányom, talán ez a kezdeti "siker" téritett le az igaz útról!
              Kicsit türelmetlen tipus vagyok (még), úgyhogy holnap megpróbálom M15-ben, több devizapáron, mint ahogy javaslod is.
              Én most még abban a szakaszban vagyok, amikor szivacsként szivok fel korlátlan mennyiségü információt, ami majd a napi 8-10-12 óra demozással együtt összeáll egy rendszerré. Szerencsés tipus vagyok, idegen nyelvet is 3 hónap alatt a nulláról meg tudok tanulni, ezért döntöttem úgy, hogy rászánok erre a szakmára is legalább ennyit. De nagyon tetszik, úgyhogy valószinü sokkal többet is..
              Sokat olvastam már a fórumból, és nagyon sokat is tanultam, nagyon örülök, hogy van egy ilyen egymást segitö közösség.
              Köszönöm mégegyszer a válaszodat!
              Szép napot!

Hozzászólás

Sziasztok!

Sokat olvasgatok itt, most rászántam magam, hogy írjak is. Talán tudok segíteni egy-két dologban. A fő probléma, hogy az igazán sikeres embereknek nincsen iskolája. Aki igazán profi a tőzsde világában, az nagyon ritkán hajlandó megosztani bármilyen formában is a stratégiáját, vagy a tudását. Azok aki megosztják, többnyire mind ugyanarra épül.
                Aki igazán nagy eredményeket tud elérni, a piac viselkedésétől függetlenül számomra az az igazi ász. És mindezt folyamatosan. És nem 40-50%-os találati aránnyal. Nálam 70%-tól fölfelé kezdődik a siker szó értelmezése. Javarészt azért sikertelen a legtöbb ember, mert nem oktatnak azok, akik igazán azon a szinten vannak ahol lenni kell. Így a tudás leglényegesebb része rejtve marad. És ez így is lesz. Ez egy zárt kör. Alap technikai tudást szinte mindenki képes lenne, és képes megtanulni, és ezt akár oktatni is.
                Mindenki mást hoz ki belőle. Van aki többet van aki kevesebbet. Ezt hívják marketing-nek. Ki hogyan csomagolja ugyanazt, és milyen pluszt tud hozzá rakni ami hitelessé teszi.
                Most ennyivel tudok indítani, de remélhetőleg aktív szerepet szeretnék betölteni itt, mert alapvetően nagyon sok a rossz irányban haladó ember (mármint a tőzsde világában).

Üdv
                "Bármit lehet annak, aki hisz"

Hozzászólás

Mentor eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Sziasztok!
                  Nálam 70%-tól fölfelé kezdődik a siker szó értelmezése.
                  Most ennyivel tudok indítani, de remélhetőleg aktív szerepet szeretnék betölteni itt, mert alapvetően nagyon sok a rossz irányban haladó ember (mármint a tőzsde világában).
                  Üdv
                  Szerintem te is rossz irányban haladsz, a találati arány önmagában egy semmitmondó adat, nekem volt már hogy 70% vagy a fölött volt a találati arányom egy hónapban és mégis közel 0-ban vagy negatívban volt az egyenlegem...
                  Szóval valamit még rakjál mellé

Hozzászólás

forexmaniac eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Szerintem te is rossz irányban haladsz, a találati arány önmagában egy semmitmondó adat, nekem volt már hogy 70% vagy a fölött volt a találati arányom egy hónapban és mégis közel 0-ban vagy negatívban volt az egyenlegem...
                    Szóval valamit még rakjál mellé
                    Ugyan ez jutott nekem is eszembe + az amit Birger írt...

Hozzászólás

Értem a kérdéseteket valami ilyesmire számítottam. Helyes a kérdés.

Apró bibik vannak ma Magyarországon ebben a témában. A mostani beírásomból ki fog derülni, hogy kivet a fórum magából, vagy nagyon befogad. Ha már belépünk valahová legyen hatása Nem szeretem az álló vizet!

