Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Trend Line Trading Stratégia(ák)

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Szia. Gondolkodtam azon.hogy rákérdezzek -e hogy a trendvonalakon, csatornákon alapulö stratégiákkal mi a gond - egyrészről vannak itt tőlem tapasztaltabbak is, másrészről meg gondolom egy ilyen választ nem biztos hogy 2 sorban el lehet intézni. De csak rákérdezek Indikátort én sem használok, max. az Atr-t a stop loss miatt, bár ha úgy nézzük a trendvonal is egy indikátor .

Hozzászólás

• Ha úgy nézzük, akkor a chart is indikátor. Ráadásul az is a múltat mutatja. Nevető3Dick, te biztosan csak az aktuális ASK/BID árfolyamok alapján kereskedsz, ugye?
      Na de most komolyan, kifejthetnéd bővebben, hogy miért is kell elfelejteni a trendvonalakat.

Hozzászólás

• nevető3dick eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Szerintem felejtsd el a trendvonalakat és az indikátorokat is.
        Szerintem ha így gondolod jobb ha elfelejted a chartot is

Hozzászólás

-A trendvonalakat nem írják le tényszerűen a trendeket.
          -Ha léteznek -egyáltalán meghatározható- trendek, azokat sem egy vonalzóval berajzolt vonal fogja megmutatni.
          -Az előadásokon, tanfolyamokon pontosan nem tudom idézni, de hozzávetőlegesen "csak a hülye nem látja, ha ránéz egy chart-ra, hogy mi a trend" elméletét tökéletesen megdönti ugyanazon timeframe-en, más nagyításban a chart által keltett benyomás. (...és ezért még pénzt is kérnek. Áttör egy gyertya egy ferde vonalat és ez belépési szignál...)
          -Már annál a fogalomnál is más jut mindenkinek eszébe, hogy mi is az a trend. (Indikátor, vonal alapján? Milyen időtávon, milyen timeframen, hány gyertyát alapulvéve..stb.) Miután ezt meghatároztam, tudom-e, hogy most a trend közepén, elején, végén tartunk-e? Kövessem a trendet vagy éppen ellenkezőleg, mert itt már a vége van?

Hozzászólás

• Shortosgyula eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Szerintem ha így gondolod jobb ha elfelejted a chartot is
            A charton nekem azok az információk jelentenek információt, amit nem én adok hozzá. Tehát önmagában csak a chart, ami számít.

Hozzászólás

-A trendvonalakat nem írják le tényszerűen a trendeket.
              -Ha léteznek -egyáltalán meghatározható- trendek, azokat sem egy vonalzóval berajzolt vonal fogja megmutatni.
              -Az előadásokon, tanfolyamokon pontosan nem tudom idézni, de hozzávetőlegesen "csak a hülye nem látja, ha ránéz egy chart-ra, hogy mi a trend" elméletét tökéletesen megdönti ugyanazon timeframe-en, más nagyításban a chart által keltett benyomás. (...és ezért még pénzt is kérnek. Áttör egy gyertya egy ferde vonalat és ez belépési szignál...)
              -Már annál a fogalomnál is más jut mindenkinek eszébe, hogy mi is az a trend. (Indikátor, vonal alapján? Milyen időtávon, milyen timeframen, hány gyertyát alapulvéve..stb.) Miután ezt meghatároztam, tudom-e, hogy most a trend közepén, elején, végén tartunk-e? Kövessem a trendet vagy éppen ellenkezőleg, mert itt már a vége van?
              Tedd hozzá minden mondatodhoz, hogy "szerintem". Én maximálisan megértem, ha valakinek nem áll rá a szeme a trendvonalakra, emiatt nem is tudja esetleg jól berajzolni, vagy nem érdekli, vagy akármi. Nekem pl. évekbe telt mire divergenciára ráállt a szemem. De amíg egész nap azt nézem hogyan pattan / teszteli, stb. az árfolyam a trendvonalaimat sokszor tizedpip pontossággal, addig ne jelentsük már ki, hogy hülyeség

Hozzászólás

A charton nekem azok az információk jelentenek információt, amit nem én adok hozzá. Tehát önmagában csak a chart, ami számít.
                Félreértettél: nem azt javasoltam hogy felejtsd el a chartot mint segédeszközt, hanem felejtsd el kompletten a tőzsdét, forexet: úgy tűnik vak vagy az olyan összefüggések észrevételére amik ki kellene szúrják egy tapasztalt tréder szemét.
                Elmartingélezhetsz, csak az nem tőzsde csupán kaszinó. Bukta lesz a vége+ elfecsérelt idő.

