Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Ichimoku/pivot swing

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Lucem Ferre
    válaszolt
    Kuka, mehet a téma a süllyesztőbe
    Symphonie-val ismerkedem és tesztelem.

Szólj hozzá::

• willow
    válaszolt
    Lucem Ferre eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Én úgy látom, igazolja magát, csupán máshogy kell a rendszert használni. Lehetséges külön a jelekre építeni technikát, én erről egy picit leszálltam. Úgy érdemes használni, mint pl egy MACD vagy RSI-t. Nem MACD jelre, vagy túlvétel/eladásra építed a technikát, hanem szimplán az árfolyammozgás mellé megerősítésnek használod.

Tenkan egy nagyon jó mozgóátlag, a Kijun is hasonlóképpen szerepel, a felhők komoly pivot zónákat és szinteket jelent stb. Arra való, amire eredetileg ki lett találva. Ránézel a chartra, és pillanatok alatt tudod, hogy trendel, oldalazik, korrekció van-e, igazolta-e magát a trend vagy sem.

Azt hiszem azt már sokan tudjuk, hogy fontos ellenállás/támasz szintekre érdemes a belépő jeleket építeni. E mellé szolgálhat az ichi egy nagyon értékes segédletnek.

Ha van rá igény, természetesen egy kb "zárójelentésként" összefoglalhatom mi az a terv, amit betartva az ichivel sikeresen lehet kereskedni. Csak előbb újratesztek sorozata, nem szeretnék félkész munkát kiadni a kezem közül.
    Köszi, hogy válaszoltál. Én nem használom az ichit, nem ismerem. De szivesen figyelnék egy működő stratégiát, mert megerősitésnek mindenképp nagyon jól jönne. További sok sikert a kidolgozásához.

• Lucem Ferre
    válaszolt
    Sawyer eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Elszántság meglegyen a többi meg szép lassan kialakul

CAD/JPY longhoz nagy kalappal. Szolidaritásból nyitok egy jelentéktelen méretű pozíciót, remélem én is hozzájárulok a sikeredhez ...
    A pénteki nem túl szép bullish IB annál szebb helyen alakult ki, úgyhogy akár még tényleg jó is lehet az irány, végre. Sok sikert a pozihoz

• Lucem Ferre
    válaszolt
    willow eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Szeretném már megkérdezni, hogy akkor az ichimoku mint rendszer igazolja azt, hogy érdemes vele foglalkozni, vagy elvetendő. Hisz te is többször átalakitottad a stratégiádat, belemerültél rendesen. Most akkor hova jutottál? Ha van működő rendszered, akkor megoszthatnád velünk, pontosan letisztázva, csak ha akarod, hisz a te munkád fekszik benne. Ha nem megy a dolog, akkor minek ennyi időt rápazarolni.
    Én úgy látom, igazolja magát, csupán máshogy kell a rendszert használni. Lehetséges külön a jelekre építeni technikát, én erről egy picit leszálltam. Úgy érdemes használni, mint pl egy MACD vagy RSI-t. Nem MACD jelre, vagy túlvétel/eladásra építed a technikát, hanem szimplán az árfolyammozgás mellé megerősítésnek használod.

Tenkan egy nagyon jó mozgóátlag, a Kijun is hasonlóképpen szerepel, a felhők komoly pivot zónákat és szinteket jelent stb. Arra való, amire eredetileg ki lett találva. Ránézel a chartra, és pillanatok alatt tudod, hogy trendel, oldalazik, korrekció van-e, igazolta-e magát a trend vagy sem.

Azt hiszem azt már sokan tudjuk, hogy fontos ellenállás/támasz szintekre érdemes a belépő jeleket építeni. E mellé szolgálhat az ichi egy nagyon értékes segédletnek.

Ha van rá igény, természetesen egy kb "zárójelentésként" összefoglalhatom mi az a terv, amit betartva az ichivel sikeresen lehet kereskedni. Csak előbb újratesztek sorozata, nem szeretnék félkész munkát kiadni a kezem közül.

• Sawyer
    válaszolt
    Köszönöm szépen
    Rengeteget tanultam, nagyon sok érdekes szituációval találkoztam, és talán mostanra állítom, hogy ha újra nekivágnék, már tudnám, mit csinálnék máshogy A legnehezebb a lelki terror, mikor haragból nyitsz, és mégrosszabb, mikor lehiggadva gyorsan ki is szállsz belőle, csakhogy utána azonnal igazolja, hogy mégsem lett volna hülyeség... és kezdődik a folyamatos vonat utáni futás.
    Egyébként még mindig ég a gyertya lángja, az utolsó long pozim CADJPY-n még akár igazolhatja is magát, és akkor újra nyeregben leszek. Ha pedig nem, hát az élet nem áll meg Rengeteg munka áll mögöttem, de mégtöbb előttem.
    Addig is köszönöm mindannyiótok figyelmét és a sok segítséget.
    Elszántság meglegyen a többi meg szép lassan kialakul

CAD/JPY longhoz nagy kalappal. Szolidaritásból nyitok egy jelentéktelen méretű pozíciót, remélem én is hozzájárulok a sikeredhez ...

