Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Manuális S/R kereskedés

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Kamionos
    válaszolt
    GP57 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Érdekes, hogy ezt még magad is írtad
    Nem azért h okoskodjak, de szerintem ez egy tipikus pszicho csapda:

Az embernek van egy elképzelése, hogy hol szeretne eladni egy eső trendben, majd egyszercsak azt látja, hogy az ár "sokkal jobb helyen van" mint amit várt volna. Közben pedig ugye nem erről van szó, mert ha egy trading pitben lennénk akkor hallanánk ahogy mindenki őrült módon órdít h buy buy buy.... az ilyenbe beleadni elég veszélyes. Mondhatnám h értelmetlenül bátor. Én is csináltam már sokszor ilyet, de nem szabad....

Limittel akkor szeretek eladni ha az ár egy erős ellenállás alatt oldalazik 10-20 pipre és a legjobb árat szeretném kapni, stop 10-20 ponttal az ellenállás fölé... vagy ha szépen trendel lefelé az ár és tudom h kijön egy hír, ami megmozgathatja a piacot, de nem többet mint 30-40 pipet, akkor berakhatok beszállásra kicsit távolabb is limitet.

Beleadni marketen egy emelkedésbe olyan mintha valaki farkas szemet nézne egy ász-szervával.
    Röviden csak annyit, hogy ott volt a szint, amit néztem. 3 napja linkeltem ezt a képet, most már érdekesebb.

Click image for larger version

Name:	eurusd.png
Views:	1
Size:	120,9 KB
ID:	144887

1.3232-őt már akkor bejelöltem, úgyhogy benyitottam, amikor elérte. Ennyi. Nem jött olyan hír, ami miatt ne tettem volna. Meg volt a napi ATR. És gondoltam csak a törökök miatt esett a dollár. Erre délután rátettek még egy lapáttal. Ki gondolta volna? Előfordul.
    Meddig is szúrt fel az ár? Mit ad isten pipre pontosan a piros erős szintig. Szóval a szintek, amiket figyelek nem légből kapottak, de ezt magamnak már nem kell bizonygatnom./ Hiszek benne, mint Jano a villákban/ Az meg, hogy ki hogyan kereskedi le, az teljesen egyéni. Ahogy mondtam már neked ilyenkor arra számítok, hogy legalább a beszállóáramat kb. 80 százalékban visszateszteli. Nekem inkább legyen nagyobb lebegő mínusz, mint hogy 10-40 pippes stoppomért izguljak 4 órás charton, hogy vajon felszúr-e és kivesz, mielőtt kiderül, hogy működött-e a szintem.
    Most legalább egyértelműen látom, hogy a szintre nem reagált, úgyhogy keresem a nullás, vagy a kis plusszos kiszállást. Ha elesik a piros is, akkor go long és az új csúcs.

Szólj hozzá::

• XXX
    válaszolt

Az embernek van egy elképzelése, hogy hol szeretne eladni egy eső trendben, majd egyszercsak azt látja, hogy az ár "sokkal jobb helyen van" mint amit várt volna. Közben pedig ugye nem erről van szó, mert ha egy trading pitben lennénk akkor hallanánk ahogy mindenki őrült módon órdít h buy buy buy.... az ilyenbe beleadni elég veszélyes. Mondhatnám h értelmetlenül bátor. Én is csináltam már sokszor ilyet, de nem szabad....

Limittel akkor szeretek eladni ha az ár egy erős ellenállás alatt oldalazik 10-20 pipre és a legjobb árat szeretném kapni, stop 10-20 ponttal az ellenállás fölé... vagy ha szépen trendel lefelé az ár és tudom h kijön egy hír, ami megmozgathatja a piacot, de nem többet mint 30-40 pipet, akkor berakhatok beszállásra kicsit távolabb is limitet.

