
Közlemény
Collapse
No announcement yet.
Manuális S/R kereskedés
Collapse
X
-
Guest repliedHa már Kamionos feltöltötte a chartjait, akkor.... miért ne
-
Guest repliedJövőhétre már nekem is be van jelölve az összes szint, amit figyelnem kell, majd a piaci pszichoo fogja eldönteni melyik setup tud majd megvalósulni.... ha mindet kötném = tuti bukó
Szólj hozzá::
-
Érdekes ez a hit-dolog a tőzsdén. A szintekre vetítve, ahogy én látom: szintek ott vannak, ahová a legtöbb ember azokat képzeli. Bár az égvilágon nincs ott semmi, de ha elég sokan azt hiszik, hogy van, akkor mégiscsak vanIlletve lesz, mert sokan úgy fognak viselkedni, mintha ott lenne, ezért az ár is úgy fog mozogni. Ez a "tömegpszichózis" tipikus esete
Aztán vannak a "valósághajlítók". Ők azok, akik akik hírekkel, bejelentésekkel, nagy tőke mozgatásával oda tesznek szinteket, ahová csak akarnak, vagy onnan törölnek el szinteket, ahonnan csak akarnak. Miattuk nehéz a tömegek sorsa, mert hiába hiszik azt millióan, hogy ott pedig van valami, ha egy valósághajlító azt mondja, hogy de nincs ám, vagy ott van az, csak kicsit arrébb.
Ha már hit: én nem tudok ezekben hinni. Szintekben, alakzatokban, gyertyákban, indikátorokban, stbben. Ellenben hiszek a volatilitásban, a jó MM-ben, a kockázatkezelésben és abban, hogy az ár előbb-utóbb el kell induljon valamerre. Jó lenne, ha tudnám, merre, de nem tudom, ezért kereskedek úgy, ahogy. Majd meglátjuk, hosszú távon mire vezet ez
Szólj hozzá::
-
Kamionos eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintéseMondhatjuk, mint GP57, hogy felesleges rajta agyalni, de nem egészen. Nekem ez adja meg azt a hitet, hogy higgyek abban, hogy a szintről, amit kinéztem vissza fog pattanni és akkor sem esek kétségbe, ha esetleg alászúr kisebb idősíkon. Szóval talán így működik a világ és a tőzsde, ahogy leírtam, talán nem. De nekem segít és csak ez számít.
Szólj hozzá::
-
Kamionos eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintéseTudni kell olvasni a sorok között, amikor a nagyok megszólalnak. Ha a JP Morgen és a Deutschebank vezető elemzője ugyanazon a napon azt mondja, hogy 25 éve nem volt ilyen lehetőség a részvénypiacon, mint most, aztán az ember ránéz a chartra és látja, hogy az indexek történelmi csúcson vannak, akkor egészen nyilvánvaló, hogy ők már az óvatos kiszállást tervezik és piacot akarnak csinálni az eladási pozijaiknak. Azért azt megjegyezném, hogy itt akár hónapokról is beszélhetünk, mint folyamat, mert az nekik sem jó, ha ráöntik a piacra a részvényeiket. Nincs is rá okuk, mert a vevők jönnek még szépen.
Konkrétan viszont arra gondoltam, hogy egy nagyobb tőzsdei ügyletet sokszor olyan időszakra tartogatnak, amikor előre bejelentett beszédekre lehet számítani. Miniszterelnök, jegybank elnök,G7 találkozó, stb.
A szakértő média úgy is rácuppan, hogy azért gyengült a forint, mert pl. Matolcsi azt mondta vagy épp nem mondta, eközben persze a valódi piaci mozgás akkor is bekövetkezett volna, ha nem szólal fel senki, de így legalább nem vonják magukra a spekik a nép haragját, hanem dobnak egy koloncot a piacnak, hiszen úgy is csak egy ellenségképre van szükségük.
Szerintem a matematika, fizikai, kvantum fizikai törvények épp az emberi változók miatt nem működhet tökéletesen a tőzsdén.Milyen változókra gondolok?Önzés, hiúság, mohóság, kapzsiság, irigység,stb.