1, Szinte mindenki azt hangoztatja ezen az oldalon, hogy.... Neki nem számít ha látja egy sikeres embernek a számláját. Neki nem számít, ha lát egy éles kimutatást. Neki nem számít ha valaki azt mondja, hogy sikeres. Többször láttam, hogy az elfogadás nem létezik a legtöbb ember számára. A lényeg, hogy sok ember számára nem létezik semmilyen bizonyíték ami hihető egy eredménnyel kapcsolatban. Akkor felteszem én a kérdést, hogy mi az ami hiteles?????

2, A fenti szövegből már kiderült, hogy ha valaki állít valamit, sőt még bizonyítani is tudja, akkor sem hihető. Mindig meg lehet magyarázni.
                      Ebből következik a következő kérdésem: Ha én most bármit is felírok, szerintetek mennyire leszek megköpködve, és támadásoknak kitéve?

3, Az átlag ember gondolkodása merőben eltér azokétól akik sikeresek. Az átlag ember azt nézi, hogyan nem lehet. Hogy miért nem igaz. Hogy miért nem jó az úgy stb.
                      Ellenben a sikeres emberek nem így gondolkodnak. Ott egy kicsit másképpen néznek ki a szavak, mondatok. Hogyan lehetne, hogyan tudnám megoldani, mi a megoldása, hogyan lehetne az jó,jobb stb.
                      Remélem érzitek a különbséget. A sikeres emberek nem szeretik az első változatot, ezért próbálják kerülni ezeket az embereket. Felesleges támadásoknak nem szeretik kitenni magukat. Minek is, hiszen Ők nem töltik ezzel az idejüket. Helyette az energiájukat az építés köti le.

4, Szeretem ezt a szót hogy Birger, profit.hu
                      Mindig jót mosolygok rajta.
                      Kezdjük az elején
                      Birger és a profit.hu-s csapat
                      Nagy tiszteletem mindkét részre. Birger zseniális fickó, igazi kimagasló egyéniség. Tisztelem, és becsülöm. Ő elért valamit. Volt egy célja és talált egy utat amin végigment.
                      Kérdés: Ha célként Pécset jelöljük meg hány út vezet oda?
                      Remélem érthető a kérdés mivolta. A válasz költői, és mindenki tudja rá a választ.

A kockázatmenedzsment nagyon szép dolog. Ha van mit menedzselni. Ha szar amit csinálsz, azt menedzselheted reggelig. Tudtommal, bármilyen oktatást is választ az érdeklődő tőzsde ügyben, a számok alig, vagy nem változnak. 90% sikertelen lesz(nem reprezentatív felmérés) Most nem mennék bele, hogy miért. Nagyon sokan nem értenének velem egyet. Bár ez nem is célom. A tőzsde megtanított rá, hogy "nem az a lényeg, hogy igazad van-e, hanem ha igazad van mennyit keresel vele, és ha nincs akkor mennyit veszítesz". Tehát nem célom az igazság keresése.

