Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Manuális S/R kereskedés

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Kamionos
    válaszolt
    Szerintem igen.

Hetesen 1.0820-nál volt a heti PPZ fibo 38.2vel, amit csont nélkül átvitt, úgyhogy annak viszatesztelése valószínű ilyenkor. Fibo 50-ról lefordult, mert az utóbbi hetekben felgyorsult a mozgás és néhányan már túlárazottnak látják és profitot realizálnak. PPZ visszatesztelése várható és ott eldőlhet, hogy továbbra is long-e az irány.
    1.8 nagyon szép szint lesz. Van ott heti és hónapos PPZ fibo és mindez egy csökkenő hónapos trendben, úgyhogy utolsó esély, hogy a medvék mutassanak valamit, különben legyőzik őket
    Click image for larger version

Name:	usdcadw1.png
Views:	1
Size:	119,4 KB
ID:	145095

Napos: Erős long trend parabolaformában= az egyensúlyi ártól eltávolodtunk. Nem csoda, hogy korrekció van. Fibo 23.6-ról azért ilyen momentumnál néhányan szerintem meg fognak próbálkozni a longgal, ami nekem csak jó beszállót jelent short irányba most.
    Ha megnézzük a heti PPZ piros vonalát, akkor most azt látjuk, hogy a hetes és napos swing lowra húzott fibonak is van ott egy-egy szintje. Csomópont a javából. Szóval azt várnám, hogy addig le fog menni és ott eldől a további sorsa. Az már újabb forgatókönyv lenne, hogy mi lesz, ha áttöri, de azt most nem írom le. Alapból onnan longra számítok majd. Pláne, ha addig még korrekció sem lenne.

Name:	usdcadd1.png
Size:	114,6 KB
ID:	145096

4órás: jó ideje zajlik a korrekció és nincs szignifikáns S/R, de PPZ van három is. Mindhez tartozik fibo is. Nem vagyunk előrébb. Nekem azért a 1.052-es szint tetszik legjobban, de nem kizárt, hogy előbb lefordítják. Kisebb idősíkon kell majd pontosítani a belépőt. Résen leszek.

Name:	usdcadh4.png
Size:	112,0 KB
ID:	145097

Plusz egy ráadás kép a célárról. Lokális minimumból húzott fibo 61-es szintje.

Name:	usdcad+1.png
Size:	117,4 KB
ID:	145098

Amit leírtam csak egy elképzelés. Én most short beszállókat keresek, de persze előfordulhat, hogy innen új csúcsra megy. Miért is ne?
    Az elképzelésem az 1.15-ös szintig van életben.

Szólj hozzá::

• Guest's Avatar
    Guest replied
    Countertrend célár elérve. Lesz vétel vagy nem lesz vétel?
    Csatolt fájlok

• Guest's Avatar
    Guest replied
    Mondjuk nem csodálkoznék, ha jövőhéten USD erőre kapna.
    Persze bármi lehet

• Guest's Avatar
    Guest replied
    Asszem ha nagyon nem találok jó tradek akkor egyszerűen meglongolom majd a GBPJPY-t.
    Ma is ezt tettem
    Najó azért rendszer se árt bele

• Guest's Avatar
    Guest replied
    Kamionos eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ahogy elemezgetem a párokat kirajzolódik, hogy melyik devizában mire számíthatok a következő hetekben.
    CAD erősödés
    EUR gyengülés
    GBP gyengülés
    AUD erősödés
    JPY ? (erősödésnek néz ki)
    USD ? (még nem tiszta)
    Hu ezt most elég eltérően látjuk.

Ha erősorrendet kéne felállítanom a devizák között, akkor így nézne ki:

GBP>EUR>AUD>USD>JPY

EURAUD shorttal én vigyáznék. Most jött ki h Ausztráliában a munkanélküliség 6.0% a várt 5.8% helyett... és lesznek még elbocsájtások.... kamatemelés pedig szinte tuti nem lesz, mert ingatlanboom kezd túlmelegedni. Angoloknál viszont már a kamatemelésen gondolkoznak.

De jól járt, aki vette a GBPJPY-t 164-en 166.15-ön 167.25-ön 167.60-on 168.40-en, 169.25-ön..... tarható 240-ig

• Sawyer
    válaszolt
    EURAUD

Hónaposon volt egy masszív támaszletörés. A momentum még egy korrekciót is alig engedett visszatesztre. Most megint a szintet teszteli vissza immár érettebben. Van még fibo 38.2 is éppen ott és egy doji, ami után a februári gyertya eddig lefelé indult. Ráadásul minden indikátor túladott szintről készül lefordulni. Hab a tortán, hogy gyönyörűen kirajzolódott három elliott impulz hullám, ami után korrekció várható. Na...itt se nézek egy darabig longot
    [ATTACH]4699[/ATTACH]

Hetesen azt látni, hogy szintén az indikátorok túladott szintjéről fordult le. Szeretem, ha több idősíkon is ugyanazt látom. Meg volt a túlhúzás, hogy a gyenge kezeket is kirázzák. MACD divergencia.

