Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Egy működő devizatőzsdei stratégia.

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Shortosgyula eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Kedves Kollégák!

Nem szeretnék senkit sem megbántani de tessenek már elgondolkodni ezen az alaptételen: /igaz ezt az alaptételt magamtól hallottam először
    - aki egy db pozícióval nem boldogul, nem tud nyereséget termelni, az egyszerre nyitva lévő több pozival pláne nem fog tudni.

Vitatkozhattok ezzel, de ezek tények.

És mint Bástya elvtárs óta tudjuk a tények makacs dolgok.

Meg kell tanulni kereskedni hagyományosan, stop használatával. Jahogy ez nehéz? Nagyon.
    Persze ki lehet cselezni ezt a módszert -ÁTMENETILEG- alternatív megoldásokkal /martingale, grid, stb/ de ezek kivétel nélkül a hagyományos kockázatkezelési elvek feladását követelik meg a trédertől. Azaz előbb utóbb bukta a vége. Egy debreceni kolléga is szentül meg volt győződve hogy jó úton jár aztán csak sikerült nemrégiben 1 M eurónak a seggére verni - természetesen kezelt számlán- aztán most az ő seggére vernek ha nem szedi össze a pénzt valahogy. Érezte a piacot de az a rohadt piac csak nem akart megfordulni /jen longok.../

Ingyenebéd nincs, ez a világ egyik legnehezebb mestersége, aki mindössze naponta pár percet akar áldozni rá kudarcra van ítélve. Persze szerencsével el lehet lavírozni egy ideig de a piac benyújtja a számlát a kiskaput választóktól - ez csak idő kérdése.

Kellemes hétvégét mindenkinek!
    Kétségtelenül igazad van ,de azt se felejtsük el,hogy az innovatív gondolatok viszik tovább ezt a szakmát és egy rendkívül érdekes témát vázolt fel a kolléga,ami ugye szakít a hagyományos technikai elemzéssel (ami egyre kevésbé működik ezen a változó piacon)Arról nem is beszélve,hogy a magasabb idősíkok felé terelgeti a gondolkodást(helyesen)

Hozzászólás

• Lucem Ferre eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Köszönöm. Természetesen nincs tökéletes rendszer, de azoknak, akiknek csak veszteséges rendszerük van, talán adhatott egy kezdő lökést az enyém. Illetve ez egy annyira ritka megközelítése a piacnak, hogy érdemesnek tartottam kiemelni kupacból.
      Érdekes ez a tisztán matematikai stratégia.

Én nem fogom alkalmazni, mert
      - GFT platformon ellentétes megbízások a pozíció likvidálását jelentik
      - ugyanakkor mégiscsak gazdasági területen mozgunk, s nekem erős hiányérzetem van egy alapos (fundamentális és/vagy technikai) elemzés elmaradása miatt.

De azért mert valami szokatlan, még nem biztos, hogy hülyeség. Sőt… Lehet, hogy éppen az ilyen, a hagyományostól eltérő egyedi részmegoldások adnak ötletet a tradernek egy nyereséges rendszer felépítéséhez.

További sok sikert a stratégia finomításához.

Hozzászólás

• Fassenkugel eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Mert ha jól látom akkor ebben a pong pong játékban bedarálódunk a napi -100pip-es veszteségek miatt.
        Nincs olyan pong pong a piacon ami előtt és ami után ne lenne trend, szóval emiatt nem aggódnék. Ha az árfolyam beszorul két pozíciód közé, és ránézésre látszik, hogy a két szint között nincs price action zóna, várd meg, míg elindul valamerre az áfolyam, addig ne halmozz pozíciót. Ekkor nem fog ledarálni.

Egy kis villám backteszt:

2000 óta 22 olyan buy pozíció van, ami még a mai napig életben van, összesen 32100 pipes floatingban.
        2008 decembere óta 6 sell pozíció van még mindig életben, 3720 pipes floatingban.

