Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Egy működő devizatőzsdei stratégia.

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• TakeUrPills eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    5. nem vagyok hajlandó veled vitába szállni, látom mindent jobban tudsz, mint bárki más a fórumon. Semmi használhatót nem adtál ehhez a topikhoz tartalmilag, de offolni, meg károgni másokon azt tudsz.
    Kérlek ezt ne folytassátok, ennél sokkal fontosabb témát feszegetünk.

Nagyon köszönjük a tesztet amit csináltál, aki már tesztelte maga is, tudja hogy miről van szó, és igen, az eredmények akárhogy is, mindig nagy meglepetéssel vannak rám is. Bármilyen időpontot viszont úgy van értelme tesztelni, ha a mai napig szól, hiszen elviekben nem zárod be a számlát...
    http://skyglideforex.blog.hu/

Hozzászólás

• Ja, nem kéne átmenni személyeskedésbe, take your pills pal!

Nekem mindegy, hogy működik-e a stratégiád vagy nem, meg tudod-e ezt csinálni élesben vagy sem, meg akartalak pusztán kímélni az önbecsapás tényétől ezekkel a visszatesztekkel.

De igazad van, minek szólok én bele, csinálj 1600%-ot 18%-os drawdownnal. Majd hívj meg minket valamelyik magán szigetedre amit megvettél!

Hozzászólás

• Rendben. Megyek a magán szigetemre
        Már nem szándékozom ide posztolni, valahogy nem látom értelmét. Van itt sok ügyes, tapasztalt vagy épp feltörekvő trader, de valahogy mindig jönnek azok, akik visszahúzzák a haladó elmét.
        Elnézést kérek mindkettőtöktől (Lucem, GP57). Kicsit elragadtak az érzelmek.
        További sok sikert kívánok a stratégiád teszteléséhez, finomhangolásához és ha egyszer éles számlára vinnéd, akkor "good pippin"!

Hozzászólás

• Csak a tisztán látás végett: aki évente meg tudja 17x-ni a pénzét, az 5(!) év alatt többszörösen sárba tiporja Soros György 42 éves életművet. Erre még Superman sem lenne képes

Hozzászólás

• Soros az smafu.. akkoriban nem voltak ilyen tőkeáttétek

am komolyra véve.. Lucem: az úgy miért jó hogy bezártad a shortot, majd nyitottál azonnal 1et..? akkor felesleges volt bezárni nem? vagy csak a szabály kedvéért, hogy lásd, pluszba vagy minuszba megy e?

Hozzászólás

• Ginew eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              akkoriban nem voltak ilyen tőkeáttétek
              Aláírás gyanus ez a mondat

Hozzászólás

• Ginew eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Soros az smafu.. akkoriban nem voltak ilyen tőkeáttétek

am komolyra véve.. Lucem: az úgy miért jó hogy bezártad a shortot, majd nyitottál azonnal 1et..? akkor felesleges volt bezárni nem? vagy csak a szabály kedvéért, hogy lásd, pluszba vagy minuszba megy e?
                Jó reggelt.

Nem volt felesleges bezárni, mivel nem mindegy, hogy 1.29452-n van sell pozícióm, vagy 1.30465-ön. Rövid távon persze mindegy is lehetne, hiszen hedgelve volt, viszont ha most visszafordul, és a közeljövőben letöri az 1.283 körüli támaszt, onnantól kezdve ez a pozíció minden egyes csökkenő pip-et profitnak hoz. A stratégia lényege, hogy teljesen mindegy merre megy a piac, te semmiféleképpen ne maradj ki a mozgásból. Amíg más technikával vacilálsz, hogy ez most false kitörés-e vagy sem, lehet hogy nem fogsz a gép előtt ülni, kihagyod a mozgást, túl korán kiüt, rosszkor szállsz be stb... addig én ezeket a tényezőket tökéletesen kizárom. Ha kitörik egyik irányba, benne leszek, ha inkább a másik irányba megy, én abban is ugyanúgy benne leszek, ha pedig semerre nem megy, akkor is megvan a sáv alja és teteje, csak arra kell várni, hogy valamelyik nap végén kitörjön. Remélem érthető.

Szép napot mindenkinek.

Hozzászólás

• GP57 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Csak a tisztán látás végett: aki évente meg tudja 17x-ni a pénzét, az 5(!) év alatt többszörösen sárba tiporja Soros György 42 éves életművet. Erre még Superman sem lenne képes
                  "Soros György 1millió dollárt nyert a jen gyengülésén".
                  Meg kéne kérdezni, hogy a forgatott tőkéjének mekkora részével volt benne a jen mozgásban, és az annak a kis tőkének ez hány százalékát jelenti.

Utána meg kéne kérdezni mindenki mást, hogy ha ő kereskedik a páron, akkor miért nem volt ugyanerre képes.
                  Aztán meg kéne nézni, hogy ha valaki ezzel a technikával kereskedik néhány páron, benne lett volna-e a mozgásban.

Nem rakétatudomány. Fogalmam sincs, hogy a mai gyertya hol fog zárni. Nem is érdekel. Néhány kattintás éjszaka, aztán mehet amerre akar.

Itt is működik a money management, mindenki úgy biztosítja ki magát, ahogy akarja. Ki lehet választani több párt, mindegyik párra rááldozni X összeget, amelyik nem jön össze, lezárod, amelyik összejön, abból átcsoportosítassz... érdekes lehet pl a tipikus tükörpáron egyszerre kereskedni, amikor mind a kettő trendel, mind a kettő profitot hoz, amikor nem, extra hedge. Lehet a kezdeti tőkét is szétdarabolni és úgy dönteni, 2-2, 3-3 havonta nekirugaszkodsz vele, ha esetleg nem jön össze az első számla... legyünk kreatívak.

