Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Manuális S/R kereskedés

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Forex Klub
    válaszolt
    Sawyer eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Nagyon jó CPI adat, AUD short kuka egyelőre. A TA is kuka!
    Bár valóban short volt a felettes idősík mozgása, én kinéztem belőle egy korrekciót, és egy fordított váll-fej-váll alakzatot. Csak a pozíció kezelését bénáztam el picit.

Szólj hozzá::

• Sawyer
    válaszolt
    Esti CPI adat után okosabbak leszünk az ausztrál dollár irányát illetően, nekem TA szerint shortra árazta be a piac.
    Nagyon jó CPI adat, AUD short kuka egyelőre. A TA is kuka!

• Sawyer
    válaszolt
    GP57 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    0 infláció mellett ami 10%-ot fizet, ott már valamilyen komoly struktúrális probléma / kockázat van. Spanyoloknál, ahol elvileg 20% felett van a munkanéküliség, mennyi a kötvényhozam? 3.68%...
    A példámban gondolhattam volna vállalati kötvényekre is, ott előfordulhat a 10%-os hozam.

"Ja hát ha longban vagy GBPAUD-on, akkor nem kell semmit mondanom"

Tovább gyengítheti még az RBA az aussiet, ma az arany is csúnyán reagált az első komolyabb ellenállásra. Esti CPI adat után okosabbak leszünk az ausztrál dollár irányát illetően, nekem TA szerint shortra árazta be a piac.

• Guest's Avatar
    Guest replied
    Ja hát ha longban vagy GBPAUD-on, akkor nem kell semmit mondanom

Úgy gondolom a kereslet-kínálat alakítja az árfolyamokat.

Szerintem a spekuláció, mert a kereslet-kínálat közel állandó marad. (Mercedes gyárnak mindig ugyanannyi USD-t kell vennie, akár piros hó esik, akár zöld).

Példa, ha van közép- vagy hosszú lejáratú kötvényem külföldi devizában, ami fial akár évi 10%-ot, csak is akkor adnék túl rajta, ha a devizaárfolyam-kockázat kedvezőtlenül hatna a névértékére, legfőképp lejárat előtt.

0 infláció mellett ami 10%-ot fizet, ott már valamilyen komoly struktúrális probléma / kockázat van. Spanyoloknál, ahol elvileg 20% felett van a munkanéküliség, mennyi a kötvényhozam? 3.68%...

• Sawyer
    válaszolt
    Újabb lehetőség kínálkozik long pozíciók felvételére GBPAUD kereszten.
    Előző évi 52 hetes maximumot törte az árfolyam, majd tesztelte vissza a tegnapi napos gyertya. Belépéssel érdemes lehet megvárni, hogy a mai gyertya a tegnapi nyitó felett zárjon.

AUDUSD kereszt GBPAUD inverze. Ott az 52 hetes minimum szolgál ellenállásként. Napos zárás árulkodóbb lesz, hogy AUD folytatja-e az eső trendjét.

• Sawyer
    válaszolt
    Hosszútávú trendekhez fundát kell nézni, nem több éves szinteket.
    Milyen fundamentumokra gondolsz? Egy példát charton szemléltetve tisztelettel megköszönnék!

Úgy gondolom a kereslet-kínálat alakítja az árfolyamokat.

Példa, ha van közép- vagy hosszú lejáratú kötvényem külföldi devizában, ami fial akár évi 10%-ot, csak is akkor adnék túl rajta, ha a devizaárfolyam-kockázat kedvezőtlenül hatna a névértékére, legfőképp lejárat előtt.

Egy rossz fundamentum, mondjuk egy negyedéves GDP adat nem okozna fejfájást, csak ha jelentősen kockáztatná a bekerülési áram.
    Ha fundamentumot néznék is közép távra (1-3 év) az max. a CDS felár lenne.

• Guest's Avatar
    Guest replied
    Hosszútávú trendekhez fundát kell nézni, nem több éves szinteket.

• Sawyer
    válaszolt
    Üdv Hölgyek, Urak! BUÉK Mindenki!

Korábban már említett GBPAUD páron volt újabb beszállási lehetőség, ezúttal a napos trend irányában.
    A hetes SR szint áttörése, majd vissza tesztje után a keddi bika gyertyára nyitottam pozíciót és azóta az elsődleges célár teljesült is 1.8575-ön(+6R).

Stop BE, ha a napos ellenállás (1.8525) alatt zár a mai gyertya, akkor teljes zárás lesz, ha felette akkor további long belépési lehetőségeket fogok keresni. A folytatás nagyban múlik azon, hogy az Aussie tripla aljat alakít-e ki 0.8860-as árszinten.

Click image for larger version

Name:	GBPAUDW1.PNG
Views:	1
Size:	53,6 KB
ID:	144780

• Guest's Avatar
    Guest replied
    milyen idősíkon kereskedsz.
    Mindegyiken.

• Sawyer
    válaszolt
    Vagy mégis, csak nem +10pip stoppal
    EZ a +10 pip stop válasz volt a korábbi kérdésemre, hogy milyen idősíkon kereskedsz.

UDX:

Click image for larger version

Name:	dollar_indxdaily.png
Views:	1
Size:	66,6 KB
ID:	144627

A UDX chart dollár gyengülést vetít előre, de ebbe az elképzelésbe egy vasárnapi nagyobb GAP csúnyán bele tudna rondítani.
    Jövőhéten Q3 GDP, fogyasztói árindex, kamatdöntés, sajtókonferenciák. Érdemes lesz odafigyelni.

• Guest's Avatar
    Guest replied
    Nincs ingyen ebéd...
    Vagy mégis, csak nem +10pip stoppal

• Guest's Avatar
    Guest replied
    3800-ról most ingyen ebéd van EUR-n kíváncsi vagyok kiszed-e egy visszateszet
    Nincs ingyen ebéd...

• Dvit
    válaszolt
    Én meg arra vagyok kiwi, hogy Eurusd-trendvonalat tezstelte e vissza h4-en, vagy a h1-es bikagyertya fog kilőni?? Illetve GBpusd kerek szám felett záró órás gyertya után kilő e északra, vagy 16-kor is felette zár e...

• Guest's Avatar
    Guest replied
    3800-ról most ingyen ebéd van EUR-n kíváncsi vagyok kiszed-e egy visszateszet

• Dvit
    válaszolt
    Ha több így a nyerő mint a vesztő ha nem fordul vissza, akkor megéri.

Working...
X