Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Manuális S/R kereskedés

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Kamionos eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Mindig jön egy következő lehetőség
    természetes, csak egy reggeli vélemény volt

Hozzászólás

• Sokan leszűkítik a kört, hogy csak az indikátorokban, csak a fibo-ban, csak a trendvonalban, csak a price action-ben...stb hisznek. Én abban hiszek, hogy mások hisznek bennük Ezért figyelem is őket. Mindegyik egy-egy külön kis csoport, aki be fog szállni a stratégiája által diktált áron. Amikor több csoport is a saját meggyőződése alapján ugyanabban az időpontban és árnál mondjuk longot lát, akkor eljött az én időm is, hogy beszálljak.

Hozzászólás

EURAUD

Hónaposon volt egy masszív támaszletörés. A momentum még egy korrekciót is alig engedett visszatesztre. Most megint a szintet teszteli vissza immár érettebben. Van még fibo 38.2 is éppen ott és egy doji, ami után a februári gyertya eddig lefelé indult. Ráadásul minden indikátor túladott szintről készül lefordulni. Hab a tortán, hogy gyönyörűen kirajzolódott három elliott impulz hullám, ami után korrekció várható. Na...itt se nézek egy darabig longot
        [ATTACH]4699[/ATTACH]

Hetesen azt látni, hogy szintén az indikátorok túladott szintjéről fordult le. Szeretem, ha több idősíkon is ugyanazt látom. Meg volt a túlhúzás, hogy a gyenge kezeket is kirázzák. MACD divergencia.

[ATTACH]4700[/ATTACH]

Keresni kellene valami jó kis beszállót. Nézzük meg a H4-et.
        [ATTACH]4701[/ATTACH]

A két piros vonal napos PPZ, ami ráadásul egybeesik hajszálpontosan fibo38.2-vel és fibo 61.8-al. Szerintem meg van a két beszállópont...Ráadásul éppen túladott szintről fordult le. Kicsit lekéstem, de lesz itt mozgás.
        [ATTACH]4701[/ATTACH]

Lehet céláron gondolkodni...de azt majd úgyis a mozgás dönti el. Első célárnak megteszi az 1.49, de szinte biztosan áttöri, úgyhogy az 1.40-42 között sáv jobbnak tűnik.
        Ez egy nagyon szép, átgondolt kereskedés!

Szeretem , hogy egy figyelt szinten minél több egyezőség van,(PPZ, kerekszám, fibo, stb.), mint a példádban.
        Erről a setupról viszont nagyon lemaradtam. Már nem ugrok bele, nézek egy következő lehetőséget.

Hozzászólás

Ahogy elemezgetem a párokat kirajzolódik, hogy melyik devizában mire számíthatok a következő hetekben.
          CAD erősödés
          EUR gyengülés
          GBP gyengülés
          AUD erősödés
          JPY ? (erősödésnek néz ki)
          USD ? (még nem tiszta)
          Hu ezt most elég eltérően látjuk.

Ha erősorrendet kéne felállítanom a devizák között, akkor így nézne ki:

GBP>EUR>AUD>USD>JPY

EURAUD shorttal én vigyáznék. Most jött ki h Ausztráliában a munkanélküliség 6.0% a várt 5.8% helyett... és lesznek még elbocsájtások.... kamatemelés pedig szinte tuti nem lesz, mert ingatlanboom kezd túlmelegedni. Angoloknál viszont már a kamatemelésen gondolkoznak.

De jól járt, aki vette a GBPJPY-t 164-en 166.15-ön 167.25-ön 167.60-on 168.40-en, 169.25-ön..... tarható 240-ig

Hozzászólás

• Asszem ha nagyon nem találok jó tradek akkor egyszerűen meglongolom majd a GBPJPY-t.
            Ma is ezt tettem
            Najó azért rendszer se árt bele

Hozzászólás

• Mondjuk nem csodálkoznék, ha jövőhéten USD erőre kapna.
              Persze bármi lehet

Hozzászólás

• Countertrend célár elérve. Lesz vétel vagy nem lesz vétel?
                Csatolt fájlok

Hozzászólás

• Szerintem igen.

