Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Manuális S/R kereskedés

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Guest's Avatar
    Guest replied
    Kamionos eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Jelentem, az EURUSD visszajött a beszállómért, az USDHUF pedig éppen megcsinálta a célárat. Kiszálltam, hogy majd visszaszállok fentebb, de kicsit erős a momentum
    Szép!

Szólj hozzá::

• Sawyer
    válaszolt
    Jelentem, az EURUSD visszajött a beszállómért, az USDHUF pedig éppen megcsinálta a célárat. Kiszálltam, hogy majd visszaszállok fentebb, de kicsit erős a momentum
    Gratulálok! Türelem játék volt.
    USDHUF hozta az elképzeléseimet, amit már egy héttel korábbi posztban felvázoltam(korrekció 221-221,50-ig, majd irány észak), de lemaradtam róla, mert egy bull gyertyát még várnom kellett naposon, de ez ma elég nagyra sikerült. D1 belépőknek ez a hátránya, hogy a jó belépők nem várnak meg. Majd a visszaútra befizetek.

EURUSD-on továbbra is csak long beszállók jöhetnek szóba, főállás mellett marad a délutáni daytréding, persze a Vedd és tartsd szemlélet alapján.

• ALTERMAN
    válaszolt
    Biztos megzavartad őket valami félelmetes villával!

• Kamionos
    válaszolt

• Sawyer
    válaszolt
    XXX eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Csak egy kis javítás, az erősebb valuta rombolja mint az export bevételeket (ha visszaszámítják NZD-re) mint pedig a versenyképességet.
    Nem látom néha a fától az erdőt, kicsit belezavarodtam az NZDUSD keresztbe, mert itt a gyengébb deviza van az első tagban, ez okozott némi fogalom zavart.

Persze, hogy csökken az export bevétel, ha erősödik a deviza, pl. ha eladjuk az olaszoknak a magyar tejet, minél gyengébb a Forint az Euróhoz viszonyítva (mint a jelenlegi helyzet), annál nagyobb árbevétellel számolhatnak az exportőrök(és nem a termelő). Az importőr és a deviza hiteles az előzőek inverze.

Úgy kalkulálom, hogy cirka négy-öt év és feljövök a Ti (XXX, GP57,Kami, stb.) szintetekre fundamentumokban.... Köszi a helyreigazítást!

• XXX
    válaszolt
    Sawyer eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Köszi a részletes fundamentális kitekintőt, még próbálom emészteni az olvasottakat, nem teljesen tiszta pl., hogy miért jó a new zealandi gazdaságnak a kamatemelés, holott már így is nagyon erős a devizájuk. Egyedül az export bevétel növelésére tudok gondolni.

Az NZDUSD chart hetesen ennek ellenére az emelkedés hanyatlását mutatja erősen... 1-29-én lesz a következő kamatdöntő ülés, kíváncsian várom, hogy tényleg emelnek-e.
    Csak egy kis javítás, az erősebb valuta rombolja mint az export bevételeket (ha visszaszámítják NZD-re) mint pedig a versenyképességet.
    A kamatdöntő ülés tényleg érdekes lehet, én is kíváncsi vagyok mikor jön rá a RBNZ, hogy nem kéne elkapkodniuk a kamatemelést. Igen, az ingatlanpiacuk kicsit túl meleg, de ugyanakkor a két legnagyobb kereskedelmi partnerjuk nagy bajban van (1.Kína 2.Ausztrália), és a világgazdaság általánosságban lassul.
    Szerintem az AUDNZD lehet hogy csak momentumból lemegy 1-ig, de annál tovább nagyon nehéz lesz lenyomni.

• Guest's Avatar
    Guest replied
    Köszi a részletes fundamentális kitekintőt, még próbálom emészteni az olvasottakat, nem teljesen tiszta pl., hogy miért jó a new zealandi gazdaságnak a kamatemelés, holott már így is nagyon erős a devizájuk. Egyedül az export bevétel növelésére tudok gondolni.

Az NZDUSD chart hetesen ennek ellenére az emelkedés hanyatlását mutatja erősen... 1-29-én lesz a következő kamatdöntő ülés, kíváncsian várom, hogy tényleg emelnek-e.
    Nem fognak még. Csak később...

• Sawyer
    válaszolt
    GP57 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Sőt NZD kamatemelést már előre megmondták h esedékes lesz....

• Guest's Avatar
    Guest replied
    A Fed havi 85 milliárd (frissen nyomtatott) dollár értékben vásárol amerikai állam kötvényeket, hogy így élénkítse az amerikai pénzpiacokat, olcsó tőkét juttatva a rendszerbe. Januártól ezt 75 milliárdra csökkentik, valószínűleg ezt árazza most a piac.
    Ezt már december óta tudni lehet. Meg azt is h szinte biztosan fognak vágni, mert a munkanélküliségia adat is jó lett. Ez már nem hír értékű. Vágnak, de nyomtatnak is egy csomót? Igen. Akkor miért lenne jó a dollár?

Nem tudom mi a terve a BoJ-nak, de talán még folytatják a korábbi agresszív monetáris politikát és tovább gyengül a Yen, mert a korábban meghirdetett 2 % inflációs céljukat még nem érték el.
    Amíg nincs elérve a 2%-os inflációs cél nyomtatni fognak. Se többet sem kevesebbet. Viszont ha Kínából jönnek a rossz adatok meg beüt a a rosszkedv a részvénypiacokon, akkor nem lesz más mint eladni a Nikkeit és venni rajta a YEN-t. (Mert nincs egészséges kötvénypiac, de ezt már elég sokszor leírtam).

