Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Manuális S/R kereskedés

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Guest's Avatar
    Guest replied
    Némi stop vadászatra így is számítani lehetett, még jobban járt az aki 140.95-ön vette mondjuk. Stop pedig nem kerül 10 pipnél küzelebb.... Sosem rakom a stopot szint alá v fölé 1-2 pippel. Az csak arra jó h kivegyen.

Szólj hozzá::

• Dvit
    válaszolt
    GP57 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Nem értem mit nem értesz. 141.00 buy 140.85 SL 140.50 TP
    Azt nem értem miért tetted annyival lejjebb...mindig annyival lejjebb teszed? Tehetted volna 140.90-re is, vagy 92-re..ez érdekelt volna.

• Guest's Avatar
    Guest replied
    Dvit eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Nálam se. Viszont volt az első feltörése 141-nek a kanyarintás után, ha arra kötötted, akkor utána a visszaesésbe ami alászúrt kivett volna, kivéve, ha a stoppot JÓVAL a napi min alá rakod...a stop elhelyezésed akartam megtudni, de látom top secret..
    Nem értem mit nem értesz. 141.00 buy 140.85 SL 140.50 TP

• Dvit
    válaszolt
    Nálam nem járt az árfolyam 140.90 alatt
    Nálam se. Viszont volt az első feltörése 141-nek a kanyarintás után, ha arra kötötted, akkor utána a visszaesésbe ami alászúrt kivett volna, kivéve, ha a stoppot JÓVAL a napi min alá rakod...a stop elhelyezésed akartam megtudni, de látom top secret..

• Guest's Avatar
    Guest replied
    Melyik gyertyára kötötted? Vagy amíg visszaszúrt jellebb tetted a stoppot?
    Engem kivett volna a leszúrás...
    Nálam nem járt az árfolyam 140.90 alatt

• Dvit
    válaszolt
    15 pips elég volt neki. TP 45 vagy 60-ra. RR 1:3-1:4

De most inkább selllll
    Melyik gyertyára kötötted? Vagy amíg visszaszúrt jellebb tetted a stoppot?
    Engem kivett volna a leszúrás...

• Guest's Avatar
    Guest replied
    A stoppot hova tetted? Az első feltörés után még visszaesett napi min alá
    15 pips elég volt neki. TP 45 vagy 60-ra. RR 1:3-1:4

De most inkább selllll

• Dvit
    válaszolt
    Ma volt egy elég egyszerű trade szintek alapján. EURJPY kitörés 140-ről 142-re, visszateszt 141-ig, innen long 141.50-ig. 50-50% RR > 1:3
    EUR long trendben volt, minden yen pár támasznál...
    A stoppot hova tetted? Az első feltörés után még visszaesett napi min alá

• Sawyer
    válaszolt
    orkati eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Tudja fene, ez az AUDUSD eléggé lefelének tűnik nekem naposon Bár tény, hogy a 4 indikátorból kettő nem lefelé mutat.

Ellenben H4-en minden indikátor esést jelez, csak ott meg a szemem nem látja, hogy ebből most veszett zuhanás lehet. Az is igaz, hogy már nem mindig hiszek a szememnek
    Könnyen lehet, hogy 0.8900-ig esik vissza egyelőre az árfolyam. Egy szimmetrikus háromszöget el tudtam volna képzelni napos TF-en a közel 1700 pipes esés után, de egy csökkenő háromszöggel is megelégednék 0.8900 aljjal.

• Sawyer
    válaszolt
    Fontosabb, hogy a főbb párok mit csinálnak. AUDUSD-nek először 9160 felett kéne zárnia naposon, hogy ez ne esés / oldalazás legyen.

GBPUSD-nek pedig be kéne mennie 6250 alá...

Ha úgyis nagy mozgást vársz, akkor teljesen mindegy, hogy az elején szállsz be vagy pedig 100 pippel lejjebb....

------

AUD akkor tud fölémenni, ha jövőhét szerdán gyenge lesz a tapering és USD short trendben marad + veszik az aranyat.

GBP akkor tud alá menni ha kitalálják h Angliának még sok stimulusra van szüksége (most pont arról beszélnek h le kell állni vele, mert elszáll az infláció...)
    Vitathatatlan, hogy nem a legkifizetődőbb eltalálni egy mozgás alját vagy tetejét, talán ez az egyik legnagyobb veszélye, nehézsége a HWTraderes stratégiának is, haladóként is többször bele lehet szaladni egy-egy fals jelzésbe.

A cabelt hasonlóan látjuk, 6250 tartogathat egy nagyobb elmozdulást, türelemmel várom, hogy hogy fog reagálni az árfolyam erre a szintre, de szerintem év végéig inkább még venni fogják a GBP-t.

AUD -nak egy pozitív kínai adat adhatna nagy lökést északra.

• orkati
    válaszolt
    Tudja fene, ez az AUDUSD eléggé lefelének tűnik nekem naposon Bár tény, hogy a 4 indikátorból kettő nem lefelé mutat.

Ellenben H4-en minden indikátor esést jelez, csak ott meg a szemem nem látja, hogy ebből most veszett zuhanás lehet. Az is igaz, hogy már nem mindig hiszek a szememnek
    Csatolt fájlok

• Guest's Avatar
    Guest replied
    Ma volt egy elég egyszerű trade szintek alapján. EURJPY kitörés 140-ről 142-re, visszateszt 141-ig, innen long 141.50-ig. 50-50% RR > 1:3
    EUR long trendben volt, minden yen pár támasznál...

• Guest's Avatar
    Guest replied
    Fontosabb, hogy a főbb párok mit csinálnak. AUDUSD-nek először 9160 felett kéne zárnia naposon, hogy ez ne esés / oldalazás legyen.

GBPUSD-nek pedig be kéne mennie 6250 alá...

Ha úgyis nagy mozgást vársz, akkor teljesen mindegy, hogy az elején szállsz be vagy pedig 100 pippel lejjebb....

------

AUD akkor tud fölémenni, ha jövőhét szerdán gyenge lesz a tapering és USD short trendben marad + veszik az aranyat.

GBP akkor tud alá menni ha kitalálják h Angliának még sok stimulusra van szüksége (most pont arról beszélnek h le kell állni vele, mert elszáll az infláció...)

• Sawyer
    válaszolt
    Lehet jó lesz az AUD long, csak ne GBP-vel szemben... inkább JPY v USD.
    Trenddel szemben? Nem ám átversz!

1.79 elég erős támasznak bizonyult eddig, de ha a mai napos gyertya se töri meg az 1.81-es ellenállási szintet, akkor még sanszos lehet esésre a GBPAUD. H1 csökkenő háromszöggel még meg kell küzdenie az árfolyamnak. No, de vannak ettől most szebb lehetőségek is a piacon, majd a napos zárás után okosabbak leszünk, hogy folytatódik-e a long trend vagy lesz-e korrekció

• Guest's Avatar
    Guest replied
    Lehet jó lesz az AUD long, csak ne GBP-vel szemben... inkább JPY v USD.

Working...
X