Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Manuális S/R kereskedés

Collapse
X
  • Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Ja.... 3700-en van a trendváltás szintje lefelé, mai NFP vagy megcsinálja vagy nem.

Hozzászólás

• Bill eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Erről mi a véleményetek?
      benne van, támaszokon figyelni a PA-t lefelé
      most is azon csücsül, + fibo 50
      beszállni most nem mernék, du usa adatok, csinálnak egy olyan trükköt mint tegnap, repül mindenki

Hozzászólás

• Megy a szenvedés Elvileg 3700-re ki van írva egy opció. Az a kérdés 16:00 után mi lesz.... de előbb utóbb el kéne adni szvsz. Azon se csodálkoznék ha majd csak jövőhéten....

Hozzászólás

• Megvolt az 50 pipes mozgás és már vége is dolognak erre a hétre. Elképesztő mennyire kicsik lettek a napi ATR-ek.

Hozzászólás

• GP57 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Megvolt az 50 pipes mozgás és már vége is dolognak erre a hétre. Elképesztő mennyire kicsik lettek a napi ATR-ek.
            Majdnem az összes action az FX piacokon kívül történik mostanában. FX és interest rate piacok tényleg halódnak, részvény indexeken van szép mozgás meg az árupiacokon (az árupiacokra mindig lehet számítani egy kis volatilitásra).

Szerintem ez a szinkronizált pénznyomtatás az oka a jelenségnek, meg hogy az összes nagy jegybank/kincstár kéz a kézben veszi eladja egymás valutáját meg kötvényeit.

De tényleg elég gyötrelmes, hogy a EUR még 100 pipet se tud mozogni egy nap alatt. Ez a vol contraction persze azt eredményezi, hogy az összes játékos nagyobb kenést alkalmaz, ami meg fogja hozni a kitörést ebből a helyzetből, csak várjuk kivárni.

Hozzászólás

• Így van, nincs rendes funda mozgatóerő. Stabilitás 4ever

Hozzászólás

• Megért volna egy dupla tételt
                Csatolt fájlok

Hozzászólás

• Most, hogy a daytraderek elfogytak a topikból, nyugodtan beszélgethetünk a hüve...., akarom mondani a támaszokról illetve ellenállásokról.

Csökkent a trend a chartok posztolása területén, ezért heti egy-két diagrammal próbálok hozzájárulni ezen trend megfordításához, persze némi hátsó szándékkal...(privát swing partykhoz keresek partnert a további közös fejlődés reményében, egyedül uncsi)

Techn. alapok: kezdetek HWT, majd J16( jarroo mester) + market analízis+ pici COT analízis és egy csipetnyi funda( ez utóbbi folyamatos fejlesztés alatt)

GU chart, különösebb litániát nem fogok írni, szerintem egyértelmű milyen irányban és melyik szintekről keresek belépőt.

MLS= Monthly Low Support
                  MHR=Monthly High Resistance
                  MLCS=Monthly Low Close Support
                  MHCR=Monthly High Close Resistance

és így tovább...
                  Csatolt fájlok

Hozzászólás

• A ződ vonal, ami megfordítja a dollármilliárdok folyóját

Hozzászólás

• Sawyer eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Most, hogy a daytraderek elfogytak a topikból, nyugodtan beszélgethetünk a hüve...., akarom mondani a támaszokról illetve ellenállásokról.

Csökkent a trend a chartok posztolása területén, ezért heti egy-két diagrammal próbálok hozzájárulni ezen trend megfordításához, persze némi hátsó szándékkal...(privát swing partykhoz keresek partnert a további közös fejlődés reményében, egyedül uncsi)

Techn. alapok: kezdetek HWT, majd J16( jarroo mester) + market analízis+ pici COT analízis és egy csipetnyi funda( ez utóbbi folyamatos fejlesztés alatt)

GU chart, különösebb litániát nem fogok írni, szerintem egyértelmű milyen irányban és melyik szintekről keresek belépőt.

MLS= Monthly Low Support
                      MHR=Monthly High Resistance
                      MLCS=Monthly Low Close Support
                      MHCR=Monthly High Close Resistance

és így tovább...
                      Ha már font-dollár, akkor: mi a közös a jelölt gyertyáknál?
                      (...és nem is szűrtem, csak jelöltem)
                      Ja, most nézem, egy kiváló lehetőséget nem is jelöltem - pedig azt be is kötöttem anno.
                      Csatolt fájlok

Hozzászólás

• senegye eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Ha már font-dollár, akkor: mi a közös a jelölt gyertyáknál?
                        (...és nem is szűrtem, csak jelöltem)
                        Ja, most nézem, egy kiváló lehetőséget nem is jelöltem - pedig azt be is kötöttem anno.
                        Légy üdvözölve,

Az a közös, hogy a jelzett gyertya vagy zöld vagy piros színű, illetve talán még az, hogy elnyeli az előző gyertyát? Ez utóbbi csak tipp!

