Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Egy működő devizatőzsdei stratégia.

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Mi történik abba az esetbe hogyha délnek indul egy nagy gyertyával és nincs sell pozid? Akkor mi csökkentené a kockázatod? Oké hogy a hedge elviszi a legtávolabbi pozi hasznát de ha délnek megy akkor 2-3 pozi nyitás után még könnyen bukóba lehet csúszni. Mi véd meg ha nincs stop se hedge, és hogy fogod meg a csúcsát a trend váltásnak?

Hozzászólás

• Dzsabba eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Mi történik abba az esetbe hogyha délnek indul egy nagy gyertyával és nincs sell pozid? Akkor mi csökkentené a kockázatod? Oké hogy a hedge elviszi a legtávolabbi pozi hasznát de ha délnek megy akkor 2-3 pozi nyitás után még könnyen bukóba lehet csúszni. Mi véd meg ha nincs stop se hedge, és hogy fogod meg a csúcsát a trend váltásnak?
      Gondolom audjpy-re gondolsz. A stop gyakorlatilag nem más, mint egy ellentétes irányú pozíció. Amíg 90 felett van, de 92 alatt, nem nyitnék sell-t. A következő eladási pozíciót 92 környékén nyitnám, attól függ, mennyit tököl ott az árfolyam. Ha felé zár, akkor nem nyitok, csak csúsztatom a fantom sellt.

A másik lehetőség, hogy 90 alá zár az árfolyam, akkor nyitnék eladási pozíciót (ergó bezárom a felső buy-t). Ezután, ha visszamegy északra, újra eladási pozi (bezár alsó buy), és meg is van a sáv, azaz nem lesz több nyitott pozíció. Kitörésig vár.

Úgy gondolom, a legdurvább esetben is max 360 pipet zuhanhat egy nap alatt, de akkor is csak a sáv alján leszünk, tehát amúgy is vennék... amíg le nem töri, ekkor meg abban bízom, hogy elég profitot fog hozni a zuhanás ahhoz, hogy ne érdekeljen, mit csinál most.
      http://skyglideforex.blog.hu/

Hozzászólás

• Két gyenge egymással szemben = nem vennék rá mérget h trendelni fog.

Hozzászólás

• Nem teljesen tiszta, lássuk jól látom e.
          "Gondolom audjpy-re gondolsz.....": Vagyis ha tovább megy északnak akkor nyitsz egy sell-t és ha mégtovább akkor sáv szélénél mégegyett? Akkor meglenne az oldalazás különösebb veszteség nélkül. Igenám de a második eshetőség szerint meg csináltál egy buy mínusz pozit 90-nél, és ha 90 sell-től északnak megyen akkor zárod a másik buy-t is, akkor egy sell és egy buy vesztő volna amit kompenzál a második buy odáig mert ha tovább megyen akkor már mínuszas lennél nem csak egy teljes olalazásnyi vesztővel (ez is csak akkor igaz ha csak 50% jön vissza a piac és aztán tovább megyen. Mert ha jobban vissza jön mondjuk csak 60%-ig mint a 2 buy közötti távolság akkor a sell miatt már 20% nagyobb veszteség érne). Vagyis itt is nagyobb vesztő volna mintha 1-1 pozit nyitogatsz egymás ellen és kimegyen sáv tetejéig (a sávozás teljes szélessége).
          Az elsőbe akkor látok potenciált ha szépen kitrendelne az oldalazásból és sell(ek) helyett buy-t nyitnál ebbe az esetbe eltaláltad a trendet és ez tiszta pozi építés volna stop nélkül és csak psychésen véded magad .
          Nem tudom érthető voltam e. Vagy csak túlagyalom?