• willow
    válaszolt
    Köszönöm szépen
    Rengeteget tanultam, nagyon sok érdekes szituációval találkoztam, és talán mostanra állítom, hogy ha újra nekivágnék, már tudnám, mit csinálnék máshogy A legnehezebb a lelki terror, mikor haragból nyitsz, és mégrosszabb, mikor lehiggadva gyorsan ki is szállsz belőle, csakhogy utána azonnal igazolja, hogy mégsem lett volna hülyeség... és kezdődik a folyamatos vonat utáni futás.
    Egyébként még mindig ég a gyertya lángja, az utolsó long pozim CADJPY-n még akár igazolhatja is magát, és akkor újra nyeregben leszek. Ha pedig nem, hát az élet nem áll meg Rengeteg munka áll mögöttem, de mégtöbb előttem.
    Szeretném már megkérdezni, hogy akkor az ichimoku mint rendszer igazolja azt, hogy érdemes vele foglalkozni, vagy elvetendő. Hisz te is többször átalakitottad a stratégiádat, belemerültél rendesen. Most akkor hova jutottál? Ha van működő rendszered, akkor megoszthatnád velünk, pontosan letisztázva, csak ha akarod, hisz a te munkád fekszik benne. Ha nem megy a dolog, akkor minek ennyi időt rápazarolni.

• Lucem Ferre
    válaszolt
    Sawyer eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Gratulálok a gyűrűzéshez!
    Sok türelmet,kitartást és egy csipetnyi szerencsét a következő éles számládhoz(is)
    Köszönöm szépen

• Sawyer
    válaszolt
    ..... hiszen a barátnőm elfogadta a gyűrűt
    Gratulálok a gyűrűzéshez!
    Sok türelmet,kitartást és egy csipetnyi szerencsét a következő éles számládhoz(is)

• Guest's Avatar
    Guest replied
    Vicces az élet. Nah de sebaj, azért elkeseredve nem vagyok, hiszen a barátnőm elfogadta a gyűrűt
    nem utoljára

• Lucem Ferre
    válaszolt
    Hát, valószínűleg az utolsó kötésemet is megtettem. Miután semmi hír nincsen, egy CADJPY pattanásra játszottam, ichi szép bullish trend elején a Tenkan fordításra játszottam rá. Egész nap szépen lassan közeledett a szinthez, jöhetett a belépő. A gond csak az, hogy természetesen a kötésem után 2 perccel gondolta, hogy bejátszik egy 72 pipes esést, gondolom viccelődik egyet. Ha nem megy vissza a helyére, akkor bebizonyosodik, hogy képes vagyok 50-szer is fejet dobni az érmén, mindegy mi a stratégia. Vicces az élet. Nah de sebaj, azért elkeseredve nem vagyok, hiszen a barátnőm elfogadta a gyűrűt

• Lucem Ferre
    válaszolt
    joci73 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Szia.

Én örülök neki ,hogy még mindig ilyen lelkes vagy és persze figyelem azt amit csinálsz még ha nem is napi szinten. De irigyelek azért mit elértél ennyi idő alatt. Csináld tovább hátha te leszel aki pár magyar embert bizonyos plusz bevételhez jutadsz. Én személy szerint nagyon örülnék neki.Mert ma itthon nem tudsz labdába rúgni még csak le eresztettbe sem. Szerintem mindenki tudja miről beszélek. De ha nem akkor is így van.
    Köszönöm a kedves szavaid. A héten azért sikerült elkeserednem egy picit, a hétfői siker után jött egy nagyon csúnya nap, megvolt a napi bevétel, de mohó voltam, és inkább kockáztattam... cserébe nagyon csúnyán ellenem indult minden. Azóta óvatosabb lettem, mára sikerült heti zéróba hoznom magam.
    Sajnos nincs túl sok választásom, vagy megtanulom hogy hozzak egy napi átlag minimum 25 dollárt, vagy kénytelen leszek beállni az itthoni rabigába, és esélyem sem lesz az elkövetkezendő években újra kitörni. Ez ebben a hónapban el fog dőlni.

• joci73
    válaszolt
    A kutya fáját elértem arra a pontra, hogy a kereskedésem teljesen átalakult. Az ichimoku megmaradt háttérben, a szintjeit és jelzéseit segítségül használom, viszont nem arra alapul a kereskedés.

