Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Manuális S/R kereskedés

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Sawyer
    válaszolt
    GP57 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Oké, de a lassulás nem egyenlő a trendfordulóval. Lassulás után jöhet gyorsulás is. A trend meg többnyire trend marad.
    Minden nézőpont kérdése.
    Nem egyértelmű pontosan, hogy milyen idősíkon kereskedsz, de ami neked egy trend az lehet nekem csak egy korrekció. Ezért is szeretek benne lenni pl. egy hetes korrekcióban, mert csak később derül ki, hogy az egy folytatódó trend egy magasabb idősíkon.
    A belépés GBPAUD kereszten egyelőre várat magára, egy kicsit elkapkodott példa volt, vannak ezektől néha sokkal szebb lehetőségek is.

Egy kicsit kikényszerített helyzetbe hoztam magam ezzel a topikkal, kellett nekem reklamálnom, hogy miért nem gondoltak a swing tréderekre is a haladó szekcióban, de mit tegyek,szívesen olvasnám az Ő gondolatmeneteiket is a piacról, így ki kellett vetni a hálót, talán beleúszik valami nagy hal, aki csöpögtet némi okosságot.

Szólj hozzá::

• Guest's Avatar
    Guest replied
    Oké, de a lassulás nem egyenlő a trendfordulóval. Lassulás után jöhet gyorsulás is. A trend meg többnyire trend marad.

• Sawyer
    válaszolt
    Miért? .
    Semmi tudományos magyarázattal nem tudok szolgálni.Csupán a devizapárok egymáshoz viszonyított erejéből próbálok következtetni.
    GBP erősödés az én olvasatomban több kereszten kezd kifulladni, ha nem is zuhan be, de stagnálásra számítok. A nemesfémeken pedig technikai szempontból emelkedés jelei mutatkoznak, ezek pedig húzzák magukkal az AUD-ot is szerintem .

• Guest's Avatar
    Guest replied
    Sawyer eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    A héten GBP gyengülésre és AUS,Gold erősödésre számítok
    Miért? .

• Sawyer
    válaszolt
    Úgy van, shortold a long trendet!
    /Bocs./
    Semmi pánik!Minden a terv szerint alakul!

Nem valósult meg egyelőre a napos támasz törése 1.79-en, így szóba se jöhetett a short pozi nyitás pullbackre.
    A héten GBP gyengülésre és AUS,Gold erősödésre számítok, így matekoztam ki az GBPAUD keresztet, de még korai lenne leírni az esést, függetlenül, hogy melyik irányba mutat a trend.

• Guest's Avatar
    Guest replied
    Úgy van, shortold a long trendet!
    /Bocs./

• Sawyer
    válaszolt
    Gbp/aud

A horizontális S/R szintek meghatározásán kívül még a szokásos eszközök szerepelnek a fegyvertáramban:

- Price Action (engulfing, pinbar)
    - kerek számok
    - trendvonalak, alakzatok, fibo
    - valamilyen momentum indikátor
    - illetve néhány szubjektív elképzelés a piaci mozgásról

Ezekből minél több egyezőség szerepel a charton, annál nagyobb valószínűséget tulajdonítok a jó irány eltalálásának.
    Belépés H1-H4-D1 idősíkon, ahogy épp a lehetőség engedi a gép előtt tartózkodni.

Egy példa:

GBPAUD W1
    Click image for larger version

Name:	gbpaudweekly.png
Views:	1
Size:	71,1 KB
ID:	144613

És a lehetséges beszállási szintek H4 idősíkon:
    Click image for larger version

Name:	gbpaudh4.png
Views:	1
Size:	49,2 KB
ID:	144614

• Sawyer
    új témát indított: Manuális S/R kereskedés

Manuális S/R kereskedés

Üdv,

Ha swing tréder, short illetve long term tréder vagy és elsősorban a horizontális támasz és ellenállás szintek feltérképezése alapján hozod meg kereskedési döntéseid és a pozícióidat néhány napig, de akár több héten vagy hónapon át tartod, vagy még tanulsz, gyakorolsz(mint én is), de már tisztában vagy a TA alapjaival, akkor Neked szól ez a topik.

Itt megoszthatod a gondolataidat piaci helyzetekről, bármely tőzsdei, illetve forex instrumentumról is legyen szó.

Cél egy hasonlóan gondolkodó tőzsdei közösség létrehozása a témában, remélem Te is hozzá járulsz ehhez.

Ha még kezdő vagy és érdeklődsz az elemzési módszer iránt, akkor ITT elkezdhetsz az alapokkal ismerkedni.

Eredményes kereskedést és tanulást kívánok!
Working...
X