Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Daytrade szabályozás

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Daytrade szabályozás

Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com
    Sziasztok!

USA-ban van egy olyan SEC előírás, hogy heti csak 4 daytred-et lehet végrehajtani, ha a számládon nincsen min. $25,000.
    Tehát tegyük fel shortolok valamit, és aznap vissza is veszem, az már egyből 2 tradenek számít. (ez azért van, hogy védje a kezdőket)

Létezik ilyen reguláció Mo.-n is? Tehát tegyük fel itteni brókercégen keresztül lehet ennél kevesebb összeggel is daytradelni külföldi részvénnyel? Van egyáltalán olyan megbízható magyar brókercég, aki lehetővé teszi a 0,1-10$ értékű NASDAQ, NYSE, AMEX részvények kereskedését? Ahogy néztem a legtöbb csak az unalmas nagy cégek részvényeivel való kereskedést teszik lehetővé.

Tudna nekem valaki segíteni, aki $10,000-nál kevesebb pénzel kezdett daytradelni? Olyan alternatíva van, hogy nyitok több bróker cégnél is számlát, az máris 8 trade/hét viszont a $1500-os kezdőtőkémet szétosztva elég lassan lehet elérni a 25,000$-t, arról nem is beszélve, hogy macerás is. Ja és BÉT nem érdekel.

Köszönöm a segítséget!

Hello,

Szóval megválaszolnám a kérdésemet (részben): Ez a szabály csak akkor van, ha egy USA-ban lévő bróker cégnél van számlád. Ha túlléped a 3 trade limitet, akkor 90 napig felfüggesztik a számlád. Szvsz nevetséges.

Hozzászólás

Vétel-eladás számít 1 tradenek és ha ez 4x v többször megtörténik 5 bussiness day alatt, akkor számít a számla tulajdonos pattern daytradernek.

Úgy tudom, azért hozták a rendelkezést, hogy a hírekre ne szedjék szét a részvényeket a sok kispénzű ember... v ne legyen olyan leolvadás mint a NASDAQ buborék kipukkadásakor...

Ha ennél kevesebbel akarsz daytradelni, akkor számold bele, a fix jutalékokat is, ami elég jelentős lehet.

Anno náluk: http://nymomentum.com/ láttam daytrade számlát (5k-val) illetve a Colmexnél. Előbbi helyen kaphatsz 4x áttételt is, ami azért nem mindegy.

Igazából csak ötletet tudtam adni, én nem daytradeltem náluk

Hozzászólás

Egy portfólió felépítésénél/likvidálásánál ez hogyan működik?
        Pl.:Ha egy kereskedési hét alatt portfólió építés címén mondjuk 6 részvényből veszek.
        Vagy tegyük fel, hogy egy terrortámadás miatt úgy látom jónak, hogy mind a 6-tól egy napon belül megszabadulok.
        Vagy a kettő keveréke: Veszek 6 részvényből hétfőn, de sajnos még azon a héten el is kell adnom belőle valamennyit.

Egyelőre nem daytrade-elni szeretnék, csak valamennyire diverzifikálni...

Hozzászólás

recefyce eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Egy portfólió felépítésénél/likvidálásánál ez hogyan működik?
          Pl.:Ha egy kereskedési hét alatt portfólió építés címén mondjuk 6 részvényből veszek.
          Vagy tegyük fel, hogy egy terrortámadás miatt úgy látom jónak, hogy mind a 6-tól egy napon belül megszabadulok.
          Vagy a kettő keveréke: Veszek 6 részvényből hétfőn, de sajnos még azon a héten el is kell adnom belőle valamennyit.

Egyelőre nem daytrade-elni szeretnék, csak valamennyire diverzifikálni...
          Hol akarod ezt venni és eladni?

Hozzászólás

Amerikai piac.
            Egyébként ezt találtam:
            http://www.finra.org/investors/day-t...nts-know-rules
            "Day trading refers to buying then selling or selling short then buying the same security on the same day. Just purchasing a security, without selling it later that same day, would not be considered a day trade."
            Ezek szerint akár hétfőn megvehetném a példában szereplő 6 vállalat papírját és kedden el is adhatnám....

Hozzászólás

recefyce eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Amerikai piac.
              Egyébként ezt találtam:
              http://www.finra.org/investors/day-t...nts-know-rules
              "Day trading refers to buying then selling or selling short then buying the same security on the same day. Just purchasing a security, without selling it later that same day, would not be considered a day trade."
              Ezek szerint akár hétfőn megvehetném a példában szereplő 6 vállalat papírját és kedden el is adhatnám....
              Itt Te fizikailag nem veszel semmit, csak tippelhecc, hogy merre megy az ár.
              Azt gondoltam, valós részvényekkel akarsz portfoliót kezdeni.

Hozzászólás

Jogos...elkerülte a figyelmem,hogy nem "stock" van a szövegben.
                Természetesen részvényre gondoltam.

Hozzászólás

Working...
                X