Szólj hozzá::
-
Lucem Ferre eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintéseErre muszáj reagálnomPontosabb lenne a dolog, ha úgy fogalmaznád, addig nincs ott a fal, amíg vissza nem pattan róla, és ha ott a fal, addig nem teniszlabdáról van szó, amíg nem reagál a fallal. De tegyük fel a teniszlabda a teniszlabda tulajdonságaival létezik, annak a mozgását becsüljük. Tehát a falról:
A tőzsdén addig, amíg nem pattan róla az árfolyam, nincs semmiféle S/R szint. Erre pedig így, ilyen formában már elég sokszor láthatunk példát. Amikor az árfolyam "nem tisztel" egy szintet, az olyan, mint amikor a rádióhullám nem tiszteli a téglafalat. Valójában a fal nem létezik addig, míg nem viselkedik falként.
Abból a meggyőződésemből indultam ki, hogy minden tőzsdei mozgás determinált és leírható egy képlettel, amit senki nem ismer.
Ilyen megközelítésben a fal már akkor ott van, mielőtt a labda oda ér.
Tőzsde: látsz H4-en szép fordulót az S/R szinten, ahol "kell" neki fordulnia és már a 3. long gyertyát csinálja éppen. 15 percesen pedig az látod, hogy jön egy hír, ami miatt leszúr az H4 forduló alá majd vissza is jön gyorsan és a következő H4 gyetya zárás is szép long. Csupán egy tüske emlékeztet arra, hogy ott 15 percesen olyan ármozgás volt, amihez nem volt meg az energiája.
Fizika: a labda visszapattant a falról, de néhány részecske az érintkezés közben átlógott a falon.
Talán így érthetőbb.
Mondhatjuk, mint GP57, hogy felesleges rajta agyalni, de nem egészen. Nekem ez adja meg azt a hitet, hogy higgyek abban, hogy a szintről, amit kinéztem vissza fog pattanni és akkor sem esek kétségbe, ha esetleg alászúr kisebb idősíkon. Szóval talán így működik a világ és a tőzsde, ahogy leírtam, talán nem. De nekem segít és csak ez számít.
Szólj hozzá::
-
Tudni kell olvasni a sorok között, amikor a nagyok megszólalnak. Ha a JP Morgen és a Deutschebank vezető elemzője ugyanazon a napon azt mondja, hogy 25 éve nem volt ilyen lehetőség a részvénypiacon, mint most, aztán az ember ránéz a chartra és látja, hogy az indexek történelmi csúcson vannak, akkor egészen nyilvánvaló, hogy ők már az óvatos kiszállást tervezik és piacot akarnak csinálni az eladási pozijaiknak. Azért azt megjegyezném, hogy itt akár hónapokról is beszélhetünk, mint folyamat, mert az nekik sem jó, ha ráöntik a piacra a részvényeiket. Nincs is rá okuk, mert a vevők jönnek még szépen.
Szólj hozzá::
-
Kamionos eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Szóval...
Ha nekidobsz egy labdát a falnak, akkor az visszapattan. Pontosan kiszámítható a történet a Newtoni fizika alapján.
Ugyanez a "labda" a kvantumfizikában néha átmegy a falon, annak ellenére, hogy lehetetlen, mert nincs hozzá meg az energiája! Hoppá.
Tőzsdei megfelelője: a fal az S/R szint. Newtoni fizika= nagy idősík. Kvantumfizika= kis idősik.Pontosabb lenne a dolog, ha úgy fogalmaznád, addig nincs ott a fal, amíg vissza nem pattan róla, és ha ott a fal, addig nem teniszlabdáról van szó, amíg nem reagál a fallal. De tegyük fel a teniszlabda a teniszlabda tulajdonságaival létezik, annak a mozgását becsüljük. Tehát a falról:
A tőzsdén addig, amíg nem pattan róla az árfolyam, nincs semmiféle S/R szint. Erre pedig így, ilyen formában már elég sokszor láthatunk példát. Amikor az árfolyam "nem tisztel" egy szintet, az olyan, mint amikor a rádióhullám nem tiszteli a téglafalat. Valójában a fal nem létezik addig, míg nem viselkedik falként.
Szólj hozzá::
-
GP57 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintéseMindig van ok, csak az mindig más. Nem hiszek a véletlenekben.