Ha le van tesztelve és hosszú távon életképes a módszer,akkor nem lehet semmi probléma, hogy gyertya szignálokra lépsz be. Én kicsit más irányba indultam el a HWT-s alapokkal, mégpedig, hogy a szabályozott piac milyen nyomot hagy a devizapiacon és ezen ismeretek alapján kis kockázatú belépőket keresni napos idősíkon max. 3% DD-nal a teljes tőkére vetítve,min. 30-40%-éves hozammal, legalább három éven át. Napos idősíkon ez a célkitűzés, ezért is vagyok nagyon válogatós.

Kis tőkével ez az évi 30-40% kevés lenne az üdvösséghez, ezért megélhetési kereskedésre marad a daytrade elsajátítása swing alapokra, perces-ötperces belépőkkel, olyan sindleresen, pda-san, n3d-sen ˝egyszerűen˝ 200-300 R-es trédekkel, de ehhez még szokni kell a több egymást követő bukó sorozatot belépéseknél, plusz nem hátrány, ha fő műsor időben többet gép előtt tudnék tartózkodni.

Hozzászólás

• Sziasztok!

Szeretem ezt a topikot, mert jó visszanézni, hogy az ember mit látott jól vagy rosszul korábban. Utoljára február 10-15 között írtam ide és egész jól beletrafáltam az EURAUD és az EURCAD shortba.

A következő napokra-hetekre egyenlőre erősorrendet írnék, aztán majd rakok fel képeket is.

Erősödés: JPY, EUR, CAD, AUD
                          Gyengülés: GBP, NZD, és egy kicsit kilóg, de indexek.

Dollárral szokás szerint nem tudok mit kezdeni. Számomra kérdőjel.

EURAUD még mindig jónak tűnik shortra, amíg le nem ér az 1.42 körüli szintig. De ha tényleg GBP gyengülni fog, akkor inkább azzal párosítanám.
                          CAD-nál én várnék egy visszatesztet H4en. USDCAD-nál pl a korábbi letörési szint 820-nál jónak tűnik.

A legígéretesebbnek egyenlőre szigorúan technikai alapon az EURGBP long és a GBPCAD short tűnik a következő hetekre. A hír meg majd érkezik hozzá szokás szerint.

Hozzászólás

• Kamionos eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Sziasztok!

Szeretem ezt a topikot, mert jó visszanézni, hogy az ember mit látott jól vagy rosszul korábban. Utoljára február 10-15 között írtam ide és egész jól beletrafáltam az EURAUD és az EURCAD shortba.

A következő napokra-hetekre egyenlőre erősorrendet írnék, aztán majd rakok fel képeket is.

Erősödés: JPY, EUR, CAD, AUD
                            Gyengülés: GBP, NZD, és egy kicsit kilóg, de indexek.

Dollárral szokás szerint nem tudok mit kezdeni. Számomra kérdőjel.

EURAUD még mindig jónak tűnik shortra, amíg le nem ér az 1.42 körüli szintig. De ha tényleg GBP gyengülni fog, akkor inkább azzal párosítanám.
                            CAD-nál én várnék egy visszatesztet H4en. USDCAD-nál pl a korábbi letörési szint 820-nál jónak tűnik.

A legígéretesebbnek egyenlőre szigorúan technikai alapon az EURGBP long és a GBPCAD short tűnik a következő hetekre. A hír meg majd érkezik hozzá szokás szerint.

Nyilvános mentális napló vezetésnek is tekinthető a posztolás, nem lehet tudni épp milyen kommentár formájában jön az ihlet, ami akár gyökeresen megváltoztathatja az addig kialakított képünket a piacról. És jó, ha a fejünkben lévő hangon kívül más vélemény is szélesíti a tudásunkat.

Legkésőbb hétvégén én is csatlakozok a posztoláshoz, nemrég vetettem bele magam a napon belüli éles kereskedésbe és még úgy izgulok kereskedés közben, mint kezdő **** a gőzfürdőben. Ma a piac győzött, kicsit fáj is mert nem volt kíméletes. Napos TF-en kereskedve legalább sokkal több idő van feldolgozni a vesztes trédeket.

Érdeklődéssel várom a hozzászólásaid!

Hozzászólás

• Ebből mi lesz? NZD valóban gyengülni fog vagy csak a hónap végére való tekintettel zárják a long pozíciókat? Passz
                              Csatolt fájlok

Hozzászólás

• AUDNZD kereszten is valami hasonló.
                                Csatolt fájlok

Hozzászólás

Working...
                                X