Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Egy működő devizatőzsdei stratégia.

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Bátrabbak beléphetnek alá/fölé zárásra, én azért megvárnám rsi, stoh, icsi együttállását, macd azt hiszem magától értetődik, hogy támogassa. Ha minden együttál az majdnem biztos jel, de mindenképp 50%-os, tőke 1%-al nekimegyek. Amennyiben fake lesz, megvárom a sáv tetejének megrohamozását és ott várom az ár kitörését.

Hozzászólás

• Leírom én is a stratégiám. Pofon egyszerű. Eur usd-n megvárom a paritást. Igen, a 1.0000-át, csak nagy kerek számokat nézek. Vagy a 2.0000-át... ekkor elkezdek figyelni. m1-en jelre belépek, nem bonyolítom túl, de egy-két feltételt kitűztem: először is legyen az átütéskor egy rendkívüli Draghi beszéd 11-kor, amiben bejelenti, nem tud megoldást, lemond, de mielőtt lemond kamatot vág.. ekkor sell stopp beszálok 0.99999-re. Sl 10 pip, Tp a jóöreg 3 pip.. ha elsőre kiszed nekimegyek még egy százalékkal, velem ne sz..ozzon. sl 10pip, tp 3 pip. Ha teljesül én már rég a sarki fagyizóba vagyok, mire a piac feleszmél. A tökéletes terv, évekig alakitgattam, profitábilis, hatékony, simán van 50% esélye..

Hozzászólás

• Inkább 0.0005% (se)

Hozzászólás

• Kieg: nagyon fontos! Lemaradt! Még egy feltétel: icsi... Mindenképp icsi támogassa, különben nem vagyok hajlandó tradebe lépni. Egyszerűen nem. Elv és kész. Már ma este beteszem a sell stoppot 0.99999-re, legalább nem kell jódarabig ránézni a chartra D

Hozzászólás

• Ez a stratégia fenomenális. Megtaláltad a szent grált! 450 évre backteszteltem, és nem adott egyetlen fals jelzést sem. Dolgozzuk ki a részleteket, és akár befektetési alapot is indíthatunk ezzel a stratival!

Hozzászólás

• Lucem Ferre eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Hogy állíthat egy úgymond "lelkiismeretes" trader olyat, hogy a kezdő inkább egész nap üljön a gép előtt, skalpoljon és zajokat kereskedjen le, amikor a legnagyobb fundok is inkább swingelnek? Ha hetes gyertyákat kereskednék, csak heti 2 percre ülnék a gép elé! Ha azt hiszed, a napi 2 perc kevés, nem vagy tisztában a swing trade fogalmával!!!.
              Én azok közé tartozom, akik drukkoltak neked, hogy egy megszokottól eltérő gondolkodásmódot is el tudj fogadtatni. Sikerült? Megérte közkinccsé tenned? Bátran mered ezt a rendszert ajánlani? Ezt te tudod.

De a második pontban megint van egy-két csúsztatás, ami megtévesztheti a kezdőket.

Igaz, a fundok inkább swingelnek, mint skalpolnak.
              De ennek az alapvető oka a tőkenagyságban, a tőkeáttételben van. Minimális tőkeáttétellel kis pozíciónál minimális % veszteség keletkezik, míg egy kis speki egyszerűen nem tud távoli stoppokban gondolkodni, ha pl. egy 100 usd-s számlán 0,01 lot is 10-szeres tőkeáttételt jelentve darálja a számláját. Kénytelen kisebb idősíkra lemenni, azaz daytradelni, vagy skalpolni.

Az sem igaz, hogy aki tisztában van a swing fogalmával, annak elég 2 perc.
              Aki hosszabb távra tervez, talán még alaposabban kell, hogy elemezze a piacot, a fundamentumokat. Talán ezért vannak elemzői csapatok egy-egy alap mögött, nem?

Hozzászólás

• n3d eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Lucem stratégiája az elmúlt időszakban nem igazán volt ideális számomra, mert a korrekciós gyertyák csak a sáv alsó felében jelentek meg, így elég kényelmetlenné vált volna újabb eladásokkal beszállni. Pluszban zártam a támasznál tegnap előtt.
                Csodálatosak ezek a D1 gyertyák, lassan lehet újból beszállni sáv tetőnél-kitörésnél (?), már aki nem a hullám alját kapta el, mert volt olyan türelmes.
                Csatolt fájlok

Hozzászólás

• Üdv!