Kicsit közelítsük meg másik oldalról. Mi történne akkor ha a Birger ugyanazzal a tudással amivel most rendelkezik, piacra lépéskor nem 30-40 vagy 50%-os eséllyel lépne piacra hanem mondjuk 70%-al???
                      Na mi történne? Dupla akkora profitra tenne szert kb. És még hogy nem számít a piacra lépési arány. Jó vicc. Én nem szeretem az 50%-ot. Azt szeretem ha az esélyek az én oldalamon állnak. Onnantól érdekes számomra minden. A tőzsde is. Ha az üzleti életben a befektetők 50%-os biztonsággal fektetnék be a pénzt akkor úgy hívnák őket, hogy nincstelenek. Valamiért az a véleményem, hogy Soros, vagy Buffet ritkán téved. Tudja, mikor kell valamit tennie. Pontosan akkor amikor az esélyek az Ő oldalukon állnak. Vagy van esetleg valaki aki komolyan gondolja, hogy reggel felkel Soros, és ezt mondja: De szép nap ez. Tolunk egy pár milliárdot az EUR gyengülésére végül is vagy bejön vagy nem. 50%esélyem tutira van. Ha nem jön be, akkor inkább kiszállok, de ha bejön akkor majd jól elengedjük had szaladjon a profit. Remélem senki sincs aki ezt komolyan gondolja. A nagyok pontosan tudják, hogy mikor milyenek az esélyek. És csak akkor lépnek be bármilyen üzletbe is (tőzsde is) ha az esélyek nekik állnak. Ezt el kell fogadni.
                      Kicsit elkanyarodtam. Térjünk vissza. Tehát a Birger zseniálisan megtanult valamit. Tökélyre fejlesztette. Ez egyedi, és felbecsülhetetlen tudás. De ez az Ő tudása, nem a tiéd, és nem bárki másé. Nem biztos, hogy mindenki számára ez másolható tudás.
                      Sajnos én sem vagyok képes másolni Warren Buffet tudását. És ezt el kell fogadnom.
                      A lényeg, hogy azért mert a Birger van, és tud valamit, az nem jelenti azt, hogy csak az az egy jó létezik. Csak az a tőzsde amit ő csinál. Nem számít semmi, csak amit a Birger mondott. Ha ő azt mondta, hogy a találat nem számít akkor az úgy is van punk-tum!
                      Nem korlátolt gondolkodás ez egy kicsit? Na ez a baj. Ma Magyarországon két uralkodó nézet van tőzsde terén. Birger-profit.hu
                      És olyan szinten,egy brutális marketinggel mindenkit letaroltak a piacon, hogy már szinte mindenki csak így képes gondolkodni. Ez nem is lenne baj, ha.....!
                      Ha nem akkora %-al kerülnének onnan is ki a sikertelenek. Most akkor hogy is van ez?
                      Nem fura? Tapasztalatból mondom mindezt. Sok pénzt hagytam már mágus oktatóknál.
                      Miután teljesen kitöröltem az életemből ezeket a személyeket onnantól mérhetőek a sikereim. Sajnos sok időbe telt mire rájöttem.
                      Kicsit el kéne gondolkodni a fentieken. Aztán várom a reakciókat. Abból majd kiderül, hogy az őszinteség kifizetődő-e vagy sem.

Az eredményeimről nem szeretnék beszélni. Nem tudok nektek könyv vizsgáló által lepecsételt bizonyítékokkal szolgálni. Így bármi is felírhatok ide, hiteltelen lenne.
                      Annyit még zárójelben, hogy a 70%-os piacra lépési arányom 2 éve megvan folyamatosan. Több stratégiával is.És a money management is rendben van. Egy apró adat. Max visszaesésem mértéke 17%. Talán ez többet ér minden adatnál.

Tehát lássuk a reakciókat.

Az én irányommal szerencsére nincsen gond
                      "Bármit lehet annak, aki hisz"

Hozzászólás

Mire kéne reagálni? Sem azt nem tudtuk meg miért nem jó valaki, sem azt miért jó valaki más, aki gondolom Te lennél.
                        Szóval én még várnék bármilyen reakcióval.
                        Üdv

Hozzászólás

Végigolvasva a hozzászólásodat, azt kell hogy mondjam, hogy a szavaiddal egyet kell érteni. Két dolgot emelnék csak ki.

Én is úgy látom, hogy az "egyik" dolog ami a sikeres embert megkülönbözteti a sikertelentől, az előtte álló feladatokhoz való hozzáállás, vagyis az hogy számára a feladat egy megoldandó feladvány, és hisz abban, hogy van megoldása, valamint abban is, hogy ő meg fogja találni a megoldást. A sikertelen emberből pedig ez hiányzik. Persze van még néhány dolog, ami a sikerest sikeressé, a sikertelent meg sikertelenné teszi.
                          Megjegyzem, hogy én abban is hiszek, hogy a sikertelen ember is lehet sikeres, csak ahhoz a gondolkodását gyökeresen meg kell változtatnia. Ez brutálisan nehéz is lehet, de nem lehetetlen. Nyilván óriási hendikeppel indul az, aki ezt a képességet gyerekkorából magával hozza, aki pedig nem, annak meg dolgozni kell rajta.