Beleadni marketen egy emelkedésbe olyan mintha valaki farkas szemet nézne egy ász-szervával.
    Nem vitatkozni akarok, mert nincs értelme (ahány trader annyi stratégia), de az idősíktól is függ ki milyen trendet lát (például a USDJPY-t hogy látjátok, mert nekem még mindig egy felfelé menő trendben van, mert én a hetes és napos chartok alapján kereskedek, de sok m5-n kereskedő embernek ez a pár komoly down trend-ben van). Másodszorra, értem, hogy a legtöbb helyen a trenddel szembeni kereskedést az ördög művének tekintik, de ez sem feltétlenül igaz. Ha nem használunk tőkeáttételt (vagy legalábbis nem sokat) akkor nem feltétlenül hülyeség egyfajta martingale-grid stratégia, ahol megpróbáljuk állandóan javítani az átlag árunkat amíg végre a piac megindul az áltlunk elgondolt irányba. Ez persze nem azt jelenti, hogy nincs megszabott stratégia és fix risk management, csak egy kicsit dinamikusabb (ie változik a sl szint az átlagár és pozició méret függvényében). És ezzel sem azt mondom, hogy fade every trend, de amikor valami nagyon elszállt egy irányba akkor érdemes a másik oldalon beszállni. Példának kedvéért ha jövő héten az AUDUSD lecsusszanna 82-83 köré az egy sokkal jobb vétel lenne azon a ponton mint eladás, legalábbis az én szememben.

Mégegyszer, ezzel nem azt mondom, hogy a Ti kereskedési stílusotok nem jobb mint az enyém, csak azt akartam kihozni hogy sokféleképpen lehet lenyúzni az állatot.

• Dvit
    válaszolt
    Most lehet baromira égő kérdésem lesz, de vállalom, jó pap holtig tanul alapon.. sp500 emelkedik, akkor nem a dollárnak kellene erősödnie euroval szemben? Miért e/u long?

• Sawyer
    válaszolt
    Még pont nem egyértelmű mi akar ebből kisülni...
    Ezzel egyetértek, de ha SP500 indexet megnézed, akkor 1772-es szinttől elég erős a vételi szándék, ha jövőhéten újra megveszik, akkor folytatódhat az EURUSD long trend, de min. egy oldalazás.

Másik kedvenc˝indikátorom˝ az USDNOK kereszten is elég zavaros a kép. Vajon melyik irányba lesz a kitörés? Elég sok a bizonytalanság...

• Guest's Avatar
    Guest replied
    Kamionos eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Shortolni az EurUsd-t egy ilyen emelkedés után...őrültség

• Guest's Avatar
    Guest replied
    Még pont nem egyértelmű mi akar ebből kisülni...

USD index hosszútávon olyan mintha hosszútávon longra állna, (most épp esésben) arany is pont 1267 felett zárt. EURUSD és GBPUSD longra áll, ha adni fogják a részvényeket, akkor USDJPY is sell. DAX esett pénteken vagy 300 pontot...
    Csatolt fájlok

• Sawyer
    válaszolt
    Meg eléggé úgy látom h most a részvénypiactól is függ h merre lesz az irány. Ha pánik van meg rossz adatok Kínából, akkor USDJPY sell, ami még nagyobb nyomást adhat az USD-re és GBP long mellett már lehet EURUSD is longba kerül.
    Az USA indexek több, mint 2%-os esésének ellenére, szerintem elég jól tartotta magát az Euró US dollárral szemben, amit én az erős vásárlóerő jelenlétének tudok be.
    Technikailag se indokolt még short pozikat felvenni hosszútávra. Az arany és az energiahordozók árai is emelkedőben,az indexek is erős napos támasznál, könnyen folytatódhat a dollár gyengülés, de nem föltétlen a Yen-nel szemben.

• Guest's Avatar
    Guest replied
    Zooli sztem nem a rosszlindulatáról híres

Jó lenne pár olyan topik, ami csak 1-1 devizapárral foglalkozik. Elég nagy már itt a káosz....

• 7895521
    válaszolt
    Elnézést! Nem bántás, vagy kötözködés volt a kérdés.
    Majd teszek fel vesztő kötéseket is.

