Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Manuális S/R kereskedés

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• GP57 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Megöl a kíváncsiság.
    khmm...

ez kivégzés volt

Hozzászólás

• Remélem jövőhéten már tudni fogjuk h ki a fiú és ki a lány

Hozzászólás

Remélem jövőhéten már tudni fogjuk h ki a fiú és ki a lány
        tudtál módosítani/zárni az első felrántásban, v kiütöttek?

Hozzászólás

• _pda_ eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          tudtál módosítani/zárni az első felrántásban, v kiütöttek?
          Volt rá lehetőség, mert először felfelé ment.

Hozzászólás

Volt rá lehetőség, mert először felfelé ment.
            az jó, erre gondoltam

Hozzászólás

• Sawyer eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              P*csába a vonalakkal. Felmondok!
              Tiszteld a vonalakat és ők is tisztelni fognak Téged!

Remélem nem melldöngetésnek veszitek, csak úgy teljes a kép, ha megmutatom nemcsak az elképzelést, hanem a folytatást is, mert hát a lényeg az. Ígérem, többet nem fárasztok senkit a "hogyan trédelek"" dolgaimmal, csak egyszer már le akartam írni kicsit részletesebben, hátha tanul belőle valaki.

Előzmény:
              Click image for larger version

Name:	cadjpyh1.png
Views:	2
Size:	131,8 KB
ID:	145037

A mozgás:

Name:	cadjpyoras.png
Views:	1
Size:	105,5 KB
ID:	145039

Még ekkora volatilitásban is tiszteli a szinteket és ott fordul, ahol "kell" neki. Hasonlítsátok össze az első kép elképzelésével.

Name:	cadjpylate.png
Size:	89,2 KB
ID:	145038

Az igazsághoz hozzátartozik, hogy a kép készülte után volt még benne egy kanyar szokás szerint, de a hsz-ben leírt elképzeléseket trédeltem le.

Long 91.60 -30pip Ahogy írtam.

Short 91.47 0 pip Itt aztán vártam, hogy eldöntse mit akar. Vagy áttöri a 92-őt és akkor long 93-ig, vagy lokális minimumot és akkor short 90-ig

Long 92.00 +120 pip Még az első áttörés után, nem a csapkodásban.

Short 93.20 +73 pip

92-nél újra résen leszek és ha tetszik a mozgás, akkor long tp
              94.82, ahogy a napos kép mutatta.

Hozzászólás

• Sawyer eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Engem az érdekelne, hogy a labda honnan szerzi az energiáját, mekkora piaci erőt képvisel, aki az útjára engedte? Mert szvsz nem a labda(jelen esetben az árfolyam), hanem az energiája megy át vagy nem megy át az ellenálláson, azaz a falon. Uhh, ez a téma kicsit magas labda nekem!
                Na...még erre reagálok

Az a bizonyos labda a tőzsdén faltól falig megy folyamatosan. Aki útjára engedi, az egy csoport, aki éppen a másik oldal csoportjával csap össze az adott szintnél. Annál nagyobb a mozgásenergiája az árnak, minél nagyobb a két csoport ereje közti különbség. De ezzel semmi újat nem mondtam azt hiszem.

A lényeg, hogy az embernek legyen elképzelése, hogy melyik szinteken dől el az árfolyam sorsa és akkor már van mihez viszonyítani. Hogy mekkora erő várható az egyes szinteken? A nagyobb idősík PPZ-je erősebb. Azonkívül a megelőző mozgás momentumából, karakteréből lehet rá következtetni. Sajnos erre leginkább a tapasztalat tanít meg. Nem lehet megspórolni a több ezer óra chartfigyelést...onnantól, amikor már tudod, hogy mit figyelj! (az azelőttit már nem is számolom)

Hozzászólás

• Kamionos eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

Remélem nem melldöngetésnek veszitek, csak úgy teljes a kép, ha megmutatom nemcsak az elképzelést, hanem a folytatást is, mert hát a lényeg az. Ígérem, többet nem fárasztok senkit a "hogyan trédelek"" dolgaimmal, csak egyszer már le akartam írni kicsit részletesebben, hátha tanul belőle valaki.
                  Ha nem unod, és van rá időd, engem érdekelne hogy tradelsz!
                  Szívesen olvasnám!

