Dukascopy

Collapse
X
 
  • Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts
  • Dvit
    Tőzsdecápa
    • 12-01-18
    • 511

    Ja az más, feltételezem azóta bekötötték oda is mt4-et, de megkérdezem a salest, mert a weblapot átfutottam de ilyenre nem tér ki sehol.

    Hozzászólás

    • PierP
      Tőzsde gyakornok
      • 12-02-03
      • 68

      Épp a tegnapi FTT hírlevélben jött, hogy hamarosan elkészül a Dukascopy Europe-hoz is az MT4 bridge, várhatóan e hónap végén:

      Ezek szerint jelenleg tényleg nincs.

      Egyébként a Dukascopy minden megszólalásában igyekszik hangsúlyozni, hogy ő nem ad MT4-et, csak engedik, hogy egy 3rd party MT4 megoldásán keresztül kapcsolódj hozzájuk, amiért egyébként nem vállalnak semmilyen felelősséget. Régebben teszteltek saját MT4 megoldást, de a bétán nem jutottak túl, inkább a bridge megoldás felé mentek.

      Hozzászólás

      • Bandi-T
        Újonc
        • 12-03-11
        • 6

        miért MT4?

        Tulajdonképpen miért ilyen fontos nektek az MT4?

        Hozzászólás

        • PierP
          Tőzsde gyakornok
          • 12-02-03
          • 68

          Bandi-T eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Tulajdonképpen miért ilyen fontos nektek az MT4?
          Erre van készen a legtöbb indikátor meg robot, legfeljebb ezért. Egyébként a saját platformjuk nagyon kényelmes, a Java nyelv is többet nyújt mint az mql4, ráadásul akár saját standalone alkalmazást is írhatsz a kereskedésre, nem is kell a futtatókörnyezet.

          Hozzászólás

          • Brian
            Spekuláns
            • 10-04-01
            • 158

            Olyan trade log-ot hol lehet találni a rendszerben, mint pl. mt4-ben az account history? Trade-enkénti szeretném követni a számlám alakulását, de kifejezetten ilyet nem találok, csak olyat, ahol a naponkénti változást rögzíti.

            Hozzászólás

            • PierP
              Tőzsde gyakornok
              • 12-02-03
              • 68

              A webes felületen a "Reports" alatt a "Portfolio statement"-ben van egy "Detail level" beállítás. Ha ezt summary helyett bármi másra állítod, majd nyomsz egy Reload-ot, akkor részletes listát kapsz.

              Hozzászólás

              • Brian
                Spekuláns
                • 10-04-01
                • 158

                PierP eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                A webes felületen a "Reports" alatt a "Portfolio statement"-ben van egy "Detail level" beállítás. Ha ezt summary helyett bármi másra állítod, majd nyomsz egy Reload-ot, akkor részletes listát kapsz.
                Köszi a választ! Nekem így is naponkénti bejegyzések vannak. Olyan verzióról nem tudsz, ahol csak akkor van egy sor, ha lezártam egy adott trade-et? Pont úgy, ahogy az mt4-ben a számlatörténetben. Nekem az sokkal logikusabb lenne.

                Hozzászólás

                • PierP
                  Tőzsde gyakornok
                  • 12-02-03
                  • 68

                  Brian eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Nekem így is naponkénti bejegyzések vannak.
                  Nálam ha Summary helyett Ordert választok, ilyen sorok vannak:
                  12.04.2012 07:41:59 Order 140052529 BUY 23 000.00 EUR/USD 1.311210 1.315450 97.52 USD -1.27 USD 96.25 USD
                  Nálad nem ez látszik?
                  Olyan verzióról nem tudsz, ahol csak akkor van egy sor, ha lezártam egy adott trade-et? Pont úgy, ahogy az mt4-ben a számlatörténetben.
                  Ilyet szerintem csak az FTT-s MT4 bridge-ből fogsz tudni kinyerni, mivel a Dukasos nyilvántartás nem order hanem position based, az order náluk nem ugyanazt jelenti, mint az MT4 világban. Amikor nyitsz egy longot, az order az annyi, hogy BUY x$. Az ordernek az ő értelmezésükben itt vége, ezután egy poziciód lesz. Amikor ezt "lezárod", akkor náluk ez egy új order: SELL x$. Ezért furi kicsit, ha MT4-ben hedge-elsz, ott látszik két order, de a felületen ebből csak a nagy semmi látszik, hisz nincs pozíciód.