Tudna nekem valaki segiteni? Szeretnék tesztelni mt4 alatt, de úgy hogy a múltbeli adatok alapján én szeretném nyitni zárni a poziciókat. Hasonlóan mint LF csinálta a korábbi videókon. Hogyan kell ezt csinálni....?

Hozzászólás

• Sysko eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Üdv!

Tudna nekem valaki segiteni? Szeretnék tesztelni mt4 alatt, de úgy hogy a múltbeli adatok alapján én szeretném nyitni zárni a poziciókat. Hasonlóan mint LF csinálta a korábbi videókon. Hogyan kell ezt csinálni....?
                    Forex tester alatt csinálta a videókat nem MT4-ben. 200 dollár, ha Forexegyetemen keresztül veszed kedvezménnyel 160.- Ja és plusz az áfa ha Magyarországon vásárolod meg...
                    Ha ingyen akarod megúszni használd MT4 alatt a LFH Trading Simulator-t. Google sokmindenben segít.

Hozzászólás

• Ha pechem van és 1-2 pippel lemaradok a fordulásról akkor mi a teendő?
                      07.25-én a nagy bika gyertya után kezdtem az építgetést de éppen tegnap este az esés előtt nem aktiválódott a sell.

http://www.mql5.com/en/charts/589183...nfx-trading-oy

Gondoltam adok napi 2 percet tesztelni a módszert

Hozzászólás

• Forex Gump eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Forex tester alatt csinálta a videókat nem MT4-ben. 200 dollár, ha Forexegyetemen keresztül veszed kedvezménnyel 160.- Ja és plusz az áfa ha Magyarországon vásárolod meg...
                        Ha ingyen akarod megúszni használd MT4 alatt a LFH Trading Simulator-t. Google sokmindenben segít.
                        Köszi a segitséget, utána nézek...

Hozzászólás

• Microtrader eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Ha pechem van és 1-2 pippel lemaradok a fordulásról akkor mi a teendő?
                          07.25-én a nagy bika gyertya után kezdtem az építgetést de éppen tegnap este az esés előtt nem aktiválódott a sell.

http://www.mql5.com/en/charts/589183...x-tradingkk-oy

Gondoltam adok napi 2 percet tesztelni a módszert
                          Lenyeled a mai veszteséget, és piacin megnyitod a hiányzó sellt.
                          www.forexvilag.blog.hu

Hozzászólás

• Gondoltam egy próbát megér Lucem Ferre féle stratégia. Hát elég gáz lett az eredmény. Kizárólag trendben működik !!!!! Money management - re iszonyatosan odafigyelni !!!!
                            A "diplomamunka" osztályzata nálam elégséges.

Hozzászólás

• bandicica eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Gondoltam egy próbát megér Lucem Ferre féle stratégia. Hát elég gáz lett az eredmény. Kizárólag trendben működik !!!!! Money management - re iszonyatosan odafigyelni !!!!
                              A "diplomamunka" osztályzata nálam elégséges.
                              trendben minden működik. ott mindenki pénzt keres könnyedén bármelyik stratégával. amikor a piac össze vissza csapkod vagy oldalazásba kezd, akkor kezdődnek a nehézségek. én direkt a legcsúnyább,legnehezebb szituációkat elemzem ki és ezekből lehet tanulni a legtöbbet.
                              egy szép trenden nincs mit nézni. azt kell megnézni, hogyan működik a stratégiánk nehezebb piaci körülmények között és ezeket kell átvészelni.

Hozzászólás

• sindler eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                trendben minden működik. ott mindenki pénzt keres könnyedén bármelyik stratégával. amikor a piac össze vissza csapkod vagy oldalazásba kezd, akkor kezdődnek a nehézségek. én direkt a legcsúnyább,legnehezebb szituációkat elemzem ki és ezekből lehet tanulni a legtöbbet.
                                egy szép trenden nincs mit nézni. azt kell megnézni, hogyan működik a stratégiánk nehezebb piaci körülmények között és ezeket kell átvészelni.
                                Sőt, kiegészíteném: a nehézségek nem trendben, nem is oldalazásban kezdődnek, hanem ott, hogy ezeket előre nem lehet (vagy nehéz) megmondani, mikor lesznek és meddig tartanak.
                                (Oldalazásban nagyon jók pl. a grid stratik.. Tehát van oda is stratégia. Csak tudni kellene, meddig tart az oldalazás.)

Hozzászólás

Working...
                                X