Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Manuális S/R kereskedés

Collapse
X
  • Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Esik ez, stop lefelezve...

Hozzászólás

• 168-ig sima tartás, utána meg majd látszik viszi-e

Hozzászólás

• Elmondanád, a gyengébbek kedvéért, hogy mire alapoztad ezt a nyitást?
        köszi

Hozzászólás

• siria eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Elmondanád, a gyengébbek kedvéért, hogy mire alapoztad ezt a nyitást?
          köszi

Hát arra h majd esik

Úgy gondoltam ma az USD-t nem adják el, a részvényeket viszont igen. Tegnap Obama nyomta a szankciókat, de semmi újat nem tudott mondani. Viszont ma Putin beszél, amitől a nyugat sok jók nem várhat... Tegnap volt egy "felüdülés rally". Ma nap részvény sell 80%-os eséllyel.
          EURGBP-t veszik szal ha short USD-vel szemben, akkor inkább GBP, ami amúgy pont a szint alatt 6650 indult. De ha már USDJPY-t is eladták a részvényekkel együtt 102.85-rőő, akkor mégjobb eladni GBPJPY-t.
          Általában meg szoktam várni a londoni nyitást, de ez most felesleges voot. New low-n sell, kezdeti stop new highra (hozzáteszem így többnyire nem jó kereskedni, de most pont ezt kellett csinálni ) ahogy letört SL letörés fölé.

Most ott tartunk h DAX-ot eladták, FTSE vmi inside day bullsh!t, STOXX eseget, de van még benne hely lefelé...
          USD-t nem adták el.

GBP-t eladták most 6600-at küzd. Egyelőre sima tartás az egész, van 3x85 pipem mára. (3x raktam meg)

Elsődleges célár 130 pip, pont 168-nál. Most megcsinálhatnám azt h 1 pozit berakok +30-ba és a másik kettőt -15-ben tartom. Így mára már 0 risk. De asszem inkább csak fejben tartom ezt, marad minden -15-ben.

Hozzászólás

• Hm, meggondoltam. Egyelőre close all. GBPUSD beadta a long jelet + részvényektől nagyobb esést vártam.
            1500 megvoot és szabad az egész napom!

Hozzászólás

• Simán jó még, este lehet majd verhetem a fejem a falba h miért zártam be. Mindegy, nem volt kedvem izgulni ma. Az ilyen all-in (napi risk feltéve 1-re) tradek kicsit stresszesebbek, mint a szétdobált szöszmötölés.
              Egy EURJPY-t azért még ráeresztettem 20 pippel, vagy kiüt v este zárom. Ennyi
              Csatolt fájlok

Hozzászólás

• Lehet elmegyek uszodába, mert ma már bicikliztem 1,5 órát

Hozzászólás

• Úszás, termál, napozás megvolt, mindjárt ebéd és ebéd utáni alvás
                  Úgy látom mégse fogom a fejemet a falba verni h begzártam

Hozzászólás

• Hééé....és melózni ki fog?

Hozzászólás

• GP57 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Hát arra h majd esik

Úgy gondoltam ma az USD-t nem adják el, a részvényeket viszont igen. Tegnap Obama nyomta a szankciókat, de semmi újat nem tudott mondani. Viszont ma Putin beszél, amitől a nyugat sok jók nem várhat... Tegnap volt egy "felüdülés rally". Ma nap részvény sell 80%-os eséllyel.
                      EURGBP-t veszik szal ha short USD-vel szemben, akkor inkább GBP, ami amúgy pont a szint alatt 6650 indult. De ha már USDJPY-t is eladták a részvényekkel együtt 102.85-rőő, akkor mégjobb eladni GBPJPY-t.
                      Általában meg szoktam várni a londoni nyitást, de ez most felesleges voot. New low-n sell, kezdeti stop new highra (hozzáteszem így többnyire nem jó kereskedni, de most pont ezt kellett csinálni ) ahogy letört SL letörés fölé.

