Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Manuális S/R kereskedés

Collapse
X
  • Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

GP57 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Sőt NZD kamatemelést már előre megmondták h esedékes lesz....
    Köszi a részletes fundamentális kitekintőt, még próbálom emészteni az olvasottakat, nem teljesen tiszta pl., hogy miért jó a new zealandi gazdaságnak a kamatemelés, holott már így is nagyon erős a devizájuk. Egyedül az export bevétel növelésére tudok gondolni.

Az NZDUSD chart hetesen ennek ellenére az emelkedés hanyatlását mutatja erősen... 1-29-én lesz a következő kamatdöntő ülés, kíváncsian várom, hogy tényleg emelnek-e.

Hozzászólás

Sawyer eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Köszi a részletes fundamentális kitekintőt, még próbálom emészteni az olvasottakat, nem teljesen tiszta pl., hogy miért jó a new zealandi gazdaságnak a kamatemelés, holott már így is nagyon erős a devizájuk. Egyedül az export bevétel növelésére tudok gondolni.

Az NZDUSD chart hetesen ennek ellenére az emelkedés hanyatlását mutatja erősen... 1-29-én lesz a következő kamatdöntő ülés, kíváncsian várom, hogy tényleg emelnek-e.
      Nem fognak még. Csak később...

Hozzászólás

Sawyer eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

Csak egy kis javítás, az erősebb valuta rombolja mint az export bevételeket (ha visszaszámítják NZD-re) mint pedig a versenyképességet.
        A kamatdöntő ülés tényleg érdekes lehet, én is kíváncsi vagyok mikor jön rá a RBNZ, hogy nem kéne elkapkodniuk a kamatemelést. Igen, az ingatlanpiacuk kicsit túl meleg, de ugyanakkor a két legnagyobb kereskedelmi partnerjuk nagy bajban van (1.Kína 2.Ausztrália), és a világgazdaság általánosságban lassul.
        Szerintem az AUDNZD lehet hogy csak momentumból lemegy 1-ig, de annál tovább nagyon nehéz lesz lenyomni.

Hozzászólás

XXX eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Csak egy kis javítás, az erősebb valuta rombolja mint az export bevételeket (ha visszaszámítják NZD-re) mint pedig a versenyképességet.
          Nem látom néha a fától az erdőt, kicsit belezavarodtam az NZDUSD keresztbe, mert itt a gyengébb deviza van az első tagban, ez okozott némi fogalom zavart.

Persze, hogy csökken az export bevétel, ha erősödik a deviza, pl. ha eladjuk az olaszoknak a magyar tejet, minél gyengébb a Forint az Euróhoz viszonyítva (mint a jelenlegi helyzet), annál nagyobb árbevétellel számolhatnak az exportőrök(és nem a termelő). Az importőr és a deviza hiteles az előzőek inverze.

Úgy kalkulálom, hogy cirka négy-öt év és feljövök a Ti (XXX, GP57,Kami, stb.) szintetekre fundamentumokban.... Köszi a helyreigazítást!

Hozzászólás

Jelentem, az EURUSD visszajött a beszállómért, az USDHUF pedig éppen megcsinálta a célárat. Kiszálltam, hogy majd visszaszállok fentebb, de kicsit erős a momentum

Hozzászólás

Kamionos eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Jelentem, az EURUSD visszajött a beszállómért, az USDHUF pedig éppen megcsinálta a célárat. Kiszálltam, hogy majd visszaszállok fentebb, de kicsit erős a momentum
              Biztos megzavartad őket valami félelmetes villával!
              Enyém a galaxis leggyorsabb hajója!

Hozzászólás

Gratulálok! Türelem játék volt.
                USDHUF hozta az elképzeléseimet, amit már egy héttel korábbi posztban felvázoltam(korrekció 221-221,50-ig, majd irány észak), de lemaradtam róla, mert egy bull gyertyát még várnom kellett naposon, de ez ma elég nagyra sikerült. D1 belépőknek ez a hátránya, hogy a jó belépők nem várnak meg. Majd a visszaútra befizetek.

EURUSD-on továbbra is csak long beszállók jöhetnek szóba, főállás mellett marad a délutáni daytréding, persze a Vedd és tartsd szemlélet alapján.

Hozzászólás

Szép!

Hozzászólás

Meg is van. Délután a törökök megint aktívkodtak, mert délelőtt hiába szórták el a dollárjukat.
                    Sajnos úgy néz ki, hogy délután is

Ma elherdáltak 2,2 milliárd dolcsit a 35 tartalékból. Túl sok látszatja nem volt, lássuk be.
                    Ebből kamatemelés lesz. Méghozzá a masszívabb fajtából, mert különben a piac nem veszi komolyan.
                    Meggyütt. Kicsit későn, mert az Ironos számlámat elfüstölte a gyengülő líra Kérdés, hogy mennyi hatás marad a mai FED döntés után? Vannak kétségeim...de egyenlőre tartom.

Hozzászólás

• FED-re eladták a részvényeket, de USD-t le sem xarták. Holnap keresni fogom az USD sellt.

Hozzászólás

• Éjfélig nézem, ma is akkor kezdtek bohóckoni, hátha...

Hozzászólás

• ALTERMAN eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Biztos megzavartad őket valami félelmetes villával!
                          Most, hogy mondod...volt egy villám USDHUF-on, aminek az első célára 225.80 volt. De elgyengültem és nem hittem a tulajdon villámnak

Hozzászólás

• Ez a villa olyan mágikus erővel bír, hogy még a Matrixos kisgyerek sem tudná mondani: "Nincs villa!"

Hozzászólás

• Kamionos eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Most, hogy mondod...volt egy villám USDHUF-on, aminek az első célára 225.80 volt. De elgyengültem és nem hittem a tulajdon villámnak
                              ejj,pedig a villa megmondta!A saját villádnak sem hiszel?
                              Enyém a galaxis leggyorsabb hajója!

Hozzászólás

• ALTERMAN eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                ejj,pedig a villa megmondta!A saját villádnak sem hiszel?
                                Ha meg mégsem fogná meg az árat, akkor el lehet mondani: a tudatoddal meggörbítetted a villát!

Hozzászólás

Working...
                                X