Szintikátus

Collapse
X
 
  • Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts
  • shortosgyula
    Tőzsdecápa
    • 16-04-18
    • 561

    Szintikátus

    Szintkereskedés trédek gyűjtőhelye- ne fogjátok vissza magatokat!
  • David Chateau
    Huntraders Csapatvezető
    • 11-05-19
    • 2215

    #2
    Én élek-halok értük Talán a legegzaktabb valamik a kereskedés során.
    HunTraders.co.uk/invite/tradersnight - Magyar Tréderek Közössége - Események, Oktatás, Élő Chat - Csatlakozz hozzánk Te is

    Hozzászólás

    • David Chateau
      Huntraders Csapatvezető
      • 11-05-19
      • 2215

      #3
      shortosgyula kérte, kiv vagyok, mit akar vele
      HunTraders.co.uk/invite/tradersnight - Magyar Tréderek Közössége - Események, Oktatás, Élő Chat - Csatlakozz hozzánk Te is

      Hozzászólás

      • shortosgyula
        Tőzsdecápa
        • 16-04-18
        • 561

        #4
        Gyönyörű szint gbpusd-n, (határidőn különösen szép) ment is rá a short.

        Hozzászólás

        • g_fx
          Tőzsde gyakornok
          • 13-05-23
          • 52

          #5
          Ez is egy vélemény, részemről jól meglongoltam

          Hozzászólás

          • shortosgyula
            Tőzsdecápa
            • 16-04-18
            • 561

            #6
            az ott egy gyönyörű trendvonal volt amit elkaptál

            Hozzászólás

            • g_fx
              Tőzsde gyakornok
              • 13-05-23
              • 52

              #7
              Jé, tényleg.

              Hozzászólás

              • Huntraders
                Huntraders Csapatvezető
                • 18-09-05
                • 79

                #8
                Sziasztok,

                talán csak félig vág ide, de egy nagyon szép eladót láttam tegnap az AMZN-en. Két óráig bírta, majd nagy forgalommal megvették!

                Click image for larger version

Name:	amzn.png
Views:	285
Size:	74,3 KB
ID:	185062

                Üdv,
                Huntraders
                HunTraders.co.uk/invite/betbulls - Magyar Tréderek Közössége - Események, Oktatás, Élő Chat - Csatlakozz hozzánk Te is

                Hozzászólás


                • David Chateau
                  David Chateau kommentje
                  Editing a comment
                  Mi a baj a metával?

                • shortosgyula
                  shortosgyula kommentje
                  Editing a comment
                  Ma volt egy ilyesmi a font határidőn, 800 lottal támasztották napok óta, délután végül megadta magát, az érdekes az volt hogy utána pár percig még korrigált az ár és csak utána szakadt tovább.

                • VikThor1029
                  VikThor1029 kommentje
                  Editing a comment
                  Létezhet, hogy csak zárták a nagy short pozíciót és ezért indult meg?
              • shortosgyula
                Tőzsdecápa
                • 16-04-18
                • 561

                #9
                Mai font short, trendvonal, szint egyszerre reggel 8 körül:

                Hozzászólás

                • independence
                  Spekuláns
                  • 17-03-06
                  • 354

                  #10
                  A fontban én is benne vagyok több párnál, bár teljesen más elképzelés alapján. Az ilyen trendkövető S/R tradeknek az az előnye, hogy nagyon szépen lehet építkezni. (eurgbp)
                  A tegnap kihagyott SP trademért valamennyire kárpótol.

                  Hozzászólás


                  • David Chateau
                    David Chateau kommentje
                    Editing a comment
                    Gratulálok!
                    Így kell nagy nyerőket megfogni és rátenni
                    Mintapéldány
                • rpr
                  Spekuláns
                  • 15-01-22
                  • 187

                  #11
                  Van egy viszonylag alapkerdesem...nagyjabol vagom a belepesi kilepesi jeleket, Sl-t,MM-T,szintek meghatarozasat stb.
                  Viszont az irany meghatarozassal bajban vagyok.

                  Nyilvan nem eliott szintre akarom kifejlesztni az irany meghatarozasi skillem de egy csomoszor full vakon vagyok hogy most visszapattanas lesz inkabb vagy attores.

                  Tudtok erre vmi tampontot adni vagy h esetleg ti mit csinaltok? Vagy mi az aminek erdemes lehet utana nezni...

                  nyilvan shotros ok, azt ertem h trendvonalrol visszapattanas...ok.

                  de mivel en ferdevonalakat nem vagy csak ritkan huzok mi lenne meg ezen kivul?



                  Hozzászólás


                  • shortosgyula
                    shortosgyula kommentje
                    Editing a comment
                    Nekem pl. a stochastic értéke ( gyakorlatilag megmutatja a mozgás lehetséges dinamikáját) segít több idősíkon ennek eldöntésében, valamint a mozgás összképe, , ahogy Dávid említette. A kitörés és a visszapattanás is általában előre látszik a mozgásból.

                  • VikThor1029
                    VikThor1029 kommentje
                    Editing a comment
                    Milyen értékekkel vagy beállítási paraméterekkel érdemes használni ezeket? Hosszú és rövid távra más és más értékek a megfelelőek?

