Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Egy működő devizatőzsdei stratégia.

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Kamionos eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    A be nem nyitott poziknál a legegyszerűbb megoldás, ha a következő gyertyánál benyitunk mindkét irányba egy pozit.
    Ebben az esetben három kimenetel lehet

1. A be nem nyitott mondjuk sell pozinál a csúcs volt és onnantól csak lefelé fog trendelni a piac. Ekkor benyeltük a gyertya testének megfelelő nagyságú veszteséget. Senegye tesztjén 9 ilyen hely volt. Nem adtam össze csak nagyjából, de kb. 900 pip veszteséget jelent ez. A bosszantó, hogy ez általában akkor fordul elő, amikor utána masszív gyertya következett. Az más kérdés, hogy én amikor egy támasznál/ellenállásnál zár a piac, akkor biztos, hogy nem játszanék arra a 10 pipre, hanem egyből benyitnám a zárás után. Ezzel már is 4 pozit kiküszöböltem volna. De maradjunk a 900 pipnél. Áprilistól év végéig viszont kb 1500 pipet hozott volna. Szóval pozitív előjelű a játék.

2. A trend long irányba megy tovább nem sokkal később. Ekkor nincs jelentősége, mert a lejjebb nyitott sell pozit majd lejjebb is zárjuk és dolgoznak a buyok.

3. Éppen a be nem nyitott sell pozi gyertyatestébe érkezik vissza a korrekció és lefordulva megy a short trend. Erre azért viszonylag kicsi a valószínűség, de ilyenkor egy sell pozivel kevesebb lesz nekünk, ami a későbbiekben szépen hozott volna.
    Nagyon jó, beindultak a kerekek. Lehet tesztelni, továbbfejleszteni, és tanulni egymástól. Figyelem, mire jutsz.
    http://skyglideforex.blog.hu/

Hozzászólás

• Egyszer komolyan elhagyom a fejem. Szóval ami miatt eredetileg feljöttem éjszaka, egy érdekesség, amire most terelődött rá a figyelmem. Addig posztolom, amíg aktuális.

A valóságban pont most éltünk meg egy majdnem Brian-féle ping-pong konszolidációt. Nem hiába nem szeretnék több pozíciót halmozni a két sáv közötti zónában, nem látok semmilyen kapaszkodóra lehetőséget. Szóval ilyen egy tipikus, piaci, teljesen szabálytalan mozgású ping-pong, és a benne felépített, nyílt eredmény.
      Csatolt fájlok

Hozzászólás

• Lucem Ferre eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Hogy ne csak én végezzek állandóan házi feladatot Elfogadom, a 80as évek körüli hiperinfláció felrugta egy picit az árat, de hamar vissza is verték. Mit gondolsz, mi lehet az oka, hogy 2006 végén elkezdődött az árfolyampumpa? Ki dönti el, hogy a menekülő eszköz éppen arany, frank, dollár, vagy a tulipán-e, és hogy meddig az?
        Akkor ha jól értem, akkor az arany ára csak egy dúrva becslés volt. Mi dönti el meddig fújnak egy lufit? A piaci hangulat.

Lucem Ferre eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Nem. Itt nem személyekről van szó, hanem hírekről. Nem hallottam még olyanról, hogy kiszivárgott volna "XY hatalmas profitra tett szert az EURUSD skalpolásával". Azonban olyanról már hallottam, hogy "SGY hatalmas vagyonra tett szert a piac hónapokon át tartó összeomlásából." "SGY hatalmas tőkére tett szert a yen hihetetlen hónapokig tartó mozgásából". "WB 1200-on sem venne aranyat" (ergo folyamatos shortban van) Ez valójában a Swing vs Scalp véleményemet tükrözte. Márpedig napos időtávon figyelve az árfolyamot bőven elég naponta pár perc. Hetes időtávon bőven elég hetente pár perc... 15 perces időtávon 15 percenként kell a pár perc...
        Azért olvasni ilyeneket, mert így lehet "könnyen" meggazdagodni. Jön egy új erős trend, tőkeáttétellel beszáll az ember és csak tartja. Más kérdés, hogy valaki tényleg felismerte-e a fundamentális változást a piac előtt vagy csak bemákolta.

Hozzászólás

Egyszer komolyan elhagyom a fejem. Szóval ami miatt eredetileg feljöttem éjszaka, egy érdekesség, amire most terelődött rá a figyelmem. Addig posztolom, amíg aktuális.

