XM.com

Collapse
X
 
  • Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts
  • Perhaps
    Tőzsde gyakornok
    • 15-04-28
    • 53

    Xm versenyeket követi valaki, vagy részt is vesz esetleg benne?
    A honlapon megnéztem egy ilyen verseny pár résztvevőjét, és nem kevés olyan nicknév van aki 2 nap alatt 100-150% nyereséget kalapált össze (nem szégyen a nagyoktól tanulni sosem ).
    Segítene valaki értelmezni a képen látható kötést eurusd-n 11.11.-én a nyitási értéken 1.07121-n short irányban nekem sehogyan sem jön ki a matek aznapra 800$ nyereség, mivel ez nagyjából a napi mélyponton van
    Kamu verseny, kamu adatokkal és véletlenül elírták a "Vétel"-t "Eladás"-ra?
    Nem tudom, csak kérdezem..



    Csatolt fájlok

    Hozzászólás

    • MyBusiness
      Tőzsdeprofesszor
      • 15-01-19
      • 2114

      Verseny, bónuszok, ajándék stb, a pénz- és tőkepiac nem kaszinó, lóverseny, kupleráj, outlet stb.

      Hozzászólás

      • David Chateau
        Huntraders Csapatvezető
        • 11-05-19
        • 2215

        Az ilyen versenykimutatásokról tudnék mesélni bőven

        A legaljasabb az volt, amikor lekértem még az Armadánál a hónap legjobb tradere összesítő kimutatásait, és ott nem egy olyan volt, ahol stimmelt a nyitó és záró ár időben is meg minden, csak éppen akkora lotok voltak bekötve, hogy a kettő között simán margin call lett volna, akármekkora stopout szintél, mert negatívba ment volna a számla

        De egy kezdőt úgy bepaliznak vele, és soha nem jön rá. Nekem sem volt elsőre triviális.

        Az egyéb, megrendezett eredményhirdetésekben is van tapasztalatom

        Ja, és az utólag, a brókercég által nyomtatott számlakivonatokból is láttam már példát Egyik sem XM volt, elnézést, hogy ide írtam, de most itt van erről szó.
        HunTraders.co.uk/invite/tradersnight - Magyar Tréderek Közössége - Események, Oktatás, Élő Chat - Csatlakozz hozzánk Te is

        Hozzászólás

        • Perhaps
          Tőzsde gyakornok
          • 15-04-28
          • 53

          Értem.. hát akkor megvárom, hátha az Xm képviselő válaszol rá valami frappánsat.

          Hozzászólás

          • XM képviselő
            Spekuláns
            • 14-06-04
            • 226

            Perhaps eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Xm versenyeket követi valaki, vagy részt is vesz esetleg benne?
            A honlapon megnéztem egy ilyen verseny pár résztvevőjét, és nem kevés olyan nicknév van aki 2 nap alatt 100-150% nyereséget kalapált össze (nem szégyen a nagyoktól tanulni sosem ).
            Segítene valaki értelmezni a képen látható kötést eurusd-n 11.11.-én a nyitási értéken 1.07121-n short irányban nekem sehogyan sem jön ki a matek aznapra 800$ nyereség, mivel ez nagyjából a napi mélyponton van
            Kamu verseny, kamu adatokkal és véletlenül elírták a "Vétel"-t "Eladás"-ra?
            Nem tudom, csak kérdezem..

            Tisztelt Perhaps, Tisztelt Fórumozók!

            Az XM versennyel kapcsolatosan felvetett kérdésre, illetve az adott megbízás nyereségének valószerűségére a válasz a következő:

            A megbízásnál szereplő nyitás dátuma a versenynél nem a szerver időt, hanem a helyi időt mutatja, ahonnan Ön azt nézte. A megbízás szerver idő szerint 2015/11/11-én 15:13:44-kor lett megnyitva az 1,07121-es vételi áron, mivel SHORT-ról beszélünk, ami BID áron nyit. Ha leellenőrzi az EURUSD chart-ot és nem a 13 órai, hanem a 15 órai gyertyákat nézi, akkor láthatja, hogy járt ott a vételi ár.

            A 838.80 USD nyereség pedig annak köszönhető, hogy a megbízás nem aznap, hanem a következő napon 2015/11/12-én került lezárásra szerver idő szerint 10:48 perckor 1,06941-es ASK (eladási) áron, amelyet, ha Ön is kiszámol a 4,66 LOT méretű kötéssel, pontosan kijön az összeg.

