Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Ichimoku/pivot swing

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

Demo

Amíg várom, hogy megérkezzen a pénz a számlára, addig sem tétlenkedem, demó számlán volt pár kötésem.

Itt látni, hogy máris tágítanom kellett az alap szabályokat. A fordulásra felhívta a figyelmem a tenkan-kijun kereszteződés, és szint törésre lépek. Minél több jel áll mellettem, annál biztosabb a kötés. Mivel nem jó oldalon van az ár, ilyenkor szintekhez kötött TP-ig játszom. Aztán ha tovább megy, az eredeti szabály érvényben lesz, és jöhet a következő pozíció.

Illetve látni lehet, hogy a mostani futó pozíciómnál minden jel rendben van, egyelőre szépen visz is az ár. Gondolom lesz még néhány pull back, TP-t csak kb elvárásnak jelöltem be, ha közelít, és szépen halad az ár, valószínű ki fogom venni, és kísérem a stoplossal amíg ki nem merül a trend.
    Csatolt fájlok
    http://skyglideforex.blog.hu/

Hozzászólás

Orvendek, hogy jol haladsz vele Pont a hasonlo esetekre gondoltam az elozo hozzaszolasomban.

Hozzászólás

Hol lehet beszerezni ezt az indikátort?

Üdv!

Hozzászólás

Nalam beepitett indikator, de ha nalad nincs a gugliban rengeteg talalat van

Hozzászólás

Él a számlám. Az első tapasztalat, amire számítottam is, hogy amit demón simán bekötnék, arra itt rendesen bátorságot kell vennem. Valószínű ki is hagyok néhány lehetőséget, de inkább ez legyen, mint hogy viszkessen a tenyerem.
            Végül is úgy rendeztem le magamban, hogy ezt a számlát már nem tekintem saját pénzemnek, egyáltalán nem számolom bele a jelenlegi anyagi hátteremben. Így már sokkal egyszerűbb volt kiadni a kötéseket. Talán a legnehezebb lelki teher maga a banki tranzakció volt.

Na szóval. Első kötés: NZDUSD
            Szép forduló jelet adott a Kijun/Tenkan kereszteződés. Volt egy pár napos elbizonytalanodás 0.766 és 0.78 között, ebből tört ki északra. TP-t nem állítottam, stoppal követem majd végig, de nem látok semmilyen komoly akadályt 0.81-ig.
            H4-en minden alapszabály megerősít, remélem ez lesz a jó módja, hogy a napos trendek elejét idejében el tudjam kapni.

Felraktam egy fibo-t az utolsó esésre, csak hogy idegesítsem magam, 61.8 környékén nagyon figyelnem kell. Ha szintfordulós jelet ad (tehát a mostani emelkedés csak korrekció lesz), azonnal védenem kell magam.

Ezen kívül van még két függőben lévő pozícióm, ami nem aktiválódótt még:
            USDJPY H4-en tökéletesen látni, miért.
            GBPAUD, sáv aljáig számított TP-vel.
            Csatolt fájlok

Hozzászólás

Eurnzd

Pozícióba léptem EURNZD-n egy tipikus 3-as inside barra, felhő alátörésre, szép shortos jelzésekkel megerősítve. TP-t állítottam, nem szeretném, ha a heti események megtréfálnának majd. Inkább a lehető legbiztosabbat próbálom kihozni a helyzetből.

Jó ég, mindenkitől elnézést a "megelékszem" miatt.
              Csatolt fájlok

Hozzászólás

EURNZD profit

EURNZD 1.591-es TP-t elérte, első realizált profit Mosoly az arcon.
                Közben EURAUD sell stoppja aktiválta magát, gyakorlatilag szinte ugyan arra a jelenségre tettem meg, mint EURNZD-n, csak itt megvártam, míg alámegy az 1.25-ös kerek számnak.
                Itt azonban elkövettem egy hibát, mert nem figyeltem oda, hogy a risk/reward nem kedvező számomra, így 10 pip profitban gyorsan be is zártam a pozit. Szerencse mellettem volt, jobban oda kell figyelnem.

Hozzászólás

Update:

NZDUSD-n nem tetszett, hogy a fibo szinten ilyen kis méretű, kiegyenlített gyertyát produkált tegnap. Szerettem volna, ha simán átviszi a szintet, ami persze még nincs kizárva... de a jelenlegi (túl kicsi) egyenlegem miatt úgy döntöttem, jóváírom a profitot, lezártam a pozit.
                  Úgy számítom, hogy ha a lehetséges oldalazásból az eredeti irányba tör ki, újra pozícióba lépek, akkor már nem számítok semmilyen ellenállásra a célomig.
                  0.798-ra helyeztem a buy stoppot.
                  Ellenkező esetben, várok a shortos jelre.