Ha valaki ügyesebben meg tudja nyitni a pozíciókat, akkor jobb eredményeket tud elérni, mint az én módszerem. Sőt, erre nagyon sokan kíváncsiak is lennének a véleményem szerint.
        http://skyglideforex.blog.hu/

Hozzászólás

Hali

Akkor konszolidacioban most mi a teendő? (Azért a piac sokszor konszolidál egytük hozzá.)
          Mert ha jól látom akkor ebben a pong pong játékban bedarálódunk a napi -100pip-es veszteségek miatt.
          Egyenlőre egy érdekes stratgiának tartom, azonban szerintem még (amennyire én látom most) kicsit kiforratlan. Mármint nem látom tisztán hogy nekem mit és hogyan kéne csinálnom hogy egy ilyen konszolidáció ne daráljon be...
          olvasd el amit alattad írt Shortosgyula

amíg azt sem tudod, h miként tekerd vissza a chartot, meg indikátorokat kérsz és nem tudod mit tegyél a konszoloidációban, addig még nézelődj.
          magát a stratégiát már kiveséztük bőven, minden szituációra neked kell megtalálni a megoldást, mert mindegyik más lesz.
          számodra kiforratlan, más meg pénzt keres vele, mert a mechanizmusán kívül, mást is lát mellette, ami alapján a döntéseit meghozza
          ezért nem lehet robotizáni
          röviden ennyi

Hozzászólás

Ha valaki ügyesebben meg tudja nyitni a pozíciókat, akkor jobb eredményeket tud elérni, mint az én módszerem. Sőt, erre nagyon sokan kíváncsiak is lennének a véleményem szerint.
            kár is ezen már tovább rugózni, azt hiszem a közel 200 hsz alapján ki lehet hámozni a lényeget bőséggel a témával kapcsolatban
            én már csak a chartokat várom, h milyen eredményre jutsz publikusan

Hozzászólás

• _pda_ eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              olvasd el amit alattad írt Shortosgyula

amíg azt sem tudod, h miként tekerd vissza a chartot, meg indikátorokat kérsz és nem tudod mit tegyél a konszoloidációban, addig még nézelődj.
              magát a stratégiát már kiveséztük bőven, minden szituációra neked kell megtalálni a megoldást, mert mindegyik más lesz.
              számodra kiforratlan, más meg pénzt keres vele, mert a mechanizmusán kívül, mást is lát mellette, ami alapján a döntéseit meghozza
              ezért nem lehet robotizáni
              röviden ennyi
              Hello.

Ugyan nemet billentyuzetem van, de megtalaltam rajta az F12 billentyut mar korabban is. Amire kivancsi lettem volna az egy olyan program, ami ugy tekeri vissza az idot, hogy ott a platformon belul tudok buy/sellt nyomni. Gyorsan, konnyen. Nem kell mericskelnem vonalzoval, nem kell excelben kovetnem a tradeket, minden a platformon belul megy.

Idikatort kertem, mert megtetszett az amivel a vonalak kozott kijelezte a pip kulonbsegeket. Remelem ezzel nincsen gond.

En alapvatoen PA-s vagyok. Ott tudom mit kell tennem konszolidacioban. Azonban ez a "strategia" teljesen mas. Mivel nincs idom ebbe most belemerulni kivancsi lettem volna a thread szerzojenek a velemenyere - o mit csinal - avagy miert nem halunk meg konszolidacioban. En mielott demoba kezdenek szeretnem vegiggondolni, hogy legalabb az alaphelyzetekben nyereseges tud-e lenni ez az egesz. Ha neked egy stratégia attekintese addig terjed, hogy trendben mukodik azzal nincsen semmi baj. En szimplan szeretnem jobban koruljarni a dolgot meg mielott egyaltalan a demozasba es backtest-be is idot olnek.

Igen. Egyenlore amit latok belole az kiforratlan. Peldaul egy pontos konszolidacio kezelest hianyoltam eddig belole, es egyeb aprobb finomitasokat.

Ideznem egyik kedvenc emberem , James-et. " Ne tudjatok meg hany orat, hany ejszakat toltottem a monitor elott, amikor semmi mast nem csinaltam csak tologattam a chartokat elore, es csinaltam a backtestinget. Amik eredmenyesnek bizonyultak, beepitettem, ami nem, azt eldobtam."

Nekem ebben a strategiaban az egyszerusege tetszik. Talan nem kell honapokat tolteni vele hogy megertse az ember - ha valaki nagy vonalakban ertelmesen el tudja mondani lehet vele demozni - ebbol rogton fog latszani hogy erdemes-e csiszolni rajta, vagy kuka az egesz. Mivel ez tenyleg nem igenyel napi 10 percnel tobbet, ezert en adok neki egy eselyt. Ennyi.