• Kamionos
    válaszolt
    Ezért nem szeretem a fórumot, mert nem az megy át, amit az ember szeretne. (Vagy csak rosszul fogalmazok!?) Semmi bajom Zooli hozzászólásával, csak elindított egy gondolatot, amit mindenkire érvényesnek érzek.

Egyébként pedig ha egy leendő nebuló látja az érem mindkét oldalát és a nyerő/vesztő pozik arányát, mértékét, akkor annál nincs jobb reklám szerintem. Biztos nem mennék olyanhoz tanulni, akinek "csak" nyerő trédei vannak.
    De még egyszer mondom, a hozzászólást nem Zoolinak címeztem vagy éppen Neked, hanem csak beugrott és leírtam. De itt be is fejezem, nehogy más is félreértse és sértődés legyen még a végén.
    Köszi a webinárt, lehet, hogy megnézem. Hátha hozzátesz valamit a képhez, amit már kialakítottam magamban. Bár jellemzően minden elemző ugyanazokat látja. Nem szeretnek kilógni a sorból, mert akkor később tudják azt mondani, ha másképp alakul, hogy mindenki más is így látta
    De asszem egy kicsit negatív vagyok ma Még jó, hogy hétvége van...

• Sawyer
    válaszolt
    Csak Zoli "meleg a pite" beírása eszembe juttatta, hogy egyszerűen hiányolom a vesztes pozikat (nem csak ebben a topikban, hanem az egész fórumon).
    Azt érzem, hogy mindenki fél attól, hogy nehogy kiderüljön, hogy neki vesztes pozija van/lesz. Értem én, hogy manapság főleg elítélendő a vesztes szerepnek még a látszatát is kerülni, de a tőzsdén ez nem vezet sok jóra.
    Vesztes pozik mindig mindenkinek lesznek és nincs benne semmi rendkívüli. Remélem átment, hogy mit akartam ebből kihozni.
    Szerintem, ha Archenius Zooli a pités beírását iróniának szánta volna, akkor valószínűleg egy smile-t rakott volna a mondata végére, hogy jobban érezd magad, de lehet tévedek.
    Mindenkinek vannak vesztes pozíciói, de ezek publikálása nem a legjobb reklám lenne különösen annak, aki oktatásra adta a fejét és a szabadidejét.

Más. Brókeremnél éves devizapiaci kitekintő lesz hétfőn egy webinár formájában, ha érdekel ITT regisztrálhatsz és aki meghallgatja, annak kíváncsian várom a véleményét, ellenvéleményét az elhangzottakkal kapcsolatban.

• Kamionos
    válaszolt
    Nézd Sawyer, semmi nem áll tőlem távolabb, mint, hogy kötelezzek bárkit bármire. Csak nekem hitelesebb, ha valaki a "pénzét" is adja a véleményéhez. Ettől persze még lehet értékes egy-egy poszt. Volt, hogy nekem is felhívta a figyelmem egy olyan helyzetre, amit magamtól éppen nem vettem volna észre.

Csak Zoli "meleg a pite" beírása eszembe juttatta, hogy egyszerűen hiányolom a vesztes pozikat (nem csak ebben a topikban, hanem az egész fórumon).
    Azt érzem, hogy mindenki fél attól, hogy nehogy kiderüljön, hogy neki vesztes pozija van/lesz. Értem én, hogy manapság főleg elítélendő a vesztes szerepnek még a látszatát is kerülni, de a tőzsdén ez nem vezet sok jóra.
    Vesztes pozik mindig mindenkinek lesznek és nincs benne semmi rendkívüli. Remélem átment, hogy mit akartam ebből kihozni.
    Bocs, hogy offoltam...

A belépő, kilépő, stop kéz a kézben jár. Majd igyekszek tp-t és figyelt szinteket is írni, ha posztolok valamit. Bár igaz, hogy az én stoppom inkább vészstopnak van a váratlan eseményekre és inkább az árfolyammozgástól függően menedzselem a pozit.