Most ott tartunk h DAX-ot eladták, FTSE vmi inside day bullsh!t, STOXX eseget, de van még benne hely lefelé...
                      USD-t nem adták el.

GBP-t eladták most 6600-at küzd. Egyelőre sima tartás az egész, van 3x85 pipem mára. (3x raktam meg)

Elsődleges célár 130 pip, pont 168-nál. Most megcsinálhatnám azt h 1 pozit berakok +30-ba és a másik kettőt -15-ben tartom. Így mára már 0 risk. De asszem inkább csak fejben tartom ezt, marad minden -15-ben.
                      Részvényindexekkel is kereskedsz? Vagy csak figyeled őket FX-hez?
                      Írtad valahol, hogy a "várható" nagy elmozdulásokra vadászol, az indexekben elég nagy mozgás tud lenni (pl. DAX-ban az utóbbi időben elég nagy elmozdulások voltak a jelentősebb hírekre).

Ugyanezt kérdezném az arannyal kapcsolatban is.

Hozzászólás

• Ha már arany, csatolok egy tegnapi tradet, okulásul, ami sok pipet hozott, viszont a hibás stop elhelyezés miatt nem hozott sokkal többet (kb. kétszer ekkora profit lehetett volna). Eredetileg a stopot 1368.70-hez raktam, viszont sajnáltam volna még 100 pipet visszaengedni...Meg azt gondoltam hogy long trendben (+ a krími helyzet miatt) egy ekkora esés után a következő napon valószínűbb az esés korrekciója, így este inkább közel vittem a stopot.
                        Nem kellett volna...

A felső vízszintes piros vonalnál léptem be, a középsőnél kivett, az alsót már a kereskedés kezdeténél berajzoltam, hogy valószínűleg addig mehet rövidtávon max, mivel az korábban H1-en ellenállás volt, ami most már támasz (a H1-es képen látszik jól.) Sajnos azonban nem hittem benne.
                        Csatolt fájlok

Hozzászólás

• Kamionos eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Hééé....és melózni ki fog?
                          Sokaknak ez minden vágy, de nem nekem

West eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Részvényindexekkel is kereskedsz? Vagy csak figyeled őket FX-hez?
                          Írtad valahol, hogy a "várható" nagy elmozdulásokra vadászol, az indexekben elég nagy mozgás tud lenni (pl. DAX-ban az utóbbi időben elég nagy elmozdulások voltak a jelentősebb hírekre).

Ugyanezt kérdezném az arannyal kapcsolatban is.
                          Indexeket csak nézem, de amúgy baromi jól kereskedhetők! (Főleg futures-el). De jobb választani mit tradel az ember és csak azokat. Nem jó össze-vissza kapkodni.

Arany kiválóan trendelődik, sokat lehet rajta nyerni

Hozzászólás

• Most látom h megcsinálta a 168-at. És pont nem ütött volna ki -15pippel. Duplázhattam volna, de cserébe volt egy nyugodt napom. Jó volt ez így

Hozzászólás

• Máma a fontot nem piszkálom, mert jönnek ki hírek rá és a rángatás nem hiányzik.

Egyelőre ez a terv mára, nem adok neki nagy esélyt (érzésre 30%) de ha bejön, akkor nem csak 3 lesz az RR-em.
                              Csatolt fájlok

Hozzászólás

• GP57 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Máma a fontot nem piszkálom, mert jönnek ki hírek rá és a rángatás nem hiányzik.

Egyelőre ez a terv mára, nem adok neki nagy esélyt (érzésre 30%) de ha bejön, akkor nem csak 3 lesz az RR-em.
                                értem a mókát, amire gondolsz, viszont a nyitással kapcsolatban az a meglátásom, h pont az ékelődés közepében vagyunk
                                még rövidre is a bazi nagy 100 pippes gyertya közepe

Hozzászólás

Working...
                                X