Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Manuális S/R kereskedés

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Kamionos eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Na ez olyan volt, mint a meterológia jelentés. Ha süt a nap, akkor meleg lesz. Különben hűvös időre számíthatunk.
    Értem Én a hasonlatod mondanivalóját, hogy a holnapot nem tudod befolyásolni, mindig csak a jelent lehet, aminek a jövőben viseled a következményeit, ezért lehetetlen a jövőt tervezni, csak itt és most van.

Szerintem a tőzsdén azért vannak, akik tudják(írják) a jövőt, mert Ők irányítják az árfolyamokat, no az Ő játékukat lenne jó tudni olvasni. Mert, ha napos, hetes charton elemzel akkor feltételezem, Neked is nyilván való, hogy nem véletlenszerű ármozgásokról beszélünk. És nem kell szvsz hozzá az ekcájg ezeknek a szinteknek a megállapításához.
    Ezért gondolom, úgy hogy a holnapi időjárást ugyan nem tudom milyen lesz, de hogy fél év múlva nem kell a sál-sapka-kesztyű, szinte biztos.

Az "Omahai Bölcs" gondolatai jutottak eszembe a meteorológiás hasonlatodról, mégpedig, hogy: "A kockázat abból jön, hogy nem tudjuk mit csinálunk."

Hozzászólás

• A terv is fontos és a jelen is

Hozzászólás

• Nekem meggyőződésem, hogy nemcsak naposon, hetesen, hanem a létező összes idősíkon az árfolyammozgás determinált. Csak nincs meg hozzá a képlet.

Hozzászólás

• És mi a helyzet a váratlan eseményekkel?

Hozzászólás

Nekem meggyőződésem, hogy nemcsak naposon, hetesen, hanem a létező összes idősíkon az árfolyammozgás determinált. Csak nincs meg hozzá a képlet.
            Csak nem azt akarod ezzel mondani, hogy létezik a Szent Grál?Te sarlatán!

Hozzászólás

• Egyedül a volatilitáson változtat, de az árfolyammozgás irányán semmit. Ez az én véleményem, tapasztalatom. Ez alapján a hírek is könnyebben trédelhetőek.
              Ha a váratlan esemény miatt kilő az árfolyam, akkor egyébként is arra ment volna, csak most nagyobb volatilitással teszi. Ha pedig visszahúzzák és megy a másik irányba, akkor csak volatilitást tudott okozni, de az ár arra megy, amerre ment volna a váratlan esemény nélkül is.

Hozzászólás

• Sawyer eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Csak nem azt akarod ezzel mondani, hogy létezik a Szent Grál?Te sarlatán!
                Én Isten képletnek hívom. És az alapján leírható nemcsak a tőzsde mozgása, de minden egyes részecske pillanatnyi helye és jövőbeni mozgása. És mivel mi is részecskékből vagyunk...De kicsit elkanyarodtam.

Egyébként az a sarlatán, aki azt mondja, hogy létezik a Szent Grál ÉS hajlandó azt el is árulni pár ezer forintért mondjuk egy oktatás keretében

Hozzászólás

Én Isten képletnek hívom. És az alapján leírható nemcsak a tőzsde mozgása, de minden egyes részecske pillanatnyi helye és jövőbeni mozgása. És mivel mi is részecskékből vagyunk...De kicsit elkanyarodtam.

Egyébként az a sarlatán, aki azt mondja, hogy létezik a Szent Grál ÉS hajlandó azt el is árulni pár ezer forintért mondjuk egy oktatás keretében
                  Ez nem egészen így van,mert pld a quarkok mozgása sem előre jelezhető,sőt,ha megfigyelés alá kerülnek megdermednek,tehát még az irányát sem tudod,és becsülni sem.
                  Enyém a galaxis leggyorsabb hajója!

Hozzászólás

Egyedül a volatilitáson változtat, de az árfolyammozgás irányán semmit. Ez az én véleményem, tapasztalatom. Ez alapján a hírek is könnyebben trédelhetőek.
                    Ha a váratlan esemény miatt kilő az árfolyam, akkor egyébként is arra ment volna, csak most nagyobb volatilitással teszi. Ha pedig visszahúzzák és megy a másik irányba, akkor csak volatilitást tudott okozni, de az ár arra megy, amerre ment volna a váratlan esemény nélkül is.
                    Vegyünk egy konkrétabb példát: Draghi kamatot vág. Nem tudja senki, csak ő. Bejelenti és hírtelen elkezd mindenki eladni. Akkor előtte miért akart volna esni az ár?

Hozzászólás

• GP57 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Vegyünk egy konkrétabb példát: Draghi kamatot vág. Nem tudja senki, csak ő. Bejelenti és hírtelen elkezd mindenki eladni. Akkor előtte miért akart volna esni az ár?
                      Azért,mert előtte Draghi megbeszélte,hogy ha a mikrofon előtt a jobb kezével nyúl a zsebkendőjéért akkor azt fogja mondani hogy emel,ha a ballal akkor nememel?
                      Enyém a galaxis leggyorsabb hajója!

Hozzászólás

• ALTERMAN eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Azért,mert előtte Draghi megbeszélte,hogy ha a mikrofon előtt a jobb kezével nyúl a zsebkendőjéért akkor azt fogja mondani hogy emel,ha a ballal akkor nememel?
                        Mostmár ezt is figyelni fogom

Hozzászólás

• Hmmm...látom Te is beleástad magad a kvantumfizikába. Tudtam én, hogy rokonlelkek vagyunk.
                          Valóban nem sikerült szabad kvarkot még méréssel igazolni, csak "bebörtönzött" quarkok csoportját. Talán nem is létezik különálló quark, csak az egymás közötti kölcsönhatás ad értelmet létezésüknek és csak így értelmezhetőek.

A probléma úgy általában is igaz kvantumszinten, hogy azzal, hogy megfigyelsz valamit, már meg is változtattad, így nem létezhet objektív mérés sem a helyükre, sem a mozgásukra. Ettől a képlet szerintem létezik, csak még ellenőrizni sem tudnánk, ha valaki megtalálná. Nem egyszerű történet.

UI: Jut eszembe erről... Lehet, hogy nem kellene annyit nézegetnem a chartot

Hozzászólás

• ALTERMAN eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

Én a nyakkendőjét figyelem. Dehát mindenki más eszközt használ a tőzsdei mozgások előrejelzésére

Hozzászólás

• GP57 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Mert a piac olyan technikai állapotban volt már, hogy esnie kellett. Már elfogytak a vevők, de az eladók még nem érkeztek meg. Ha Draghi semmi érdemlegeset nem mondott volna, akkor az ár éppúgy esett volna, csak nem akkora volatilitással olyan rövid idő alatt.

Hozzászólás

Mert a piac olyan technikai állapotban volt már, hogy esnie kellett. Már elfogytak a vevők, de az eladók még nem érkeztek meg. Ha Draghi semmi érdemlegeset nem mondott volna, akkor az ár éppúgy esett volna, csak nem akkora volatilitással olyan rövid idő alatt.
                                Vonatkoztassuk a példát egy töretlen long trendre....

Hozzászólás

Working...
                                X