Ha ráhagyjuk h nem tudhatjuk az okokat, akkor szerintem az S/R szintek kinézése (amit egyként mindenki lát) nem jelent túl nagy előnyt a piacon....
A média ezt használja ki és néha dob egy csontot nekik, amin el tudnak egy ideig rágódni, addig se keresik a háttérben meghúzódó valódi okokat.
Nincs ez másként szvsz a tőzsdén se. Itt is erősen manipulálják a kisböfiket és a spekulánsokat. Mindig a ház nyer!
Szólj hozzá::
-
Stop 1. variáció:
A szint alatt 2 ATR.
Stop 2-es variáció:
völgy/csúcs alá/fölé és a PPZ elesésekor visszatesztelésben pozifelezés/kiszállás az adott szinttől függően, nem pedig megvárni, hogy elérje a stoppot.
Szólj hozzá::
-
Ahogy én dolgozok...részletes térkép Kamionos módra.
CADJPY
A berajzolt mozgás nyilván csak egy lehetőség. A lényeg, hogyan reagál a szintekre.
Gondolataim eképpen kalandoznak a mostani kép alapján:
Most nem szállnék be per pillanat. Ha H1 longban gondolkodok, akkor 91.61-től, ha shortban, akkor 91.85-től.
Longot valószínűsítek inkább egy napos korrekció erejéig. Beszállás vagy 91.61-től és a 92-es szint áttörése esetén a célár a piros vonal valamivel 93 fölött.
A 92-es szint visszatesztelése ennél a forgatókönyvnél valószínű menet közben=pozi ráépítés.
Ha elesik 91.47 is, akkor nálam onnan short az elképzelés 90-ig, aztán long 93-ig. Nem gondolkodnék dupla aljban 91-nél. De annak elesése nyilván megerősítené a short irányt. Onnan már nincs, ami megfogja 90-ig.
93-nál mindenképpen számítok reakcióra, így jobb kiszállni a longból és beszállni lentebb majd és ha még mindig long irány az elképzelésünk, akkor a fentebb levő piros vonalak az irányadóak elsősorban. Addig nekem nincs olyan ár, ami lefordíthatná.
Már egyszer be akartam mutatni, hogyan rajzolom fel a magam kis térképét a több idősíkon és ez alapján milyen történet áll össze a fejemben.
Fontos, hogy egy szint elesése nálam nem azt jelenti, hogy az ár leszúr alá/fölé, hanem, ha az adott idősíkon szemmel jól láthatóan egy gyertya az adott PPZ alá/fölé zár.
Szólj hozzá::
-
...főleg utólag.
Az előnyt nyilván nem az S/R szintek nézegetése adja, különben csak nyereséges kereskedőkkel lenne tele a világ.
De nem is az, hogy okokkal támasztjuk alá, hogy miért történt a mozgás. Ha éppen akkor ellenkező irányba ment volna, akkor arra is lehetne találni okot.
Ha meg jó eséllyel előre tudod, hogy egy esemény/folyamat bekövetkezése várható, akkor még mindig ott az időzítés kérdése. Csak egy példa. Több, mint egy éve hallgatjuk, hogy a FED lassítani fogja a pénznyomtatást, ami minden bizonnyal csak idő kérdése volt. Adott-e bármilyen előnyt a tavalyi év kereskedésében? Azt hiszem, hogy inkább hátráltatta...
Szólj hozzá::
-
Guest repliedKamionos eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintéseAkkor a gazdasági újságok cikkírói profi tréderek lehetnek mellékállásban. Ők minden mozgásra meg tudják írni, hogy az adott napi árfolyammozgás miért volt...
A mozgások mögötti valódi okok sokszor csak utólag derülnek ki. Néha még akkor sem. Nemhogy előre.
Mindig van ok, csak az mindig más. Nem hiszek a véletlenekben.
Ha ráhagyjuk h nem tudhatjuk az okokat, akkor szerintem az S/R szintek kinézése (amit egyként mindenki lát) nem jelent túl nagy előnyt a piacon....
Szólj hozzá::
-
Fontos megtalálni az okot.
A mozgások mögötti valódi okok sokszor csak utólag derülnek ki. Néha még akkor sem. Nemhogy előre.
Szólj hozzá::
Szólj hozzá::