Az egyedüli és üdvözítő megoldásokról pedig annyit ,hogy én nem szeretem azokat a szavakat, hogy csak az enyém...., csak ez a jó megoldás...., csak egy út visz az üdvözüléshez....stb hiszen bárhol járunk is a világban nyitott szemmel, láthatjuk, hogy ugyanazon problémák megoldására szinte mindig egynél több megoldás van, ráadásul a kizárólagosság igényéből már háborúk fogantak a világban. A tőzsdén sem csak egy módszer létezik a siker eléréséhez. Ami biztos, hogy legyen bármilyen tanfolyam, vagy tanuljon önállóan az ember, a munka melós részét itt se nagyon lehet kikerülni. Viszont ez sem több mint egy megoldandó feladat, aminek van megoldása, nem is egy.
                          Facebook: https://www.facebook.com/pages/Live-...446651?fref=nf

Hozzászólás

Apró bibik vannak ma Magyarországon ebben a témában. A mostani beírásomból ki fog derülni, hogy kivet a fórum magából, vagy nagyon befogad. Ha már belépünk valahová legyen hatása Nem szeretem az álló vizet!

1, Szinte mindenki azt hangoztatja ezen az oldalon, hogy.... Neki nem számít ha látja egy sikeres embernek a számláját. Neki nem számít, ha lát egy éles kimutatást. Neki nem számít ha valaki azt mondja, hogy sikeres. Többször láttam, hogy az elfogadás nem létezik a legtöbb ember számára. A lényeg, hogy sok ember számára nem létezik semmilyen bizonyíték ami hihető egy eredménnyel kapcsolatban. Akkor felteszem én a kérdést, hogy mi az ami hiteles?????

2, A fenti szövegből már kiderült, hogy ha valaki állít valamit, sőt még bizonyítani is tudja, akkor sem hihető. Mindig meg lehet magyarázni.
                            Ebből következik a következő kérdésem: Ha én most bármit is felírok, szerintetek mennyire leszek megköpködve, és támadásoknak kitéve?

3, Az átlag ember gondolkodása merőben eltér azokétól akik sikeresek. Az átlag ember azt nézi, hogyan nem lehet. Hogy miért nem igaz. Hogy miért nem jó az úgy stb.
                            Ellenben a sikeres emberek nem így gondolkodnak. Ott egy kicsit másképpen néznek ki a szavak, mondatok. Hogyan lehetne, hogyan tudnám megoldani, mi a megoldása, hogyan lehetne az jó,jobb stb.
                            Remélem érzitek a különbséget. A sikeres emberek nem szeretik az első változatot, ezért próbálják kerülni ezeket az embereket. Felesleges támadásoknak nem szeretik kitenni magukat. Minek is, hiszen Ők nem töltik ezzel az idejüket. Helyette az energiájukat az építés köti le.

4, Szeretem ezt a szót hogy Birger, profit.hu
                            Mindig jót mosolygok rajta.
                            Kezdjük az elején
                            Birger és a profit.hu-s csapat
                            Nagy tiszteletem mindkét részre. Birger zseniális fickó, igazi kimagasló egyéniség. Tisztelem, és becsülöm. Ő elért valamit. Volt egy célja és talált egy utat amin végigment.
                            Kérdés: Ha célként Pécset jelöljük meg hány út vezet oda?
                            Remélem érthető a kérdés mivolta. A válasz költői, és mindenki tudja rá a választ.

A kockázatmenedzsment nagyon szép dolog. Ha van mit menedzselni. Ha szar amit csinálsz, azt menedzselheted reggelig. Tudtommal, bármilyen oktatást is választ az érdeklődő tőzsde ügyben, a számok alig, vagy nem változnak. 90% sikertelen lesz(nem reprezentatív felmérés) Most nem mennék bele, hogy miért. Nagyon sokan nem értenének velem egyet. Bár ez nem is célom. A tőzsde megtanított rá, hogy "nem az a lényeg, hogy igazad van-e, hanem ha igazad van mennyit keresel vele, és ha nincs akkor mennyit veszítesz". Tehát nem célom az igazság keresése.