            Üdvözlettel,

            XM Képviselő

            Hozzászólás

            • MyBusiness
              Tőzsdeprofesszor
              • 15-01-19
              • 2114

              Aki kereskedik az ráér versenyezni? A tőzsde/OTC az üzletelés vagy sportág?

              Hozzászólás

              • Perhaps
                Tőzsde gyakornok
                • 15-04-28
                • 53

                XM képviselő eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Tisztelt Perhaps, Tisztelt Fórumozók!

                Az XM versennyel kapcsolatosan felvetett kérdésre, illetve az adott megbízás nyereségének valószerűségére a válasz a következő:

                A megbízásnál szereplő nyitás dátuma a versenynél nem a szerver időt, hanem a helyi időt mutatja, ahonnan Ön azt nézte. A megbízás szerver idő szerint 2015/11/11-én 15:13:44-kor lett megnyitva az 1,07121-es vételi áron, mivel SHORT-ról beszélünk, ami BID áron nyit. Ha leellenőrzi az EURUSD chart-ot és nem a 13 órai, hanem a 15 órai gyertyákat nézi, akkor láthatja, hogy járt ott a vételi ár.

                A 838.80 USD nyereség pedig annak köszönhető, hogy a megbízás nem aznap, hanem a következő napon 2015/11/12-én került lezárásra szerver idő szerint 10:48 perckor 1,06941-es ASK (eladási) áron, amelyet, ha Ön is kiszámol a 4,66 LOT méretű kötéssel, pontosan kijön az összeg.

                Üdvözlettel,

                XM Képviselő

                Tisztelt XM Képviselő,

                Nem akarok ezen kattogni sokat ezért csak egy gyors reagálás.

                "Ha leellenőrzi az EURUSD chart-ot és nem a 13 órai, hanem a 15 órai gyertyákat nézi, akkor láthatja, hogy járt ott a vételi ár."

                - Nyitási időponttal nincsen problémám, nem is írtam ilyet, sőt ha jobban megnézi a képen a kék nyíllal be is jelöltem pontosan hogy hol nyílhatott be a SHORT pozíció.
                A "problémám" az lett volna eredetileg is, hogy a napi mélyponton benyitott SHORT pozícióval hogyan lehet NAPON BELÜL nyereséget elérni?
                Jól látható a csatolt képen, hogy a pozíciónak a swap értéke nulla, tehát akkor ennek az ügyletnek aznap le kellett (volna) záródnia (veszteséggel), ellentétben az Ön által említett másnapi záráshoz képest, hiszen akkor kamat tartalom is keletkezett volna.
                A weboldalukon a zárási árat és az időt nem publikálják (talán nem véletlenül), tehát arra Ön azt mondhat amit csak akar, én nem tudom sajnos ellenőrizni
                üdv.

                Hozzászólás

                • Laller74
                  Spekuláns
                  • 14-12-18
                  • 137

                  Biztosan az lesz a válasz, hogy van náluk swap mentes számla :-)

                  Hozzászólás

                  • kockas
                    Tőzsdeprofesszor
                    • 13-08-24
                    • 2290

                    Perhaps eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Tisztelt XM Képviselő,

                    Nem akarok ezen kattogni sokat ezért csak egy gyors reagálás.

                    "Ha leellenőrzi az EURUSD chart-ot és nem a 13 órai, hanem a 15 órai gyertyákat nézi, akkor láthatja, hogy járt ott a vételi ár."

                    - Nyitási időponttal nincsen problémám, nem is írtam ilyet, sőt ha jobban megnézi a képen a kék nyíllal be is jelöltem pontosan hogy hol nyílhatott be a SHORT pozíció.
                    A "problémám" az lett volna eredetileg is, hogy a napi mélyponton benyitott SHORT pozícióval hogyan lehet NAPON BELÜL nyereséget elérni?
                    Jól látható a csatolt képen, hogy a pozíciónak a swap értéke nulla, tehát akkor ennek az ügyletnek aznap le kellett (volna) záródnia (veszteséggel), ellentétben az Ön által említett másnapi záráshoz képest, hiszen akkor kamat tartalom is keletkezett volna.
                    A weboldalukon a zárási árat és az időt nem publikálják (talán nem véletlenül), tehát arra Ön azt mondhat amit csak akar, én nem tudom sajnos ellenőrizni
                    üdv.
                    sajna nincs időm tüzetesen megnézni, kiszámolgatni,
                    de a röpke hülyeségre mindig akad:
                    fogd fel, wazzeg vannak egyenlők és egyenlőbbek, viszont a musklimaklitizálódottiszlamistapistáknak nincs kamaty
                    Egyefenelegyenarégilemez: Fogd a pénzt és kuss