Hozzászólás

• TakeUrPills eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Igazán nem szeretnék ünneprontó lenni ezen a szép péntek reggelen, de azt hittem, még álmodok.

Egy év alatt 1000 usd-ből 17160 usd, 52-ből 12 nyerő kötéssel, úgy, hogy a pozíciókat óvatosságból mindig lehedgeljük egy veszteséget termelő ellenpozícióval is?

Mekkora volt a tőkeáttétel és a nyitott pozíció ???? (Ezt a kevésbé fontos infót nem tartalmazza ugyanis a kép.)

Ja, amúgy Soros nem használ akkora tőkeáttételt, mint egy átlag forex trader. Talán mert túl kockázatosnak ítélné meg annak ellenére, hogy van némi rutinja és tisztában van a fundamentális folyamatokkal is.

Igaz, ő már smafu. Öreg is, talán szenilis is, biztosan nem is ért a japán gyertyákhoz és a hedgehez.

Itt a new generation.

Hozzászólás

• Lucem Ferre eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      "Soros György 1millió dollárt nyert a jen gyengülésén".
                      MILLIÁRD.

000-t még írj oda

Hozzászólás

• Nem akartam, mégis hozzászólok. Miért ne lehetne sokszorozni a számlát egy év, vagy akár egy hónap alatt? Én is dupláztam már számlát (élesben) pár óra alatt. Csak én nem tudok és nem is akarok kétszázas pulzussal élni. És nem, nem volt extrém kockázat. El kell fogadni a tényt, hogy nem csak a nagy veszteség, de a nagy nyereség is megviseli a kereskedőt. Így működünk. Igazából ezek a nagy eredmények a számlaméret növekedésével arányosan csökkenek. És csupán azért, mert nem ugyanaz százezret és százmilliót kockáztatni. De ezeket már mások is leírták. Hogy a témához is szóljak, én is futtatom már élesben a stratégiát, igaz jelentősen átdolgozva. Amint lesz valami kirobbanó felismerésem vagy eredményem, megosztom veletek.

Hozzászólás

• GP57 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          MILLIÁRD.

000-t még írj oda
                          Pláne Lehet találgatni, hogy ez mégis hány százalékos növekedésnek a profitja, illetve hogy akkor mekkora tőkét kockáztatott egy páron.

Lefordítva konyhanyelvre ami sikert ad:
                          Vegyél olcsón (medve alján)
                          Adj el drágán (bika tetején)
                          Zárt szűkre a vesztőket (minuszos pozik zárnak nap végén)
                          Tartsd meg a nyerteseket amíg csak lehet (nincs tp)

Bizonytalanság után vagy tovább megy a trend, vagy fordul. Tehát ahogy szoktuk hallani a nagyok felől, kezd el leépíteni a pozícióid (zárj be néhány futó pozíciót profitban, aztán ha méginkább fordulatra áll a széna, zárj be mégtöbbet. Közben természetesen már nyílnak az eladási pozíciók).

Hozzászólás

• Lucem Ferre eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Remélhetőleg nem lesz rá szükség, főleg úgy, hogy nem az én kötési technikámra kell alapozni

Ettől függetlenül nekem most jött el a nap vége. A pár kitört északra, így zártam mind a 3 minuszba fordult sell pozíciómat. Sajnos még nagyon sok probléma lehetséges egy esetleges bika trend előtt, így egy buy pozíciómat is lezártam, számítva az esetleges visszafordulásra.

Közel vagyunk a napi high-oz, nem elég bíztató a kanóc, így most nem játszom meg a 10 pipet, hanem azonnali orderrel megnyitottam a sell pozícióm 1.30465-ön, a buy túlerő miatt amúgy is felesleges lenne a limit.

Jelenlegi statisztika:
                            Equity: +297 pip
                            1 sell
                            2 buy order.

-Talán Soros Györgytől nem kérnék számlakivonatot, ha tanfolyamot tartana.

-Lucem Ferre leírt önzetlenül egy ötletet, elmagyarázta, bemutatja. Akik nem D1 gyertyával kereskednek, azok átláthatják rögtön az alapvető előnyeit. Ha jól számolok, akkor a hivatkozott bejegyzés szerint és időpontjában a számla +297pip=$297=297% nyereséget produkált. Ez számít, semmi más. Hogy meddig követhetjük a számla mozgását az Lucem Ferre türelmén és a számla sebezhetetlenségén múlik. Minél több pozíció az egyik oldalon, nagy távolságra kihúzott ellentétes pozícióval. (Én lehet, hogy e pillanatban lezárnám és 3 felé, 3 devizapárra elosztanám, várnék egy jó belépőre.)

Ezen az oldalon ritkán láthatunk ilyet. Néha valaki beszúr egy élő kereskedést, számlarészletet, de csak a süket duma megy, meg az alátámasztás nélküli okoskodás.

A "mi nem jó" és "mi nem működik"-ről a gyakorlati-szakmai tanárom jut eszembe, aki mindig csak azt mutatta meg, hogy hogyan NE csináljuk a kivitelezendő feladatot, de valami miatt a határozottsága mindvégig megmaradt, mikor mi már rég kiröhögtük.

Hozzászólás

• n3d eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              -Talán Soros Györgytől nem kérnék számlakivonatot, ha tanfolyamot tartana.
                              Ha már itt tartunk:

http://www.portfolio.hu/rendezvenyek...tes.php?id=159

Hozzászólás

• Köszönöm, már láttam. 1 óráért kicsit sok:-)

11:00-12:00 Interjú Soros György befektetővel
                                A beszélgetés résztvevői:
                                Mel Horwitch (moderátor) dékán, egyetemi professzor, CEU Business School
                                Soros György befektető, filantróp,

Hozzászólás

Working...
                                X