                  • shortosgyula
                    shortosgyula kommentje
                    Editing a comment
                    13-3-4, illetve 10-90 zónán túl tekintem szélsőértéknek.
                • Hook
                  Tőzsde tanonc
                  • 12-12-15
                  • 47

                  #12
                  A pénteki nap daytrade-je:
                  A magam részéről azt gondolom, hogy egyetlen kereskedést posztolni az kb. olyan, mint 1000 kockadobásból posztolni a nagy "hatost". Most viszont úgy érzem, hogy én vagyok az élet császára, és ezt muszáj szétkürtölnöm bármennyire irracionálisnak tűnik is
                  Tehát spot fx, EURUSD, múlt péntek, rossz francia és német adatok. A robotok azonnal elkezdték kalapálni az eurót, az árfolyam pedig átrohant (legalább) három támasz szinten. A stratégiám egyszerű volt, általam gondolt támasz szintek áttörésekor beszállok.

                  Click image for larger version

Name:	kép.JPG
Views:	286
Size:	159,3 KB
ID:	185157


                  Én ezt 8 robottal kereskedtem le, melyből 7 a spot, egy pedig a határidős piacon kereskedett. Ezt úgy kell elképzelni, hogy az egyik robot küldött egy SMS-t, hogy buli lesz, és mire beültem a monitor elé, már mindhárom szint áttört, én pedig vaskos plusszban voltam. 32 percen belül a robotjaim minden pozíciót zártak. Ennyi volt.
                  Az eredmény kb. 87 ezer USD.

                  Néhány további érdekesség. A következő táblázatban láthatjátok a különböző kereskedési helyszínekhez kapcsolódó időbélyegeket, a STOP megbízások árait, a csúszásokat. Aki tud olvasni a sorok között, az ajánlati könyv nélkül is láthatja hol mi történt. A 8-ból 3 robotom adatait másoltam be ide.
                  Click image for larger version

Name:	slippage.JPG
Views:	281
Size:	157,4 KB
ID:	185158



                  A kereskedési helyszínekről néhány szót.
                  Az LMAX professional retail helyszín, amit azért hoztak létre, hogy mindenki kereskedhessen, más értelmezésben hogy a retail tradereket jól megkopaszthassák.
                  Az LMAX institutional az már egy komolyabb helyszín, oda elvileg nem engednek be retail tradereket, hedge fundok, bankok, alapkezelők kereskednek ott. És én is. 4 szintű árjegyzés van! Persze ne legyenek illúzióink, itt sem a hedge fundok, bankok, alapkezelők járnak igazán jól.
                  A CME-t pedig mindenki ismeri, bárki kereskedhet ott, aki nem tart a HFT cégektől...

                  Végezetül egy ábra, ahol láthatjátok mi történt az első másodpercben. A CME árait eltolva ábrázoltam. Piros az LMAX professional legjobb ASK ára, zöld az LMAX professional legjobb BID ára, fekete a CME utolsó price.
                  Click image for larger version

Name:	azelsoegymásodperc.JPG
Views:	280
Size:	162,0 KB
ID:	185156

                  Csatolt fájlok

                  Hozzászólás


                  • shortosgyula
                    shortosgyula kommentje
                    Editing a comment
                    Köszi a fantaszikus posztot Hook és gratula a kaszához! Kockás, ezek nem mikro lotok, hanem a normál. Az M csak a jelenleg legaktívabb trédelt termék lejáratot jelzi.(júniusi)

                  • kockas
                    kockas kommentje
                    Editing a comment
                    ja, ezt benézte(M)
                    //így jár aki csak néha ugrik be már ide.

                  • David Chateau
                    David Chateau kommentje
                    Editing a comment
                    Szia Hook! Orulok, benezel ide még
                    En is e kettonel is tradelek, LMAX (csak retail) es CME, ugyanakkor az a kerdesem, miert ugyanazokat a tradeket nyomod be mindenhol? Tesztelesbol?
                • Reménykedő
                  Tőzsde gyakornok
                  • 15-05-07
                  • 69

                  #13
                  Dear Hook,

                  örülnék, ha írnál pm-et, a stratégiák programozhatóságáról kérdezném a véleményedet a tapasztalataid alapján
                  sors bona, nihil aliud

                  Hozzászólás

                  • Hook
                    Tőzsde tanonc
                    • 12-12-15
                    • 47

                    #14
                    Előző témához, új bejegyzésben (kép is lesz):
                    Kockás:
                    A negatív előjel véletlenül maradt benne, ne vedd figyelembe (bizony számításoknál a short pozíciót negatív előjellel veszem figyelembe).
                    A CME pozíciók nem mikro lotok, A CME-n mikro "lottal" kereskedni őrültséggel ér fel, annyival megnő a kereskedési költség, számoljatok utána.
                    Hogy van-e értelme az institutionalnak, azon én is elgondolkodtam. A spread lényegesen nagyobb, ez elsőre rossz hírnek tűnik. De ha jobban belegondolsz, a spread nem is annyira fontos, sokkal fontosabb hogy egy nagyobb ordert hol töltenek ki. A professional helyszínen az alacsony spread csak a játék része, hozzá kéne nézni az ajánlati könyvet, de ezt Huntraders sokkal jobban el tudná magyarázni. Az, hogy 1 pointtal jobb ár van megcélozva, az technikai okokból fakad. Ugye a STOP megbízást völgyhöz teszem, és minden kereskedési helyszínen máshol vannak a völgyek. Másrészt nem tudom elérni, hogy az LMAX kiküldjön minden ticket, még FIX API-n sem. Ezért az is lehet, hogy a völgyhöz kapcsolódó árat egyszerűen nem kapta meg a rendszerem.
                    A fő érv pedig a kereskedési költség:
                    Click image for larger version