Kicsit közelítsük meg másik oldalról. Mi történne akkor ha a Birger ugyanazzal a tudással amivel most rendelkezik, piacra lépéskor nem 30-40 vagy 50%-os eséllyel lépne piacra hanem mondjuk 70%-al???
                            Na mi történne? Dupla akkora profitra tenne szert kb. És még hogy nem számít a piacra lépési arány. Jó vicc. Én nem szeretem az 50%-ot. Azt szeretem ha az esélyek az én oldalamon állnak. Onnantól érdekes számomra minden. A tőzsde is. Ha az üzleti életben a befektetők 50%-os biztonsággal fektetnék be a pénzt akkor úgy hívnák őket, hogy nincstelenek. Valamiért az a véleményem, hogy Soros, vagy Buffet ritkán téved. Tudja, mikor kell valamit tennie. Pontosan akkor amikor az esélyek az Ő oldalukon állnak. Vagy van esetleg valaki aki komolyan gondolja, hogy reggel felkel Soros, és ezt mondja: De szép nap ez. Tolunk egy pár milliárdot az EUR gyengülésére végül is vagy bejön vagy nem. 50%esélyem tutira van. Ha nem jön be, akkor inkább kiszállok, de ha bejön akkor majd jól elengedjük had szaladjon a profit. Remélem senki sincs aki ezt komolyan gondolja. A nagyok pontosan tudják, hogy mikor milyenek az esélyek. És csak akkor lépnek be bármilyen üzletbe is (tőzsde is) ha az esélyek nekik állnak. Ezt el kell fogadni.
                            Kicsit elkanyarodtam. Térjünk vissza. Tehát a Birger zseniálisan megtanult valamit. Tökélyre fejlesztette. Ez egyedi, és felbecsülhetetlen tudás. De ez az Ő tudása, nem a tiéd, és nem bárki másé. Nem biztos, hogy mindenki számára ez másolható tudás.
                            Sajnos én sem vagyok képes másolni Warren Buffet tudását. És ezt el kell fogadnom.
                            A lényeg, hogy azért mert a Birger van, és tud valamit, az nem jelenti azt, hogy csak az az egy jó létezik. Csak az a tőzsde amit ő csinál. Nem számít semmi, csak amit a Birger mondott. Ha ő azt mondta, hogy a találat nem számít akkor az úgy is van punk-tum!
                            Nem korlátolt gondolkodás ez egy kicsit? Na ez a baj. Ma Magyarországon két uralkodó nézet van tőzsde terén. Birger-profit.hu
                            És olyan szinten,egy brutális marketinggel mindenkit letaroltak a piacon, hogy már szinte mindenki csak így képes gondolkodni. Ez nem is lenne baj, ha.....!
                            Ha nem akkora %-al kerülnének onnan is ki a sikertelenek. Most akkor hogy is van ez?
                            Nem fura? Tapasztalatból mondom mindezt. Sok pénzt hagytam már mágus oktatóknál.
                            Miután teljesen kitöröltem az életemből ezeket a személyeket onnantól mérhetőek a sikereim. Sajnos sok időbe telt mire rájöttem.
                            Kicsit el kéne gondolkodni a fentieken. Aztán várom a reakciókat. Abból majd kiderül, hogy az őszinteség kifizetődő-e vagy sem.

Az eredményeimről nem szeretnék beszélni. Nem tudok nektek könyv vizsgáló által lepecsételt bizonyítékokkal szolgálni. Így bármi is felírhatok ide, hiteltelen lenne.
                            Annyit még zárójelben, hogy a 70%-os piacra lépési arányom 2 éve megvan folyamatosan. Több stratégiával is.És a money management is rendben van. Egy apró adat. Max visszaesésem mértéke 17%. Talán ez többet ér minden adatnál.