Hetesen 1.0820-nál volt a heti PPZ fibo 38.2vel, amit csont nélkül átvitt, úgyhogy annak viszatesztelése valószínű ilyenkor. Fibo 50-ról lefordult, mert az utóbbi hetekben felgyorsult a mozgás és néhányan már túlárazottnak látják és profitot realizálnak. PPZ visszatesztelése várható és ott eldőlhet, hogy továbbra is long-e az irány.
                  1.8 nagyon szép szint lesz. Van ott heti és hónapos PPZ fibo és mindez egy csökkenő hónapos trendben, úgyhogy utolsó esély, hogy a medvék mutassanak valamit, különben legyőzik őket
                  Click image for larger version

Name:	usdcadw1.png
Views:	1
Size:	119,4 KB
ID:	145095

Napos: Erős long trend parabolaformában= az egyensúlyi ártól eltávolodtunk. Nem csoda, hogy korrekció van. Fibo 23.6-ról azért ilyen momentumnál néhányan szerintem meg fognak próbálkozni a longgal, ami nekem csak jó beszállót jelent short irányba most.
                  Ha megnézzük a heti PPZ piros vonalát, akkor most azt látjuk, hogy a hetes és napos swing lowra húzott fibonak is van ott egy-egy szintje. Csomópont a javából. Szóval azt várnám, hogy addig le fog menni és ott eldől a további sorsa. Az már újabb forgatókönyv lenne, hogy mi lesz, ha áttöri, de azt most nem írom le. Alapból onnan longra számítok majd. Pláne, ha addig még korrekció sem lenne.

Name:	usdcadd1.png
Size:	114,6 KB
ID:	145096

4órás: jó ideje zajlik a korrekció és nincs szignifikáns S/R, de PPZ van három is. Mindhez tartozik fibo is. Nem vagyunk előrébb. Nekem azért a 1.052-es szint tetszik legjobban, de nem kizárt, hogy előbb lefordítják. Kisebb idősíkon kell majd pontosítani a belépőt. Résen leszek.

Name:	usdcadh4.png
Size:	112,0 KB
ID:	145097

Plusz egy ráadás kép a célárról. Lokális minimumból húzott fibo 61-es szintje.

Name:	usdcad+1.png
Size:	117,4 KB
ID:	145098

Amit leírtam csak egy elképzelés. Én most short beszállókat keresek, de persze előfordulhat, hogy innen új csúcsra megy. Miért is ne?
                  Az elképzelésem az 1.15-ös szintig van életben.

Hozzászólás

• Hétfőn nincs USA, én korrekciót várok. USD vétel, kedden eladás, szerdán vétel?

EURUSD érdekesen nézne ki megint 3800 közelében, meg fölötte

Hozzászólás

• Érdemes lehet fent maradni és az aussien megvárni Sydney-i tőzsde nyitást, nehogy reggelre elszaladjon a piac. Gondolom a kép adja magát, északra várok egy rallyt. Ha van ellenvetés még most szóljon!

Name:	AU 18-02-14.PNG
Size:	64,0 KB
ID:	145128

Hozzászólás

• Long a piac, de elég gyenge az AUD.
                        Inkább 9000-en venném, mintsem kitörésre.
                        De lehet kitör

Alatta viszont dejó selll

Hozzászólás

• GP57 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Hétfőn nincs USA, én korrekciót várok. USD vétel, kedden eladás, szerdán vétel?

EURUSD érdekesen nézne ki megint 3800 közelében, meg fölötte
                          wazzeg, hétfő stimmelt, kedd csak nagyvonalakban, de holnap nem fogok USD-t venni sztem.

Hozzászólás

• Sawyer eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Érdemes lehet fent maradni és az aussien megvárni Sydney-i tőzsde nyitást, nehogy reggelre elszaladjon a piac. Gondolom a kép adja magát, északra várok egy rallyt. Ha van ellenvetés még most szóljon!
                            [ATTACH]4788[/ATTACH]
                            fent maradni= fennmaradni

Hozzászólás

• GP57 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Long a piac, de elég gyenge az AUD.
                              Inkább 9000-en venném, mintsem kitörésre.
                              De lehet kitör

Alatta viszont dejó selll
                              Gyenge az aussie, de azért ma is vették !
                              Egy olyan erős szinten aminek harmadszor futott neki hevesebb reakcióra számítottam volna a shortosoktól, de lehet elfogytak, ezért képzelek a jelenlegi helyzetbe 0.9000 felett longot, de "biztosra" a jelölt három csúcs felett mennék.

Hozzászólás

Amit leírtam csak egy elképzelés. Én most short beszállókat keresek, de persze előfordulhat, hogy innen új csúcsra megy. Miért is ne?
                                Az elképzelésem az 1.15-ös szintig van életben.
                                USDCAD kereszten jó lenne, ha a mai gyertya a PIN bar alá tudna zárni, mert akkor elképzelhetőnek tartom, hogy eléri a célárad, de most nézem , hogy nagyon veszik a szintet. Ha nem zár a low alá, akkor még mehet délnek, de inkább számítani fogok, hogy nap közben visszahúzzák , hogy folytatódjon a CAD gyengülés.
                                Napi varázsgömbös jóslásom meg volt megint.

Name:	usdcaddaily.png
Size:	27,6 KB
ID:	145129

Hozzászólás

Working...
                                X