Nincs azzal semmi gond, hogy vannak emberek, akiknek ketelyeik vannak a rendszerrel kapcsolatban. Nekem is vannak. Amit en szomorunak talalok az az, hogy ezek az emberek sokszor anelkul szoljak le ezeket a dolgokat hogy rendesen vegiggondoltak volna, es rendesen atlantak azt amirol beszelnek. Egy arnyalatot javitana a helyzeten ha ezek az emberek tapasztalt emberek lennenek, akik mas threadek-ben nagyban osztjak a bolcsesseget, de ahogyan latom itt szinten nem ez a helyzet. (Lehet hogy en latom rosszul, lehet hogy egy elismert fizetos oldal keretein belul ezek az emberek tenyleg osztjak az eszt - ezt nem tudhatom.) Azt is latom hogy vannak ertelmes emberek akik kulturaltan ki tudjak fejezni nemtetszesuket, es azokat meg is tudjak indokolni...

Udv.
              T

Hozzászólás

• Minden elismerésem Lucem. Akár a technikáért is, de itt most főleg a nyílt és alapos segítőkészségen van a hangsúlyom Lehet van itt sok jobb kereskedő, olyan is akinek nemis bonyolult rendszere van, de mégsincs szinte senki mástól ez a támogatás

Hozzászólás

Hello.

Ugyan nemet billentyuzetem van, de megtalaltam rajta az F12 billentyut mar korabban is. Amire kivancsi lettem volna az egy olyan program, ami ugy tekeri vissza az idot, hogy ott a platformon belul tudok buy/sellt nyomni. Gyorsan, konnyen. Nem kell mericskelnem vonalzoval, nem kell excelben kovetnem a tradeket, minden a platformon belul megy.
                  forex tester, említettük többször a topikban
                  amit én felraktam chartot, az is azzal készült, láthatod
                  MT4 -en belül meg LFH trading simulator
                  Gyula blogjában ott az MTF használati módja is leírva

Hozzászólás

Idikatort kertem, mert megtetszett az amivel a vonalak kozott kijelezte a pip kulonbsegeket. Remelem ezzel nincsen gond.
                    Azokat én írtam be kézzel, hogy lássátok. Az nem indikátor

Hozzászólás

• Shortosgyula eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      - aki egy db pozícióval nem boldogul, nem tud nyereséget termelni, az egyszerre nyitva lévő több pozival pláne nem fog tudni.

Vitatkozhattok ezzel, de ezek tények.

Meg kell tanulni kereskedni hagyományosan, stop használatával. Jahogy ez nehéz? Nagyon.
                      Bármiféle rosszindulattól és sértő hangnemtől mentesen írom a következőt, ismételten semmi másra nem hivatott a poszt, mint gondolat beindítónak. Hátha ebből a kis elvetett magból is kinő majd egy fa valahol.

Lehet, hogy én lettem túl szkeptikus a piaccal szemben, de én úgy vettem észre, hogy egy pókerjátékba akkor jó beszállni, ha van egy rakat palimadár az asztal körül. (apropó mennyire hallgass a közgazdász firkászokra, bárcsak minden jóslatom úgy bevállna, mint az aranylufi pukkanása. Az arany unciánként egyébként kb 200-400 dollárt ér. Figyeljétek meg a frank-euró viszonyát, 2500-3000 pippel túl van árazva, arra is sor fog kerülni hamarosan, bár előtte még lesz egy-két ráijesztés, akárcsak a forintnál)

Tehát, el kell hitetni a nagyérdeművel, hogy egyszerű ábrák, rajzok, formációk és SL-TP arány alapján pénzt lehet nyerni, főleg úgy, hogy majd különböző csodaindikátorok meg is mondják helyette, mit kell tenni, de persze előre fel kell készíteni, hogy el fogja bukni a pénzt!!! Mert "ez egy nagyon nehéz szakma". Ugyan már, nem hiába nem hiszi el ezt senki. Ha nagy valószínűséggel el fogom bukni a pénzt, akkor nagy valószínűséggel hülyeségeket tanítanak. Mivel senki nem kérdőjelezi meg a tanult, hagyományos alapok helytállóságát, nagy valószínűséggel jót tanítanak. Aztán kiderül, hogy mégis tényleg elveszítjük a pénzt... akkor valami mégsem jó. Nem arról akarok többezer példát látni, hogy ugyanazon sablonok összevissza keverésével hogyan bukják el az emberek a pénzüket, hanem arról, a nagyoknak miért olyan könnyű az egész? Ők miért nem gubbasztanak a chartok előtt egész nap?