Name:	transaction cost.JPG
Views:	382
Size:	50,8 KB
ID:	185178



                    David Chateau:
                    Nem ugyanazokat a tradeket nyomom mindenhol, de ez a három robot éppen ugyanott lépett pozícióba. A 8 robot portfóliót alkot, a stratégiájuk közös optimumra hangolt. Többek között a következő okok miatt használok több robotot:
                    - brókerkockázat csökkentése
                    - kockázat csökkentése (saját szoftver hiba, bróker/tőzsde oldali szoftver hiba)
                    - hozamgörbe optimalizálása (ugyanazt az alap stratégiát több paraméter készlettel futtatva csökkenthetem a kockázatot, cél a közös optimum, minél kisebb drawdown)
                    - nem utolsó sorban megpróbálom összezavarni a likviditás biztosítókat, a stratégia bizonyos paramétereit véletlenszám generátorral határozom meg. Komolyan fel kellene ahhoz készülni, hogy 8 ilyen robot lépéseit valaki előre megjósolja. Persze mindent meg lehet fejteni, csak az a kérdés megéri-e. Félreértés ne essék, kötögethettek itt, de egyet sohasem szabad elfelejteni: akivel szemben állsz, egy robot. Robot adja neked az árat. Robot figyel téged, statisztikákat készít rólad. Ha túl sokat nyersz, beavatkozik. Rosszabb helyeken egyszerűen csak átparaméterez, szarabb árakat kapsz, jobb helyeken jön egy levél hogy holnaptól átraknak Tier2-be. A végeredmény ugyanaz, szarabb árakat kapsz. Ez kő kemény üzlet, nem akar veszteni sem a bróker, sem a likviditás biztosító (már ha egyáltalán különböznek).

                    Reménykedő:
                    Nekem megvan a saját véleményem a stratégiák leprogramozásáról, de ez oly mértékben különbözik a fórumozók túlnyomó többségének álláspontjától, hogy annak kifejtése felesleges indulatokat váltana ki. Röviden összefoglalva amit nem lehet leprogramozni az talán nem is kész stratégia. Bocsánat.

                    Hozzászólás


                    • Hook
                      Hook kommentje
                      Editing a comment
                      Az eddigi maximum 32 perc volt. Megpróbálok olyan eseményeket megfogni, amikor az árfolyamváltozások eloszlása a normális eloszlástól eltér. Statisztikai alapon 20-30 perc múlva ezeknek az eseményeknek az árfolyamváltozást eltérítő hatása már lecseng. Persze ez így nem teljesen igaz, mert a csartot nézve úgy tűnhet, hogy vannak hosszabb távú trendek is. Az a kérdés, hogy ezek valódi trendek-e, vagy csak a véletlen művei. Végül is teljesen mindegy, nekem az jött ki, hogyha megpróbálom ezeket megfogni, akkor megnő a várható drawdown, emiatt csak kisebb pozíció mérettel mehetek, összességében pedig csökken a várható profit. Nyilván vannak olyanok, akik más módszerrel dolgoznak, mint én, elképzelhető hogy ők meg tudják fogni a hosszabb trendeket is. Én azt gondolom, hogy el kell vonatkoztatnia csarttól, tesztelni kell a múltbéli adatokon.

                    • rpr
                      rpr kommentje
                      Editing a comment
                      Barmit le lehet programozni amennyiben nem szubjektiv modon szuletnek a dontesek, mas kerdes celszeru e..

                    • David Chateau
                      David Chateau kommentje
                      Editing a comment
                      Köszi Hook ! Ezért kérdeztem, mert így már értem, mit miért írtál. Én másképp gondolkodom, de amiket írtál az egy logikus reakció részedről, és minden bizonnyal profitos. Az a lényeg, amit már ezerszer leírtam: a te rendszered nálad működjön Gratula a szép eredményekhez!
                  • Huntraders
                    Huntraders Csapatvezető
                    • 18-09-05
                    • 79

                    #15
                    PCG: ebből még bármi lehet
                    Click image for larger version

Name:	ocg.png
Views:	288
Size:	74,7 KB
ID:	185336

                    Click image for larger version

Name:	pcg2.png
Views:	269
Size:	83,2 KB
ID:	185337
                    HunTraders.co.uk/invite/betbulls - Magyar Tréderek Közössége - Események, Oktatás, Élő Chat - Csatlakozz hozzánk Te is

                    Hozzászólás

                    Working...
                    X