Hozzászólás

• Nice, nice, nice!

Hozzászólás

Ha ez így működik, akkor már rég milliomosnak kellene lennem.

Nem fárasztasz egyáltalán, nagyon jó látni a gondolat menetet a kötéseid mögött, magamfajta csetlő- botló kispályásnak sokat jelentenek a rutinosabb kereskedők tapasztalatai, érvelései.

Rengeteg új és hasznos dolgot tanultam az elmúlt pár hétben Tőletek, amiért igazán hálás vagyok és ezeket az új információkat próbálom beépíteni az “elemzéseimbe” és persze a gyakorlatba, ezért is nem vagyok aktív ami a chartok posztolását illeti, még újra kell gondolnom egy- két nem jelentéktelen apróságot, ami elkerülte eddig a figyelmem.

Ha van még türelmed hozzá, maradj még, mert szinte biztos, hogy fogsz új információkat hallani Te is, amit használni tudsz majd a kereskedésedben.
                      És itt elsősorban nem Magamra gondolok, de ki tudja, néha vak tyúk is talál szemet.

Hozzászólás

Na...még erre reagálok

Az a bizonyos labda a tőzsdén faltól falig megy folyamatosan. Aki útjára engedi, az egy csoport, aki éppen a másik oldal csoportjával csap össze az adott szintnél. Annál nagyobb a mozgásenergiája az árnak, minél nagyobb a két csoport ereje közti különbség. De ezzel semmi újat nem mondtam azt hiszem.

A lényeg, hogy az embernek legyen elképzelése, hogy melyik szinteken dől el az árfolyam sorsa és akkor már van mihez viszonyítani. Hogy mekkora erő várható az egyes szinteken? A nagyobb idősík PPZ-je erősebb. Azonkívül a megelőző mozgás momentumából, karakteréből lehet rá következtetni. Sajnos erre leginkább a tapasztalat tanít meg. Nem lehet megspórolni a több ezer óra chartfigyelést...onnantól, amikor már tudod, hogy mit figyelj! (az azelőttit már nem is számolom)
                        Három éve ismerkedem a chartelemzéssel, ha az első év f@szolást, indikátoros maszatolást nem számolom, akkor kettő éve. Ez nem sok, de ennyi van, és kétségtelenül igaz, hogy nem lehet a több ezer óra chartolvasást megspórolni, talán egy keveset, ha az elején jó irányba halad a nebuló.Erre jó kiindulópont szvsz a HWT-s Kereskedés, de hogyan topik, nem csak maga az alapstratégia, hanem az apró tudásmorzsák, amit hátrahagyott. Egyik kedvenc mondata így hangzik:

"A piac időről- időre ugyanazt csinálja, az már csak rajtunk múlik, ki tudjuk-e használni."

A (szerintem) lényeget kiemeltem vastag betűvel. Nekem ez a mondat sokat tágított a piaci látásmódomon. Persze az itteni példáim nem ezt tükrözik, de nem is kell, lényeg az akció, hogy legyen reakció!

Hozzászólás

• Ahogy elemezgetem a párokat kirajzolódik, hogy melyik devizában mire számíthatok a következő hetekben.
                          CAD erősödés
                          EUR gyengülés
                          GBP gyengülés
                          AUD erősödés
                          JPY ? (erősödésnek néz ki)
                          USD ? (még nem tiszta)
                          Aztán az ezekből összerakott párokra kezdek figyelni, mint olyan párok, amiket két irányból is támogat a mozgás, így nagyobb momentum várható bennük.

Rápillantok mondjuk az EURCAD-ra és ezt látom.