Elvileg a Japán gazdaságnak a 110 már nem jó és pénteken beszélték is h a yen "már túl gyenge" de igazából nincs hivatalos árfolyamcél. Azért örülnének ha 100 maradna.... a pénznyomtatással eddig a teljes pénzkészletet közel 50%-al bővítették ki (árfolyam 80-ról indult, ennek a 150% 120 lenne, de az amcsik is nyomtattak egy csomót...) Jó lesz még ez az USDJPY long, csak essen most még be egy kicsit

A kérdés az h az EU hogyan akar fellépni a túl alacsony infláció ellen. Ha kamatot vágnak, akkor az Amcsik is és az megint nem jó (ezzel már bepróbálkoztak pár hónapja), pénzt nyomtatni meg megint nem nagyon akarnak v tudnak, sőt most utoljára még a deflációt is tagadták, pedig másról sem lehet hallani. Amíg nincs valami konkrétabb fellépésük ezügyben, EUR megint long.

Angolok rebesgették h emelni fognak a kamatokon - persze nem lesz belőle semmi - sem a QE-n nem változtatnak. Ez ugye bearish, viszont a gazdaság elvileg egyre jobban teljesít, ami inkább bullish.

Ausztráliából nem jönnek jó adatok, először 8500-re akarták lebeszélni az árfolyamot, mostmár 8000-ra. Szerintem elég pofátlanság h így megmondják hol kéne az árnak lennie, de majd a piac eldönti, hogy mennyire akarnak ennek igazat adni. A szotri ugye az volt, hogy majd kamatot is vágnak, hogy ezt elérjék, de ilyen nem lesz, mivel az infláció látványosan NŐ. Sőt NZD kamatemelést már előre megmondták h esedékes lesz....

Ehhez még hozzájön h mennyire fogják tartalékvalutának tekinteni az USD-t.

Érdekes h az elmúlt hetekben USDCHF többett emelkedett, mint amennyit az EURUSD esett, viszont amikor jött a fordulós nap csütörtökön, újra a frank lett a favorit. Ha pánik van, akkor mégis látszik h ki miben szeretné tartani a pénzecskéjét

• Sawyer
    válaszolt
    De, ha kevésbé hígítják a dollárt januártól, akkor erősödnie kellene, vagy nem?
    85 milliárd dollárról 75 milliárdra csökkentik a havi eszközvásárlási keretet. Ez szerintem nem jelent egyet azzal, hogy felhagynak a monetáris politikájukkal és az eddig felfújt lufit hagynák kipukkadni.

Az index chart mozgások csak az adott deviza erejéről adhat némi információt, hogy melyik deviza kereszt hogyan követi azt le az számomra se kiszámítható.

• Kamionos
    válaszolt
    Márciustól jön az ÁFA módosítás náluk, ami indokolttá teheti, hogy rápakoljanak majd még a lazításra. A képen is nekem az látszik, hogy éppen visszateszteli a kék vonalat. Februárban még szerintem megszúrja a szintet. Ha nem zár alá, akkor irány észak. Már alig bírom kivárni, hogy longolhassam Hacsak nem történik valami nagyon váratlan, akkor idén meg lesz a 112.

• Sawyer
    válaszolt
    USDJPY egyértelműen emelkedő, de szerintem egy korrrekciós fázisban vagyunk épp. Nem tudom mi a terve a BoJ-nak, de talán még folytatják a korábbi agresszív monetáris politikát és tovább gyengül a Yen, mert a korábban meghirdetett 2 % inflációs céljukat még nem érték el.
    Kép lemaradt!
    Click image for larger version

Name:	usdjpymonthly.png
Views:	1
Size:	58,0 KB
ID:	144888

• Sawyer
    válaszolt
    XXX eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    az idősíktól is függ ki milyen trendet lát (például a USDJPY-t hogy látjátok, mert nekem még mindig egy felfelé menő trendben van, mert én a hetes és napos chartok alapján kereskedek, de sok m5-n kereskedő embernek ez a pár komoly down trend-ben van).
    USDJPY egyértelműen emelkedő, de szerintem egy korrrekciós fázisban vagyunk épp. Nem tudom mi a terve a BoJ-nak, de talán még folytatják a korábbi agresszív monetáris politikát és tovább gyengül a Yen, mert a korábban meghirdetett 2 % inflációs céljukat még nem érték el.

• Kamionos
    válaszolt
    De, ha kevésbé hígítják a dollárt januártól, akkor erősödnie kellene, vagy nem?

Éppen ezért nem rajongok a "ha az x instrumentum emelkedik, akkor y-nak esnie kell" elméletekért. Vannak időszakok, amikor a korreláció egyértelmű egy ideig, máskor meg pont ellentétes. Ha fundamentálisan alá tudjuk támasztani, akkor már lehet értelme.
    De akkor is ahhoz, hogy y-t le tudjuk kereskedni ez alapján, ahhoz tudni kellene, hogy x emelkedni fog, vagy esni. Szóval alapból nem vagyunk előrébb azzal, hogy két chartot figyelünk egy chart helyett. Vagy rosszul gondolom?

• Sawyer
    válaszolt
    Dvit eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Most lehet baromira égő kérdésem lesz, de vállalom, jó pap holtig tanul alapon.. sp500 emelkedik, akkor nem a dollárnak kellene erősödnie euroval szemben? Miért e/u long?
    Ugyan az van, mint a devizapároknál. Nyereség-veszteség a devizapár második tagjában képződik, csak itt eszközök vannak az elő tagban. Részvény, kötvény, index, energiahordozó, stb.
    Arany fel --> Dollár le.

A Fed havi 85 milliárd (frissen nyomtatott) dollár értékben vásárol amerikai állam kötvényeket, hogy így élénkítse az amerikai pénzpiacokat, olcsó tőkét juttatva a rendszerbe. Januártól ezt 75 milliárdra csökkentik, valószínűleg ezt árazza most a piac.

Working...
X