Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

The Journey from $1.000 --> $1.000.000

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Nezd rpr ezt egy char-on mutatom meg... ezen:

Click image for larger version

Name:	Screen Shot 10-3-2022 at 6.53 PM.jpg
Views:	388
Size:	138,6 KB
ID:	197304

Ket kulon zonat lehet identifikalni ahol pozikba alltam, ket kulonbozo elvarassal... a voros zonaban az imp utani korrekcio hossza miatt nem egy fordulora vartam, hanem egy korrekciora aminek a C hullamat jatszottam meg... ebben az esetben pedig altalaban a 127% target a nyero, mint ebben a szituban is, pont onnan is fordult le aztan... erdekes, nem?

A sarga zona pedig mar impulziv mozgas kezdete volt aminek az elso kis korrekciojaban jatszodtam meg meg egy kis shortot is... ennyire biztos vagyok a dolgomban amikor poziba allok, hogy meg a short is belefert... es ezt csakis azert, mert ismerem a strukturakat... ott a kis korrekcioban a short egy C hullamert ment... egy ropke kis trade, de nagy valoszinusegu, kar lett volna kihagyni... es miutan ez megvolt, lathatod a beallot ami meg most is megy, ez mar a nagy mozgasert... ott van lent az utolso gyertya aljan, ott volt a beallo arra a hullamra amit az elejen jeleztem... hamarosan tori is az elozo hullam csucsat, onnan pedig mar nezem, hogy mikor szalljak ki... es ez mar igazi $$$

Hozzászólás

• rpr
      rpr kommentje
      Editing a comment
      köszi, szép!

• Click image for larger version

Name:	123.jpg
Views:	373
Size:	123,0 KB
ID:	197307A kérdésem annyi, hogy miből következtetsz, hogy a kék hullám az új struktúra első hulláma. Csupán abból, hogy közeledünk a nagy struktúra fib0%-jához?
    És ha itt beállsz hol szoktál beállni? Mert gondolom, hogy itt arra játszol ha mégsem jön be akkor BE-be húzod, de ahhoz elég korán kell belépned hogy aztán később jó helyen tudd behúzni BE-be.
    Mert itt a "másik" lehetőség az a piros vonal hulláma, hogy úgy megy tovább az ár.
    Szóval nekem mindig az első hullámot a nagyon nehéz megtalálni. Te azt hogy határozod meg. Mert eső hullám rohadtul nem tűnik mindig impnek.

Hozzászólás

• Valaki be tudná ezt számozni nekem? itt elvesztem kicsit.Click image for larger version

Name:	12345.JPG
Views:	118
Size:	184,7 KB
ID:	197418

Hozzászólás

• equalizer
        equalizer kommentje
        Editing a comment
        Kicsit becsapos kerdes szaga van a kerdesednek... hiszen ahogy a kerdest abrazolod a charton, egyertelmuve teszed egy laikusnak, hogy korrektiv strukturat gondolsz bele (vagy gondoltatsz bele)... nem tudom eldonteni, hogy sajat hibadbol, vagy szant-szandekkal abrazolod hianyosan a folyamatot...

Egy charton SOHA nem elemzunk ugy, hogy nem ismerjuk az elozmenyeket... mert odajutunk ahova most vezettel minket: latszolag egy korrektiv strukturat kellene itt beszamozni, viszont ez a struktura nem korrektiv... (korrektiv is lehetne, ha elozmenykent egy impulzusbol indulna ki, de nem igy van)...

Ez egy szep WXY struktura haromhullamu impulziv hullam... (na itt kapnek a fejemre egy alapos mosast egy hagyomanyos elliottostol...)

• rpr ez egy pofonegyszeru struktura, ha szamozni kell (es persze ha tudod, hogy mik az elozmenyek is...):

Name:	Screen Shot 12-2-2022 at 8.07 AM.png
Views:	118
Size:	150,2 KB
ID:	197434

Hozzászólás

• köszi. Nem voltam egyértelmű, csak azért húztam be a két kék vonalat, hogy megjelöljem a kérdésem, de jogos amit írsz, legközelebb pontosabban jelölöm.
        Egyébként végigolvastam ismét a topicod. Ahogy fischer -rel VikThor1029 -ral összedolgoztatok. Kár, hogy ez abbamaradt. Nagyon érdekes volt.

Különösen tetszett fischer féle beszállós technika, hogy fib 78-ra betett a egy pendinget és várta, hogy jó irányban induljon el.
        Ehhez is kapcsolódna a kérdésem...az ilyen "nűansznyi dolgokra" érdekelnének...
        pl. itt a te rajzod. Honnan tudod vagy ha nem is tudod, de honnan sejted, hogy az X hullám nem megy az A hullám kezdőpontja fölé. Tehát miből számítasz a fordulatra, mert igazából az a lényegi rész...
        itt még ráadásul divergencia sincs, sőt anil szerint a MACD pont azt mutatja, hogy lesz még egy kanyar felfelé.
        A sebességből vagy miből következtettek arra, hogy mikor lesz vége a B (jelen esetben X) hullámnak? Vagy mikor van arra a legnagyobb esély?