[ATTACH]4700[/ATTACH]

Keresni kellene valami jó kis beszállót. Nézzük meg a H4-et.
    [ATTACH]4701[/ATTACH]

A két piros vonal napos PPZ, ami ráadásul egybeesik hajszálpontosan fibo38.2-vel és fibo 61.8-al. Szerintem meg van a két beszállópont...Ráadásul éppen túladott szintről fordult le. Kicsit lekéstem, de lesz itt mozgás.
    [ATTACH]4701[/ATTACH]

Lehet céláron gondolkodni...de azt majd úgyis a mozgás dönti el. Első célárnak megteszi az 1.49, de szinte biztosan áttöri, úgyhogy az 1.40-42 között sáv jobbnak tűnik.
    Ez egy nagyon szép, átgondolt kereskedés!

Szeretem , hogy egy figyelt szinten minél több egyezőség van,(PPZ, kerekszám, fibo, stb.), mint a példádban.
    Erről a setupról viszont nagyon lemaradtam. Már nem ugrok bele, nézek egy következő lehetőséget.

• Kamionos
    válaszolt
    Sokan leszűkítik a kört, hogy csak az indikátorokban, csak a fibo-ban, csak a trendvonalban, csak a price action-ben...stb hisznek. Én abban hiszek, hogy mások hisznek bennük Ezért figyelem is őket. Mindegyik egy-egy külön kis csoport, aki be fog szállni a stratégiája által diktált áron. Amikor több csoport is a saját meggyőződése alapján ugyanabban az időpontban és árnál mondjuk longot lát, akkor eljött az én időm is, hogy beszálljak.

• _pda_
    válaszolt
    Mindig jön egy következő lehetőség
    természetes, csak egy reggeli vélemény volt

• Kamionos
    válaszolt
    Mindig jön egy következő lehetőség

Még azt akartam hozzáfűzni a tegnapiakhoz, hogy lehet tovább szűkíteni a kört azzal, hogy pl amikor az ember vacilál, hogy mondjuk EURAUD vagy GBPAUD short inkább, akkor egyszerűen még kielemzi az EURGBP-t és többnyire segít a döntésben, hogy melyikbe szálljon be.
    Ha az ember jól elvégzi a házi feladatot, ami nem kevés idő, energia, agymunka, akkor a végén ott lesz egy esszencia, ami 1-2 pár, amibe be kell szállni és gyakran csak azon töprengeni, hogy hol fog profitot realizálni.
    Sajnos itt jön képbe a személyiség. Én nem mindig szánom rá az időt, energiát, hogy ezen a teljes folyamaton végigmenjek újra meg újra pontosítva. Pedig nagyságrendekkel könnyebb utána az élet.
    Aztán ott van az, ha el is végzi az ember, akkor néha bejön még a képbe a kapzsiskodás. Oké, hogy mondjuk az EURAUD tökéletes, de az csak 1 pozi és azért nem olyan rossz az a GBPAUD sem...meg ha már AUD erösödés, akkor miért ne lehetne egy kicsit nyerni mondjuk az AUDUSD-n is
    Aztán az ember azon kapja magát, hogy géppityuval lövöldözik ott, ahol nem egy csorda van, hanem csak egy vad és mindent eltalál csak éppen a célt nem. Mennyivel hatékonyabb csak egy távcsöves golyóspuskával belőni a célt. 1 lövés=1 találat.
    Ezt kell tenni. Minél kevésbé fegyelmezett valaki, annál tudatosabban.
    És minél gyakrabban sikerülnek a fentiek, annál eredményesebb kereskedő lesz.

• _pda_
    válaszolt
    hmmm...

szép kis altatás volt tegnap, éjszaka elintéztek mindet

• Kamionos
    válaszolt
    EURAUD

Hónaposon volt egy masszív támaszletörés. A momentum még egy korrekciót is alig engedett visszatesztre. Most megint a szintet teszteli vissza immár érettebben. Van még fibo 38.2 is éppen ott és egy doji, ami után a februári gyertya eddig lefelé indult. Ráadásul minden indikátor túladott szintről készül lefordulni. Hab a tortán, hogy gyönyörűen kirajzolódott három elliott impulz hullám, ami után korrekció várható. Na...itt se nézek egy darabig longot

Name:	euraud.png
Size:	104,3 KB
ID:	145044

Hetesen azt látni, hogy szintén az indikátorok túladott szintjéről fordult le. Szeretem, ha több idősíkon is ugyanazt látom. Meg volt a túlhúzás, hogy a gyenge kezeket is kirázzák. MACD divergencia.

Name:	euraudw1.png
Size:	109,0 KB
ID:	145045

Keresni kellene valami jó kis beszállót. Nézzük meg a H4-et.