Jelenleg triggerre váró párok:
                  GBPAUD short.
                  AUDNZD short (nagyon közel a trigger).
                  EURJPY long.
                  Ha csak nincs valamelyikre külön kérvény, csak akkor csatolok chartot, ha aktuálissá válik.

Eddigi eredmény:
                  kötés mennyiség: 3
                  win ratio: 100%
                  gain/loss: 205.6 pip

Hozzászólás

Lucem Ferre eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Update:

NZDUSD-n nem tetszett, hogy a fibo szinten ilyen kis méretű, kiegyenlített gyertyát produkált tegnap. Szerettem volna, ha simán átviszi a szintet, ami persze még nincs kizárva... de a jelenlegi (túl kicsi) egyenlegem miatt úgy döntöttem, jóváírom a profitot, lezártam a pozit.
                    Úgy számítom, hogy ha a lehetséges oldalazásból az eredeti irányba tör ki, újra pozícióba lépek, akkor már nem számítok semmilyen ellenállásra a célomig.

GBPAUD short.
                    AUDNZD short (nagyon közel a trigger).
                    EURJPY long.
                    Ha csak nincs valamelyikre külön kérvény, csak akkor csatolok chartot, ha aktuálissá válik.

Eddigi eredmény:
                    kötés mennyiség: 3
                    Gratulálok! Csak igy tovább!

Hozzászólás

lucem ferre eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      update:

Nzdusd-n nem tetszett, hogy a fibo szinten ilyen kis méretű, kiegyenlített gyertyát produkált tegnap. Szerettem volna, ha simán átviszi a szintet, ami persze még nincs kizárva... De a jelenlegi (túl kicsi) egyenlegem miatt úgy döntöttem, jóváírom a profitot, lezártam a pozit.
                      úgy számítom, hogy ha a lehetséges oldalazásból az eredeti irányba tör ki, újra pozícióba lépek, akkor már nem számítok semmilyen ellenállásra a célomig.

Gbpaud short.
                      Audnzd short (nagyon közel a trigger).
                      Eurjpy long.

Eddigi eredmény:
                      Kötés mennyiség: 3
                      gratula!!!

Hozzászólás

Köszönöm
                        GBPAUD pár aktiválta magát, itt a chart hozzá.
                        Csatolt fájlok

Hozzászólás

Nzdusd

NZDUSD-n az árfolyam elég magasan zárt, hogy aktiválja az ordert, ismételten pozícióban vagyok. Mostmár érdemes végiglovagolni ezt a hullámot a tetőig

Hozzászólás

Eurjpy

EURJPY-n a pozíció aktiválta magát. Naposon a tenkan/kijun keresztezés hívta fel a figyelmet egy esetleges trend elejére.
                            Látni, ahogy pár napja oldalazik az árfolyam. Ennek a kitörésére aktiválta magát az order, H4-en pedig az eredeti alapszabály már a long irány mellett áll.
                            TP-t ilyenkor csak azért határozok meg, hogy kb mire számítok, természetesen ha úgy adódik, tágítható.

Elsősorban most arra várok, hogy a Chikou naposon is mellém álljon, remélem péntekig rendben lesz a jel. Aztán a Senkou A és B kereszteződés újabb megerősítés lesz. A bekarikázott zóna lehet problémás, kisebb ellenállásra számítok a kiegyenesedett Senkou B és a fibo szint miatt is, ha nem fogom biztonságosnak érezni magam a kialakult gyertyákra, inkább zárom a pozit, és majd egy felhő északi kitörésnél újra nyitok. Ez még a jövő zenéje.

Jelenleg tehát 3 pozi fut, USDCAD pedig déli letörésre vár függőben.

Csatolom az EURJPY napos és H4-es chartot.
                            Csatolt fájlok

Hozzászólás

Naposon nincs meg a 4 bullish feltétel, akkor is belépsz?

Hozzászólás

Husteve eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Naposon nincs meg a 4 bullish feltétel, akkor is belépsz?
                                Ez attól függ, ha nagyon tetszik a forduló, szép kitöréssel, kevés akadállyal, akkor lemegyek H4-re, és ott keresem a 4 feltételt. De akkor nyugszom meg, ha naposon is minden mellém áll.

Ezzel szemben most GBPAUD és NZDUSD és kiütötte az SL szintem, úgyhogy a mai nap újra kell elemeznem a kötéseket.

EURJPY fut, ott még nincs miért izgulnom.

Hozzászólás

Working...
                                X