Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Price Action avagy egy saját rendszer

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Price Action avagy egy saját rendszer

Sziasztok!

Először is Üdvözlök mindenkit!

Elég rég óta olvasgatom a fórumot és mivel látom néhányan eléggé kiveszik a részüket a közösség építgetéséből, ezért úgy döntöttem én is regisztrálok és megpróbálok néhány hasznos dogot mondani, mutatni, de legalább hozzátenni a közösség életéhez. Persze majd meglátjuk ez mire lesz elég.

Amit rólam kell tudni: Budapesten születtem és itt is élek (23F). Alapvetően online marketinggel, ezen belül is termékek/szolgáltatások promócionálásával, piacra vezetésével foglalkozom. A tőzsdével, azon belül is a devizapiaccal való ismerkedés még elég új keletű dolog a számomra. A marketing mellett ha lehet ilyet mondani akkor a pénzügy a legnagyobb hobbim és amióta ezen a világon vagyok (na jó ez erős túlzás) azóta érdekel. Tulajdonképpen ebből jött, hogy akkor most megváltom a világot és én leszek az új Rockefeller (persze azóta már tudom, hogy nem leszek)

Mindenesetre elég aktuális vagyok az Európai, valamint Amerikai piacokkal/gazdasággal kapcsolatban, van saját szemléletem és jövőképem is, tehát a személyiségem és szemléletmódom megvan a piacokhoz. Természetesen nem vagyok egy pénzügyi elemző, de ez is több mint a semmi! Na ennyit rólam.

Nem több ,mint csupán 2-3 hónapja kezdtem el foglalkozni intenzíven a témával kapcsolatban. Én is lejártam a szokásos köröket (Birger, Várkuti, Kecskeméti könyvek), egy rakás fórum (Forexstrategy,forexfactory...) és pluszba egy rakat webinárium. Persze, persze mindegyik segített és mindenből egy kicsit tanultam, de alapvetően a saját utamat szeretném járni nem pedig valaki máséra lépni (remélem többen egyetértenek velem).

Stratégiámat egyenlőre csak demon tesztelem.

Az alap stratégiám a következő:
    - Kereskedési időtáv: D1 Belépés keresés: H1
    - Nem használok indikátorokat (kivétel a MA(10,20) és SMA(100), mert úgy hiszem a döntést nekem kell meghozni nem pedig egy algoritmusnak, A mozgóátlagokat csak is a trendek miatt használom, valamint támasznak/ellenállásnak (utóbbinál SMA 100-at nézem).
    - Alapelvem, hogy minden ott van a charton és csak azt figyelem.
    - A legfontosabb szerintem az Ár(!) és annak alakulása. Figyelem a nagy kerek számokat (1.50000 és 155000) ezek környékén keresem a belépési pontokat, hiszen ezen számok sokszor ellenállásként/támaszként is szolgálnak.
    - Figyelem a trendet

Egyenlőre ennyi. Nemsokára lesznek képeim és eredményeim is, meglátjuk mennyire fog menni
    Ja és a Trade napló vezetése kötelező (szerintem)!

Sok pippet mindenkinek!

Hali, udv a Forumon!
    HWTrader es james16 hozott ide? - Udv a PA klubban

Hozzászólás

Fassenkugel eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Hali, udv a Forumon!
      HWTrader es james16 hozott ide? - Udv a PA klubban
      Igen,őket is tanulmányoztam

Hozzászólás

Az első írásomból ugyan kimaradt, de fontos szempont még a rendszeremben a gyertyák formája és hogy azok mit mondanak el egy-egy fontos szintél.

Hozzászólás

Én is üdvözöllek, bár még én magam is erősen kezdő vagyok, nagyjából veled egy időben kezdtem :-)) Remélem, ez a topic és a tapasztaltabb fórumozók is hozzájárulnak majd mindkettőnk fejlődéséhez .-)))

Hozzászólás

TMforex eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Igen,őket is tanulmányoztam
            Csak a public forumon nyomtad vagy bementel a privatra is?
            1) Jarroo ill. SFP trading mond neked akkor valamit?
            2) Order Flow-al foglalkoztal mar?

(csak probalom beloni hogy hol tartasz )

Hozzászólás

Order flowal foglalkozol?

Hozzászólás

En igen de en TM-et kerdeztem :P

Hozzászólás

Én meg téged :P Írtál már róla vagy csak elkerülte a figyelmem?

Hozzászólás

GP57 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Én meg téged :P Írtál már róla vagy csak elkerülte a figyelmem?
                    Nem errol meg nem irtam ide sokat
                    Az alapok kezdenek osszeallni, de gondoltam el akarom sajatitani a dolgot teljesen mielott order flow-os postokat nyomnek ide.
                    Mostansag tradelek fake-outokat, es swingeket, amik nagyon szorosan osszefuggenek ezzel

Hozzászólás

Az első írásomból ugyan kimaradt, de fontos szempont még a rendszeremben a gyertyák formája és hogy azok mit mondanak el egy-egy fontos szintél.
                      Szia TMforex!

Annyit még ajánlanék, hogy a híreket mindenképpen figyeld, és ne csak kijövetelkor! A fontosabb bejelentések előtti ármozgások gyakran a várakozásokat tükrözik, pl a mostani aktuális G20 találkozó tanulmányozása.
                      http://www.traderegyetem.hu/

Hozzászólás

Fassenkugel eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Csak a public forumon nyomtad vagy bementel a privatra is?
                        1) Jarroo ill. SFP trading mond neked akkor valamit?
                        2) Order Flow-al foglalkoztal mar?

(csak probalom beloni hogy hol tartasz )
                        Nem, de ha megosztanád velem az infókat azt megköszönném.

Hozzászólás

Suhi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Szia TMforex!

Annyit még ajánlanék, hogy a híreket mindenképpen figyeld, és ne csak kijövetelkor! A fontosabb bejelentések előtti ármozgások gyakran a várakozásokat tükrözik, pl a mostani aktuális G20 találkozó tanulmányozása.
                          Milyen idősíkon kereskedsz? Mennyivel előtte kezd már szerinted beépülni az árba egy hír? Csak a legfontosabbakra figyelsz vagy kimondottan hírkereskedő vagy.

Hozzászólás

Az angol fontot sokszor meghúzzák hír előtt 2 perccel. Az a vicc, hogy ezek az adatok felárért megvásárolhatók egy kicsit korábbi jelzéssel...

Hozzászólás

Milyen idősíkon kereskedsz? Mennyivel előtte kezd már szerinted beépülni az árba egy hír? Csak a legfontosabbakra figyelsz vagy kimondottan hírkereskedő vagy.
                              Nem hírkereskedő vagyok, azok közül csak a legfontosabb híreket érdemes lekereskedni mert bár az átlag felhasználónál egy szinttel közelebb ülök a likviditáshoz, még így is széthúzódik a spread annyira, hogy zavarjon. Tehát csak olyan hírt amin körülbelül 100 pip hasznot várhatok.
                              http://www.traderegyetem.hu/

Hozzászólás

Working...
                              X