• Guest's Avatar
    Guest replied
    Azért lényeges különbség, hogy az első képen emelkedő csúcsok követték a trendvonalról visszapattanást, míg most egy duplacsúcs van. Ettől persze lehet, hogy igazad lesz.
    Igen, ez egy fontos különbség. Én sem tudom mi lesz, mert nem látok a jövőbe. Kicsit eső után köpönyeg, de ezt a napos képet csütörtök kora reggel észre kellett volna venni (nekem is )

• Kamionos
    válaszolt
    Hát csak a gond itt van: (1.kép), engem erre emlékeztet (2.kép)
    Azért lényeges különbség, hogy az első képen emelkedő csúcsok követték a trendvonalról visszapattanást, míg most egy duplacsúcs van. Ettől persze lehet, hogy igazad lesz.

• Sawyer
    válaszolt
    Nem akarok mentegetőzni, mert semmi szükségem rá. Csak úgy eszembe jutott, hogy egy kezemen meg tudom számolni azokat itt a fórumon, akik felvállalják, hogy élesben bekötnek valamit és egyből ki is teszik. Én mindig ezt teszem, amennyire emlékszek.

Általában vagy azt látni a képeken, hogy hol kellene, vagy kellett volna belépni, vagy egy már bekötött és nyerőben futó pozit utólag kiraknak, hogy mekkora király az illető, mert megfogta a mozgást. És sokszor még ez is demoszámla, ami ugyanaz elvileg és mégis más.

4 órás chartra kötöttem, úgyhogy a kép egyáltalán nem elkeserítő. Kicsit túlvállaltam magam az igaz, mert szerettem volna a felét zárni 1.3567 környékén és a másik felét tartani 1.3370 környékéig. Amint láttam, hogy nem úgy reagált a szintre, ahogy szerettem volna, akkor feleztem és így még belefér a stoppom a 2 százalékba. Ekkora kockázatot amúgy igen ritkán szoktam vállalni. Általában beérem 1% körüli kockázattal.

Ezt csak úgy le akartam írni, ha már eszembe jutott.
    Nem kötelezhető senki, hogy az éles számlájáról posztolgasson nyilvános fórumon, de a könnyebb érthetőség kedvéért szerencsésebb, ha egy diagrammal mellékelve osztja meg az illető a hosszú távú piaci elképzeléseit, belépéseinek szintjeit, stophelyeit, végső célárát. Ez lehet fundamentális, piaci hangulat elemzés, vagy szimplán technikai analízis illetve ezek kombinációja. A közös nevező ugyan az, hagyni a nyerőket futni minél tovább a veszteségeket pedig elvágni minél hamarabb.

Lehet félreérthető volt a szándékom, de nem a belépőkre akarom kihegyezni a topikot, hanem a kilépőkre és a stophelyekre és ezek miértjére, hogy valaki demó vagy éles számlán mutatja be elképzeléseit, az számomra irreleváns.

Jómagam nem MT4 platformon kereskedek és nem CFD-n, hanem spot devizapárokon, aminek van egy olyan sajátossága a CFD-kel szemben, hogy itt minden este zárják és újra nyitják a pozíciókat és realizálják a nyereséget vagy veszteséget a napi +/- kamattal korrigálva. Ez gyakran szorulna magyarázatra, hogy miért beszélek pluszról, amikor látszólag mínuszban vagyok.Ezért előfordul, hogy ha nem vagyok figyelmetlen, akkor bekötöm ugyan azt az éles kötést MT4 demó számlán is, de általában ez el szokott maradni, mert nincs jelentősége.

Száz szónak is egy a vége, ebben a topikban az információk cseréjéről, tippekről, konkrét lehetőségekről lenne szó a swing kereskedés tükrében és remélem minél több tapasztalt trader is megosztja a gondolatait a piacról, mert néha ők se tudhatják nem-e egy kevesebb információ birtokában lévő padavántól fog új ihlettel és friss gondolatokkal gazdagodni. Mert tudjuk, olykor a vak tyúk is talál szemet és a jó trader pedig holtig tanul.

Working...
X