Hozzászólás

• Forexman eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Nem kevés időt töltöttem el azzal feleslegesen, hogy fundamentális alapokat is megpróbáltam alkalmazni a döntéseimnél. Legalábbis rövid időtávú kereskedésnél (amit a H4-es alattira értek) nem érdemes vele foglalkozni. Az áralakzatokban benne van úgy is minden, ami majd alátámasztja, hogy kinek lett igaza a jövőbelátó közgazdászok közül. V

csak ne ájuljon már el senki a fundamentumok jelentőségéről. Tudjátok: soha ne higgy annak a statisztikának, amit nem te hamisítottál meg...
            Ez nem off, hiszen Lucem dobókockájához kapcsolódik.

Nyilvánvaló, hogy Lucem inkább valószínűségre, matematikára épít. Oké.

Vannak olyan oktatók, akiknek szintén nem érdekük túlbonyolítani. Egyszerű technikai elemzéssel és marketinggel keresik a pénzt. Keep it simple stupid – ebből lehet tömegsport.

Én évek óta próbálom felhívni a figyelmet, hogy : ”Emberek! Vegyük már észre, hogy a pénzpiacokon vagyunk! Itt vannak közgazdasági alapok, fundamentumok is, amit célszerű figyelembe venni a technikai elemzés (ill. valószínűség, kockázatkezelés, tőzsdepszichológia ) MELLETT!”

Aki ezt megérti, rájön, hogy ezek egymást KIEGÉSZÍTŐ módszerek.

S a „megoldás” nem mindig ott van, ahol a legjobban reklámozzák.

Hozzászólás

Az áralakzatokban benne van úgy is minden, ami majd alátámasztja, hogy kinek lett igaza a jövőbelátó közgazdászok közül.

Az árfolyamban utólag benne van minden, de egy tradernek ez kevés, mert nekünk a jövőt kell kitalálni. Az ármintázat pedig sokszor olyan mint az optikai illúzió; funda sokat segít h a képen a fekete vagy a fehér mintát kell nézni

Hozzászólás

Az áralakzatokban benne van úgy is minden, ami majd alátámasztja, hogy kinek lett igaza a jövőbelátó közgazdászok közül.

Az árfolyamban utólag benne van minden, de egy tradernek ez kevés, mert nekünk a jövőt kell kitalálni. Az ármintázat pedig sokszor olyan mint az optikai illúzió; funda sokat segít h a képen a fekete vagy a fehér mintát kell nézni

Hozzászólás

Nem teljesen tiszta, lássuk jól látom e.
                  "Gondolom audjpy-re gondolsz.....": Vagyis ha tovább megy északnak akkor nyitsz egy sell-t és ha mégtovább akkor sáv szélénél mégegyett? Akkor meglenne az oldalazás különösebb veszteség nélkül.
                  Ha 93 környékén zár egy napos emelkedő, akkor nyitok egy eladást (bezárom valamelyik buy-t, teljesen mindegy, legyen a felső).
                  Ha a mostani szintről 93 fölé zár a napos emelkedő, azaz a 93-as környéke nem fogta meg a napos gyertyát, akkor nem nyitok extra sellt. Szimplán feljebb csúsztatom a piros vonalamat. Nincs további forgatókönyv előre megírva, sőt... ahhoz látnom kéne a jövő hetet előre.