Name:	euraudh4.png
Size:	106,1 KB
ID:	145046

A két piros vonal napos PPZ, ami ráadásul egybeesik hajszálpontosan fibo38.2-vel és fibo 61.8-al. Szerintem meg van a két beszállópont...Ráadásul éppen túladott szintről fordult le. Kicsit lekéstem, de lesz itt mozgás.

Name:	euraudh4.png
Size:	106,1 KB
ID:	145046

Lehet céláron gondolkodni...de azt majd úgyis a mozgás dönti el. Első célárnak megteszi az 1.49, de szinte biztosan áttöri, úgyhogy az 1.40-42 között sáv jobbnak tűnik.

• Kamionos
    válaszolt
    Ahogy elemezgetem a párokat kirajzolódik, hogy melyik devizában mire számíthatok a következő hetekben.
    CAD erősödés
    EUR gyengülés
    GBP gyengülés
    AUD erősödés
    JPY ? (erősödésnek néz ki)
    USD ? (még nem tiszta)
    Aztán az ezekből összerakott párokra kezdek figyelni, mint olyan párok, amiket két irányból is támogat a mozgás, így nagyobb momentum várható bennük.

Rápillantok mondjuk az EURCAD-ra és ezt látom.

Name:	eurcadmon.png
Size:	109,8 KB
ID:	145043

Csemege. Tudom sokan ebben a long lehetőséget keresik, de ez már nem az a vonat.
    Még várni kell vele, míg teljesen beérik, de aztán...célár 1.42 eléggé adja magát.

• Sawyer
    válaszolt
    Na...még erre reagálok

Az a bizonyos labda a tőzsdén faltól falig megy folyamatosan. Aki útjára engedi, az egy csoport, aki éppen a másik oldal csoportjával csap össze az adott szintnél. Annál nagyobb a mozgásenergiája az árnak, minél nagyobb a két csoport ereje közti különbség. De ezzel semmi újat nem mondtam azt hiszem.

A lényeg, hogy az embernek legyen elképzelése, hogy melyik szinteken dől el az árfolyam sorsa és akkor már van mihez viszonyítani. Hogy mekkora erő várható az egyes szinteken? A nagyobb idősík PPZ-je erősebb. Azonkívül a megelőző mozgás momentumából, karakteréből lehet rá következtetni. Sajnos erre leginkább a tapasztalat tanít meg. Nem lehet megspórolni a több ezer óra chartfigyelést...onnantól, amikor már tudod, hogy mit figyelj! (az azelőttit már nem is számolom)
    Három éve ismerkedem a chartelemzéssel, ha az első év f@szolást, indikátoros maszatolást nem számolom, akkor kettő éve. Ez nem sok, de ennyi van, és kétségtelenül igaz, hogy nem lehet a több ezer óra chartolvasást megspórolni, talán egy keveset, ha az elején jó irányba halad a nebuló.Erre jó kiindulópont szvsz a HWT-s Kereskedés, de hogyan topik, nem csak maga az alapstratégia, hanem az apró tudásmorzsák, amit hátrahagyott. Egyik kedvenc mondata így hangzik:

"A piac időről- időre ugyanazt csinálja, az már csak rajtunk múlik, ki tudjuk-e használni."

A (szerintem) lényeget kiemeltem vastag betűvel. Nekem ez a mondat sokat tágított a piaci látásmódomon. Persze az itteni példáim nem ezt tükrözik, de nem is kell, lényeg az akció, hogy legyen reakció!

• Sawyer
    válaszolt
    Tiszteld a vonalakat és ők is tisztelni fognak Téged!
    Ha ez így működik, akkor már rég milliomosnak kellene lennem.

Remélem nem melldöngetésnek veszitek, csak úgy teljes a kép, ha megmutatom nemcsak az elképzelést, hanem a folytatást is, mert hát a lényeg az. Ígérem, többet nem fárasztok senkit a "hogyan trédelek"" dolgaimmal, csak egyszer már le akartam írni kicsit részletesebben, hátha tanul belőle valaki.
    Nem fárasztasz egyáltalán, nagyon jó látni a gondolat menetet a kötéseid mögött, magamfajta csetlő- botló kispályásnak sokat jelentenek a rutinosabb kereskedők tapasztalatai, érvelései.

Rengeteg új és hasznos dolgot tanultam az elmúlt pár hétben Tőletek, amiért igazán hálás vagyok és ezeket az új információkat próbálom beépíteni az “elemzéseimbe” és persze a gyakorlatba, ezért is nem vagyok aktív ami a chartok posztolását illeti, még újra kell gondolnom egy- két nem jelentéktelen apróságot, ami elkerülte eddig a figyelmem.

Ha van még türelmed hozzá, maradj még, mert szinte biztos, hogy fogsz új információkat hallani Te is, amit használni tudsz majd a kereskedésedben.
    És itt elsősorban nem Magamra gondolok, de ki tudja, néha vak tyúk is talál szemet.

• Guest's Avatar
    Guest replied
    Nice, nice, nice!

Working...
X