Hozzászólás

• Styann01 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Tedd hozzá minden mondatodhoz, hogy "szerintem".
                  -A kijelentéseim mellett elhelyezkedő nicknév, a végén pedig egy blogcím azonosíthatóvá teszi a véleményemet.

Styann01 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  ...De amíg egész nap azt nézem hogyan pattan / teszteli, stb. az árfolyam a trendvonalaimat sokszor tizedpip pontossággal, addig ne jelentsük már ki, hogy hülyeség
                  -Sajnos ez a megtévesztő a trendvonalakban és csatornákban. Kérdés az, hogy ez hány esetben vehetjük megbízható be-, kilépési(?) szignálként? Ha éppen az a gyertya érintette, de a következő már drasztikusan kilép belőle vagy töri. Vagy a következő néhány gyertya kilép belőle, de aztán visszatér a -tréder által "elképzelt", szerinte szabályosan a trendvonalon, csatornában kénytelen-kelletlen mozgó-árfolyam.

Ha rápillantunk egy EURUSD chartra, utólagosan is többféleképpen lehet behúzni trendvonalakat, szabályos csatornákat, amiben az árfolyam nem zár fölé, alá, de akár nem is szúr ki. Elég nehéz feladat. Miért kellene akkor ráerőltetni?

Hozzászólás

Az ilyen viták azt mutatják, hogy a technikai elemzés nem egzakt tudomány.

Ennek ellenére vannak olyan szakmai alapok, amiket meg kell tanulni. Pl. gyertya, alakzat, trendvonal, csatorna, Fibo, támasz, ellenállás, Pivot, indikátorok (MA, MACD, RSI, CCI, stb)... Ezek mindegyikére stratégiák épülnek, amik egymást kiegészítik, vagy éppen feleslegessé teszik.

Nem azért kell ezeket ismerni, mert tuti jövőbe látó technikák, hanem mert sokan mások is használják, figyelik, ez alapján döntenek, így segíthetnek pl. SL, PT szintek megállapításában.

Egyébként én se nagyon rajzolgatok mindig trendvonalakat, támaszokat, ellenállásokat.

Próbálom előbb charttól független információk alapján meghatározni az irányt, majd a charton különféle technikai jelek segítségével (akár trendvonallal is) keresni az annak megfelelő belépési pontot.

A mellékelt képen éppen olyan manuális, diszkrecionális stratégiát tesztelek, aminek köze sincs a technikai elemzéshez.

De ettől még nem mondanám Kelvin Lee trendline stratégiájára, hogy hülyeség, mint ahogy nem átkoznám ki a tőzsdéről azt, aki más úton jár.
                    Utoljára szerkesztve a következő által: kmisi; 2013-04-05, 07:11.

Hozzászólás

• Shortosgyula eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Félreértettél: nem azt javasoltam hogy felejtsd el a chartot mint segédeszközt, hanem felejtsd el kompletten a tőzsdét, forexet: úgy tűnik vak vagy az olyan összefüggések észrevételére amik ki kellene szúrják egy tapasztalt tréder szemét.
                      Elmartingélezhetsz, csak az nem tőzsde csupán kaszinó. Bukta lesz a vége+ elfecsérelt idő.
                      Több éve foglalkozom tőzsdével, forex-vel. Semmit sem jelent. Lehet valamit 5, 10, 20 éven keresztül is eredménytelenül csinálni. Ekkor jön a képbe a tanfolyamok tartása...
                      Tapasztalt tréderekkel is elsősorban fórumokon akadok össze, de több éven keresztül, folyamatosan, számlával alátámasztott, eredményest az életben nem láttam:-)

Nem tudom, miként kötödik hozzám a Martingale rendszere (kemény pénzekért ezt is oktatják mozgóátlagok alá-, fölébújások kiséretében)?

Próbálok nem a levegőbe beszélni és a saját véleményemet, saját számlakivonattal illusztrálni.