Azt kell mondjam,egyet értek veled.
                            Az 1.2.-es pontban leírtakhoz annyit tennék hozzá,hogy általában azért bizalmatlanok az emberek,mert sokszor fizetnek ki sok embernek feleslegesen nagy összegeket oktatásért.
                            Az más kérdés,amikor frusztáltságból,sikertelenség miatti kudarc élményekből fakadóan,vagy csak rosszindulat miatt,eleve megkérdőjelezi valaki egy hozzászóló hitelességét.Ezen emberek számára bármit mutatsz,nem lesz hiteles!(de megkérdezném-miért akarnál Te mutatni bármit?) ....
                            3.as pontban léírtakkal megintcsak egyetértek,nincs mit hozzátennem.
                            a 4.es pontban leírtakkal megint csak egyet értek,itt azt tenném hozzá,hogy ha már egy kezdő/haladó mindenképpen elszeretne költeni párszázezer forintot legtöbbször feleslegesen,mert meg akar spórolni több év munkát amit ebbe bele kell fektetni,akkor legalább olyan emberektől gyűjtsön tapasztalatot,akik egyáltalán tudnak valami pénzt is keresni ezen a piacon,még ha nem is annyit,amennyit állítanak magukról.
                            A kockázatmenedzsment kérdésében is tökéletesen egyetértek,ezeket más megfogalmazásban már én is megemlítettem itt is.
                            A továbbiakban egy kis pontosítást kell eszközölnünk viszont:
                            A találati arány önmagában semmit sem mond,mivel ha a TP szint 5 pip,az SL pedig 1000 pip,akkor egészen bíztosan 70% feletti lesz a találati arány.Ezért az csak az adott stratégiát karöltve mérvadó szám.
                            Egyetértek azzal is,hogy az említett tanfolyamokat elvégző embereknek is ugyanannyi százaléka lesz sikertelen,mint egyébként.Ezt is megemlítettem én is már talán ezen a fórumon is.
                            A max visszaesésed adata önmagában nem értelmezhető,mert nem mindegy hogy a tőkéhez képest mennyit kockáztatsz,valamint hogy a kötésegységeid egyenlőek míndíg,vagy növeled valamilyen formában a nyereségek függvényében.
                            Ezek lehetnek félreértés okai.
                            Örülök hogy egy tapasztalt kereskedő jelent meg ismét ezen a fórumon!
                            Enyém a galaxis leggyorsabb hajója!

Hozzászólás

Nem tudom minek kellett ennyi haszontalan, semmitmondó szöveget ideböfögni, csak arra reagáltunk, hogy csak a találati aránnyal nem lehet egy rendszer sikerességét jellemezni, ha nem adsz meg mellé valami más statisztikai adatot.
                              Hiszen hiába 70% a találati arány, ha 0,3 a payoffratio… ez pusztán csak matematika.
                              Átlag nyereség 1$
                              Átlag veszteség 3$
                              = 1/3= ~0,3 payoffratio
                              1*70%-3*30%= 0.7-0.9 = -0.2
                              szóval nem lehet a rendszer nyereséges

Azt meg végkép nem értem, hogy hogy jön ide a profit.hu, egy szó nem esett róluk és más tanfolyamokról.
                              Én nekem személy szerint szimpatikus a kereskedéshez való hozzáállásuk, az hogy minden tradet egy üzletnek kell felfogni és a szerint kell vizsgálni. Nekem ez segített továbblépni, viszont a kereskedési rendszerük már nem tetszik és nem is használom csak egy-két elemét. Abban egyetértünk, hogy nagyon jó a marketingjük, de szerintem nem lehet a tudást átadni 80fős csoportoknak 4 nap alatt.
                              Szóval ürülj neki hogy a Te irányoddal nincs gond, de hidd el azért van még egy pár stratégia ami azon kívül is működik.
                              További sikeres kereskedést!
                              Üdv F.M.

Hozzászólás

ALTERMAN eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                A továbbiakban egy kis pontosítást kell eszközölnünk viszont:
                                A találati arány önmagában semmit sem mond,mivel ha a TP szint 5 pip,az SL pedig 1000 pip,akkor egészen bíztosan 70% feletti lesz a találati arány.Ezért az csak az adott stratégiát karöltve mérvadó szám.

A max visszaesésed adata önmagában nem értelmezhető,mert nem mindegy hogy a tőkéhez képest mennyit kockáztatsz,valamint hogy a kötésegységeid egyenlőek míndíg,vagy növeled valamilyen formában a nyereségek függvényében.
                                Ezek lehetnek félreértés okai.
                                Örülök hogy egy tapasztalt kereskedő jelent meg ismét ezen a fórumon!
                                Bár először tényleg csak a 70%-os találati arányt említette. de mivel másodszorra leírta, hogy az MM rendben van, gyanítom, hogy a fentiek is rendben lehetnek!
                                Facebook: https://www.facebook.com/pages/Live-...446651?fref=nf

Hozzászólás

Working...
                                X