Name:	eurcadmon.png
Size:	109,8 KB
ID:	145043

Csemege. Tudom sokan ebben a long lehetőséget keresik, de ez már nem az a vonat.
                          Még várni kell vele, míg teljesen beérik, de aztán...célár 1.42 eléggé adja magát.

Hozzászólás

• EURAUD

Hónaposon volt egy masszív támaszletörés. A momentum még egy korrekciót is alig engedett visszatesztre. Most megint a szintet teszteli vissza immár érettebben. Van még fibo 38.2 is éppen ott és egy doji, ami után a februári gyertya eddig lefelé indult. Ráadásul minden indikátor túladott szintről készül lefordulni. Hab a tortán, hogy gyönyörűen kirajzolódott három elliott impulz hullám, ami után korrekció várható. Na...itt se nézek egy darabig longot

Name:	euraud.png
Size:	104,3 KB
ID:	145044

Hetesen azt látni, hogy szintén az indikátorok túladott szintjéről fordult le. Szeretem, ha több idősíkon is ugyanazt látom. Meg volt a túlhúzás, hogy a gyenge kezeket is kirázzák. MACD divergencia.

Name:	euraudw1.png
Size:	109,0 KB
ID:	145045

Keresni kellene valami jó kis beszállót. Nézzük meg a H4-et.

Name:	euraudh4.png
Size:	106,1 KB
ID:	145046

A két piros vonal napos PPZ, ami ráadásul egybeesik hajszálpontosan fibo38.2-vel és fibo 61.8-al. Szerintem meg van a két beszállópont...Ráadásul éppen túladott szintről fordult le. Kicsit lekéstem, de lesz itt mozgás.

Name:	euraudh4.png
Size:	106,1 KB
ID:	145046

Lehet céláron gondolkodni...de azt majd úgyis a mozgás dönti el. Első célárnak megteszi az 1.49, de szinte biztosan áttöri, úgyhogy az 1.40-42 között sáv jobbnak tűnik.

Hozzászólás

• hmmm...

szép kis altatás volt tegnap, éjszaka elintéztek mindet

Hozzászólás

• Mindig jön egy következő lehetőség

Még azt akartam hozzáfűzni a tegnapiakhoz, hogy lehet tovább szűkíteni a kört azzal, hogy pl amikor az ember vacilál, hogy mondjuk EURAUD vagy GBPAUD short inkább, akkor egyszerűen még kielemzi az EURGBP-t és többnyire segít a döntésben, hogy melyikbe szálljon be.
                                Ha az ember jól elvégzi a házi feladatot, ami nem kevés idő, energia, agymunka, akkor a végén ott lesz egy esszencia, ami 1-2 pár, amibe be kell szállni és gyakran csak azon töprengeni, hogy hol fog profitot realizálni.
                                Sajnos itt jön képbe a személyiség. Én nem mindig szánom rá az időt, energiát, hogy ezen a teljes folyamaton végigmenjek újra meg újra pontosítva. Pedig nagyságrendekkel könnyebb utána az élet.
                                Aztán ott van az, ha el is végzi az ember, akkor néha bejön még a képbe a kapzsiskodás. Oké, hogy mondjuk az EURAUD tökéletes, de az csak 1 pozi és azért nem olyan rossz az a GBPAUD sem...meg ha már AUD erösödés, akkor miért ne lehetne egy kicsit nyerni mondjuk az AUDUSD-n is
                                Aztán az ember azon kapja magát, hogy géppityuval lövöldözik ott, ahol nem egy csorda van, hanem csak egy vad és mindent eltalál csak éppen a célt nem. Mennyivel hatékonyabb csak egy távcsöves golyóspuskával belőni a célt. 1 lövés=1 találat.
                                Ezt kell tenni. Minél kevésbé fegyelmezett valaki, annál tudatosabban.
                                És minél gyakrabban sikerülnek a fentiek, annál eredményesebb kereskedő lesz.

Hozzászólás

Working...
                                X