Dzsabba eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Igenám de a második eshetőség szerint meg csináltál egy buy mínusz pozit 90-nél, és ha 90 sell-től északnak megyen akkor zárod a másik buy-t is, akkor egy sell és egy buy vesztő volna amit kompenzál a második buy odáig mert ha tovább megyen akkor már mínuszas lennél nem csak egy teljes olalazásnyi vesztővel (ez is csak akkor igaz ha csak 50% jön vissza a piac és aztán tovább megyen. Mert ha jobban vissza jön mondjuk csak 60%-ig mint a 2 buy közötti távolság akkor a sell miatt már 20% nagyobb veszteség érne). Vagyis itt is nagyobb vesztő volna mintha 1-1 pozit nyitogatsz egymás ellen és kimegyen sáv tetejéig (a sávozás teljes szélessége).
                  Igen itt egy picit kijött már a fáradtság. Tehát újra:
                  Ha leesik 90-re, akkor a felső buy-t bezárom (olyan mintha nyitnék egy sellt). Mivel 90-nél ott egy vételi pozi, így 2 buy 1 sell a helyzet. Ha visszamegy északra, a mozgás nagyságától függően, 93 környékén nyitnám a sellt (bezárnám az alsó buy-t is, kialakulva a 2-2 fantompozi). De az is lehet, hogy úgy fog visszamenni, hogy nem nyitnék második eladást, marad az egy vételi túlsúly. Azért nehéz erről értekezni, mert fogalmam sincs, hogy és miként, milyen erővel fog lezajlani a mozgás. Egy biztos, megvolt a magasabb völgy, most szeretnék magasabb csúcsot is látni. Ha nem lesz, nincs trend, várunk.

Hozzászólás

• Én például pont ezért keresem részben csak a korrekciós mozgásokat,mert nem kel több pozit is nyitni hogy végre meg legyen a jó irány.Ha várható korrekciót látok,csak elkezdem kisérni az árat egy stop megbízásal.Nem minden párra tudom alkalmazni ezt a módszert.

Hozzászólás

• Ha vissza esik alsó buy-ig és nyitottál 90-nél egy másikat akkor 2x buy vesztőd van az egyik 92-től 90-ig, a másik 90-től 88-ig. így olyan mintha hedgele volna a 88-as buy 92-ig, Hedgelve legalább 2-2 valódi pozik volnaának amí így 1 buy volna ha kitör akkor a 2-2 valódival nem járnál jobban? Mi az előnyöd ami a 2-2 pozival nincs meg leszámítva a swap-ot?

Hozzászólás

• Azért azt ne felejtsük el, hogy tőzsdéről van szó nem pedig jósdáról!
                        Nem a jövőbe kell látni ,jósolgatni!!
                        Hanem az előttünk lévő chartot kell tudni eredményesen lekereskedni!
                        Az meg hogy ez kinek milyen technikával,módszerrel sikerül szerintem teljesen mindegy,csak a vég eredmény fontos!
                        Ki mit tud felmutatni!(önmagának és családjának)

Hozzászólás

• Ha ez nekem szól, akkor bocsánat hogy hozzá mertem szolni a témához.
                          Többet nem fordul elő, igérem

Hozzászólás

• Szerintem GP-nek, mert:

GP57 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            GP 57 éves cigányasszony jósgömbbel?

Hozzászólás

Ha vissza esik alsó buy-ig és nyitottál 90-nél egy másikat akkor 2x buy vesztőd van az egyik 92-től 90-ig, a másik 90-től 88-ig. így olyan mintha hedgele volna a 88-as buy 92-ig, Hedgelve legalább 2-2 valódi pozik volnaának amí így 1 buy volna ha kitör akkor a 2-2 valódival nem járnál jobban? Mi az előnyöd ami a 2-2 pozival nincs meg leszámítva a swap-ot?
                              Február 3-án volt egy magasabb mélypont, azóta 3 buy 1 sell pozit alakított ki a módszer. Abból a két ellentétes pozíció (a hedge) kioltja egymást, ez az amit nem nyitottam meg, csak behúztam vonalként. A 3 buy 1 sell helyett te csak a nettó 2 vételi pozíciót látod megnyitva. Ez van most, ez a jelen. Nem sávozást akarok beállítani, nekem már van 2 darab extra vételi pozíció. Ha visszazuhan, akkor ez sem lesz trend, és felírom a veszteséget.

Hozzászólás

• Ez már csak a szavakon való lovaglás. Azért lépsz be egy trade-be, mert úgy gondolod jobb áron tudsz kilépni. Akko mégis jósolni próbálsz

De lehet itt még okosakat mondani vég- és tartalom nélkül

Hozzászólás

Working...
                                X