                    Hozzászólás

                    • MyBusiness
                      Tőzsdeprofesszor
                      • 15-01-19
                      • 2114

                      kockasseggu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      sajna nincs időm tüzetesen megnézni, kiszámolgatni,
                      de a röpke hülyeségre mindig akad:
                      fogd fel, wazzeg vannak egyenlők és egyenlőbbek, viszont a musklimaklitizálódottiszlamistapistáknak nincs kamaty
                      A muszlim számlán jutalékot szoktak kérni % helyett. Ez a gyanús bróker tele van muszlim versenyzőkkel - gondolom

                      Hozzászólás

                      • fsdhbfjksdbflhsdgfj
                        Kitiltott
                        • 10-11-06
                        • 0

                        Nekem se áll össze, pedig megnéztem. Aznap már nem volt a belépés helyétől számítva akkora mozgás, hogy az a nyereség összejöhetett volna.

                        Hozzászólás

                        • Perhaps
                          Tőzsde gyakornok
                          • 15-04-28
                          • 53

                          óóóóóó... hogy ez nekem nem jutott eszembe, hát persze hogy muszlim versenyzőről van szó, és persze hogy ez csakis egy iszlám számla lehet, mi más is lehetne

                          Köszönöm mindenki részéről a tényfeltáró és építő jellegű segítséget ezen paradox helyzet megoldásában (kockaseggunek külön is)

                          Hozzászólás

                          • Laller74
                            Spekuláns
                            • 14-12-18
                            • 137

                            Kedves XM Képviselő!

                            Azt szeretném tudni,hogy a 2017 január elsején életbe lépő automatikus adatközlési kötelezettség hogyan érinti az ügyfeleket.Az XM is köteles lesz adatokat közölni a magyar adóhatóságnak a náluk lévő magyar ügyfelek számláiról?Csak azért kérdezem mert 2016 január elsejéig visszamenőleg kell adatot közölni és addig már csak bő egy hónap van.Ha esetleg valaki másnak van infója ezzel kapcsolatban akkor megoszthatja :-)

                            Hozzászólás

                            • begin4ex
                              Spekuláns
                              • 15-04-03
                              • 165

                              Laller74 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Kedves XM Képviselő!

                              Azt szeretném tudni,hogy a 2017 január elsején életbe lépő automatikus adatközlési kötelezettség hogyan érinti az ügyfeleket.Az XM is köteles lesz adatokat közölni a magyar adóhatóságnak a náluk lévő magyar ügyfelek számláiról?Csak azért kérdezem mert 2016 január elsejéig visszamenőleg kell adatot közölni és addig már csak bő egy hónap van.Ha esetleg valaki másnak van infója ezzel kapcsolatban akkor megoszthatja :-)
                              a kérdés úgy merül fel, hogy forex brókercégekre vonatkozik-e az új irányelv. ha igen, akkor egyébként a saját hazai adóhatóságuknak kell, hogy jelentsenek és ők továbbít(hat)ják a navnak adott esetben.

                              de amúgyis ez csak az adót eddig nem befizetőkre hátrányos, te meg ilyet sose tennél nyilván.

                              Hozzászólás

                              • MyBusiness
                                Tőzsdeprofesszor
                                • 15-01-19
                                • 2114

                                begin4ex eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                a kérdés úgy merül fel, hogy forex brókercégekre vonatkozik-e az új irányelv. ha igen, akkor egyébként a saját hazai adóhatóságuknak kell, hogy jelentsenek és ők továbbít(hat)ják a navnak adott esetben.

                                de amúgyis ez csak az adót eddig nem befizetőkre hátrányos, te meg ilyet sose tennél nyilván.
                                A Magyarországon bejegyzett cégekre vonatkozik. Ez teljesen nyilvánvaló. Bocs.
                                Más országokban egyelőre nem Orbán-Matolcsy diktál!

                                Hozzászólás

                                Working...
                                X