A valóságban pont most éltünk meg egy majdnem Brian-féle ping-pong konszolidációt. Nem hiába nem szeretnék több pozíciót halmozni a két sáv közötti zónában, nem látok semmilyen kapaszkodóra lehetőséget. Szóval ilyen egy tipikus, piaci, teljesen szabálytalan mozgású ping-pong, és a benne felépített, nyílt eredmény.
          Ebből hamar ki fog derülni, hogy mit produkál egy oldalazásban és azután. Szerintem ebben a fázisban a lényeg, hogy a konszolidációs zóna az összes pozival hedgelve van. Mindegy, hogy meddig tart még, vagy éppen mennyi pozi van kiépítve a szélein.
          Mondjuk azt nem értem, hogy ha biztos vagy a rendszerben, akkor miért 100 dollárral teszteled?!

Hozzászólás

• Kamionos eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Ebből hamar ki fog derülni, hogy mit produkál egy oldalazásban és azután. Szerintem ebben a fázisban a lényeg, hogy a konszolidációs zóna az összes pozival hedgelve van. Mindegy, hogy meddig tart még, vagy éppen mennyi pozi van kiépítve a szélein.
            Mondjuk azt nem értem, hogy ha biztos vagy a rendszerben, akkor miért 100 dollárral teszteled?!
            Azért, mert úgy gondolom, 1 havi átlag fizetésből ez az az összeg, amit úgy félre tud tenni egy ember, hogy ha véletlen elveszti sem kerül veszélybe az otthoni költségvetése, és a következő hónapban újból neki tud rugaszkodni.

Hozzászólás

• GP57 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Akkor ha jól értem, akkor az arany ára csak egy dúrva becslés volt. Mi dönti el meddig fújnak egy lufit? A piaci hangulat.
              Természetesen. Annyira durva becslés, mint azt mondani egy mai ingatlanpiacon 7 milliót érő házra, hogy egyébként 5 éve 15 milliót ért.

Azért olvasni ilyeneket, mert így lehet "könnyen" meggazdagodni. Jön egy új erős trend, tőkeáttétellel beszáll az ember és csak tartja. Más kérdés, hogy valaki tényleg felismerte-e a fundamentális változást a piac előtt vagy csak bemákolta.
              Köszönöm
              Ha valaki "könnyen" szeretne meggazdagodni (márpedig ki ne szeretne), és a szemlélete azt mondja, hogy nem bízhat a fundamentális előrejelzésekben (azaz nem fogja tudni egyértelműen felismerni a fundamentális változást a piac előtt), a technikai jelzések pedig már csak maximum megerősítésnek használhatóak... milyen lehetőségei maradtak? Na erről szól az a "lényeg", amire több kevesebb sikerrel megpróbálom felhívni a figyelmet. A többi csak a szubjektív körítés, azon mindenki úgy dolgozik, ahogy akar.

Hozzászólás

• Hali.

Akinek van forex testere az le tudna gyorsan zuzni egy test-et a 2008 03-2008-07 konszolidaciora illetve esetleg a 2011-04 2011 09 ig tartora?
                A konszolidaciokra egy kollega hivta fol a figyelmem. Ezek szerintem a "kozelmult" legerosebb konszolidaciojai, ha ezekben is nyereseges a rendszer akkor megfontolom hogy beleoljek tobb idot a kiforrasztasaba.

Koszonet elore is, ha valaki veszi a faradsagot es megteszi. (Leginkabb az elobbi idoszak erdekelne az hosszabb volt es egyenesebb)

Udv,
                T

Hozzászólás

• Shortosgyula eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Kedves Kollégák!
                  ....
                  Kellemes hétvégét mindenkinek!
                  Gyula lassan több mint másfél éve tradelek stop és chartok vizsgálata nélkül, kezdeteket ismertétek, azóta is működik, de valószínű ha 3 év után közzétenném az eredményt, meg a részleteket, akkor is az lenne a vége, hogy de majd 4. év elvisz mindent. Pedig soha ilyen nyugodtan nem kereskedtem, mint az elmúlt egy évben. Napi öt percnél akkor kell vele többet foglalkoznom, ha "unalmamban" beleviszek egy kis daytradet, persze ott sincs stop

Lucem Ferre hajrá szerintem is ilyesmi a helyes irány.