Hozzászólás

• Hallod kockas ? Nezd hogyan menedzselem en azokat a pozikat amelyek ellenem mennek... itt volt az USDCHF sell setup amit a topicod-ba tettem a reggel... az elvaras egyertelmu, nem kell magyarazkodni sokat, gondolom...:

Click image for larger version  Name:	Screen Shot 1-31-2023 at 8.51 AM.png Views:	0 Size:	130,4 KB ID:	197533

Az ilyen setup-okat annyiszor kotom, ahanyszor meglatom oket (a tegnap a GBPAUD-t is bekotottem, ugyancsak a topicod-ban lathatod az elvarast, eddig szepen megy... jon a $$$). Persze elofordul, hogy ellenem megy, hiszen ezen setup-oknak a sikeressege sem 100%, inkabb ugy 75% koruli "csak"... es a maradek 25%-nak is a nagyjabol 60%-at ki lehet evickelni BE-ben, meg ha ellened megy is... ez tortent ezzel is, ime (a magyarazatok a kepeken egyertelmuek...):

Click image for larger version  Name:	Screen Shot 1-31-2023 at 2.26 PM.png Views:	0 Size:	165,1 KB ID:	197534
          Click image for larger version  Name:	Screen Shot 1-31-2023 at 2.38 PM.png Views:	0 Size:	180,5 KB ID:	197535

Soha nem fogom tudni elegge meghalalni a tanitoimnak azt, hogy a hullamelmelet elsajatitasa mellett erveltek es ezeket sulykoltak belem faradhatatlanul, valamint azt az inspiraciot, hogy felismertem, hogy a hullamelmelet az egyetlen olyan kereskedoi eszkoz amely mellett a kereskedes tenyleg egy elvezetes folyamat, mintsem egy folytonos stresszforras... ... persze ezeket megtanulni helyesen hasznalni feler egy egyetemi disszertacioval, viszont egy bizonyos pillanatban mintha egyszerre osszeallna a kep es onnantol kezdve pillanatok alatt meglatod a chart-okon a lehetosegeket, mindenfele segedeszkoz nelkul... priceless...

UPDATE #1: haaaat igen... atment a dolog regular flat-bol minimum running flat-be... elso ranezesre kar volt kiszallni... de jobban belegondolva a kereskedes egyik lenyege a toke vedelme es ha a struktura valtozik, ujra kell gondolni, hogy hogyan alakulnak az eselyek az uj szituban es annak megfeleloen cselekdeni... a kiszallasi dontes alapja az volt, hogy valtoztak az eselyek es ez mar nem felelt meg nekem... vagyis a tokemre nezve statisztikailag jo dontest hoztam meg akkor is ha a vegen megis megindult a vart iranyba es nem is akarhogy, komoly impulziv mozgassal... attol fuggetlenul az ilyesmi mindig kicsit rosszul esik...

Name:	Screen Shot 1-31-2023 at 6.09 PM.png
Views:	0
Size:	89,8 KB
ID:	197538

Utoljára szerkesztve a következő által: equalizer; 2023-01-31, 16:15.

Hozzászólás

• Szerintem ez tobbszor nem jön ki.
            mármint hogy "imp után imp jön" ugyanazon idősíkon és ugyanabba az irányba. Ez pl. mi? sok sok ilyet látok. mit nézek félre? (szerinted ) ez egy elég erőteljes imp.

Name:	eq.jpg
Views:	0
Size:	173,3 KB
ID:	197549

Hozzászólás

• rpr A kereskedesben minden problema es frusztracio forrasa azzal kezdodik, hogy: "szerintem" ... de menjunk bele a jatekba kicsit... "szerinted" miert van az, hogy tobbszor nem jon ki mint ahanyszor igen? Mire alapozod ezen velemenyed?

Meg egyszer: NEM arrol van szo, hogy "imp utan imp jon" "ugyanazon idosikon es ugyanabba az iranyba" ... ezt mar egyszer leirtam a tegnap es legalabb meg otszor azelott, csak Neked... olvasd figyelmesen vegig meg egyszer...

Amit altalaban felrenezhetsz (a chartra tett velemenyed ekes peldaja ennek) az az, hogy egy korrekcion belul talalsz egy impulzusnak tuno hullamot es keresed annak a parjat azutan... vagyis keresed az utanajovo imp-et... ami lehet azelott van... vagy azutan, de running flat-kent alakulva... vagy az amit nezel nem ennek az idosiknak megfelelo imp... vagy contracting flat-et kellene keress es annak kisebb az utanajovo imp-je... vagy expanded flat- et kellene keress es annak nagyob a kovetkezo imp-je... vagy stb.stb.stb. ... amit pedig helyesen kell csinalni, az a "big picture" ertelmezese, nem pedig egy belso reszlete annak... de akar meg is mutathatom, hogy mirol beszelek ezen specifikus esetben, de mi ertelme lenne? ... hiszen nagy valoszinuseggel nem ismered az alapjait ennek a tudasnak, vagyis a magyarazat, akarmennyire is igyekeznek, kinai lenne... (ezt csakis azert mondom, mert temerdek ilyen komplikalt helyzetet feltuntettem reszletes magyarazat kereteben ebben a topicban, nembeszelve a temerdek alap-axiomarol amiket megosztottam az idok soran es megis akadnak ilyenszeru kerdesek...)

Ha CSAKIS a chartodat neznenk, elvonatkoztatva a "big picture"-tol, ami helytelen amugy, akkor is igy alakulna a hullamzas... de biztos vagyok benne, hogy ha az elozmenyeket is figyelembe vesszuk, addig a pillanatig amig relevans, akkor valtozik a szitu... de, hogy lasd, hogy mennyire osszeall a kep mar csak ezen a kis charton is:

Click image for larger version  Name:	Screen Shot 2-1-2023 at 9.26 AM.png Views:	0 Size:	158,8 KB ID:	197553
              PS: bocs, a zold nem running, hanem expanded flat...

Hozzászólás

Working...
              X