Hozzászólás

• kmisi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

Ennek ellenére vannak olyan szakmai alapok, amiket meg kell tanulni. Pl. gyertya, alakzat, trendvonal, csatorna, Fibo, támasz, ellenállás, Pivot, indikátorok (MA, MACD, RSI, CCI, stb)... Ezek mindegyikére stratégiák épülnek, amik egymást kiegészítik, vagy éppen feleslegessé teszik.

Nem azért kell ezeket ismerni, mert tuti jövőbe látó technikák, hanem mert sokan mások is használják, figyelik, ez alapján döntenek, így segíthetnek pl. SL, PT szintek megállapításában.

Egyébként én se nagyon rajzolgatok mindig trendvonalakat, támaszokat, ellenállásokat.

Próbálom előbb charttól független információk alapján meghatározni az irányt, majd a charton különféle technikai jelek segítségével (akár trendvonallal is) keresni az annak megfelelő belépési pontot.

A mellékelt képen éppen olyan manuális, diszkrecionális stratégiát tesztelek, aminek köze sincs a technikai elemzéshez.

De ettől még nem mondanám Kelvin Lee trendline stratégiájára, hogy hülyeség, mint ahogy nem átkoznám ki a tőzsdéről azt, aki más úton jár.
                        Kábé ezt akartam írni, köszönöm Annyit tennék hozzá, hogy ahhoz, hogy tudjuk mire nincs szükségünk, előbb meg kell tanulnunk...

Hozzászólás

...
                          Vegyük még ehhez hozzá, hogy más-más brókercégnél, más-más chartot fogunk kézhezkapni. Forex esetében mindenképpen.

Hozzászólás

Semelyik módszer, stratégia, tanfolyam nem hülyeség, mindegyik megéri a pénzét. A naptárat tele lehetne írni ezek dátumával és végig kell őket járni...
                            Csak egy árkozott bizonyítékot mutatna bármelyik is, hogy ...:-)

Hozzászólás

• -A kijelentéseim mellett elhelyezkedő nicknév, a végén pedig egy blogcím azonosíthatóvá teszi a véleményemet.
                              Légyszíves egy picit figyelmesebben olvasd el amit írok. A "szerintem" hozzátételét úgy értettem, hogy amikor tényként kijelentesz valamit, amivel láthatóan nem töltöttél el annyi időt, hogy ennyire határozott lehessen a véleményed, akkor tedd hozzá, hogy "szerintem", mert így kevésbbé kínos ha esetleg nem tudod megvédeni a kijelentéseidet.

Másfelől meg pont azt magyaráztam, hogy jól lekereskedhető trendvonalakat húzok. Sokféle technika van erre is, én jó ideje egyféleképpen gondolkodom a rajzolást illetően, és az jól működik.

Ha rápillantunk egy EURUSD chartra, utólagosan is többféleképpen lehet behúzni trendvonalakat, szabályos csatornákat, amiben az árfolyam nem zár fölé, alá, de akár nem is szúr ki. Elég nehéz feladat. Miért kellene akkor ráerőltetni?
                              Pont a mai EU egy jó példa köszönöm a kérdésedet. Az én szememben teljesen egyértelmű miért és miért onnan fordult:

Click image for larger version

Name:	Snap_Sty_EURUSD_M15_17-14-9.gif
Views:	1
Size:	42,8 KB
ID:	143258

Shortba meg bármelyik törésnél beléptél nem jártál rosszul...bár az igazi az volt amelyik a szintet is vitte nyilván. Nem azt mondom, hogy csak trendvonalra lehet kereskedni, én sem azt teszem, de a legfontosabb eszközöm, és mégegyszer mondom: amíg ilyeneket látok, ne mondja senki, hogy hülyeség

Vegyük még ehhez hozzá, hogy más-más brókercégnél, más-más chartot fogunk kézhezkapni. Forex esetében mindenképpen.
                              Ez meg egy totál no comment: normális kereskedésnél elhanyagolható a különbség, ha nem így lenne akkor rég abba kéne hagyni az egészet.

Hozzászólás

• Igaz, de szinte mindenki eltérő idősíkon kereskedik. Ha csak egy ember/idősik szempontjából nézed akkor máris könnyebb a helyzet/a trendvonal rögzítése.

Akkor a trenddel nem foglalkozol, ez mint olyan nem létezik a számodra? Mi alapján kereskedel?

Hozzászólás

Working...
                                X