Hozzászólás

• StLui eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Gyula lassan több mint másfél éve tradelek stop és chartok vizsgálata nélkül, kezdeteket ismertétek, azóta is működik, de valószínű ha 3 év után közzétenném az eredményt, meg a részleteket, akkor is az lenne a vége, hogy de majd 4. év elvisz mindent. Pedig soha ilyen nyugodtan nem kereskedtem, mint az elmúlt egy évben. Napi öt percnél akkor kell vele többet foglalkoznom, ha "unalmamban" beleviszek egy kis daytradet, persze ott sincs stop

Lui: erről hol lehet bővebben olvasni?

Hozzászólás

Nem. Itt nem személyekről van szó, hanem hírekről. Nem hallottam még olyanról, hogy kiszivárgott volna "XY hatalmas profitra tett szert az EURUSD skalpolásával". Azonban olyanról már hallottam, hogy "SGY hatalmas vagyonra tett szert a piac hónapokon át tartó összeomlásából." "SGY hatalmas tőkére tett szert a yen hihetetlen hónapokig tartó mozgásából". "WB 1200-on sem venne aranyat" (ergo folyamatos shortban van) Ez valójában a Swing vs Scalp véleményemet tükrözte. Márpedig napos időtávon figyelve az árfolyamot bőven elég naponta pár perc. Hetes időtávon bőven elég hetente pár perc... 15 perces időtávon 15 percenként kell a pár perc...
                      Csak a pontosság kedvéért :

SGY és WB teljesen más feltételekkel és máshogy kereskedik, mint te, vagy a többség itt a fórumon.
                      Ajánlott irodalom: Mark Tier: A gazdaggá válás útja.

Az arany előállítási költsége messze több, mint 200-400 usd.
                      Lásd: http://fundman.blog.hu/2013/05/02/arany-eso

Szóval néha azért olvasgass „közgazdász firkászokat” is. Tágítja a látókört a fundamentumok ismerete.

Ettől persze még lehet jó a kockázatkezelésnek ez az útja is. Még egyszer sok sikert hozzá.

Hozzászólás

a szemlélete azt mondja, hogy nem bízhat a fundamentális előrejelzésekben
                        Amennyire én átlátom a dolgokat a nagy változásoknak lehet hinni. QE, kamatvágás, EU válság, menekülő devizák..... volt azért pár olyan erős sztori, amiről lehetett tudni, hogy hónapok fognak kelleni a kibontakozásához és aki szembe megy az árral az rendszeresen meg fogja égetni magát.

Az emberek többnyire ott szívják meg a hosszútávú trade-eket, hogy abba is belelátnak valamilyen fundamentális indokot, ahol igazán nincs is vagy már be van árazva.

De amúgy ezek tényleg a legnagyobb lehetőségek, csak nincs belőlük túl sok.

Hozzászólás

Akkor hogyan kezeled a kockázatot? Hedge-elgetsz?
                          Egyik zsebedből átteszed a pénzt a másikba?
                          Más platformon a kitettséged egyszerűen 0 lenne. Sose értettem mire jó ez az egész

Hozzászólás

• Mindenkinek a saját hitrendszere fogja sikeressé tenni a módszerét. Amiről már meggyőződött, hogy működik, és tudja is követni a szabályait. Ezért is nehéz más módszerét tanulni/átvenni. Amíg valakiben ki nem alakul a személyes meggyőződés, addig nem lesz képes végigvinni az elképzelését, és betartani a hozzá kapcsolódó szabályokat sem.

Gyula abban hisz, hogy a szigorú kockázatkezelés a kereskedés alapja. R/R-t számol, és tudja, hogy a múltban elért találati aránya alapján minimum 1:1 arányú trédeket kell csinálnia ahhoz, hogy profitot termeljen.

StLui abban hisz, hogy egy euró várhatóan nem lesz drágább 350Ft-nál, így nyugodtan építgeti a shortjait, és teszi el a swapot.

Kmisi meg abban, hogy ha a fundamentumai alapján egy cég alul árazott, akkor annak értéke várhatóan emelkedni fog a jövőben.

Kismillió módon lehet a rendszerből pénzt kivenni, de hit nélkül nem megy.

Hozzászólás

• archenius eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Kismillió módon lehet a rendszerből pénzt kivenni, de hit nélkül nem megy.
                              Teljesen igazad van.

Az lenne a szép, ha a közös nevezőt meg lehetne találni a különböző hitekben hitviták helyett.

Hozzászólás

Lui nálad ha jól emlékszem nem okoz álmatlan éjszakákat a 15-20 % -os lebegő mínusz.

Nincs ingyenebéd...

Hozzászólás

Working...
                                X