Szóval abban igazat adok neked, hogy olyan technikákkal, ahol 90%-ban elbukod a pénzed, iszonyatosan nehéz lehet profitban maradni. De vannak olyanok is, akik találkozókra, vakációkra, elit helyekre járnak szórakozni úgy, hogy közben degeszre keresik magukat. Ők nem a mobilt nyomkodják a vacsora közben, chartokat böngészve.

Lehet így is, lehet úgy is, de én alapból azt is baromságnak tartom, hogy csak kemény, szorgos munkával lehet bármit is elérni. Túl sok munkában megkeseredett ember van, hogy ezt az elméletet megdöntse. Igen, itt a fórumon is. Nem azt mondom, hogy nem lehet előre jutni munkamániával, én is tudok robot lenni, csak másképp... de a legtöbben akkor sem így érik el a sikereket. Különben soha az égvilágon nem találták volna ki a távirányítót, hiszen micsoda dolog, hogy nem akarsz felkelni a fotelből, ha jobb műsort akarsz nézni...

Egyébként a téma szanaszét lett rágva, bele se merek gondolni, mennyivel több energiát belefecceltem, mint szerettem volna. Az esti posztokkal a napi 2-3 percem így is kb 5-10 percre nőtt, ennél többet nem akarok ezzel foglalkozni Én pedig azon lusták közé tartozom, aki hihetetlenül sok munkát képes beleölni abba, hogy ne kelljen felállnia a fotelből, és ha egyszer úgy hiszem megvan a kapcsoló...

További szép, békés vasárnap estét mindenkinek. Holnap este pedig kiderül, mit fog hozni a piac, lesz-e chart, egyelőre nem várok tőle semmit.

Hozzászólás

Az arany unciánként egyébként kb 200-400 dollárt ér.
                        Lucem Ferre eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Figyeljétek meg a frank-euró viszonyát, 2500-3000 pippel túl van árazva
                        Ez hogy jött ki?

De vannak olyanok is, akik találkozókra, vakációkra, elit helyekre járnak szórakozni úgy, hogy közben degeszre keresik magukat. Ők nem a mobilt nyomkodják a vacsora közben, chartokat böngészve.
                        Ez most konkrét, életből vett példa? Mesélhetnél (név nélkül) kiket ismersz.

nagyoknak miért olyan könnyű az egész? Ők miért nem gubbasztanak a chartok előtt egész nap?
                        Mert megtehetik, hogy fundamentális alapon, "pontatlanul" "kis kockázattal" kereskedjenek. Nem azért lesz nagy valaki, mert feltalálja hogy lehet 5 perc munkával sokat keresni. Ilyen nincs. Aki sokat akar keresni, annak bizony oda kell magát tennie 24/7.

Tradelést azért nem lehet 2 nap alatt megtanítani, mert pont azokra a tapasztalatokra van szűkség, ahol két hasonló szituációt is eltérően tudj értékelni a kontextus függvényében.

Hozzászólás

• Pörög a fórum szépen

Azért persze ez sem szent grál. Csak némileg megkönnyíti az ember dolgát egy-két apróságban.
                          Itt is szükség van arra, hogy az ember képes legyen futni hagyni a nyerő pozit.
                          Nem gondolnám, hogy nincs szükség technikai és fundamentális elemzésre. Mert a jól időzített zárásokra szükség van.
                          Például az utolsó völgytől két buy lenne életben. Az egyiket biztosan zártam volna az 1.3-as ellenállásnál. Még hozzá nap közben meg sem várva a visszapattanást.
                          Holnap elkezdem élesben tesztelni két páron fél lotokkal. Az egyik a kábel lesz. A másikon még gondolkodom. Minden reggel 7-kor fogom nyitni/zárni a pozikat. Őszintén szólva már gondolkodom rajta, hogyan lehetne azon a 10 pipen tágítani. Mondjuk egy long gyertya után lehetne egy közeli támasznál zárni és az első ellenállásnál nyitni. De ezt majd menet közben meglátom.

