Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Carry Trade

Collapse
X
  • Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Carry Trade

Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com
    A Carry Trade kapcsán kezdtem ma kicsit tájékozódni, miután a Radiocafe milliók reggelire műsorában hallottam róla. Bár alapvetően nem érdekel a Forex, de azért ebben a kamatkülönbségek közti játékban lehet valami.

Van aki foglalkozik Carry Trade-el?
    Az általános információkon túl mit érdemes tudni róla?

Kisbefektető eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    A Carry Trade kapcsán kezdtem ma kicsit tájékozódni, miután a Radiocafe milliók reggelire műsorában hallottam róla. Bár alapvetően nem érdekel a Forex, de azért ebben a kamatkülönbségek közti játékban lehet valami.

Van aki foglalkozik Carry Trade-el?
    Az általános információkon túl mit érdemes tudni róla?
    Nem mostanság van itt az ideje, és nagy brókernél nagy számlával szokták hosszútávú pozival.
    Akkora a carry költség sok brókernél, hogy elviszi a hasznot, például eurhuf long esetén kb 80filléredbe kerül havonta, hogy forint ellenében mész, de ha shortolod az eurhuf-ot, ez carry pozi lenne, akkor nem kapod meg a 80 fillért, hanem max 5fillér havonta, ezek BpForex, WhSelfinvest adatok alapján. (voltak több hónapos pozijaim ebben a párban)
    Üdv

szerk: BpForex-nél Roll over rates címszó alatt vannak az értékek: megnéztem eurhuf aktuálisat: most naponta 1,5pip a long költsége és 0,5pip a short eredménye

Hozzászólás

StLui eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      szerk: BpForex-nél Roll over rates címszó alatt vannak az értékek: megnéztem eurhuf aktuálisat: most naponta 1,5pip a long költsége és 0,5pip a short eredménye
      elnézést kapkodtam a szerkesztési idő miatt:
      long költsége 10,5pip naponta és a nyereség short esetén 0,5pip

Hozzászólás

Köszönöm a választ.
        Akkor már csak azt nem tudom, hogy egy tőzsdével foglalkozó műsorban minek beszéltek róla...

Hozzászólás

Kisbefektető eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Köszönöm a választ.
          Akkor már csak azt nem tudom, hogy egy tőzsdével foglalkozó műsorban minek beszéltek róla...
          Hallgatói kérdés volt, szerb devizára érdeklődött valaki, ott magasabb a forintnál is a kamat, és ezért elmagyarázták a többieknek mi is az a carry trade.
          Viszont nagy tőkével kedvezőbb díjszabású cégeknél van talán most is létjogosultsága, ott ahol kb a jegybanki alapkamatot számolják ténylegesen. De sok helyen arra a devizára amit ilyenkor tulajdonképpen hitelként felveszel plussz kamatot számítanak az alapkamaton felül.
          EURHUF long esetén forint hitel 6%+5% rátéve így fizetsz évi 11%-ot, és csak 1%-ot kapsz az euro-ért.
          EURHUF short esetén euro hitel 1%+3% rátéve így fizetsz 4%-ot, és kapsz 6%-ot
          De lehet az 1-et és a 6-ot sem kapod meg teljes egészében
          Ezek csak saccperkábé számok,
          Ha valaki másképp gondolja, tudja, írja meg!

Hozzászólás

Sziasztok!

StLui!

Esetleg tudsz olyan brókercéget mondani ahol nem nyelik le a hasznom 90%-át?
            Hol érdemes ezt csinálni úgy,hogy ne "fizessek" senkinek sem v. csak nagyon minimálisan a nyereséges pozíció zárások után?
            Köszi!

Hozzászólás

Working...
            X