Mai nap volt az első, hogy le tudtam rendesen ülni, és úgymond tényleg "dolgoztam". A londoni és a new yorki piac nyitásakor kialakult volitalitást kereskedtem le a nyitás előtt kialakult, úgymond pangóbb piac értékeire alapozva. Ma hoztam szépen a tervem, kisebb hibákkal, de szerintem ügyesen. Elindítottam az első withdrawalt is próbaként.

Létrehoztam egy myfxbook-ot, amin lehet követni, mit is ügyködöm. Érdekes lehet azoknak, akik kíváncsiak rá, hogyan is néz ki az én személyes "életem első számlája", láthatóak a hibák stb stb... nah de ez az én utam
    Szia.

Én örülök neki ,hogy még mindig ilyen lelkes vagy és persze figyelem azt amit csinálsz még ha nem is napi szinten. De irigyelek azért mit elértél ennyi idő alatt. Csináld tovább hátha te leszel aki pár magyar embert bizonyos plusz bevételhez jutadsz. Én személy szerint nagyon örülnék neki.Mert ma itthon nem tudsz labdába rúgni még csak le eresztettbe sem. Szerintem mindenki tudja miről beszélek. De ha nem akkor is így van.

• Lucem Ferre
    válaszolt
    A kutya fáját elértem arra a pontra, hogy a kereskedésem teljesen átalakult. Az ichimoku megmaradt háttérben, a szintjeit és jelzéseit segítségül használom, viszont nem arra alapul a kereskedés.

Mai nap volt az első, hogy le tudtam rendesen ülni, és úgymond tényleg "dolgoztam". A londoni és a new yorki piac nyitásakor kialakult volitalitást kereskedtem le a nyitás előtt kialakult, úgymond pangóbb piac értékeire alapozva. Ma hoztam szépen a tervem, kisebb hibákkal, de szerintem ügyesen. Elindítottam az első withdrawalt is próbaként.

Létrehoztam egy myfxbook-ot, amin lehet követni, mit is ügyködöm. Érdekes lehet azoknak, akik kíváncsiak rá, hogyan is néz ki az én személyes "életem első számlája", láthatóak a hibák stb stb... nah de ez az én utam

• Lucem Ferre
    válaszolt
    aSzabe eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Kíváncsian várom az újabb ötletet.

Addig is lenne egy apróbb észrevételem:
    Az ichiből a legfontosabbat hagyod ki, pedig a másik nevében is benne van:
    "equilibrium chart". Az egyensúly a lényege az egésznek.

(én is volt, hogy keritésnek néztem a vonalait, mint bárki más, de nem az)
    Valtozasok tortennek, elsejen hazakoltozom baratnommel Magyarorszagra, egy 12 napos motoros Europai turaval osszehangolva. Utana amig nem talalok otthon munkat, boven lesz idom ujra tesztelni.
    Az otlet egyebkent hedgelesrol szol.
    Megnyitom a poziciot, a megfelelo stoploss pl 450 pipre kerulne. Ez nagyon messze van, kiesik a money management hataron. Tegyuk fel nekem a 30 pipnel messzebb mar nem jo.
    Ekkor egy olyan lehetoseg merul fel, hogy a poziciot megnyitjuk az eredeti 450 pipes stoppal, es a nyito artol 30 pipre (ellentetes iranyban) elhelyezek egy ellentetes iranyu kotest, (vagy 15 pipre ketszer annyi kotesegyseggel), celar az elso kotes stoppja. Amire figyelni kell, hogy amint a hedge pluszban van, azonnal BE-re kell huzni, hogy ha ujra iranyba fordul, nehogy a profitot elvigye a masodik kotes. Ezzel gyakorlatilag azt erem el, hogy a 30 pipes veszteseg utan a 450 pipes sl-ig a total equity valtozatlan marad.
    Ezt majd le kell tesztelnem, gyakorlatilag aktiv poziciokezelest kivan meg a kritikus arfolyamon. Ha mukodik a dolog, akkor sokkal tobb belepot lehet megpalyazni, hiszen a risk/reward ratio igencsak kedvezove valhat (pl 30 pip kockaztatva az egyebkent 500 pipes profitert).
    Velemeny?

• aSzabe
    válaszolt
    ..Kidolgoztam egy hedge technikát, ami alapján képes leszek a kezdeti stoppot a megfelelő helyre tenni, távolságtól független...
    Kíváncsian várom az újabb ötletet.

Addig is lenne egy apróbb észrevételem:
    Az ichiből a legfontosabbat hagyod ki, pedig a másik nevében is benne van:
    "equilibrium chart". Az egyensúly a lényege az egésznek.

(én is volt, hogy keritésnek néztem a vonalait, mint bárki más, de nem az)

Working...
X