Hozzászólás

• 10 pip

A be nem nyitott poziknál a legegyszerűbb megoldás, ha a következő gyertyánál benyitunk mindkét irányba egy pozit.
                            Ebben az esetben három kimenetel lehet

1. A be nem nyitott mondjuk sell pozinál a csúcs volt és onnantól csak lefelé fog trendelni a piac. Ekkor benyeltük a gyertya testének megfelelő nagyságú veszteséget. Senegye tesztjén 9 ilyen hely volt. Nem adtam össze csak nagyjából, de kb. 900 pip veszteséget jelent ez. A bosszantó, hogy ez általában akkor fordul elő, amikor utána masszív gyertya következett. Az más kérdés, hogy én amikor egy támasznál/ellenállásnál zár a piac, akkor biztos, hogy nem játszanék arra a 10 pipre, hanem egyből benyitnám a zárás után. Ezzel már is 4 pozit kiküszöböltem volna. De maradjunk a 900 pipnél. Áprilistól év végéig viszont kb 1500 pipet hozott volna. Szóval pozitív előjelű a játék.

2. A trend long irányba megy tovább nem sokkal később. Ekkor nincs jelentősége, mert a lejjebb nyitott sell pozit majd lejjebb is zárjuk és dolgoznak a buyok.

3. Éppen a be nem nyitott sell pozi gyertyatestébe érkezik vissza a korrekció és lefordulva megy a short trend. Erre azért viszonylag kicsi a valószínűség, de ilyenkor egy sell pozivel kevesebb lesz nekünk, ami a későbbiekben szépen hozott volna.

Hozzászólás

• Konszolidáció

Én konszolidációnál építeni fogom a pozikat minden nap. Egyszer úgyis kitör az egyik irányba és akkor záródnak az ellen irányú pozik, míg néhány trend irányú pozi szépen dolgozni fog.
                              A legrosszabb eset, amikor egy oldalazás után kitör az egyik irányba, majd a másikba is és mi végigkövetjük bármiféle zárás nélkül Ekkor az eddig erőfeszítések nagyjából kárba vesztek és kb. nulláról fog folytatódni a történet.

Hozzászólás

• GP57 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Ez hogy jött ki?
                                Hogy ne csak én végezzek állandóan házi feladatot Elfogadom, a 80as évek körüli hiperinfláció felrugta egy picit az árat, de hamar vissza is verték. Mit gondolsz, mi lehet az oka, hogy 2006 végén elkezdődött az árfolyampumpa? Ki dönti el, hogy a menekülő eszköz éppen arany, frank, dollár, vagy a tulipán-e, és hogy meddig az?

Ez most konkrét, életből vett példa? Mesélhetnél (név nélkül) kiket ismersz.
                                Nem. Itt nem személyekről van szó, hanem hírekről. Nem hallottam még olyanról, hogy kiszivárgott volna "XY hatalmas profitra tett szert az EURUSD skalpolásával". Azonban olyanról már hallottam, hogy "SGY hatalmas vagyonra tett szert a piac hónapokon át tartó összeomlásából." "SGY hatalmas tőkére tett szert a yen hihetetlen hónapokig tartó mozgásából". "WB 1200-on sem venne aranyat" (ergo folyamatos shortban van) Ez valójában a Swing vs Scalp véleményemet tükrözte. Márpedig napos időtávon figyelve az árfolyamot bőven elég naponta pár perc. Hetes időtávon bőven elég hetente pár perc... 15 perces időtávon 15 percenként kell a pár perc...

Mert megtehetik, hogy fundamentális alapon, "pontatlanul" "kis kockázattal" kereskedjenek.
                                Akkor szerinted fundamentális alapon pontatlanul kis kockázattal kell kereskedni, hogy valaki sikeres kereskedő legyen. Lehet, hogy ez a jó megoldás, de ezt kijelenteni is úgymond "eretnekség" lehet sok ember szemében. A nagyok játékához szerintem sem a hagyományos technikai alapokat kell betanulni. Nem tudom, mi az igazság, de én a fundamentákban sem hiszek. Természetesen nagyon örülnék, ha több fundamentális fórumot látnék, ahol többet tanulhatnék erről a dologról, ahol nem szinteket, indikátorjelzéseket és alakzatokat tárgyalnak ki az emberek. Arra is nagyon kíváncsi lennék, pl a forint fundamentálisan miért áll ott, ahol áll. Csak sajnos sehogy sem akadok ilyen fórumokra.

És megint elszaladt az este Ideje nyugovóra térni.

Hozzászólás

Working...
                                X