                  Hozzászólás

                  • PierP
                    Tőzsde gyakornok
                    • 12-02-03
                    • 68

                    Leltem valamit, ami esetleg még segíthet: a "Get CSV URL" pontban le lehet kérni a trade logot CSV formátumban. Úgy tűnik, a CSV fájlban a legutolsó mező egy azonosító, amivel össze lehet kötni az egybetartozó sorokat. Egy kis scripttel, vagy Excelben egy kis ügyeskedéssel ebből már lehet automatikusan generálni olyan sorokat, amik megfelelnek az MT4-es trade lognak.

                    Hozzászólás

                    • Brian
                      Spekuláns
                      • 10-04-01
                      • 158

                      Nagyon köszi a fáradozást!
                      Sajnos nem nagyon találom a megoldást. Adózás szempontjából sem lenne utolsó, ha le tudnám bontani trade-enként a naplót, de majd még keresgélek.

                      Hozzászólás

                      • Delfin
                        Tőzsde gyakornok
                        • 12-04-19
                        • 67

                        Heló

                        Lenne pár kérdésem a platformmal kapcsolatban (jforex), talán itt tud valaki segíteni:
                        -a platformon be lehet-e állítani hogy több pozíció esetén autómatikusan jelezze az átlagárat, vagy erre programozni kell
                        - vannak-e gyorsbillentyűk (buy, sell stb)
                        - hogy lehet több pozíciónál összevont SL-t és TP-t megadni

                        Előre is köszönöm a segítséget!

                        Delfin

                        Hozzászólás

                        • StuG
                          Spekuláns
                          • 10-12-24
                          • 416

                          Sziasztok! Ezt a kérdést több topikban is fel fogom tenni, úgyhogy sry, ha találkoztok vele még. A lényeg, hogy kb 1,5 éve foglalkozom a forexxel, és most elérkezett az idő, hogy egy "kisebb-nagyobb" összeget tegyek fel. Jelenleg Alparinál és Admiral Marketsnél van éles számlám. A pénzt, ami felteszek, Édesanyámtól fogom kapni. Szeretném tudni, hogy a pénz, amit kifizetnek, azt kinek a zsebéből fog kikerülni. A bankokéből, akikkel a bróker kapcsolatban áll, vagy a brókeréből. Úgy számoltam, hogy havi kb 1000 eurót tudnék összehozni, ami természetesen egyre emelkedne, ahogy növelem a tőkét/tétet. Ha mondjuk havi 2000 eurót csinálok minden hónapban, akkor mennyire reális, hogy nem fognak valahol valahogy elgáncsolni, és mia a garancia arra, hogy a pénzemet megkapom. Alparinál retail, Admiralnál pro számlám van. Alparit ajánlották megbízhatóbb cégnek, tőlük ugyan még nem utaltam vissza, viszont Admiralhoz nem mernék nagyobb pénzt feltenni, mert a weboldaluk sem valami uptodate, ami számomra azt jelentheti, hogy nem éri meg nekik időt/munkét már belefeccölni.

                          Célom a dukascopy, de oda 5000 euró kellene (nem svájci állampolgároknak) minimum.
                          Szóval Édesanyám pénzét semmiképpen nem akarom valami gliccs folytán elveszíteni.

                          Előre is köszönöm szépen a válaszokat.

                          Hozzászólás

                          • willow
                            Tőzsdecápa
                            • 09-05-05
                            • 962

                            StuG eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Sziasztok!

                            Célom a dukascopy, de oda 5000 euró kellene (nem svájci állampolgároknak) minimum.
                            Szóval Édesanyám pénzét semmiképpen nem akarom valami gliccs folytán elveszíteni.

                            Előre is köszönöm szépen a válaszokat.
                            Szia.
                            Próbáld meg a Dukascopy Eu-t. Ez a svájci duka leánya. 1000 dollárral már tudsz számlát nyitni. Tökéletes választás.
                            willow

                            Hozzászólás

                            • Dvit
                              Tőzsdecápa
                              • 12-01-18
                              • 511

                              Most kaptam a levelet, a Dukas Europe 1:200-ra emel. Hiába, a konkurencia..A belépő pedig 1000 euro, vagy annak megfelelő USd, chf stb.

                              Hozzászólás

                              • Shortosgyula

                                100 a belépő, nem?

                                Hozzászólás

                                Working...
                                X