Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Manuális S/R kereskedés

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Lucem Ferre
    válaszolt
    GP57 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    - Houston kérek engedélyt a kilövésre!
    - Az engedélyt megadom
    Úgy tudom, már régen kinőttél a demo korszakból. De ha ez éles számla, kereskedned sem kell többé, és le a kalappal Ha viszont nem, akkor azért mutatod ezt, mert élesben nem kötötted be? Nem igazán értem.

Szólj hozzá::

• deimos
    válaszolt
    - Az engedélyt megadom
    ez f@sza,de miből sakkoztad ki? más: a nyitások a h1-es gyertyák testében vannak, kisebb idősíkon nyitottál?

• Guest's Avatar
    Guest replied
    Nah, Yellen nyomja a frankót elég lesz mára 800... holnap folytatjuk

• Guest's Avatar
    Guest replied
    _pda_ eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    hmmm....

érdekesek a képek a szintekkel kapcsolaban
    nálam pl, (iron) gbpjpy mai nyitója ott van, ahol nálad a mai 9 órás kanócos gyertya teteje
    A gyertya alját már ők felvásárolták

• _pda_
    válaszolt
    - Az engedélyt megadom
    hmmm....

érdekesek a képek a szintekkel kapcsolaban
    nálam pl, (iron) gbpjpy mai nyitója ott van, ahol nálad a mai 9 órás kanócos gyertya teteje

• Guest's Avatar
    Guest replied
    - Az engedélyt megadom
    Csatolt fájlok

• Guest's Avatar
    Guest replied
    Teljes a káosz. Szerencsére nem buktam sokat. Most nem nagyon jó megtenni semmire... ennyi várja mindenki az FOMC-t.

• Guest's Avatar
    Guest replied
    Fonton megy a x*patás. 6600 alatt nyit London, első dolguk az összes shortos stopját kiszedni. Számítottam erre.

• _pda_
    válaszolt
    Máma a fontot nem piszkálom, mert jönnek ki hírek rá és a rángatás nem hiányzik.

Egyelőre ez a terv mára, nem adok neki nagy esélyt (érzésre 30%) de ha bejön, akkor nem csak 3 lesz az RR-em.
    értem a mókát, amire gondolsz, viszont a nyitással kapcsolatban az a meglátásom, h pont az ékelődés közepében vagyunk
    még rövidre is a bazi nagy 100 pippes gyertya közepe

• Guest's Avatar
    Guest replied
    Máma a fontot nem piszkálom, mert jönnek ki hírek rá és a rángatás nem hiányzik.

Egyelőre ez a terv mára, nem adok neki nagy esélyt (érzésre 30%) de ha bejön, akkor nem csak 3 lesz az RR-em.
    Csatolt fájlok

• Guest's Avatar
    Guest replied
    Most látom h megcsinálta a 168-at. És pont nem ütött volna ki -15pippel. Duplázhattam volna, de cserébe volt egy nyugodt napom. Jó volt ez így

• Guest's Avatar
    Guest replied
    Kamionos eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Hééé....és melózni ki fog?
    Sokaknak ez minden vágy, de nem nekem

West eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Részvényindexekkel is kereskedsz? Vagy csak figyeled őket FX-hez?
    Írtad valahol, hogy a "várható" nagy elmozdulásokra vadászol, az indexekben elég nagy mozgás tud lenni (pl. DAX-ban az utóbbi időben elég nagy elmozdulások voltak a jelentősebb hírekre).

Ugyanezt kérdezném az arannyal kapcsolatban is.
    Indexeket csak nézem, de amúgy baromi jól kereskedhetők! (Főleg futures-el). De jobb választani mit tradel az ember és csak azokat. Nem jó össze-vissza kapkodni.

Arany kiválóan trendelődik, sokat lehet rajta nyerni

• West
    válaszolt
    Ha már arany, csatolok egy tegnapi tradet, okulásul, ami sok pipet hozott, viszont a hibás stop elhelyezés miatt nem hozott sokkal többet (kb. kétszer ekkora profit lehetett volna). Eredetileg a stopot 1368.70-hez raktam, viszont sajnáltam volna még 100 pipet visszaengedni...Meg azt gondoltam hogy long trendben (+ a krími helyzet miatt) egy ekkora esés után a következő napon valószínűbb az esés korrekciója, így este inkább közel vittem a stopot.
    Nem kellett volna...

A felső vízszintes piros vonalnál léptem be, a középsőnél kivett, az alsót már a kereskedés kezdeténél berajzoltam, hogy valószínűleg addig mehet rövidtávon max, mivel az korábban H1-en ellenállás volt, ami most már támasz (a H1-es képen látszik jól.) Sajnos azonban nem hittem benne.
    Csatolt fájlok

• West
    válaszolt
    Hát arra h majd esik

Úgy gondoltam ma az USD-t nem adják el, a részvényeket viszont igen. Tegnap Obama nyomta a szankciókat, de semmi újat nem tudott mondani. Viszont ma Putin beszél, amitől a nyugat sok jók nem várhat... Tegnap volt egy "felüdülés rally". Ma nap részvény sell 80%-os eséllyel.
    EURGBP-t veszik szal ha short USD-vel szemben, akkor inkább GBP, ami amúgy pont a szint alatt 6650 indult. De ha már USDJPY-t is eladták a részvényekkel együtt 102.85-rőő, akkor mégjobb eladni GBPJPY-t.
    Általában meg szoktam várni a londoni nyitást, de ez most felesleges voot. New low-n sell, kezdeti stop new highra (hozzáteszem így többnyire nem jó kereskedni, de most pont ezt kellett csinálni ) ahogy letört SL letörés fölé.

Most ott tartunk h DAX-ot eladták, FTSE vmi inside day bullsh!t, STOXX eseget, de van még benne hely lefelé...
    USD-t nem adták el.

GBP-t eladták most 6600-at küzd. Egyelőre sima tartás az egész, van 3x85 pipem mára. (3x raktam meg)

Elsődleges célár 130 pip, pont 168-nál. Most megcsinálhatnám azt h 1 pozit berakok +30-ba és a másik kettőt -15-ben tartom. Így mára már 0 risk. De asszem inkább csak fejben tartom ezt, marad minden -15-ben.
    Részvényindexekkel is kereskedsz? Vagy csak figyeled őket FX-hez?
    Írtad valahol, hogy a "várható" nagy elmozdulásokra vadászol, az indexekben elég nagy mozgás tud lenni (pl. DAX-ban az utóbbi időben elég nagy elmozdulások voltak a jelentősebb hírekre).

Ugyanezt kérdezném az arannyal kapcsolatban is.

• Kamionos
    válaszolt
    Hééé....és melózni ki fog?

Working...
X